Guest nina

Jordan

334 poruke u ovoj temi

Kako je najbolje i najlakse stici od Beograda do Jordana? I koja je procedura (ako uopste postoji?)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili prosle godine u Jordanu, U Aqabi verovala ili ne preko Sarajeva.Njihove agencije organizuju klasicna letovanja 8 dana polupansion hotel sa 3 i carter let iz Sarajeva verovala ili ne cena je bila od 300 do 380 Evra.Fantasticno smo se proveli.Iz Aqabe se organizuju mnogi izleti ali smo uzeli taxi i isli sami da obidjemo Petru i ostalo.Narod je fantastican cene normalne, jedino je termp. vec u Junu bila visoka.

Veruj mi da je to zemlja koju niko ne bi zeleo da propusti.Sve ostale varijante su nam bile mnogo skuplje, a viza nam nije potrebna.Organizuju i Slovenci ali je malo komplikovanije zbog slovenacke vize.

Nadam se da ces uspeti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovako...

Jordan nema ambasadu u Beogradu kao ni konzlat tako da vizu vadis tamo - nekih 10ak JD (trenutno je 1JD=1.1Euro).

Sto se tice samog dolaska tamo zavidi sta ti vise odgovara.

Ukoliko zelis da dodjes do Jordana krenuvsi sa aerodroma u Beogradu onda ti je u igri let Bgd-Cario sa prevozom preko Sinai-a do kraja rukavca crvenog mora odakle predjes brodom do Jordana.

Druga varijanta koja je ok je Budimpestanski aerodrom, odakle imas let za Damask - Siriju za koju ti je i viza gratis (uslov je da nemas ulazak sa tim pasosem u Izrael)... Prevoz do budimpeste ti je Gea tursom - kombijem oko 50Eura povratna karta ili obicnim busom za povratnu kartu oko 2500 din. Pritom ti je prevoz od Damaska do Amana jevtiniji od prevoza od Kaira do Amana

+

sve zavisi sta ti je destinacija u okviru jordana...

Petra - jugozapad

Aman - severozapad

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Konacno neko da spomene Jordan kao destinaciju. Dragana,reci mi proceduru oko uplacivanja aranzmana preko Bosanaca.Kako ste vi to regulisali? I ne mogu da verujem da nije skuplje?Pa to MORA da se odradi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine je to putovanje radio sarajevski Kompas, posto je sve to nekada davno bila jedna agencija, mi smo otisli do Obilicevog venca gde je beogradska poslovnica i uplatili njima aranzman (iako nisu bili nimalo ljubazni, za razliku od Sarajlija koji su nam cuvsi da vodimo i dete od 2 godine izasli maksimalno u susret )Sa tim vaucerom smo u zakazano vreme dosli na sarajevski aerodrom i poleteli carterom do Aqabe.

Da ne duzim sve je bilo odlicno organizovano, ali na zalost ove godine toga nema preko njih, vec jedini za koga znam da prave te ture jednom nedeljno je zagrebacka agencija www.generalturist.com

Pokusaj i u slovenackom Kompasu www.kompas.si a mislim da ce ti od koristi biti www.putuj.com.

Puno srece i nadam se da ces uspeti da odes jer veruj mi da je Jordan fantastican.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravila sam da napomenem da Ambasada Jordana postoji u Beogradu (nikad nije ni prestajala sa radom) u Kablarskoj ulici ali viza uopste nije potrebna ukoliko imas pasos SCG ili Srbije, Yu ili kako se vec trenutno zovemo.

Aqaba je inace jordanki kralj proglasio za bescarinsku zonu tako da se u nju slece i bez pasosa,tek kad krenes na izlete prema Petri, Amanu ili bilo gde u unutrasnjost susreces se i sa pasoskom kontrolom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Daco,puno hvala na ovim korisnim informacijama. Mada mi i dalje nije jasno zasto ni jedna domaca agencija ne radi Jordan.Mislim da je KonTiki jedno vreme imao u ponudi, a cena katastrofa u odnosu na cifru koju si ti spomenula

Hvala jos jednom!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Radili su inasi ali je cena ubitacna zbog avio prevoza.Ceratravel je imala aranzman za Novu godinu ali je cena bila oko 1000E.Potrazi one koje imaju carter letove jer njih obavljaju jordanske avio kompanije pa su veoma jeftini.

Inace Jordanci su nam pricali da su im prvi turisti u Aqabi bili Madjari,tako da su prilicno zbunjeni i zainteresovani kao deca kada neko nije iz Madjarske.Pre par godina je bila promocija madjarskih agencija u Jordanu i prosli su mnogo bolje nego bilo ko jer su se aranzmani za 8 dana kretali od 200-250$.

Nazalost svi njihovi sajtovi su iskljucivo na madjarskom tako da je to ludilo, mozes da prepoznas cene i nazive mesta i to je sve.Zvala sam ih tel. i ustanovila da odlicno govore engleski i vrlo su ljubazni ali mislim da ni oni vise ne rade Jordan.

Pokusaj www.budavartours.hu

Puno srece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas sam videla da Conte radi Jordan na jesen, u pitanju je kruzna tura a cena je oko 1.200 E

www.conte.co.yu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pogledala sma ovu ponudu conte

mislim da je sve to mnogo skupo (1215evra + 110evra taxe)...evo i zasto:

juce sam se vratila sa ture po bliskom istoku - mesec dana, liban - sirija - jordan - sinaj(egipat)

u jordanu smo bili 8 dana

celo putovanje nas je kostalo 1050 evra, sa sve vizama, avionima i taxama , poklonima za roditelje i prijatelje, ulaznicama za sve moguce lokalitete, svim prevozima izmedju gradova, naravno smestaj i klopa... znaci SVE!!!

moj savet:

- letite iz budimpeste za damask

povratna avio karta je oko 250evra sa taxama + povratna za bus do budimpeste je oko 30 evra

sirijska viza je besplatna

- spavajte jednu noc u damasku (oko 5 evra) i onda pravac aman, bus kosta 3 evra a taxi 12 evra

- budite 4 dana u amanu ( odatle posetite jerash i mrtvo more) a onda uzmite lokalnu turu do petre gde cete usput videti planinu nebo, madabu, karak i shobak

- u petri 2 dana

- wadi rum 1 dan (izlet sa beduinima)

- onda 3 dana na moru u amanu (dosta je toliko)

- vratite se busom za aman (mozete prespavati) pa odatle busom za damask i let nazad

***smestaj u jordanu (nocenje sa doruckom) je u proseku oko 9 evra a prosecan obrok u restoranu 3.5 evra

ulaznice su oko 2 evra samo su za jerash 8 evra a za petru 30 evra za 2 dana

tura iz amana do petre je 22 evra

ako sve ovo saberete ne bi trebalo da kosta vise od 600 evra:

310 evra avion i bus do budimpeste

250 sve ostalo u jordanu (ja sam potrosila 200 evra za 8 dana u jordanu - a sve sam probala i videla)

naravno ova racunica nije ispravna ako zelite da boravite u Hiltonu :) ipak sam ja backpack varijanta

lepo se provedite!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lidija, hvala na stimulativnom postu!

Ova destinacija je ekspresno izbila na odlicno 2. mesto mojih prioriteta!

Lep pozdrav, Nikola

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nema na cemu nikola s.

kada krenes... ako ti zatreba neki savet ili podatak, javi se

lidija_jandric@yahoo.com

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je najbolje i najlakse stici od Beograda do Jordana? I koja je procedura (ako uopste postoji?)

Zovem se Snezana i zivim u Jordanu 16 godina, tj, udata ovde. Pa, ako nekog od vas bilo sta interesuje o ovoj lepoj zemlji bicu vam na usluzi kao zemljacima da vam sve objasnim.

Poz. svima

post-15881-1276016186,74_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo Snezana sto si se javila, da pomognes zemljacima srce.jpg

E, gde si bila kada sam isla u Petru ? biggrin.jpg

Bilo bi lepo da nam nesto napises o Jordanu, sta preporucujes za videti, i sl... Neki utisci, saveti, obicaji, i sl, sto bi bilo divno znati iz prve ruke...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25540
    Ukupno tema
    849036
    Ukupno poruka