neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2117 poruka u ovoj temi

Поштовани форумаши,

Да ли је неко изнајмљивао скутер од 50 ccm на Скопелосу? Занима ме, у поређењу са другим острвима (Лефкада, Кефалонија, Крф, Тасос, Самос, Карпатос, ....), каква је конфигурација терена, приступ плажама итд. Такође, да ли неко има информације о ценама изнајмљивања скутера или аутомобила у септембру и да ли је исплативије резервисати из Србије или на лицу места.

Хвала

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поштовани форумаши,

Да ли је неко изнајмљивао скутер од 50 ccm на Скопелосу? Занима ме, у поређењу са другим острвима (Лефкада, Кефалонија, Крф, Тасос, Самос, Карпатос, ....), каква је конфигурација терена, приступ плажама итд. Такође, да ли неко има информације о ценама изнајмљивања скутера или аутомобила у септембру и да ли је исплативије резервисати из Србије или на лицу места.

Хвала

Msm da je 50 ccm slabo za Skopelos. Do prve dvve plaze mozes da stignes a sledece plaze prelazis preko brda serpentina i tako to i ima dosta da se vozi. Ono u sustini mozda izgura ali ce biti mucenje i za tebe i za motor. 

P.S.  Ovo vazi ako si smesten u gradu Skopelosu

Izmenjeno (samo_putujem)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni ne deluje da bi bio neki poseban problem ako je samo vozač na skuteru, sa dvoje bi se već (po)mučio.

U gradu ima gomila skutera ali na putu sam ih baš retko sretao. (iako sam bio u avgustu)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@samo_putujem; @gogo23

Пуно хвала на информацијама

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da je septembar u pitanju i da pada broj autobuskih polazaka (koji i inače nije na nekom zavidnom broju) ako odabereš grad za smeštaj neki prevoz do plaža će ti svakako biti potreban. A ako izbor bude zapadna strana onda bi i 3 dana rente bila dovoljna za obilazak najvažnijih spotova na ostrvu. A do grada možeš još koji put busom, 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Смештај смо уплатили у близини Хоре, а до плажа свакако, морамо да се моторизујемо. Колико сам снимио, Скопелос нема велики број плажа, тако да наш обилазак, по систему две нове плаже дневно, вероватно неће бити испуњен. 

Izmenjeno (bataacanski)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi na Skopelosu nismo toliko obilazili kao na drugim ostrvima.  Valjda je sama ta usporena atmosfera na ostrvu i nas usporila. Skopelos je divan, ima neki poseban vajb (sto bi mladi rekli:D) ali da se ne lazemo, nema mnogo plaza sa wow efektom. 

Ako cemo poredjenje sa Lefkadom i Kefalonijom, Skopelos je ipak dosta pitomiji sto se terena tice. Mozda je vise poput Tasosa, ali tu me ne drzite za rec, davno sam isla na Tasos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako se te stvari po pitanju vremena u drugoj polovini septembra razlikuju na potezu od Peliona do Sporada, mi smo u tom isotm periodu imali cak 3 kisna dana (ne u potpunosti) i bilo je nesto svezije i more na toj otvorenoj strani koja gleda prema ostrvima. Uvek je na ostrvima bolje vreme, jel malo sta od tih oblaka  stigne u punom kapacitetu do ostrva. I ja se prisecam septembarskog izvlacenja na Skopelosu iz 2016.godine u periodu izmedju 10-19.septembra, gde je prva dva dana bilo nesto svezije, da bi pred kraj perioda temperatura otisla cak na 31 stepen .................

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Spilia

Malo je bilo reci ovde o ovoj plazi, a stvarno je jako lepa i vredi je posetiti.

Prvo smo otisli da obidjemo crkvicu Agios Ioannis (Mamma mia) i potrefili vreme kada su dosla i tri turisticka autobusa :smorilo: ali nije bilo strasno.  Pustili smo ih da se istutnje u njihovom vremenski ogranicenom raporedu i polako uzivali u prizorima.

Po zavrsetku obilaska krenuli smo natrag ka Glosi, putem kojim smo i dosli i nakon otprilike 750-800 metara smo nasli na Crkvu sa desne strane (Ekklisia Panagia) i tu parkirali auto.

P90918-110705.thumb.jpg.c930c9e359041568P90918-110724.thumb.jpg.e046b54a663eb7a0

To je ova crkva!

Pokupili smo svoj prtljag i krenuli. Sa parkinga ide letnji put (kolski, ali idite peske), pored je zicana ograda i na pocetku puta ima tabla na kojoj pise plaza Monopati. To je pravi put. Nakon nekih 150-160 metara je racvanje puta i tu skrenite desno, prolazite pored neke stare kuce sa leve strane i samo dalje pratite put koji polako prelazi u stazu i ulazi u hlad sume. Sve ukupno do plaze ima oko 500-600 metara, stim sto je prva polovina relativno ravna a druga polovina je (uslovno receno) strma nadole, ili da kazem malo strmiji silazak. Naravno u povratku je to malo strmiji uspon u prvom delu, koji je na svu srecu u hladu, a potom lagano do parkinga. U svakom slucaju nije previse zahtevno a pruza mnogostruko za ulozeni trud. Zadnji metri su bas strmi, ali je to kamena staza koja izgleda kao stepeniste i izgleda ovako.

P90918-133215.thumb.jpg.26cb08820784b7f5

Po izlasku iz sume, a jos nismo sisli na plazu, zatekli smo je ovako.

P90918-113008.thumb.jpg.d6fb146c762167a2

Prizor za divljenje i koji se dugo pamti.

A na plazi "guzva", dve devojke i cetvoro Britanaca na katamaranu. Naravno da je u sezoni vise ljudi na plazi, ali Septembar vam omogucava da uzivate u ovakvoj "guzvi". Na plazi ima prirodnog hlada samo u pecinicama na desnoj strani, po kojima je plaza i dobila ime. No nije nikakav problem zabosti svoj suncobran i uzivati. Voda je :srce: smaragdno zelena, topla i plitka. Tek kod katamarana je "do nosa" a ja bas nisam visok! Jezeva ima uz ove stene sa leve strane, ali tuda se necete ni setati. Obavezno ponesite nesto za pice i po potrebi neke grickalice, jer i da se vratite do auta, morali bi otici do crkvice Agios Ioannis da bi kupili nesto. Proveli smo divan dan na plazi i kada je senka krenula da osvaja plazu pokupili smo se i otisli da obidjemo Glossu. P90918-162735.thumb.jpg.47cff81a6cc859b0

Ovako smo je ostavili do naseg mozda sledeceg susreta!

Put do crkve Agios Ioannis i ujedno do ove plaze je solidan, ima ostecenja na kolovozu, ali nista strasno. kao i dosta krivina koje su nekome mozda strasne (moja supruga) zbog ambisa koji je ispod a nema ograde. Na pojedinim mestima je bas problematicno da se mimoidju dva vozila i to je mozda i najveci problem. Susreli smo se sa jednm dzipom, gde je mimoilazenje bilo na bukvalno par santimetara a dzip je gazio ivicu ambisa jer ja od stene sa desne strane nisam mogao vise da se sklonim i jos je u pitanju deo gde nema prosirenja da bi se povukao u rikverc. Ali ako dolaze turisticki autobusi (mini bus), moze se i kolima.

Crkva Eklisia Panagia nije nista posebno, ali se odatle moze videti crkvica Agios Ioannis iz malo neobicnog ugla.P90918-111113.thumb.jpg.ae18efbda1b011c5

U svakom slucaju plaza za preporuku i opusteno uzivanje. Nalazi se jako visoko rangirana na nasoj listi plaza. Za ljubitelje divljih plaza, u koje se ubrajamo, ovo je pun pogodak!

P90918-113907.thumb.jpg.d4b3f9ea30292be9P90918-113913.thumb.jpg.0777640e0d04ffd6P90918-132315.thumb.jpg.148d883d9776ce96P90918-132708.jpg.bd46f89b09da3a58985a29P90918-132758.jpg.247867d2de3647223f0077P90918-132900.thumb.jpg.66fdf3ce6dab5395P90918-120112.thumb.jpg.adcc08b1cccbfa9aP90918-132522.thumb.jpg.1dd5258ad741ec13P90918-132526.thumb.jpg.7a76d3473a49e5f4

Da ne zaboravim, iza plaze se moze preko stena proci do mora i susedne uvale gde se vide dve male predivne plazice kojima se moze prici samo sa mora. 

P90918-144042.thumb.jpg.5ec3cff5aec678df

Svaka cast za odlazak do ove plaze i hvala na detaljnom opisu! Nama je bila zelja da je posetimo ali nismo mogli da pronadjemo pravi put, malo ko ju je uopste pominjao u opisima pa smo odustali. Steta, def bi nam bila rame uz rame sa Hovolo

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Планира ли неко на Спораде овога лета?

Ја планирам :rolleyes:

Скопелос + Алонисос, па како буде!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

Idem ja septembra, dosta mi je pomogao i forum, bas mi se svidja Skopelos., a mesto Panormos... 

Za trajekt, Da li ici Hellenicom , koji je skuplji, ali brze stize ili Anesom koji je jeftiniji, ali duze putuje?

I da li je neko isao Iz Soluna trajektom do Skopelosa?

Meni je generalno blizu Volos iz Nisa, ali opet ne smem zbog granice da se kockam, nikad se ne zna koliko ce biti guzve, tako da ce morati ipak verovatno da se spava jedna noc u Volosu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901369
    Ukupno poruka