neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2044 poruke u ovoj temi

Sad gledam trajekte za Skijatos i blagosiljam Lefkadu. Kako je lepo kad ne zavisis od trajekta. Ovi em deru sa cenom em imaju jedan ili nijedan polazak dnevno za moj termin :besan: .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad gledam trajekte za Skijatos i blagosiljam Lefkadu. Kako je lepo kad ne zavisis od trajekta. Ovi em deru sa cenom em imaju jedan ili nijedan polazak dnevno za moj termin :besan: .

Pa da se pridruzim i ja. Supruga i ja smo, kao i vecina ovde, ovisnici o letovanju u Grckoj i obisli smo doticnu poprililicno svojim kolima /zasada najdalje do Krita/. kako smo oboje u prosveti, "osudjeni" smo na juli i avgust. Ove godine, zahvaljujuci ponajvise Draganici :) i Draganu :bez-zuba: , zestoko se lozimo na Skopelos. Varijanta koju smo nasli na www.skopelosweb.gr je 50 evra dnevno za studio u Eliosu.

Najjeftinija varijanta trajekta Volos - Skopelos - Volos /povratna karta/ koju sam nasao, za dvoje + auto je 222,00 evra. Morate se najpre registrovati na www.danae.gr . Klasican booking za kartu na www.ferries.gr kostace vas 264,50 evra za istitermin, isti brod. Ako neko zna moze li jeftinije, javite mi!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moja je računica pokazala, da bi put kolima bio nekih 150E jeftiniji od aviona. plus, što moram da sa zaračunam da krenem dosta ranije da bi kompenzovao eventualne probleme na granicama. voleo bi da mi neko pojasni, da li karta za trajekt propada ako zakasnite, ili recimo možete da se ubacite na sledeći trajekt ukoliko na istom ima mesta. dosta nezgodno, bukiraš povratnu kartu koja te košta, kako reče čovek 220E, a onda ona propadne zbog grčkih carinika i njihovog čuvenog računarskog sistema, koji pada jednom dnevno, čim počnu letnje temperature :besan: . inače, ovih dana sam prvi put pogledao neke galerije skopelosa...pravi biser...prosto mi je teško da se odlučim da li mi je lepša milia ili stafilos, velanio, panormos ili limnonari. ne mogu da dočekam jun ... :smorilo: :smorilo: :smorilo:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moja je računica pokazala, da bi put kolima bio nekih 150E jeftiniji od aviona. plus, što moram da sa zaračunam da krenem dosta ranije da bi kompenzovao eventualne probleme na granicama. voleo bi da mi neko pojasni, da li karta za trajekt propada ako zakasnite, ili recimo možete da se ubacite na sledeći trajekt ukoliko na istom ima mesta. dosta nezgodno, bukiraš povratnu kartu koja te košta, kako reče čovek 220E, a onda ona propadne zbog grčkih carinika i njihovog čuvenog računarskog sistema, koji pada jednom dnevno, čim počnu letnje temperature :besan: . inače, ovih dana sam prvi put pogledao neke galerije skopelosa...pravi biser...prosto mi je teško da se odlučim da li mi je lepša milia ili stafilos, velanio, panormos ili limnonari. ne mogu da dočekam jun ... :smorilo::smorilo::smorilo:

Moram priznati da mi za Skijatos i Skopelos nikada nismo rezervisali karte unapred, nego smo ih kupovali na licu mesta i to čak i u vreme kada je plovio stari "Makedon", koji je bio mnogo manji trajekt od "Harule".

Mislim da u junu nije neophodno rezervisati unapred.Treba samo planirati da u luci budeš min. 1-1,5 sat pre polaska broda. Bojim se da, ako rezervišeš i platiš karte za odredjeni polazak, ne bi mogao da ih koristiš za sledeći. (To je barem naše neprijatno iskustvo iz Igumenitze za Krf jedne godine :besan: ....)

Nisam proveravala na www.gtp.gr. ali verujem da je red plovidbe isti i da jedan feri kreće popodne, a drugi uveče.

A ako baš toliko nemate sreće, prespavajte u Volosu i prvi jutarnji - pravac Skopelos!

Izmenjeno (Draganica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...Najjeftinija varijanta trajekta Volos - Skopelos - Volos /povratna karta/ koju sam nasao, za dvoje + auto je 222,00 evra. Morate se najpre registrovati na www.danae.gr . Klasican booking za kartu na www.ferries.gr kostace vas 264,50 evra za istitermin, isti brod. Ako neko zna moze li jeftinije, javite mi!

Ne znam kako si dosao do ove cene. Mora da si se nesto presao. Koliko ja znam, cene za trajekte u Grckoj su jedinstvene i nije ih moguce naci skuplje ili jeftinije, osim ako je u pitanju grupa.

Na svim legalnim sajtovima preko kojih je moguce rezervisati kartu za odredjenu destinaciju je CENA ista.

E sada ako znas neku foru, podeli je sa nama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moram priznati da mi za Skijatos i Skopelos nikada nismo rezervisali karte unapred, nego smo ih kupovali na licu mesta i to čak i u vreme kada je plovio stari "Makedon", koji je bio mnogo manji trajekt od "Harule".

Mislim da u junu nije neophodno rezervisati unapred.Treba samo planirati da u luci budeš min. 1-1,5 sat pre polaska broda. Bojim se da, ako rezervišeš i platiš karte za odredjeni polazak, ne bi mogao da ih koristiš za sledeći. (To je barem naše neprijatno iskustvo iz Igumenitze za Krf jedne godine :besan: ....)

Nisam proveravala na www.gtp.gr. ali verujem da je red plovidbe isti i da jedan feri kreće popodne, a drugi uveče.

A ako baš toliko nemate sreće, prespavajte u Volosu i prvi jutarnji - pravac Skopelos!

U zadnje dve godine se pojavila ipak veca guzva na trajektima nego ranije. Kartu i netreba kupiti ranije. Ona se kupi u kucici u luci. Ja sam zadnje dve godine rezervisao kartu i to tako sto sam gazdama kod kojih idem posao mail ili sms sa brojem tablica i datum kada cu doci na trajekt. Onda oni pozovu luku dan, dva ranije (moze cak i isti dan) i rezervisu kartu. Moram se pojaviti 30 min, pre polaska trajekta, dodjem kod kucice pokazem zeleni karton sa brojem tablica i platim kartu.

Mislim da je to najjednostavnije resenje, sve ostalo je komplikovano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A i cene od Volosa do Glose su, vidim, iste kao 2003.

U jednom pravcu : Kola 67,5 EUR. Odrasli 20,5 EUR.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A i cene od Volosa do Glose su, vidim, iste kao 2003.

U jednom pravcu : Kola 67,5 EUR. Odrasli 20,5 EUR.

Koja kola vozite. Izgleda da je za mene malo skuplja karta. Ja vozim Ford C MAX. Ja spadem u grupu od preko 4.25.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako si dosao do ove cene. Mora da si se nesto presao. Koliko ja znam, cene za trajekte u Grckoj su jedinstvene i nije ih moguce naci skuplje ili jeftinije, osim ako je u pitanju grupa.

Na svim legalnim sajtovima preko kojih je moguce rezervisati kartu za odredjenu destinaciju je CENA ista.

E sada ako znas neku foru, podeli je sa nama.

Evo ovako:

SKUPLJA KARTA: prvo kucas http://www.ferries.gr/, pa uradis Click on "Domestic ferry routes", pa ides na For Greek islands & mainland - Click here to continue!

Onda ti se otvara forma za booking, popunjavas datume, klasu kola (ja npr. vozim korolu iz 90. godine, duzina 4,12m - bitno za trajekt), broj putnika, pol i klasu karte /deck kao najjeftiniji, a i sta ce ti vise za 3 sata plovidbe/ i dodjes do cifre od 265,50 evrica.

Napominjem da su u oba slucaja povratne karte.

JEFTINIJA KARTA: kucas http://www.danae.gr i popunis formu za registraciju (kod mene se otvara automatski http://www.danae.gr/ferries-Greece.asp, jer sam vec registrovan), sledis manje-vise slicnu proceduru kao za skuplju kartu i dodjes do cifre od 222,00 evra.

Ustvari, sad vidim, kad sam odstampao obe verzije da je u prvom slucaju voznja od/do Skopelosa, a u drugom od/do Glose, ali to bar po meni ne opravdava razliku od 45 evra. E sad, moje iskustvo sa putovanja na Krit od pre par godina mi govori da je u Grckoj itekako moguce naci jeftiniju kartu za istu voznju trajektom. I tada sam zujao po netu i slao faksove u Pirejski luku agencijama i okreni-obrni ispadne cifra koja nam je malcice skupa. Nama je pomogao prijatelj Grk koji zivi u Kateriniju i koji je tamo u letnjoj sezoni, mislim da je bilo oko 20. jula, za nas kupio kartu Pirej-Iraklion/Pirej i pri tome isposlovao gomilu porodicnih i drugih popusta, snizivsi cenu karte za oko 50 evra - nemoj me drzati za rec, ne secam se tacno iznosa. Jedino nam je uslovio da moramo da ostanemo kao njegovi gosti par dana, da se ne vidjamo samo u prolazu :D .Mislim da cu i ove godine da ga cimnem da ponovi istu akciju za nas.

Izmenjeno (Xanadu)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

JEFTINIJA KARTA: kucas http://www.danae.gr i popunis formu za registraciju (kod mene se otvara automatski http://www.danae.gr/ferries-Greece.asp, jer sam vec registrovan), sledis manje-vise slicnu proceduru kao za skuplju kartu i dodjes do cifre od 222,00 evra.

Ustvari, sad vidim, kad sam odstampao obe verzije da je u prvom slucaju voznja od/do Skopelosa, a u drugom od/do Glose, ali to bar po meni ne opravdava razliku od 45 evra.

Opet dodjem do cene koja je indenticna kao i na ostalim sajtovima. Mislim da je problem sto u periodu u kom ja idem nema trajekta za Glosu vec samo za Grad Skopelos, i tu cenu mi izbacuje.

Dvoje odraslih (decu ne racunam 2 i 4 god.), auto (vozim C MAXA,koji je duzi od tvog auta, ali stavim opciju da je manje od 4.25 kako bih dobio najjeftiniju varijantu), deck, polazak iz Volosa za Skopelos 10.06. povratak iz Skopelos 05.07. Cena 264.50 eura.

U svakom slucaju hvala ti puno.

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koja kola vozite. Izgleda da je za mene malo skuplja karta. Ja vozim Ford C MAX. Ja spadem u grupu od preko 4.25.

Seat Leon. On je valjda kraći od 4,25 ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Seat Leon. On je valjda kraći od 4,25 ?

Pa kada kupujes kartu i pitaju te za auto, njima je vazno da li je karavan ili van (sto je moj slucaj) i na osnovu toga ti odrede skuplja ili jeftinaija tarifa. Ako nije karavan, onda je jeftinija varijanta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovako:

SKUPLJA KARTA: prvo kucas http://www.ferries.gr/, pa uradis Click on "Domestic ferry routes", pa ides na For Greek islands & mainland - Click here to continue!

Onda ti se otvara forma za booking, popunjavas datume, klasu kola (ja npr. vozim korolu iz 90. godine, duzina 4,12m - bitno za trajekt), broj putnika, pol i klasu karte /deck kao najjeftiniji, a i sta ce ti vise za 3 sata plovidbe/ i dodjes do cifre od 265,50 evrica.

Napominjem da su u oba slucaja povratne karte.

Evo, sad sam posetila oba sajta i dobila identične cene za povratnu kartu na relaciji Volos-Skiathos. Za tročlanu porodicu sa autom skromne veličine, ta cena iznosi 245 evra (što je za mene pomalo razočaravajuće, ne znam na osnovu čega sam do sada bila ubedjena da se nećemo prebaciti iznad zacrtanih 200 evra?) Ne verujem da će u sezoni ta cena biti niža, ali opet, tešim se - 50 evra gore-dole i nije neka razlika, mada 50 ovde, 50 tamo, a troškovi rastu :huh: ... Na stranu troškovi, druga stvar koja je pomalo zabrinjavajuća - za 21. jun postoje 4 polaska iz Volosa po redu vožnje, a samo za trajekt u 12h ima još uvek slobodnih karata, ostali su već rasprodati?!!! Slično važi i za povratak - 01. jula dostupne su karte samo za trajekt u 16.10 min (što je nama već kasno, planirali smo ranije da podemo) :wacko:

Ostaje mi da se nadam da će se u tom periodu već povećati broj linija koje saobraćaju na relaciji Volos-Skiathos, jer ne bih htela da rezervišem kartu preko neta... Nikad ne može da se predvidi koliko će biti zadržavanje na granici, da ne pričam o nekim neplaniranim usputnim dešavanjima, jednostavno bih želela da sve bude opušteno i ležerno, bez žurbe :cool: ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo, sad sam posetila oba sajta i dobila identične cene za povratnu kartu na relaciji Volos-Skiathos. Za tročlanu porodicu sa autom skromne veličine, ta cena iznosi 245 evra (što je za mene pomalo razočaravajuće, ne znam na osnovu čega sam do sada bila ubedjena da se nećemo prebaciti iznad zacrtanih 200 evra?) Ne verujem da će u sezoni ta cena biti niža, ali opet, tešim se - 50 evra gore-dole i nije neka razlika, mada 50 ovde, 50 tamo, a troškovi rastu :huh: ... Na stranu troškovi, druga stvar koja je pomalo zabrinjavajuća - za 21. jun postoje 4 polaska iz Volosa po redu vožnje, a samo za trajekt u 12h ima još uvek slobodnih karata, ostali su već rasprodati?!!! Slično važi i za povratak - 01. jula dostupne su karte samo za trajekt u 16.10 min (što je nama već kasno, planirali smo ranije da podemo) :wacko:

Ostaje mi da se nadam da će se u tom periodu već povećati broj linija koje saobraćaju na relaciji Volos-Skiathos, jer ne bih htela da rezervišem kartu preko neta... Nikad ne može da se predvidi koliko će biti zadržavanje na granici, da ne pričam o nekim neplaniranim usputnim dešavanjima, jednostavno bih želela da sve bude opušteno i ležerno, bez žurbe :cool: ...

Nisu ostali rasprodati vec nisu trajekti, jer si u opciji zadakla kriterijum da imas auto, pa ti je odmah pokazao da ti brodovi nisu dostupni jer i nisu trajekti. Postoji u tom terminu jedan trajekt i to u 12:00.

Verovatno dan pre ili posle postoji i jutarnji, jer ne idu svakim danom uvek istim rasporedom.

Ako ne idete preko agencije, pomerite malo datume i uklopite se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868272
    Ukupno poruka