neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Sve to lepo zvuci, citao sam vec. Ali, ja sam preduzetnik, sam svoj gazda, ali i radnik i onda mi je svaki dan bitan, da uklopim zbog posla i da sto manje radnih dana nisam u kancelariji... zato jurim da spojim i lepo korisno, koliko je moguce.. ipak Solun ovog puta do Skopelosa, sa Supper Runner Jetom :)

*Bane, posto ides avgusta ako se dobro secam, pise kako je prosao put..ja idem septembra, posle tebe..

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u samom gradu Skijatosu imam bankomat za Dinu i master kartice?

Da li u samom gradu Skijatosu imam bankomat za Dinu i master kartice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Da, idem u cugu, vrlo cesto idem i duze tako da mi BG-Solun nije problem posebno ne predvece/noc, sa duzom pauzom u MK. Nema potrebe za nocenje sto se mene tice.

Cena iz Skopelosa kad se sve uzme u obzir jeste veca, zavisno od tipa goriva itd sigurno 50/60eur mozda i vise ako se vozi na gas, ali je svakako manje cimanje, a krace se putuje sto "mora da se uracuna" u parametre puta.

Karta mora da se kupi i kazu da se cesto i rasproda. Meni to odgovara svakako jer ne brinem o karti i ne moram da dolazim 2/2.5h pred polazak (sto neke kompanije zahtevaju) posebno ako si samo rezervisao unapred. Imaju i WebCheckin samim tim ne moram da se jurim po salterima cekam u redu itd. Placanje online mi odgovara zbog kartice pa mogu da podelim i na rate. :)

Btw imaju i Loyalty club, pa ako ih cesce koristis mozda se i ovajdis za koji euro u trecoj godini recimo :) dok ANES to nema.

 

 

Postavih ti par pitanja samo, na prosloh stranici, mozda nisi video...

Koliko mora ranije da se bude u luci u Solunu, ako brod polazi u 7h po Grckoj ?

Kako mislis Webcheckin ? Ako kartu rezervisem i platim pre polaska, ne moram da podizem na salteru u luci, nego sa telefona pokazem kod neki ili ? 

Moze preko njihovog sajta da se odradi i plati rezervacija sa karticom ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pa tako je, malo je samo jeftinije preko Volosa, ali duzi put kolima i moralo bi realno da se spava noc pre broda u Volosu. Meni i odgovara Solun isto iz cuga da krenem iz Nisa, zbog posla da ne gubim i cetvrtak, nego uvece da krenem i tamo rano ujutru na luci, pa cu da dremam malo na brodu, ako mogu.

Koliko mora ranije da se bude u luci u Solunu, ako brod polazi u 7h po Grckoj ?

Kako mislis Webcheckin ? Ako kartu rezervisem i platim pre polaska, ne moram da podizem na salteru u luci, nego sa telefona pokazem kod neki ili ? 

Meni je samo cimanje bilo da nije mnogo 4.5h brodom, jer se nisam vozio do sada trajektom, da se mi se ne smuci bas da se obrukam tamo, ali to sto je :) 

 

Mislim da je sat vremena dovoljno, nigde DECIDNO to ne pominju, jer sta je najgore sto mzoe da se desi, da te po guzi istuku?:) Bitno je da su tu pa makar i poslednji na ulasku koga briga :) Mene su traumirali za Skijatos pre neku godinu, a imao sam kupljenu kartu, kasnio sam zbog retdrirane Srbije i samo 3 naplatne rampe u spicu... pa sam stigao dole, ushao na trajekt, jos jedan grk iza mene i zatvorili su vrata za nama i krenuli doslovce posle 1min :) i niko mi nista rekao nije :) sto ne kazem da treba da bude praksa. Iskreno ne vidim potrebu da budes tamo vise od 30-45min.

 

Ovo nisam radio pa ti pricam na osnovu onoga sto sam procitao kao i uputstva koja su mi poslali na mail kada sam rezervisao.

WbeChecking: Kada kupis kartu dobijes broj rezervacije. 48h pred put se otkljucava Checkin. Kada se ulogujes i uradis checking po broju rezervacije generisace ti se odmah karta (verovatno vishe nema refund onda) i dobijes digitalnu kartu. Nju mozes da odstampas u Srbiji ako te "frka" zbog pokazivanja na telefonu, ili opcija 2 da pokazes na mobilnom kartu koju si dobio, svakako ce digitalno proveriti verovatno QR code. Na sajtu stoji da mozes da podignes kartu kod njihovog predstavnika ili da koristis u digitalnoj formi jer koja je poetna checkina ako moras da stampas.

 

Nije mnogo 4h15min  posebno ako gledas da ces se voziti 3h.45 iz Volosa ?:) 

Takodje, to nije trajekt kojim se prevoze putnici na putanjama ala Tasos, Krf, Kefalonija, ovo je BROD :) 

Onaj kojim sam se ja vozio (doduse iz Volosa) pre neku godinu imao je cini mi se 7 ili 8 paluba, 3 za kola i 4 za putnike tako nesto. U njega staju oni najveci kamioni za naftu i prevoz robe...cini mi se 3 mogu jedan iza drugoga :)

Dakle ti brodovi imaju stabilizaciju, sve je veliko prostorano, klimatizovano unutra, sedenje na tapaciranim sedistima (a ne drvetu), mozes da se kreces a da ne padnes nema jakog ljuljana itd. Meni je to bio ODMOR posle 10h puta :) zaspao sam cim sam seo. :) Ne bih se opterecivao putovanjem tim brodovima posebno sto je to samo 30ak min duze nego iz Volosa, pritom po decu koja su bila prisutna na tim putovanjima svi su bili veseli i trcali na sve strane. :) 

Sem ako nemas bas neku urodjenu predispoziciju za morsku bolest pa mozes da osetis i manje turbulencije, onda je potenc problem, ali se onda popije tableta za mucninu 1h pred put i to je to. :)

 

Interesting fun facts a nisu vezano za pitanje:

Koliko vidim seajets ima i vece i manje brodove ali ni najmanji ne moze da se poredi sa Trajektima u prostoru i onome sto nude. Uz to, znatno su brzi i od standardnih velikih brodova i od ovih trajekta (Krf/Tasos) (zato i stizu tako brzo na tako dugackoj destinaciji). CIsto radi interesantnog poredjenja, brod koji krece iz Soluna i drzi se neke najkrace trase ako je to i moguce tako, "avionskim putem" prelazi oko 200km +-10km. Brod koji ide iz Volosa, preko Skijatosa do Skopelos grada prelazi oko 100km +- 10km. Dakle odokativno, DUPLO vise km, za samo 10-15% vise vremena u putu. :)

Naravno, brze ces stici iz Volosa, pod uslovom da imas teleport koji te ceka na iskljucenju za Solun, i transferuje te pred Volos. :)

 

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti, sve si lepo objasnio,  to me je sve i zanimalo taman.

Malo sam perfekcionista mozda, ali volim pre puta da sredim sto vise detalja i da znam, da bi mogao vise posle da uzivam

Definitivno rezervisem ove nedelje, SeJet /  Solun-Skopelos-Solun

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@banebg - Nisam shvatio, koja ja cena  Solun-Skopelos-Solun sa SeaJet?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno oko 380eur za termin avgust pocetak septembra sa brodovima koji voze u jednom smeru 4h 15min u drugom navodno 4h.

 

btw Grk (iz Seajetsa) koga sam pitao za rezervaciju bez placanja koji je rekao da to nije moguce mi je odgovorio na mail naa pitanja:

1.

kada mora da budes na licu mesta :

Sat vremena pred put posto se naprave guzve zbog provere papira (Covid) inace nije potrebno toliko

2. da li je potrebna papirna karta:

ne treba papirna karta dovoljan je mobilni telefon sa digitalnom kartom

 

Izmenjeno (banebg)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisano, meni je ispalo 358 e za septembar, za 2 odrasle osobe i auto duzi od 4.2m. Economy seats, povratna karta Solun - Skopelos - Solun.

Ima link na email je stiglo, gde moze da se klikne i odradi web checkin, od 48h sati pre polaska, gde moze da se karta prikaze telefonom na ulazu u brod ili moze i da se odstampa, kako ko zeli.

U vezi ulaska u Grcku, imamo PLF fajl, koji je obavezan da se popuni, 24h cini mi se pre dolaska na granicu.? 

Pasos standardno, zeleni karton za Makedoniju, uzecu i dodatno putno i zdravstveno osigranje,  i ja imam potvrdu o vakcinaciji, ali na Srpskom je , kako mi secam, a pise da mora na Engleskom? 

Ako moze pomoc, da li potvrda o vakcinaciji mora na Engleskom, gde onda da je izvadim ?

Da, ima i za trajekt, kada uplatite i stigne vam potvrda na email, u attachmentu, 4 dokumenta, koja treba da se popune za trajekt za obe osobe, za oba pravca... to sam slucajno video, zamalo da mi promakne...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Edit :

Za potvrdu za vakcinaciju, videh sada da ima i na Srpskom i na Engleskom pise, tako da je okej onda verovatno , taj papir sto smo dobili na revakcinaciji..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Edit :

Za potvrdu za vakcinaciju, videh sada da ima i na Srpskom i na Engleskom pise, tako da je okej onda verovatno , taj papir sto smo dobili na revakcinaciji..

NE. To nije digitalni zeleni sertifikat. Njega možete dobiti logovanjem na portalu E uprava, ili sa pasošem u poštu koja izdaje papirne potvrde i tamo vam daju štampano za 2 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au, bolje sto sam pitao, ja sam bio ubedjen da sa onim potvrdama sto sam dobio na revakcinaciji u doma zdravlja,  mogu da predjem granicu, kad ono treba i digitalni zeleni sertifikat... 

Hvala puno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam tako mislila, saznala da to nije dzs jedan dan pred put. Ali u pošti se brzo dobije zaista. Srečan put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, ja krecem 10.09 ujutru, sledeci petak. Nadam se da ce biti lepo vreme, znam da nisu vreline kao jul i avgust, jos bolje, ali da nece biti hladno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitao sam Grka iz hotela, kaze da je toplo u Septembru , da ne brinem, cak imaju i tople dane nekad i u Oktobru, samo je uvece malo svezije zbog sume, koja je svuda na ostrvu, logicno i moze neka malo jesenja garderoba samo za uvece...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su vam iskustva sa trajektom Solun Skopelos Solun?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka