neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

 

Pozdrav

Idem ja septembra, dosta mi je pomogao i forum, bas mi se svidja Skopelos., a mesto Panormos... 

Za trajekt, Da li ici Hellenicom , koji je skuplji, ali brze stize ili Anesom koji je jeftiniji, ali duze putuje?

 

I da li je neko isao Iz Soluna trajektom do Skopelosa?

 

Meni je generalno blizu Volos iz Nisa, ali opet ne smem zbog granice da se kockam, nikad se ne zna koliko ce biti guzve, tako da ce morati ipak verovatno da se spava jedna noc u Volosu...

 

Ја идем Хелеником из Волоса, мада данас сам чуо да има брзих трајекта из Солуна, али... нема везе, није лоше ни обићи мало Волос (спавање обавезно), а Солун (ноћење) у повратку.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam naso iz Soluna, 60e skuplja povratna karta, taman mu dodje za gorivo i putarine do Volosa i nazad isto, cini mi se. Ali, ovaj je 5h putovanja, ako si nasao neke brze, daj molim te reci kako se zove... ovaj sto sam ja naso je seajets,  tako nesto... naravno, pricamo i gde mogu automobili. Lakse mi od Soluna, ne moram nociti i poci dan ranije i zbog posla., kao za Volos...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi dobro da ostanu polasci iz Soluna. Nekih ranijih godina ih je bilo, ali samo za putnike, ne i za automobile 

Izmenjeno (Dobra Jela)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja taman došla da pitam da li je neko išao i iz Volosa i iz Soluna pa da uporedi :neznam: Baš ne znamo šta da radimo i kakoje pametnije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

На Кастањи плажи данас има

таласа. Ко дође у девет, може да бира место у хладу. Може и у десет.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

На Панормосу од јутрос пуно медуза, ветар се не смирује други дан. Иначе, све остало је савршено. Скопелос!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Додао бих и да је добра страна острва то што, ако је ветар нанео медузе на западну страну (Панормос, Кастани), источна буде чиста (Глистери).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo, lepo, Ja regulisao smestaj za septembar za Panormos, ostaje sad i trajekt da se rezervise. Anes otpada, imace tek sredinom avgusta timetable od 5 septembra, to je kasno i nije mi sigurno, pitanje kad ce ici i dal ce im ici mozda brod tad. Ostaje Hellenic iz Volosa mi ispada oko 300e i oko 3.5h putovanja   ili SeaJet za 360e iz Soluna 360e i oko 5h putovanja.. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Тако некако. Нама је изашло Волос - Скопелос - Алонисос - Волос 317€ за нас двоје и ауто. Све Хеленик.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Тако некако. Нама је изашло Волос - Скопелос - Алонисос - Волос 317€ за нас двоје и ауто. Све Хеленик.

Тако некако. Нама је изашло Волос - Скопелос - Алонисос - Волос 317€ за нас двоје и ауто. Све Хеленик.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pet sati ?

znaci da okacim macku o rep sto sam nasla na netu info da je iz soluna na skijatosu za 3 sata i 15min a iz Volosa za sat i 40min? ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi putujemo sledece nedelje drugi put iz Volosa i brzi trajekt je 2h 30 min, a sporiji oko 3h. Iz Soluna je verujem i vise od 5 sati sa ukrcavanjem i iskrcavanjem. Taj iz Soluna nam se ne isplati cak i kad oduzmem spavanje u Volosu i putarine jer auto i dvoje dece ispadne malo vise. Mozda se isplati kad idu dvoje a mi imamo i seasmiles karticu za helenic pa imamo popust za kola.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

На Панормосу од јутрос пуно медуза, ветар се не смирује други дан. Иначе, све остало је савршено. Скопелос!

 

Kakva je situacija na plazama sto se tice rada restorana/kafica. Znam da Skopeolos nije bas briljirao u tome i vrlo cesto rade/ne rade u nekoj sezoni.

Shodno ovoj "koroni" ne znam kakva je situacija a posto se preko dana ne vracam u smestaj ili grad, znaci mi da imam neki restoran na nekoj od plaza.

 

isto pitanje i za sam grad, da li ima ljudi ili je vrlo oskudno kao i u nekim drugim malo manje popularnim mestima u Grckoj?

 

Cene , slicne/razumne ili su podigli? Prvenstveno mislim na smestaj.

 

Hvala unapred

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Lepo, lepo, Ja regulisao smestaj za septembar za Panormos, ostaje sad i trajekt da se rezervise. Anes otpada, imace tek sredinom avgusta timetable od 5 septembra, to je kasno i nije mi sigurno, pitanje kad ce ici i dal ce im ici mozda brod tad. Ostaje Hellenic iz Volosa mi ispada oko 300e i oko 3.5h putovanja   ili SeaJet za 360e iz Soluna 360e i oko 5h putovanja.. 

 

Sredinom avgusta, meni SeaJet ispadne 510eur za dvoje+kola sto je drasticno vise nego da se produzi kolima do Volosa na zalost a bas se ponadao.

Inace pise da je 4h u jednom a 4h i 15min u drugom smeru sto je i vise nego korektno po meni. Jer se ne mozes "telePromptovati" :) od Soluna do Volosa, na zalost cena je bas veca.

Skopelos/Volos za isti period, ide od 3h20min do cak 4.45min (ne znam sta rade na toj ruti) - 375eur (Blue Star) dok ima jedan polazak Aneka za 300eur (bas drasticna razlika).

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Kakva je situacija na plazama sto se tice rada restorana/kafica. Znam da Skopeolos nije bas briljirao u tome i vrlo cesto rade/ne rade u nekoj sezoni.

Shodno ovoj "koroni" ne znam kakva je situacija a posto se preko dana ne vracam u smestaj ili grad, znaci mi da imam neki restoran na nekoj od plaza.

 

isto pitanje i za sam grad, da li ima ljudi ili je vrlo oskudno kao i u nekim drugim malo manje popularnim mestima u Grckoj?

 

Cene , slicne/razumne ili su podigli? Prvenstveno mislim na smestaj.

 

Hvala unapred

Све ради буквално. Има довољно места на плажама, кафићи и таверне раде, лежаљке, сунцобрани... Наравно, како време пролази, све је више туриста. Цене јесу нешто веће, као и увек на Спорадима, ништа драматично.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka