neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Posle ove prepiske, zar sumnjaš ?

Krajnje je vreme da se vratim na Skopelos. :srce:

Ali ove godine od 20. avgusta, jer sam obećala sinu Zakintos u junu.

Svaka cast za dupli program u junu i avgustu/septembru.

Koliko planirate da ostanete na Skopelosu?

Kako sada stvari stoje, zbog silnih pretumbacija i otkaza, nije iskljuceno da se putovanje na Skopelos/ Alonisos pomeri za pocetak septembra (mada ja licno vise preferiram juli), a moj planirani put za Francusku/ Spaniju (Bordo, Bijaric, San sebastijan, ...) da se izvede u julu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to su dobre varijante i super saveti za one koji ne idu na letovanje svojim kolima. Moze se super proci, samo ako se to zeli...

Od ove godine, postoji i opcija da se iz Soluna ide i malim hidroavionima do Skiatosa/ Skopleosa (agencija ARGO TRAVEL), a takodje ne treba iskljuciti ni opciju putovanja brzim gliserom tzv. " flying cat " kojim se za 3h 45 min stize do zeljene ostrvske destinacije.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast za dupli program u junu i avgustu/septembru.

Koliko planirate da ostanete na Skopelosu?

Oko 2 nedelje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od ove godine, postoji i opcija da se iz Soluna ide i malim hidroavionima do Skiatosa/ Skopleosa (agencija ARGO TRAVEL

Možeš li da nam daš link za ARGO TRAVEL ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš li da nam daš link za ARGO TRAVEL ?

www.argo.gr

Mislim da je na to mislio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš li da nam daš link za ARGO TRAVEL ?

www.planetickets.gr pa onda ides na ikonicu za argo airways

- to je sajt za avio putovanja raznih carter kompanija u Grckoj medju kojima je i vec pomenuti " ARgo airways " koji ce od maja imati u ponudi letove iz SOluna i Volosa za Skiatos i SKopleos, cena bi trebalo da bude oko 85 eur ( e sada ne znam da li u jednom ili u oba pravca).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

www.planetickets.gr pa onda ides na ikonicu za argo airways

- to je sajt za avio putovanja raznih carter kompanija u Grckoj medju kojima je i vec pomenuti " ARgo airways " koji ce od maja imati u ponudi letove iz SOluna i Volosa za Skiatos i SKopleos, cena bi trebalo da bude oko 85 eur ( e sada ne znam da li u jednom ili u oba pravca).

Mislim da ću ove godine ipak izabrati "staromodnu" varijantu Beograd-Volos, pa na Express Charoulu ! :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da cu provesti na Skopelosu 10-ak dana, planiram da posetim i Alonisos na jedan dan. Potrebno mi je nekoliko informacija i saveta.

S obzirom na to da idemo kolima na Skopelos, da li je pametno ici trajektom na Alonisos i biti jedan dan i vratiti se ili je pametnije iznajmiti tamo auto i obici to sto mi preporucite. Treba uzeti u obzir i vreme koje ce nam biti na raspolaganju (izmedju dva broda), ali bi smo zeleli da, s obzirom na kratko vrema, ipak steknemo neki utisak o ostrvu(nadam se dobar).

Evo na netu sam nasao da postoji brod u 10:00 i da je na Alonisosu u 10:30, a poslednji za Skopelos je u 17:30. Sta sve videti za nekih 6 sati?

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da bi svakako vredelo otići na Alonisos, s tim što možeš da planiraš i odlazak ili povratak "Flying Dolphins"-om (hidrogliserom) kako bi eventualno ostali duže. Ako se dobro sećam, mora ih biti barem 2-3 u toku dana.

Bilo bi lepo iznajmiti auto, da biste mogli da odete do Chore, koja se nalazi u brdu. Ako si čitao temu od početka, imaš moj post o Alonisosu - pa da ne bih sada ponovo pisala - ono što je tamo pomenuto - treba videti.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mirko

strana 3 - moj Alonisos - 1.deo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mirko

strana 3 - moj Alonisos - 1.deo

Hvala Draganice, mnogo si lepo napisala, a gde je drugi deo ?!!??

Nadam se da cu i Skopelos i Alonisos i ja dovoljno istraziti, pa cu i tebe i Dragana odmeniti malo vise u opisima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da cu provesti na Skopelosu 10-ak dana, planiram da posetim i Alonisos na jedan dan. Potrebno mi je nekoliko informacija i saveta.

S obzirom na to da idemo kolima na Skopelos, da li je pametno ici trajektom na Alonisos i biti jedan dan i vratiti se ili je pametnije iznajmiti tamo auto i obici to sto mi preporucite. Treba uzeti u obzir i vreme koje ce nam biti na raspolaganju (izmedju dva broda), ali bi smo zeleli da, s obzirom na kratko vrema, ipak steknemo neki utisak o ostrvu(nadam se dobar).

Evo na netu sam nasao da postoji brod u 10:00 i da je na Alonisosu u 10:30, a poslednji za Skopelos je u 17:30. Sta sve videti za nekih 6 sati?

Prosle godine je raspored polazaka brodova do Alonisosa bio takav da je bilo nemoguce napraviti valjan obilazak u jednom danu, kada to kazem, mislim da je jedino bilo moguce ici gliserom s tim sto je na raspolaganju za boravak tamo najvise 3h, sto je skoro kao da ste otisli na izlet sa Skiatosa. Morali bi da prenocite tamo i da provedete 2 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine je raspored polazaka brodova do Alonisosa bio takav da je bilo nemoguce napraviti valjan obilazak u jednom danu, kada to kazem, mislim da je jedino bilo moguce ici gliserom s tim sto je na raspolaganju za boravak tamo najvise 3h, sto je skoro kao da ste otisli na izlet sa Skiatosa. Morali bi da prenocite tamo i da provedete 2 dana.

Hm.., pa vredi i o tome razmisliti. mada mi je veliko cimanje, sa dvoje male dece. Ipak cu da ga ostavim dogodine u kombinaciji sa jos nekim ostrvom. nema zurbe, letovanja ce biti, pa dogodine 2 nedelje na Alonisis i 2 na Skopelos. Mislim da cu tako uraditi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je zapravo najvise 5h, jer dok iskrcate i ukrcate auto, izgubicete po 20-tak minuta i u dolasku i u povratku. Pa, mozete da odete do Hore da prosetate tom spektakularnom ulicom prepunom slikarskih radionica, kafea, zatim na malo kupanja do Krisi Milie, i u povratku do jos jedne plaze po izboru (Leftos Gialos ...). I na kraju da prosetate malo Patitirijem do polaska broda.

Preskupo za par sati boravka na Alonisosu. idite gliserom ako postoji dovoljan razmak od 4-5 h, uhvatite bus do Hore i zatim istim produzite do vec pomenute Krisi Milie, u povratku Patitiri. Valja samo voditi racuna, o intervalu u kojem saobracaju autobusi, jer to ipak nije Skiatos, pa cak ni SKopelos.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da shvatio sam sve. Mada zvuci avanturisticki i zbog toga me privlaci. Kada dodjemo na Skopelos probacemo da provalimo koja je najbolja i najprakticnija varijanta. Sve u svemu, vredi se potruditi jer ce biti dobrog rezultata. Pa i ako zakasnimo, na brod, jedna avantura i iskustvo vise (nece nam biti prvi put da na licu mesta menjamo planove). Pa upravo su ostrva zbog toga i fenomenalna. Pogotovu Sporade. Taman velika koliko treba da se mozes snaci.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka