neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Super, hvala na savetu.

Pa studirajuci malo sajtove o Skopelosu, razmisljao sam izmedju panormasa i nekih studija koji ste vec ovde spominjali, otprilike Limnomari. S obzirom na to da smo sa malom decom, obe lokacije nam u potpunosti odgovaraju. Deluje mirno, bez neke velike guzve, a u slucaju da nam treba setnja ti je Skopelos i Glosa.

Inace praktikujemo da budemo smesteni na plazi ili bar sto blize njoj, kako ne bi mnogo gubili vremena oko odlaska i dolaska sa plaze. S obzirom da smo kolima uvek obidjemo gotovo sve na ostrvu, a za te obilaske se i dobro pripremimo, pa i zbog toga sto smo veoma radoznali ne stignemo mnogo u obilasku ostrva da se okupamo. To je jedan od razloga nase teznje da budemo na plazi, u tisini i da nas uspavljuje more. S obzirom da je Skijatos ostavio fenomenalan utisak, pre dve godine, ne sumnjam da ce Skopelos pruziti jos vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine isli hidrogliserom (" flying dolphin " ) koji je i u dolasku i u povratku stajao u Lutrakiju (luka za mesto Glosa koje je udaljeno 2 km vijugavim putem). Sto se tice ferija, mislim da vecina ide i do jednog i do drugog mesta, narocito u sezoni.

Ne znam koliko je Lutraki interesantan kao luka u periodu oktobar-april, verujem da

tada tamo gotovo niko ni ne zivi (nesto ljudi zivi u Glosi, a velika vecina ipak u gradu Skopleosu s tim sto vecina mladog sveta studira u Atini ili u Solunu).

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, hvala na savetu.

Pa studirajuci malo sajtove o Skopelosu, razmisljao sam izmedju panormasa...

Limnonari je izolovaniji i jos mirniji od PAnormosa, a do grada treba nekih 9km, plaza je mozda malo nezgodnija za ulazak male dece (ima dosta krupnog kamenja, kameni plato) ali je sama plaza pescana. Posle 23h tamo se vise nista ne cuje sem zvuka talasa i mora. Na 1 km odatle nalazi se Agnodas gde se nalaze najbolje riblje taverne na ostrvu, i 1 manji supermarket kao i jedan kiosk na autobuskoj stanici gde se isto mogu kupiti sladoled, slatkisi, grickalice, voda, sokovi.

Panormos je bolji izbor za decu, malo je zivlji jer ima 5-6 taverni, 2 supermarketa, 3-4 hotela i par apartmanskih kompleksa a nalazi se na 11 km od grada (kada se ide kracim putem), odnosno 18 km kada se ide duzim obilaznim putem.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno je lepo imati ljude koji ne samo da su negde bili nego hoce da i podele iskustvo i da daju savet. Hvala puno.

Ranije dok nisam imao decu, nisam se uopste interesovao da pre puta saznam nesto vise o ostrvu, jedinoje bilo vazno da se organizujem oko prevoza (autobus iz Beograda, trajekt iz Soluna, Kavale, Igumenice, Pireja ili Patre), pa kada se dodje u luku opredelimo se za neko ostrvo koje cemo prvo istraziti. Po dolasku u luku udjemo (tada smo bili jos uvek momak i devojka) u prvu prodavnicu uzmemo razglednice (jer su to u principu najlepse slike ostrva a treba od necega krenuti)i mapu ostrva i u renta kar. Obidjemo sto vise mozemo toga dana, u principu nismo imali nikada problem sa smestajem, kada nas vide sa rancevima na ledjima brzo pada dogovor. I tako ostanemo na ostrvu onoliko dana koliko nam je potrebno da bi smo ga shvatili u potpunosti. Nakon toga trajekt pa na sledece ostrvo, i tako dok ne potrosimo trajanje vize (uvek izmedju 25-30 dana).

Sada je malo drugacije. Ponovo idemo na 25 dana, i ponovo obidjemo 2 ili 3 ostrva, ali za razliku od ranije, idemo uvek na poznata mesta, odnosno gde smo vec bili i to nam bude baza, a 10 ak dana ostavimo za istrazivanje i avanturu, kao i za kameru i fotoaparat.

Zahvaljujuci Vama uspem da dobijem sve informacije pa mi se nekako cini, bar citajuci ovu temu da tacno znam sta cu videti i posetiti i to jedva cekam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada je malo drugacije. Ponovo idemo na 25 dana, i ponovo obidjemo 2 ili 3 ostrva, ali za razliku od ranije, idemo uvek na poznata mesta, odnosno gde smo vec bili i to nam bude baza, a 10 ak dana ostavimo za istrazivanje i avanturu, kao i za kameru i fotoaparat.

Dakle, Mirko ne mogu da odolim a da ne kažem: stvarno ti zavidim :balavi: Šta bih ja dala da mogu da odvojim 25 dana za obilazak ostrva, uopšte za letovanje (i vremenski i finansijski)... Ma, uživaćete jednako i sa decom, to je dovoljno vremena i za adaptaciju i za uhodavanje u neki dnevni raspored i za avanturu! :D

Kad pomislim na naših mizernih 10 dana, šmrc, šmrc :uplakani:

Čovek bi prirodno hteo da strpa što više u taj ograničeni vremenski okvir, ali 10 dana ostaju deset dana... :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, jako je tesko ukomponavati, dane za odmor, finansije pa jos i da onom ko ide sa tobom i sve to odgovara i uklapa se.

Moj izbor je uvek Jun mesec i to sto ranije. Umeli smo da odemo u Grcku i krajem maja. Ima vise razloga. Cene smestaja su neuporedivo jeftinije da 20.06. nego posle. Ne idemo "siroko" na more. U fazonu smo da ustedimo na smestaju kako bi mogli da ostanemo sto vise dana, u pocetku smo imali visoke kriterijume, isli u Julu i Avgustu namore, uzimali apartmane bog zna kakve, posle se preracunali i rekli, ok, 10 dana avgusta je 20 dana Juna, 10 dana dobrog apartmana, je 15 dana losijeg (naravno da ispunjava osnove). I tako matematikom dodjosmo na 25-30 dana.

Prosle godine smo bili u Nea Kalikratiji, po prvi put smo letovali na kopnu, i to iz dva razloga. Imam priliku da obidjem ceo Halkidiki i vidim gde to milioni nasih letuju, a drugi imao sam fenomenalno povoljnu varijantu apartmana. Tu smo bili 11 dana (dovoljno za Halkidiki) i odatle smo otisli na Zakintos. Naravno usput nismo preskocili da obidjemo i Termopile i Delfi. Ostali smo tamo 25 dana, ukupno 35.

Ove godine razmisljajuci grd i kako se organizovati, pala je odluka na Skijatos kao TVRDIM najbolja moguca varijanta bilo kakvog letovanja (porodicno, solo, drustvo), a pogotovu u kombinaciji sa Skopelosom ili Alonisosom koji su tu na vidiku.

E da ostadoh objasnjenja odmora. Imam svoju malu firmu pa sam sebi odredim broj dana za odmor, po cenu nove godine i ostalih praznika a supruga radi u javnom servisu i po politickoj liniji, odmor od prosle kodine mora u kompletu odraditi do 01.07., tako da se tu uklapamo fenomenalno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da se malo "vratim" u temu,pošto sam je i postavila.

Dakle, ko se ove godine odlučio za Skopelos, a ko za Alonisos ?

A ko će da kombinuje ?

I kad krećete ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da nastavim temu. Ja ove godine, tacnije 11.06. idem na Skopelos 10 dana (prvi put), a nakon toga se selim na Skijatos 15 dana(drugi put).

Skopelos -Panormas regija a Skijatos-Kolios regija.

Idem u sopstvenom aranzmanu.

Sa zenom i dvoje dece (4 i 2 godine).

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za regije, ja bih jedino promenio redolsed pa isao prvo na Skiatos, a posle na SKopleos. Najvazniji razlog je taj sto na Skiatosu od 15-20.jula pocinju velike guzve koje traju skoro do kraja avgusta.

Takodje, mislim da bi ta kombinacija bila i nesto jeftinija.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa Dragane sada je kasno, vec rezervisao i platio dsepozite.

Vodio sam se idejom da ipak pri povratku imam nesto kraci put trajektom, treba voziti posle 3 sata voznje brodom, do Beograda. A Skopelos je ipak jos dalji.

Drugo sto me je vuklo na ovu kombinaciju je to sto na Skopelos idem prvi put i jedva cekam da ga istrazim po savetima i predlozima o kojima je pisano u okviru ovog posta. Za to treba energije i volje. E nakon toga idem na Skijatos, tamo sam bio, istrazio, upoznao, video plaze i shvatio mogucnosti ostrva. Lagano opustanje, suncanje (vec cu biti 10-ak dana na moru, bice i neke bojice), pecanje uz zalazak sunca, pivce i kako se blizi dan polaska, svakim danom sve manje kilometara.

Na skijatosu sam od 21.06. - 05.07. Da li si mislio da je guzva od 15. juna ili Jula(kako si napisao)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 15.jula, ali tek sada obratih dobro paznju da si ti naveo da ides u junu. Onda nemas brige.

Na Skopleosu ste se odlucili za hotel " Afrodite " , a na Skiatosu u regionu Kolios za?

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila na skopelosu u hotelu Afrodite i mogu da kažem da sam prezadovoljna.Hotel je nekako sav rustičan,na 2 min. hoda od plaže.Plaža u Panormosu je po meni najuređenija sa puno taverni u kojima je hrana super(probaj obavezno zapečenu fetu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 15.jula, ali tek sada obratih dobro paznju da si ti naveo da ides u junu. Onda nemas brige.

Na Skopleosu ste se odlucili za hotel " Afrodite " , a na Skiatosu u regionu Kolios za?

Na Skiathosu za Kolios house. To je posle stanice 15, na prvom malom uzvisenju, sa leve strane puta, postoji betonska lepa ograda sa belom kucom i crvenim krovom. Malo na uzvisenju. U dvoristu imaju dve kuce sa apartmanima. Dvoriste lepo uredjeno, pogled fenomenalan, plaza blizu, gazde odlicne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila na skopelosu u hotelu Afrodite i mogu da kažem da sam prezadovoljna.Hotel je nekako sav rustičan,na 2 min. hoda od plaže.Plaža u Panormosu je po meni najuređenija sa puno taverni u kojima je hrana super(probaj obavezno zapečenu fetu)

Da cini mi se po Vasim objasnjenjima da je prica sasvim ok. Zapecenu fetu cu da probam obavezno. Neka posebna taverna ili je svejedno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila na skopelosu u hotelu Afrodite i mogu da kažem da sam prezadovoljna.Hotel je nekako sav rustičan,na 2 min. hoda od plaže.Plaža u Panormosu je po meni najuređenija sa puno taverni u kojima je hrana super(probaj obavezno zapečenu fetu)

Da, veoma simpatican hotel u pomalo tradicionalnom stilu. Svi su vrlo ljubazni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka