neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Da li sam dobro razumela da postoji kraći put od grada do panormosa koji je dugačak 11 km (za razliku od dužeg koji je 18km) i koliko to vremenski iznosi? Zbunjuje me to što svuda po sajtovima piše da je panormos udaljen 18 km od grada.

Hvala!

Da, dobro ste shvatili. Put je sasvim dobar i uliva se u onaj duzi kruzni put negde na par km pre Panormosa. Takodje, skracuje vreme voznje za par minuta (sa recimo 22-25 min na 15-16 min) i odlicno je resenje prilikom vecernjeg povratka iz grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlično! Hvala na info :)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam videla na netu, Skopelos ima bolje plaže od Alonisosa. Mada mi se čini da Tasos (na kom sam bila) ima još bolje - ali naravno nemam pravi utisak o plažama koje sam videla samo na slikama. Ako na Skopelosu budu onako dobre kao na Tasosu MAŠALA. Ja nisam obišla mnogo ostrva ali moj dragi jeste i njega su oduševile plaže na Tasosu. Pominjem ovo pošto je Dragan pomenuo da mu je Skopelos lepši od Tasosa :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Draganicu,

Danas sam kontaktirao vlasnicu kuce koju zelim da rezervisem,medjutim ona se na spomen potvrde o rezervaciji i uplati, koji su mi potrebni za vadjenje vize , nasla potpuno zbunjena. Izgleda da cu ja morati da joj kazem kako to da mi napravi. Mozes li mi reci kako su izgledale potvrde koje si ti dobijala???

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje,

Kuca koju zelim da zakupim se nalazi na severnom delu ostrva,moze li mi neko reci da li na Skopelosu postoji neki deo ostrva koji je jako vetrovit i na kojem je nemoguce kupati se (pitam iz iskustva sa Zakintossa)????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Draganicu,

Danas sam kontaktirao vlasnicu kuce koju zelim da rezervisem,medjutim ona se na spomen potvrde o rezervaciji i uplati, koji su mi potrebni za vadjenje vize , nasla potpuno zbunjena. Izgleda da cu ja morati da joj kazem kako to da mi napravi. Mozes li mi reci kako su izgledale potvrde koje si ti dobijala???

Hvala

Nakon što joj uplatiš avans (depozit), vlasnica kuće treba da ti pošalje mail, na engleskom, ili još bolje na grčkom, u kome će stajati sledeće:

Ovim potvrdjujemo rezervaciju za period od _______ do _______, u našoj

kući / vili / hotelu za sledeće goste:

ime i prezime____________

datum rodjenja___________

broj pasoša__________

izdat ____________

važi do___________

(ove podatke napiši i pošalji za svakog putnika )

Mail koji primiš od njih, ili još bolje, celu prepisku sa njima odštampaj i nosiš u ambasadu, zajedno sa ostalom dokumentacijom i obavezno formularom koji ćeš dobiti u poslovnoj banci, sa pečatom ,koji je dokaz da si uplatio depozit.

Kao što rekoh ranije, nikada nismo imali bilo kakvih problema, naravno treba imati ostale uredne papire (potvrdu o zaposlenju itd.)

Izmenjeno (Draganica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje,

Kuca koju zelim da zakupim se nalazi na severnom delu ostrva,moze li mi neko reci da li na Skopelosu postoji neki deo ostrva koji je jako vetrovit i na kojem je nemoguce kupati se (pitam iz iskustva sa Zakintossa)????

Verovatno je u pitanju severozapadna strana ostrva u regionu Glose, jer severoistocna gotovo da i nije naseljena a obicno je i vetrovitija, sto naravno ne znaci da i sa ove druge strane nece biti vetra).

Zakintos je svakako vetrovitiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam videla na netu, Skopelos ima bolje plaže od Alonisosa. Mada mi se čini da Tasos (na kom sam bila) ima još bolje - ali naravno nemam pravi utisak o plažama koje sam videla samo na slikama. Ako na Skopelosu budu onako dobre kao na Tasosu MAŠALA. Ja nisam obišla mnogo ostrva ali moj dragi jeste i njega su oduševile plaže na Tasosu. Pominjem ovo pošto je Dragan pomenuo da mu je Skopelos lepši od Tasosa :D .

Znam da o ukusima i bojama ne valja raspravljati, ali moje misljenje je da je Skopelos mnogo lepsi od Tasosa, rekao bih cak i da je zeleniji. Takodje i tip plaza na Skopelosu je malo drugaciji 9preovladjuje sljunak) sto se meni vise dopada u odnosu na pesak.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je u pitanju severozapadna strana ostrva u regionu Glose, jer severoistocna gotovo da i nije naseljena a obicno je i vetrovitija, sto naravno ne znaci da i sa ove druge strane nece biti vetra).

Zakintos je svakako vetrovitiji.

Ne bih mogla da se složim sa tim da je Zakintos vetrovitiji... Kao što znaš , bila sam više puta i na Zakintosu i na Skopelosu, moje iskustvo je upravo suprotno, ali sigurno da mnogo zavisi i od perioda u kojem se odlučiš za odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo je u pitanju severoistocni gotovo nenaseljeni deo,u blizini plaza Ai Giannis i Perivoliou.

Da li se neko od vas kupao na ovim plazama u julu,i da li je bilo jako vetrovito?

za Draganicu,

gazdarica mi trazi 50 % avans,za boravak od 2 nedelje..ti si rekla da si placala 20,30%,mozda mi trazi veci avans zbog zakupa cele kuce i duzine boravka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati interesantan izbor lokacije za smetaj. Ipak, moram da primetim da vam je grad Skopelos prilicno daleko za neki vecernji odlazak do grada, sto mislim da je nezaobilazan parametar prilikom odlaska na ovo ostrvo (najlepsi gradic Sporada). Do Glose vam takodje treba nekoliko km voznje po ne tako sjajnom putu (asvaltiran jeste ali je dosta uzan i pun serpentina), sto takodje u vecernjim satima moze da bude zamorno.

Agios Ioannis plaza nadomak simpaticne crkvice do koje se dolazi pentranjem uz nekih 100 i nesto stepenika, je prosle godine uredjena, tj. napravljene su stepenice do same plaze, a i ima i par suncobrana i ligenstula za iznajmljivanje. Od nje do plaze Perivolou ide jedan zemljani put kroz deo sume (ako dolazite iz pravca Glose skretanje je sa desne strane malo pre Agios Ioannisa, a ako idete iz pravca crkvice i istoimene plaze to je dakle sa leve strane) duzine nekih cini mi se 3-4 km. Ako se od Perivolou plaze produzi zemljanim putem kroz sumu, negde na polovini puta prema plazi Hondogiorgio (mislim da se tako nekako zove) sa leve strane videcete omanji plato za parkiranje i putic kojim se moze stici jos nekih 100-150 m automobilom, odatle pocinje spustanje do Dead women beach, koja je svakako najlepsa plaza sa te strane ostrva (uz vec pomenutu Perivolou). Ipak, supstanje do ove plaze zahteva veliki oprez, treba potrefiti pravu koziju stazicu koja ide kroz gusti sloj makije (grebe noge) i onda pokazati i malo alpinistickih sposobnosti. Ova plaza upravo zbog tog nezgodnog prilaza nije bas za svakoga, pogotovo ne za porodice sa manjom decom (sem ukoliko mozda ne iznajmite camac).

Ako nije tajna, kako se zove kuca koju iznajmljujete (da nije slucajno na uzvisnjeu nadomak same plaze Agios Ioannis)?

I da, cesto je bilo vetrovito (bili smo tamo tri puta u dve predhodne godine i vetra je cesto duvao).

Pozdrav

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih mogla da se složim sa tim da je Zakintos vetrovitiji... Kao što znaš , bila sam više puta i na Zakintosu i na Skopelosu, moje iskustvo je upravo suprotno, ali sigurno da mnogo zavisi i od perioda u kojem se odlučiš za odmor.

Ja bas imam suprotan utisak, bio takodje i na jednom i na drugom mestu. Na Zakintosu u regionu Tsilivi, vetar je duvao gotovo svakodnevno u popodnevnim satima (u pitanju je bila polovina jula), dok je na jugu na poluostrvu VAsilikos jedan dan bilo dosta vetrovito (Porto Zoro).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane hvala za iscrpan odgovor,

Naravno da nije tajna,kucica se zove Kastri i nasao sam je na sajtu skopelosweb.Svesni smo mana pomalo udaljene lokacije i divlje okoline.Ali upravo to nas je istovremeno i opredelilo za nju pogotovo mala plazica u podnozju kuce.Ako imas vremena pogledaj slike kucice na sajtu, pa mi kazi da li si mozda i na njoj bio.Kucica je u blizini te crkvice koju si opisivao.Gledajuci mapu ostrva,dosao sam do nekog zakljucka da lokacija i nije tako losa,jer nas put ka najelpsim plazama svakako vodi na jug,a za 2 nedelje koliko planiramo da ostanemo cemo svakako stici da obidjemo vecinu tih plaza a i da odemo nekoliko puta do Skopelos grada i obavezno na jazz koji si spominjao!!!

Ovo je moje razmisljanje,ali svakako bih voleo da cujem tvoje komentare.

Pozdrav i hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za Draganicu,

gazdarica mi trazi 50 % avans,za boravak od 2 nedelje..ti si rekla da si placala 20,30%,mozda mi trazi veci avans zbog zakupa cele kuce i duzine boravka?

Ili je možda gledala TV u februaru....šalim se, moguće da do sada nije imala goste iz Srbije,pa nema iskustva sa pismom za vizu itd. Mi smo na Skopelosu bili 1. put u hotelu Alkistis, 2. put u hotelu Adrina Beach, 3. put u vili Nektaria blizu Panormosa i to uvek u junu mesecu.

Možda je tražila veći iznos ako se radi o julu ili avgustu .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bas imam suprotan utisak, bio takodje i na jednom i na drugom mestu. Na Zakintosu u regionu Tsilivi, vetar je duvao gotovo svakodnevno u popodnevnim satima (u pitanju je bila polovina jula), dok je na jugu na poluostrvu VAsilikos jedan dan bilo dosta vetrovito (Porto Zoro).

U junu mesecu je bilo mnogo mirnije i to je bilo pravilo svake godine kada smo letovali na Zakintosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka