neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

ZNA LI NEKO KAKO SE KREĆU CENE RENT A CARA NA SKOPELOSU?

Inače hvala svima na informacijama o ovim ostrvima, posebno Draganau! :D :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo,

ja sam nova na ovom forumu, ali potpuno sam se zarazila... Nikad nisam bila neodlučnija, a sad ste me vi sa milijardu detalja potpuno sludeli. U pozitivnom smislu, naravno. Mislila sam da tačno znam šta hoću, ali....

Dragane, zanima me LIMNONARI complex na Skopelosu. Kakva je plaža? Ima li prirodnog hlada?

Da li se prelazi ulica na putu od apartmana do plaže? Kakva je klopa u taverni?

Misliš da je OK ići tamo sa klincem od 3 godine?

Hvala unapred

Plaza Limnonari je delom sljunak (krupniji) a delom i pesak (inace retka pojava na Skopelosu), ima jedan deo gde je moguce da i manja deca polako ulaze u vodu, dok se vecim delom plaze prostire kamena ploca. Prirodnog hlada ima ispod cini mi se jednog drveta na samoj plazi (ko prvi njemu hlad) ali na samo 50 m dalje hlada ima napretek u basti taverne " Limnonari " (koji drzi i vlasnik Kostas). Na meniju iste dominiraju morski specijaliteti, ali s obzirom da smo mi tamo proveli samo jednu noc prilikom naseg kratkog boravka na Skopelosu 2006.godine, mogu da ti pricam samo o dorucku, koji je bio solidan (klasika jaja, paradajz, jogurt sa medom, i.t.d.)

Ne postoji ulica u pravom smislu te reci, put se zavrsava nadomak apartmana i plaze.

Ukoliko iznajmite automobil, nikakvih problema nema, posle 20h na plazi gotovo da vise nema nikoga, taverna radi do jedno 23h, i onda nastupa potpuna tisina (kada smo se te veceri vratili oko 02h posle ponoci culi smo samo zrikavce i sum mora).

Svakako jedno od najboljih mesta za miran odmor na ovom ostrvu.

Alternativa bi mogla da vam bude plaza Panormos (jos bolji izbor za malu decu) kao i Agnodas gde se nalazi i jedna od najboljih ribljih restorana na ostrvu.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZNA LI NEKO KAKO SE KREĆU CENE RENT A CARA NA SKOPELOSU?

Inače hvala svima na informacijama o ovim ostrvima, posebno Draganau! :D:cvetic:

Mi smo prosle godine placali nesto vise od 20 eur po danu, ali smo auto rezervisali skoro mesec dana ranije.

Moja procena je da ce ove godine cena da bude izmedju 25-30 eur.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam našla ovu sličicu na net-u, Limnonari plaža. Meni izgleda preslatko!

greecepictureslimnonaridh4.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine placali nesto vise od 20 eur po danu, ali smo auto rezervisali skoro mesec dana ranije.

Moja procena je da ce ove godine cena da bude izmedju 25-30 eur.

Hvala! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragan me je potpuno kupio pričom o ovom ostrvu :smorilo: ! U igri je još i jonsko more ili Naxos. S obzirom da i ja i suprug najviše volimo šljunak i stene, a i slike plaža na Naxosu me ne oduševljavaju, ostaju Lefkada i Skopelos. Medjutim Lefkada ima minus te serpentine i dug put do plaža.

U ponudi agencije kalodoukas ima jedan hotel u Panormosu. Dragane (ili neko drugi ko zna :D )da li možeš da mi kažeš kako ovo mesto stoji sa fast foodom - giros itd., i uopšte ako se krene po plažama da li je prehranjivanje ograničeno na restorane ili ima i jeftinijih varijanti?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je u pitanju hotel " Aphrodite " , mislim da je dobar za porodice sa decom. Mali savet, ne uzimajte samo sobe koje se nalaze iznad kuhinje zbog onog silnog lupkanja i zveckanja prilikom pripreme dorucka. Gospodin i gospodja koji vode hotel zajedno sa jos 2 mlade dame, zaista se trude da vam boravak tamo ucine sto prijatnijim.

Giros se ne prodaje na ulici, ipak je Panormos mesto svedeno na 3-4 hotela, nesto apartmana i par restorana-taverni (pogledajte sta je Draganica napisala o tome nesto ranije u okviru ove teme). Da ne zaboravim postoje i 2 mini-marketa, od kojih jedan radi i nesto posle ponoci.

Odlican giros koji se jede sa nogu, mozete probati u samom gradu, na malom simpaticnom trgu sa platanima gde 3-4 restorana prodaju tu hranu. Vlasnik jednog od njih (cini mi se i najskupljeg) je jedan debeli gospodin koji vabi potencijalne musterije tako sto izgovara po nekoliko fraza na velikom broju svetskih jezika.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Aphrodite, hvala još jednom na iscrpnom odgovoru!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo još jedno pitanje (bar za sad :djavolko: ), kako se kreću cene hrane po restoranima, neka najjeftinija varijanta?

Izmenjeno (rufusw)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najeftinija, pa giros na vec pomenutom trgu je prosle godine kostao 1.8-2.0 eur. Ako se na to doda i neka salatica (jos 2.5-4.5 eur), eto obroka.

Ima jedan restoran blizu jazz cluba " Platanos " gde je uvek bilo puno i gde se klopalo za solidnih 10-11 eur (jednostavnije jelo, salata ali ne grcka, pice).A za finiji obrok je potrebno izmedju 15-20 eur.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala po ne znam već koji put :)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hteo bih da postavim par prakticnih pitanja vezanih za odlazak na Skopelos u sopstvenom aranzmanu.

Da li je bolje ici do skopelosa feribotom iz Soluna ili Volosa ako se ide kolima ?

Da li je neko uplacivao smestaj preko interneta putem sajta www.skopelosweb.gr, i koliko je takav nacin rezervacije i uplate bezbedan ?

Koji smestaj mozete da mi preporucite,posebno su lepe vile i kucice koje se nude na gore navedenom sajtu.

Pozdrav,

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih svakome savetovala da ide do Volosa, pa onda na feri.

Znam da postoji varijanta iz Soluna, ali mislim da trajekt plovi redje, a bespotrebno bi putovali dosta duže (samim tim i karte su verovatno skuplje). Put do Volosa je odličan,

a ujedno izbegavaš i gužve u Solunu (ring road i ostalo).

Inače uvek putujem u svom aranžmanu i sva tri puta smo i na Skopelosu uplatili smeštaj preko interneta. Nikada nisam imala nikakvih problema ni sa rezervacijom, ni sa dobijanjem vize. Obično traže 20% avansa, koji im uplatiš na račun iz bilo koje naše banke, a dokaz o uplati, zajedno sa mailom u kome će ti potvrditi rezervaciju, dostavljaš ambasadi.

Za smeštaj možeš da pogledaš i www.skopelos.net ,kao i www.greeka.com i www.prettygreekvillas.com

Što se lokacije tiče,slažem se sa Draganom, mislim da je najbolje biti smešten negde kod zaliva Panormos, zbog najlepših plaža,mada možda ima svojih prednosti ako izabereš smeštaj negde u samom Skopelosu, i preko dana zujiš kolima, a uveče možeš da prošetaš do grada.

Nadam se da su ti ove informacije korisne.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno,informacije su vise nego korisne!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li sam dobro razumela da postoji kraći put od grada do panormosa koji je dugačak 11 km (za razliku od dužeg koji je 18km) i koliko to vremenski iznosi? Zbunjuje me to što svuda po sajtovima piše da je panormos udaljen 18 km od grada.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka