neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Pozdrav dobri ljudi

Eto mene interesuje da li je neko letovao na Alonisosu i kakvi su utisci o samom ostrvu i kakve su cene po restoranima,kaficima,radnjama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas u okiru " MFT " fotografije istog.

Moj dobar drugar proveo je tamo proslog leta nepunih 7 dana, tako da bi on mogao da ti ispirica mnogo vise o samom ostrvu i cenama (ali posto ima svoju firmu i radi kao konj sumnjam da ce imati i toliko vremena).

Sto se cena tice, znam da su uvek bile nesto nize u odnosu na Skiatos, dakle u rangu cena za Skopelos (10-20% nize). Mozda ce deo ekipe sa foruma koji je prosle godine pravio izlet do ALonisosa i klopao cuvenu pitu sa kozijim sirom moci da ti da neku priblizniju informaciju o cenama.

E sada sto se smestaja tice, sem par luksuznih apartmanskih kompleksa u kojima uglavnom borave Italijani i donekle Grci (na samom jugu ostrva mislim da je u pitanju Marpounta), ostalo se manje -vise svodi na manje smestajne kapacitete, kuce za iznajmjivanje.

Moje dosadasnje iskustvo sa Alonisosom svodi se na dva poludnevna izleta, ali ove godine planiramo da tamo provedemo barem 3-4 dana.

Dobra strana boravka na Alonisosu je netaknuta priroda, mir, najcistije parce EGejskog mora uz gomilu delfina i foka narocito na severnom delu ostrva, kao i gust splet predivnih ostrva koja pripadaju SPoradima ( pre svih prelepo ostrvce Kira Panagia koje je nesto manje od Skiatosa ali prakticno i nije naseljeno, sa vizantijskim manastirom iz 14.veka i nekoliko predivnih uvala za kupanje, zatim Psatsoura i.t.d).

Pozdrav,

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sada mene interesuje i Skopelas,,,sta mi preporucujete od ova dva ostrva.Inace mene pre svega zanima odmor,moja gospodja i cerkica i samo polako!!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i Skopelos i Alonisos (pa donekle i Skiatos u junu i u septembru) predstavljaju odlicna mesta za miran odmor.

Alonisos je svakako najmirnija destinacija za odmor, ako zelite da ste maltene potpuno iskljuceni od civilizacije ( izuzetak predstavljaju par kafea u glavnom mestu Patitiri i " piano bar " u mestu Hora-nekadasnjoj prestonici ostrva).

Skopelos je vec nesto zivlji, puno zelenila, odlicnih mesta za prijatno uzivanje uz neko picence.

Ako ste u mogucnosti da dobijete sengensku vizu i ako planirate da idete sopstvenim prevozom, moj predlog vam je da obidjete sva tri ostrva pomalo jer ona to zasluzuju.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posetila sam vise puta sva 3 ostrva.

Mislim da su Sporadi medju najlepsim grckim ostrvima.

Koje je vama ostrvo najlepse, najdraze i zasto ?

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posetila sam vise puta sva 3 ostrva.

Mislim da su Sporadi medju najlepsim grckim ostrvima.

Koje je vama ostrvo najlepse, najdraze i zasto ?

Takodje.

Od ova tri bisera Sporada, meni je najdrazi Skopleos.

Ta ljubav traje od 2003.godine kada sam prvi put proveo ceo dan u sopstvenoj reziji na tom ostrvu.

Do tada, nisam imao kompletnu sliku o njemu, izleti koji se organizuju sa Skiatosa (isao 2000 i 2001.godine), definitivno ne mogu da pruze ni delic onoga sto ovo prelepo ostrvo poseduje. Sem lepote glavnog mesta, svakako najlepseg na Sporadima, vi nemate predstavu o lepoti prirode, manastira, plaza i gostoljubivosti mestana.

Ono sto stalno isticem, ovo ostrvo je je jos uvek zasticeno od komercijalnog turizma, mada cenim da ce se ta situacija promeniti u narednih par godina (mada nikada nece biti onako kako Skiatos izgleda krajem jula i tokom veceg dela avgusta). Sem ukoliko se ne organizuje neko novo izjasnjavanje stanovnika o tome zele li aerodrom ili ne (za sada imaju heliodrom).

Tako guste i nepregledne sume cetinara nisam do sada video ni na jednom grckom ostrvu a nisam ih obisao bas malo (preko 15), taj miris borovine nikada pre (sem mozda nekada davno u Istri) do sada nisam osetio.

Takodje, provod sa pun stila, najbolji na Sporadima sam imao upravo tamo u magicnom jazz-baru " Platanos " koji odoleva zubu vremena.

Sve u svemu ovo ostrvo nije namenjeno turistima koji ocekuju luksuzne hotele na xy spratova, gomile diskoteka prepunih raspomanjenih Engleza, fish and chips u svim kombinacijama ...

Alonios je takodje prelepo ostrvo, mozda jos uvek najbolje skrivana tajna Sporada, najcistije more, netaknuta priroda, turista uglavnom ima u spicu sezone. Dakle, jos uvek za mene nedovoljno istrazeno, dakle pravi izazov za 2008.godinu.

A Skiatos, onaj kakvog sam nekada voleo, recimo da je poceo polako da nestaje jos tamo neke 2003.godine, komercijalazicija je uzela danka, sa jedne strane ostrva iskoriscen je skoro svaki pedalj slobodnog prostora da se nesto sagradi, a poslednji udarac ce uslediti ukoliko i do sada uglavnom netaknuta druga strana ostrva na potezu od npr. raskrsnice za Troulos do Banane bude postala raj za hotelijere zeljne profita.

Ipak, kada god provodim odredjeni deo odmora na Sporadima, izdvojim po par dana da obidjem one mene jos uvek jako drage (manje urbanizovane ) delove ostrva, koje makar u periodu izvan glavne sezone, predstavljaju utociste za prave zaljubljenike u ovo zaista prelepo ostrvo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvuci fenomenalni! Skopelos je jedna od mojih opcija za ovu godinu.

Sta preporucujes sto se smestaja tice? Nisam jos dovoljno istrazila net ali vidim da postoji 3- 4 mestasca koja su u opticaju za turiste. Da li je bolje biti baziran u glavnoj luci ili se povuci jos dalje. Mi smo u fazonu potpune izolacije od idustrijskog turizma: dobra plaza, neka taverna a i jazzerica koju pominjes bi divno legla s vremena na vreme.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Skijathosu sam letovala-mnogo mi se svidja ! Skopelos i Alonisos sam samo na blic posetila,ali prvi dozivljaji su:Skopelos-simpaticno Alonisos-fascinantno !

E...lepa secanja... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DRAGANE posto definitvno ulivas poverenje sa ocigledno velikim ostrvskim iskustvom, moram jos malo da te gnjavim pitanjima. Srecom konkretnim-ako imas predlog tacno za koji grad i smestaj u blizini neke dobre plaze, nebitno da li je Skijatos, Zakintos, Skopelos, ili Krf... Da ne gnjavim opet s pricom da bih se uglavnom stacionirala u jednom mestu.. Hvala u svakom slucaju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvuci fenomenalni! Skopelos je jedna od mojih opcija za ovu godinu.

Sta preporucujes sto se smestaja tice? Nisam jos dovoljno istrazila net ali vidim da postoji 3- 4 mestasca koja su u opticaju za turiste. Da li je bolje biti baziran u glavnoj luci ili se povuci jos dalje. Mi smo u fazonu potpune izolacije od idustrijskog turizma: dobra plaza, neka taverna a i jazzerica koju pominjes bi divno legla s vremena na vreme.

hvala na ovom odlicnom postu

Molim i drugi put!

Elem, mislim da bi najbolje bilo da procitas svih 45 strana u okviru teme Skiatos, ima par mojih postova koji se odnose na smestaj, plaze, a postoje i neke fotografije u okviru " MFT " .

Ovako na prvu loptu, rekao bih da je za vas odlican izbor region oko Panormosa gde ste prakticno na samoj plazi koja je odlicna, a u neporsrednoj blizni od 3-4 km nalazi se jos par dobrih plaza.

Ako niste motorizovani, onda region oko plaze Stafilos/ Velanio koje se nalaze na 4-5 km od grada.

Vazna napomena za one koji ne voze kola ili nemaju nameru da ih iznajmljuju, tek negde od 9-10.jula autobuski prevoz postaje frekventniji, sto znaci da npr. iz Panormosa imate vecernji polazak za grad, ali problem je povratak, jer posle 22h nema busa, a zaista je greota ici sa plaze pre 20h.

Za vec pomenuti deo oko plaza Stafilos/ Velanio moze ili da se malo otpesaci (oko 50 min) ili da se uzme taksi za povratak iz grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DRAGANE posto definitvno ulivas poverenje sa ocigledno velikim ostrvskim iskustvom, moram jos malo da te gnjavim pitanjima. Srecom konkretnim-ako imas predlog tacno za koji grad i smestaj u blizini neke dobre plaze, nebitno da li je Skijatos, Zakintos, Skopelos, ili Krf... Da ne gnjavim opet s pricom da bih se uglavnom stacionirala u jednom mestu.. Hvala u svakom slucaju...

Ponavljam vec drugi put, Skiatos je resenje za vas/tebe, i to ili sam grad ili neporsredna blizina grada oko plaze Megali Ammos do plaze Ahlaides.

Takodje region oko plaze Stafilos/ Velanio na Skopelosu (videti gornji post)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako stojite sa lovom, ali, ja bih, da mogu da biram, odabrala neku lepu vilu sa pogledom na Skopelosu. To, nazalost, nije u ponudi nasih agencija, nudi se samo par hotela. Ma, i u tom slucaju ne bih razmisljala. Eto.

A ti odluci, zelim ti slatku muku biranja.

Pozdrav! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako stojite sa lovom, ali, ja bih, da mogu da biram, odabrala neku lepu vilu sa pogledom na Skopelosu. To, nazalost, nije u ponudi nasih agencija, nudi se samo par hotela. Ma, i u tom slucaju ne bih razmisljala. Eto.

A ti odluci, zelim ti slatku muku biranja.

Pozdrav! :)

Kiki, pa niste valjda odustali?

Kostas, apartmani Limnonari? Nije to bas tako skupo.

Sta ce ti tu agencija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiki, pa niste valjda odustali?

Kostas, apartmani Limnonari? Nije to bas tako skupo.

Sta ce ti tu agencija?

Na ovo mislis, Dragane?

http://www.skopelos.net/limnonari/prices.htm

:srce: :srce: :srce:

Prelepo. I u ovom trenutku preskupo za nas. :tuzni: :tuzni: :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim i drugi put!

Elem, mislim da bi najbolje bilo da procitas svih 45 strana u okviru teme Skiatos, ima par mojih postova koji se odnose na smestaj, plaze, a postoje i neke fotografije u okviru " MFT " .

Ovako na prvu loptu, rekao bih da je za vas odlican izbor region oko Panormosa gde ste prakticno na samoj plazi koja je odlicna, a u neporsrednoj blizni od 3-4 km nalazi se jos par dobrih plaza.

Ako niste motorizovani, onda region oko plaze Stafilos/ Velanio koje se nalaze na 4-5 km od grada.

Vazna napomena za one koji ne voze kola ili nemaju nameru da ih iznajmljuju, tek negde od 9-10.jula autobuski prevoz postaje frekventniji, sto znaci da npr. iz Panormosa imate vecernji polazak za grad, ali problem je povratak, jer posle 22h nema busa, a zaista je greota ici sa plaze pre 20h.

Za vec pomenuti deo oko plaza Stafilos/ Velanio moze ili da se malo otpesaci (oko 50 min) ili da se uzme taksi za povratak iz grada.

Dragane,meni je ubedljivo najlepsa plaza na Skopelosu Milia,cudi me da je nisi pomenuo.

Inace,mozda bi bilo dobro napomenuti onima koji planiraju da na put krenu kolima, da je trajekt do Skopelosa prilicno skup i da kosta u jednom pravcu cca. EUR 100 za dvoje + kola srednje klase.

Inace, evo veoma korisne adrese za putnike : www.gtp.gr .Ovde mozete naci red plovidbe, kao i linkove za agencije, tj. cene karata i online rezervacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka