belisima

Hotel Thapsus -grad Mahdia

9 poruka u ovoj temi

Hotel ima 3* - Thapsus - u gradu Mahdia.

Da li je neko bio u tom hotelu i kakva su mu iskustva? Inteersuje me rano prolece.

poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niko mi ne odgovori, ali smo mi bili 3 nedelje (juce se vratili) i bilo nam je odlicno!

Belisima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim za vise informacija o ovom hotelu, kao i o samom gradu Mahdija. Putujem tamo 25.05. Da li ima kupanja u maju?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena, bas lepo!

Ne znaam za kupanje jer mi idemo uvek u zimsko vreme, ali hotel je lep - vidi se da ima duzu tradiciju (radi od 85-te) i kada ga uporedim sa novijim u kojima sam bila, to se i primeti, ali se takodje primeti da shtede na svemu, zato su i cene tu povoljne.

Na primer, mi nismo mogli da se grejemo kada zelimo (klima) vec kada je odredjeno vreme za grejanje (ujutru do 8h i uvece od 20h) - nama je to odgovaralo.

Primetila sam da postoji i vreme kada se klima ukljucuje za hladjenje, mislim da je od 14h.

Zimi rade sa kapacitetom od oko 10% te su tome i prilagodili ishranu: mi nismo imali klasican svedski sto za veceru, vec smo imali salate po zelji, a oni donose jelo po izboru (izbor je uvek jedno od 3 jela, a porcije su vise nego obilne) - nama je to takodje odgovaralo.

Unutrasnji bazen je mali, ali je bio cist (nije mnogo veci bio ni u hotelima vise kategorije, ali je ipak bio veci).

wc je u sklopu kupatila, dok je u hotelima vise kategorije wc odvojen, ali to nama nista ne znaci.

U kupatilu nema sampona niti fena za kosu, sto smo i pretposavili i poneli svoj pribor.

Za te pare, hotel je (po nasem shvatanju) sasvim pristojan - sve je skromnije nego u hotelima vise kategorije, ali su i cene takve!

Otvoren bazen nije radio zimi, ali sam videla da nema tobogane (nas u zimsko doba otvoren bazen nije zanimao).

Plaza je lepa, duga i gotovo spojena sa ostalim plazama, ali zimi nema gde da se sedne (to nam je smetalo!), dok je za setnju odlicno.

Grad Mahdija je mali i nema bas mnogo sat u njemu da se vidi, mada smo ipak otisli taxijem (3-4 dinara u jednom pravcu).

Nije mi se nesto dopao.

Osoblje hotela zna dolicno nemacki (naravno i franuski) jer su tu zimi gotovo sve sami stari Nemci, dok enleski znaju losije nego u drugim hotelima, ali ipak sasvim dovoljno da se sporazumemo (ipak bismo vise voleli da su engleski znali bolje).

TV je znatno manji nego u hotelima vise kategorije, ali ima i program na engleskom jeziku sto nismo imali u drugim hotelima.

Put od a`droma do hotela je znatno losiji nego kada se ide ka severu (na primer ka Hammametu), ali su Busovi tj dzipovi udobni i tih 50-tak km brzo prodje.

Rado bismo se opet vratili u taj hotel jer ispunjava ono sto je nama bilo bitno, a cene su povoljne (sto je takodje nama bitno).

Zelim ti srecan put i lep boravak! :)

Izmenjeno (belisima)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u ovom hotelu u periodu od 25.05.2009. godine do 08.06.2009. godine. Sasvim solidan hotel za novac koji je placen- 300 evra sa avionskom kartom. Udaljen je od grada, ali je zato plaza odlicna i moze da se seta. Hrana je za veceru solidna, ali je dorucak slab, recimo nema obicnog jogurta, sira itd..., samo kroasani, dzem, vocni jogirt itd. Cene u hotelu su solidne, povoljnije je nego u Beogradu, ali je van hotela sve jeftinije. Recimo u prodavnici je voda pola dinara, a u hotelu 3 dinara. Posto sam bila na pocetku sezone malo je bilo pratecih sadrzaja. U ovom periodu je bilo moguce kupanje i u moru, ali je skoro stalno duvao vetar, a i talasi nisu bili bas slabi. Sve u svemu preporucujem ovaj hotel ljudima koji ne pate od preteranog komfora i nisu zahtevi u pogledu ishrane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena da li mozes nesto da napises o gradu Mahdia?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok Jelena ne napise svoje utiske, da ja napisem svoje:

Da budem iskrena, grad je nekako prljav i nema nesto posebno da se vidi.

Setkali smo se po njemu i naleteli na nekog u dzamiji koji je rekao da je turisticki vodic, dobro je znao engleski i lepo nas je vodio u obilazak te dzamije, pricao kada je grad nastao, kako je dobio ime (po nekoj princezi, cerki tog-i-tog te je to ime cesto u Tunisu) i zaista je bio fin.

To je bilo maleno ribarsko naselje, a pre toga je bio neko rimsko naselje, posto je to "rt Afrike" (znaci, isturen deo) tu je bila rimska vojska (bar nam je tako taj vodic pricao), tu je i svetionik (na nekakvom travnatom uzvisenju, nismo se pentrali po tome jer nema sta da se vidi).

Pri povratku smo cak korisili njihov gradski prevoz (to je samo malko jeftinije nego taxi, ali smo hteli da osetimo atmosferu). Busovi su im cist, ali je gradic prljav.

Tamo stalno duva, i leti i zimi.

A pijaca, k`o pijaca u bilo kom gradu u Tunisu, sa dzidza bidzama i navalentnim prodavcima.

Sledeci put bas nismo radi da opet posetimo sam gradic.

poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hrana je za veceru solidna, ali je dorucak slab, recimo nema obicnog jogurta,

Simpaticna konstatacija,ali sumnjam da ces bilo gde van Balkana naci "obican" jogurt :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Simpaticna konstatacija,ali sumnjam da ces bilo gde van Balkana naci "obican" jogurt :)

Moram da priznam da smo mi u Tunisu imali jogurt za dorucak, i obican i vocni.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905515
    Ukupno poruka