Kikisvet

Ako ste nemotorizovani, gde letovati?

123 poruke u ovoj temi

Apartman

Mislim da bi ovo bilo ok.

P.S. Ako Vam se ne svidi, sigurno ćete naći nešto preko Belvi Travel-a.!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto manje ostrvo, izbacite te vecerice i romantiku u tom smislu i uzmite auto. Skromna vecerica jedako jedan dan malog auta, tri vecerice tri dana auto plus vasa 2-3 planirana i obilazite ostrvo i istrazujte ga do mile volje. Eto prave grcke romantike. E sada sto se tice veceri i muzike, nadjete slobodan zidic pored lokala gde svira buzuki ili neki drugi nacionalni instrument, kupite recinu i sprite, ili Gordons dzin ili pivo u prodavnici, giros u ruke, pogled u zvezde i na pucinu, a kada podjete kuci, u poslasticarnicu po lukumades sa cimetom.... Prava grcka.

pr. Tasos, Skopelos, Alonisos, Paxi, Samotraki, Lefkada, Parga (odlicna zbog polozaja: Paxi, Antipaxi, Lefkada, Preveza)

Pozdrav

Mirko

prelepo :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima :)

već nekoliko dana se vrtim u krug čitajući razne putopise i ne mogu da dođem do zaključka, na kojim destinacijama i u kojoj meri je neophodno iznajmljivanje rent a car-a za ugodno letovanje?

Ranijih godina sam išla na Halkidiki gde prevoz nije bio neophodan (bio je to neki oblik lazy odmora - apartman/plaža/klubovi), ali sam se prošle godine grdno prevarila otišavši na Zakintos (Argasi), misleći da se autobusom tek tako može skoknuti svuda.

Da bih ove godine zaobišla takvu situaciju, molim da mi neko preporuči neku dobru destinaciju (isključujući severnu grčku i Halkidiki), koja nije toliko zahtevna u smislu imanja sopstvenog prevoza. Jedini dodatni uslovi su fine plaže i relativan noćni život (nisam tinejdžer i ne treba mi nikakva razuzdanost, ali opet ne bih da završim u nekoj penziji ;) ).

Unapred hvala na odgovoru :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo koje manje ostrvo, javni saobracaj dosta dobro funkcionise, a u krajnjem slucaju moze se uzati i taksi. Naravno, ako neko zeli da istrazi bas sve plaze, to je malo teze, ali najbolje plaze su uvek povezane sa glavnim mestom, postoje i alternative brodicima..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš li da mi navedeš neki konkretan primer? Ne bih da istražim baš sve, ali opet da mi bude dostupno bar pola onog što se može videti. Na Zakintosu smo se nekako snalazili za prevoz, a opet sigurna sam da nismo videli ni 30% ostrva. :/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes recimo Parga na Jonskom Moru prelep je za kupanje i setnja, imas izlete brodicem do Ostrva Paxos i Antipaxos, kao i prelepi izlet u unutrasnost Grcke (35km od Parge) do Izvora reke Aheron :)

Možeš li da mi navedeš neki konkretan primer? Ne bih da istražim baš sve, ali opet da mi bude dostupno bar pola onog što se može videti. Na Zakintosu smo se nekako snalazili za prevoz, a opet sigurna sam da nismo videli ni 30% ostrva. :/

Na Zakintos i ostala Grcka ostrva je nemoguce svenajlepse videti bez auta ...tako da bez rent a car ili sopstvenim auto ja ti ne preporucujem letovanje na koje bilo Grcko Ostrvo :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nažalost, tu školu sam dobro platila. :p

Šta mogu da očekujem što se tiče mesta za izlazak? Kafići, klubovi, išta? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mesto je super, ne izlgeda tipocno grcki vise na gradica sa jadrana potseca brdovito uskih ulica niz koji ima milion radnja (prodaje se dosta koze ali aksesoari ne jakne), kafica ima previse i taverna i par dikosteka...Parge po meni ima za svaci dzep i za svake godine od 7-77god.

parga1.jpg

LICHNOS1.jpg

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa čim si pomenuo Pargu odmah sam se bacila na iščitavanje putopisa, ali nigde nisam mogla da nađem nešto o mestima za izlazak, pa zato pitah. :) Hvala puno na info., ako ima još neko mesto koje odgovara opisu slobodno piši. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rodos. Odlicno funkcionise bus prevoz, mozes mnogo toga tako da obidjes.

Sto se tice zabave, stvarno ima za svakog.. Neces pogresiti. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto se raspitujes za izlaske idi na Skijatos.

Prevoz odlicno funkcionise, imas dosta zurki na plazama, dosta klubova.

Parga je za malo mirniji odmor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I učinilo mi se tako za Pargu, a pogotovo kako bih išla krajem avgusta, pretpostavljam da ne bi bilo baš dinamično. Hvala na predlogu! :)

@Wizza jesi li sigurna za Rodos? Kada sam čitala putopise činilo mi se da je rent a car baš potreban. :/

Izmenjeno (Kati_magiko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovo je tema kao stvorena za mene...a vidim i pribliznih smo godina(ni tamo/ni tamo)..mislim,ni pretereana buka a ni penzos mesto!Predpostavljam da si bila u Kalithea na Kasandri(meni su ga mnogi preporucili jer mi kola nisu na raspolaganju ove godine),predhodno dosta dugo razmatrao Skiathos(proucio ga maksimalno),fin je,sve plaze su ti na nekih 15-ak km ali ono sto je mene oteralo je trajekt koji pravi dosta problema i prilicno je skup(rade ga monopolisti)...i onako,solidan nocni zivot!Cene cini mi se ne toliko velike kao sto pricaju...sve mi se cini da je skuplji bas zbog tog starta,trajekta koji je 50e a za kola traze i oko 230e za dve osebe i auto...

i da...nema lezaljke uz placeno pice,8e za 2 osobe...tako da kada pogledas to su oni skriveni troskovi bez one varijante seoskog turizma jer 2e bus do plaze+2 nazad+8e za komplet lezaljki+neko picence = vec 15 e dnevno za nista!a gde je klopa...

p.s ne pricamo o nekim partijima na banana beach i ako te ponese atmosvera!

sve u svemu dosta je skuplji od Zakintosa ali ako ti kinta ne predstavlja nikakav problam preporucio bi ti Skiathos pa da obidjes i Skopelo itd...

Sta znam,licno sam se malo ulenjio i ne trosi mi se snaga na buseve po vrucini tako da sam blize varijanti toj lazy odmora kao sto i sama kazes...

Moj favorit za ovu godinu je bio Marmaris Turska ali ekipa je vise za Grcku pa moramo da nadjemo i neki kompromos:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sve plaze su ti na nekih 15-ak km ali ono sto je mene oteralo je trajekt koji pravi dosta problema i prilicno je skup(rade ga monopolisti)...i onako,solidan nocni zivot!Cene cini mi se ne toliko velike kao sto pricaju...sve mi se cini da je skuplji bas zbog tog starta,trajekta koji je 50e a za kola traze i oko 230e za dve osebe i auto...

15 km? o.O Pa to je isto kao kad se ide busom iz bilo kog mesta do Vasilikosa na Zakintosu. :(

A za trajekt, pa jbg valjda se to kompenzuje nekim jeftinijim cenama smeštaja ili autobuskog prevoza? Kakve su cene za avion, neku ekonomsku klasu, da li se više isplati?

Ne bi smetao ni bus do plaže pod uslovom da se ne klackam 100 godina i da ima više polazaka (a ne ono 3 puta na dan, do 18h).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo jedne godine bili pesaci na Tasosu. Solidno smo ga obisli, bus je super funkcioniao a isli smo i na izlet oko ostrva. Isto sam se plasila da cemo se smoriti bez auta ili skutera ali nam je bilo stvarno super. Ja sam ovde na forumu nasla red voznje busa i isti taj nam je dao vodic kada smo stigli. :) Tako da, sve moze da se isplanira vec od kuce! Uvece ima gde da se izadje ali nije kao na Zakintosu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25892
    Ukupno tema
    862453
    Ukupno poruka