Kikisvet

Ako ste nemotorizovani, gde letovati?

123 poruke u ovoj temi

Mirko,

Hvala na predlozima, potpuno se slazem sa vama. A pod vecericama nisam ni podrazumevala nista ekskluzivno i skupo, ali romantiku - ne dam. :D

Znam da je za ostrva prevoz a must have.

Bubili, a u kom mestu ste bili? Meni su Barbati sweet, ali imaju li uslova za komotni boravak bez cestih odlazaka u Dasiju, recimo, po namirnice?

Mozda...Kasiopi?

Pod vecericom i podrazumevam, da nije nista skupo, ali bez 25-32 eura za bilo kakvu vecericu za dvoje, hmm, sumnjam da moze, a auto na 5-6 dana je od 22-28 eura po danu. Razmisli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko,

Hvala na predlozima, potpuno se slazem sa vama. A pod vecericama nisam ni podrazumevala nista ekskluzivno i skupo, ali romantiku - ne dam. :D

Znam da je za ostrva prevoz a must have.

Bubili, a u kom mestu ste bili? Meni su Barbati sweet, ali imaju li uslova za komotni boravak bez cestih odlazaka u Dasiju, recimo, po namirnice?

Mozda...Kasiopi?

Kasipopi je super, pravo malo mesto. Imas tavernice, restorancice, barove, prodavnice suvenira, markete, nekoliko plaza... Ceo Krf je lep, pa ako uspete da bar na par dana uzmete skutercic, to bi bilo sjajno. Iz Kasiopija postoji neki bus koji ujutru ide za Krf, ali ja kad sam bila, poslednji je iz Krfa bio oko 17h, do sada je mozda i promenjeno. Meni je Kasiopi definitivno najlepse mestasce na ostrvu, mislim da neces pogresiti ako tamo odes, ako volis kamenite plaze. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

Mesto? Koliko se secam, vama je baza u Skali Potamiji.

A...Limenas?

Skala Potamia ima veeeeeliku peščanu plažu, Limenas je ok što se sadržaja tiče, kafići, kafanice.... u nekolicini svako veče ima buzuki uživo... ali do pristojne plaže ti treba auto, motor ili bus.

Čini mi se da je Tasos najjeftinija Grčka destinacija. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji redovna medjumesna bus linija?

da,da postoji.

mi smo uvek bili svojim kolima ali kako sam cuo od komsija iz vile u kojoj smo odsedali prevoz je redovan,cest i sasvim pristojan.a i vidjao sam te buseve koji dovoze masu turista na plaze ispod pefkohorija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja tek u zadnjih 5 godina letujem sa kolima, preciznim platom, internetom, rasoredom, vilu, mesto, ostrvo, plazu... upoznom od kuce bolje nego da sam i bio tamo. Sve do tada sa tadasnjom devojkom a sada suprugom smo obilazili ostrva tzv nemotorizovani.

Postojala je redovna linija Bgd- Solun -Atina, cetvrtkom uvece. Mi smo samo znali da idemo na odmor u grcku na neko ostrvo, a tokom puta bi odlucili gde cemo i sta cemo. U zavisnosti da li prespavamo Solun ili ne, takav smo plan i pravili. Ako izdjemo u Solunu izbor pada na , Tasos, Samotraki ili na drugu stranu Krf, Paxi ili Lefkada. Uvek smo kombinovali minimum dva ostrva. Ili u slucaju da nam se jos uvek spava u autobusu nastavili bi do Atine, e tamo su vec mogucnosti mnogo vece. Medjutim uvek smo gravitirali prema Jonskom moru ka Zakintosu i Kefaloniji.

E kada dodjemo na ostrvo, a to je obicno bilo u ranjim jutarnjim satima, iznajmimo u nekom renta karu auto, foranje bila a i danas funkcionise da budes prvi koji ce uci u lokal, tada je mogucnost obaranja cene velika. U prodavnici kupimo kartu, kod prodavacice se raspitamo da nam objasni slike sa razglednica i mesta na kojima se to nalazi, jer su slike na razglednicama uglavnom i najlepsa mesta na ostrvu. S autom obidjemo vecinu mesta sa razglednica, koliko je to moguce u jednom danu, vratimo se ponovo u luku i uz frape se dogovorimo koje mesto od vidjenih jesrojeno za nas. Odemu u to mesto, vrlo lako nadjemo smestaj po ukusu i ceni koji nam odgovara. U zavisnosti od postignute cene za rentiranje kola i cene smestaja i planiramo koje cemo vreme provesti na ostrvu i nakon tog idemo na sledece ostrvo u komsiluku i po istom principu ga napadamo.

Letovanje nam je pocinjalo onog momenta kada bus predje naplatnu rampu kod bubanj potoka, a zavrsavalo se kupovinom parfema za devojku/zenu u Evzoniju na povratku za Srbiju.

Veruj mi tada sam na pravi nacin upoznao i zavoleo grcku i dan danas ona je nasa inspiracija i jedan od razloga sto leto ima smisla.

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kasandra?

par povezanih mestasaca Kalitea-polihrono-hanioti-pefkohori.relativno blizu jedno od drugog sa dosta dobro organizovanim prevozom.

od pefkohorija pa dole do vrha prsta do mesta Paljuri postoji nekoliko vrlo lepih plaza koje vredi obici.

sve u svemu nista ekskluzivno ali lepo i sto je najvaznije lepa voda (cista) i lepe plaze.za razliku od one barusrine u olimpiskoj regiji.koju si vec iskljucila.

U E... toursu 12. jan počinje prodaja aranžmana, ako si već bio sa njima, onda 5. jan., i imaš Kaliteu, studio Oskar. Cena je sasvim OK, a i studiji nisu loši. Pogledaj na njihovoj stranici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja tek u zadnjih 5 godina letujem sa kolima, preciznim platom, internetom, rasoredom, vilu, mesto, ostrvo, plazu... upoznom od kuce bolje nego da sam i bio tamo. Sve do tada sa tadasnjom devojkom a sada suprugom smo obilazili ostrva tzv nemotorizovani.

Postojala je redovna linija Bgd- Solun -Atina, cetvrtkom uvece. Mi smo samo znali da idemo na odmor u grcku na neko ostrvo, a tokom puta bi odlucili gde cemo i sta cemo. U zavisnosti da li prespavamo Solun ili ne, takav smo plan i pravili. Ako izdjemo u Solunu izbor pada na , Tasos, Samotraki ili na drugu stranu Krf, Paxi ili Lefkada. Uvek smo kombinovali minimum dva ostrva. Ili u slucaju da nam se jos uvek spava u autobusu nastavili bi do Atine, e tamo su vec mogucnosti mnogo vece. Medjutim uvek smo gravitirali prema Jonskom moru ka Zakintosu i Kefaloniji.

E kada dodjemo na ostrvo, a to je obicno bilo u ranjim jutarnjim satima, iznajmimo u nekom renta karu auto, foranje bila a i danas funkcionise da budes prvi koji ce uci u lokal, tada je mogucnost obaranja cene velika. U prodavnici kupimo kartu, kod prodavacice se raspitamo da nam objasni slike sa razglednica i mesta na kojima se to nalazi, jer su slike na razglednicama uglavnom i najlepsa mesta na ostrvu. S autom obidjemo vecinu mesta sa razglednica, koliko je to moguce u jednom danu, vratimo se ponovo u luku i uz frape se dogovorimo koje mesto od vidjenih jesrojeno za nas. Odemu u to mesto, vrlo lako nadjemo smestaj po ukusu i ceni koji nam odgovara. U zavisnosti od postignute cene za rentiranje kola i cene smestaja i planiramo koje cemo vreme provesti na ostrvu i nakon tog idemo na sledece ostrvo u komsiluku i po istom principu ga napadamo.

Letovanje nam je pocinjalo onog momenta kada bus predje naplatnu rampu kod bubanj potoka, a zavrsavalo se kupovinom parfema za devojku/zenu u Evzoniju na povratku za Srbiju.

Veruj mi tada sam na pravi nacin upoznao i zavoleo grcku i dan danas ona je nasa inspiracija i jedan od razloga sto leto ima smisla.

Pozdrav

Mirko

Predivno! Za mene je ovako nesto predivno.

Tako cu ovog leta s momkom.

Bravo Mirko ( za opis) :) :)

Izvini Kiki sto sam ti upala u temu za zahvalnicom :kez: :kez:

Predlazem neko od ostrva Jonskog mora. Mozete da iznajmite skuter a da vidite dosta toga a i jeftini su!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, sonjice, zasto bih se ljutila?

Ovako lepo razmisljanje kao sto je Mirkovo zasluzuje barem komentar. I uzdah. A ovamo, Mirko mi zamera na romantici, a ona vrca iz skoro svake njegove recenice. :D

Ma, merkala sam Krf i Lefkadu, uklapaju se u budzet, ali me je strah da nam ne bude hladno more na samom pocetku jula. To nam je fiksan termin.

A i Pargica mi je davnasnja zelja. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, sonjice, zasto bih se ljutila?

Ovako lepo razmisljanje kao sto je Mirkovo zasluzuje barem komentar. I uzdah. A ovamo, Mirko mi zamera na romantici, a ona vrca iz skoro svake njegove recenice. :D

Ma, merkala sam Krf i Lefkadu, uklapaju se u budzet, ali me je strah da nam ne bude hladno more na samom pocetku jula. To nam je fiksan termin.

A i Pargica mi je davnasnja zelja. :srce:

To se nikad ne zna sa Jonskim morem, a pogotovo pricam za Krf i istocnu obalu ostrva koja je PRELEDENA. Zato je Zakintos super, ali plaze onako.

Lefkada ili Parga su ti super izbor!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To se nikad ne zna sa Jonskim morem, a pogotovo pricam za Krf i istocnu obalu ostrva koja je PRELEDENA. Zato je Zakintos super, ali plaze onako.

Lefkada ili Parga su ti super izbor!!

Ove godine bila sam od 30.juna na Krfu,Ipsos.Voda je bila fantasticna,a ne volim hladnu vodu.icon10.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine bila sam od 30.juna na Krfu,Ipsos.Voda je bila fantasticna,a ne volim hladnu vodu.icon10.gif

Globalno zagrevanje :D

Salim se.

2005. je bila strasno ledena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, kapiram ja da ostrva ne vrede bez prevoza, nema tu mnogo filozofije. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, zamislite sledecu situaciju :

Na letovanje idete sa agencijom, busom.

Odabrali ste...khm...jeftiniji apartmanski smestaj, oko 400 evra za 10 dana, maksimalno.

Nemate mogucnost iznajmljivanja auta, eventualno skutercic na 2-3 dana, mozda cak ni to.

Vi ste par, u ranim tridesetim, bez dece.

Zelite mirniju varijantu odmora, nista klabing, karaoke i guzva, ali sa pristojnim izborom restorancica (taverni) za rucak, intimniju vecericu.

Jedini imperativ su normalni higijenski uslovi plaze, mora, smestaja.

Any ideas?

Slobodno predlozite bilo koju destinaciju u Grckoj koja zadovoljava vecinu pomenutih uslova, bilo okvirno ( deo obale, ostrvo), bilo konkretno ( ime mesta, smestaja).

Samo mi nemojte slomiti srce i reci da tako nesto ne postoji. I want to believe! :cvetic:

Hvala. :srce:

Preporucio bih Vam Jonski deo Grcke i - PARGU!

parga_greece.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja topla preporuka je Sarti. Mi smo bili vise puta, i kolima i autobusom. Iako ispada da je reklama, ne bih izostavila Sarti preko Astra travel-a , bar ako je autobusom jer Vam onda auto ne mora zatrebati. Naravno, uvek je dobro imati kola, zato smo i mi kasnije isli kolima jer je Sitonija prelepa. Ali ipak preporucujem i za bus jer smo isli puno puta ranije autobusom, i u Sartiju su nam kola najmanje nedostajala. Prevoz je bio savrsen od pocetka pa do kraja, sa sve jastucicima u autobusu, besplatnim picem u Predejanima. Kad stignes u Sarti , prevezu ti stvari do kuce pa si i tu rasterecen. a tokom boravka toliko organizovanih izleta od onih skupih za 30 i nesto eura ( koji opet vrede svaki dinar ) pa do jeftinih prevoza da najblizih plaza za 5-6 eura. Sto se tice cene, moj jedini savet je da se dobro preracunas jer je i nama delovalo skupo . Da nije bilo prijatelja ne bismo ni mi krenuli sa njima pre par godina. Imaju silne neke popuste, te za decu, te za kes placanja, imaju i za rane uplate...pa tek kad sve sracunas ispadne povoljno... Ali opet vredi svaki dinar....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja prvi put cujem za tu agenciju... :bez-zuba:

Doduse, mozda nisam upucena dovoljno, ali lepo je videti takve komentare i osmehe na nasim licima! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka