Anchi72

Kranjska gora

16 poruka u ovoj temi

Putovala bih na Kranjsku goru, pa me zanima da li imate neke predloge i da li je neko skoro isao?P.S.Posebno me zanimaju informacije o hotelu Lek .Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Kranjskoj Gori?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ja prosle godine za dan zaljubljenih jedan dan. Meni se jako svidelo ali moram da te upozorim da ja nikada pre nisam bio ni na jednoj planini, nigde tako da ne mogu da ti uporedim sa nekim drugim zimskim centrom.

Do Kranjske Gore se stize autoputem od Ljuljane ka mestu Jasenice i onda jedan, kraci deo puta nije auto put. Taj poslednji deo puta je predivan, vozi se kroz predivne predele i prirodu. Uz put ostaju prelepe Alpske kuce i sve izgleda tako lepo. Tada je snega bilo bar 30 cm tako da je to davalo dodatni ekekat celom uzitku. E sad, za skijanje i cene istog ti ne mogu pomoci. Koliko sam ja video, ima tu svasta nesto. Zicare, staze, zimske zajebancije za decu, puno bezbriznih ljudi koji se super zabavljaju na snegu. Dve "dobre" Slovenke koje prodaju topao apfel strudel na snegu, hmmmm kad se setim.... ;) Ali opet, ne mogu uporediti to sa recimo Kopaonikom jer nikad nisam bio. Ja sam inace veliki fan ski skokova pa sam morao da skoknem i do Planice da se popnem na skakaonicu za letove. Peo sam se brat bratu sat vremena, dusu sam ostavio ali zato pogled sa te visine je nesto sto nisam nikada pre toga doziveo. Inace, uz put koji vodi do Planice se nalaze staze za norijsko trcanje tako da je ekstra trip dok vozite, a pored vas nordijci treniraju :).

Sta znam, ja sam se odusevljen vratio odande i za poslednjih 330 dana kao najveci svoj neupseh vidim to sto nisam jos uvek otisao tamo ponovo ;)

Izmenjeno (tdusko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na dan prosle zime. Trebalo je da bude duze, ali meni nije odgovaralo pa sam narednih dana skijala na Krvavecu koji je super! Planiram i ovde godine bar jedan vikend.

Ne znam sta te interesuje u vezi Kranjske gore. Sam gradic je jako simpatican i lep.

Staze su kratke i nema ih mnogo, bar ne plavih i crvenih. Ima neka crna staza koja je duza na koju ja nisam isla.

Mozes da vidis na njihovom sajtu, a ima i dosta drugih sajtova za skijalista koji ti daju duzine po kategorijama. Ako te interesuju staze prostudiraj mapu i mislim da ces steci dosta dobru sliku sta te tamo ceka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se vratili prosle nedelje posle 8 predivnih dana. Hotel Lek sam videla samo spolja u prolazu. On je u samom gradu ali nekako na kraju, nije bas na samoj stazi kao ostali hoteli. Cini mi se da je Larix najbolji i najvise cenjen. MI smo bili u hotelu Spik, koji je u selu Gozd Martuljek, 3 km od Kr. Gore i fantastican je. Dobre sobe, dobra hrana, dobar bazen, a okruzen borovom sumom i protice recica kraj njega. Ako ti nije problem svaki dan ici kolima do ski staze, toplo ga preporucujem.

Kr. Gora je malo turisticko mestasce u kom imas jedan Mercatorov supermarket za snabdevanje, a ostalo je sve fokusirano na skijanje. Znaci svi kafici su uz ski staze i nisam primetila da kasnije ima nekog provoda. U hotelima ima uvece neke animacije tipa koncerta neke njihove lokalne pevaljke, hitovi 80ih i sl, nista zanimljivo.

ja licno ne skijam i ne razumem se bas u staze. Meni je sve dobro izgledalo s cajem u ruci u lezaljci na zimskom suncu.

Najbolje je nocno sankanje po ski stazama kad popale reflektore, pa klizanje ispred Larixa.

Inace sad im nije sezona pa bas i nisu guzve, ali vikendom se zna bas napuniti i ceka se podugo na zicaru. U tom slucaju ti preporucujem da produzis do Podkorena gde su isto dobre staze a nema guzve.

Toliko od mene

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio na Kranjskoj Gori ranijih godina u vreme održavanja ski kupova?Koliko su od Kranjske Gore udaljene staze gde su takmičenja u slalomu i veleslalomu a koliko je udaljena Planica i da li postoje redovne autobuske linije do tih staza?Da li vredi platiti ulaznice za ta ski-takmičenja i ako je neko bio bio tamo prisutan molio bih za utiske.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto te interesuje za boravak tamo sada ili tokom zimske sezone, ja sam bio u Sloveniji, pa malo da sredim slike postavicu ti da vidis :) Pozz

Tereni su u Kranjskoj gori veoma blizu, dok planica je u blizini selo Ratece nekih 7-8km od centra Kranjske Gore... Naravno da vredi da prisustvujes na Planici najveca skakaonica u Evropi :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači staza Vitranc gde se održava slalom i veleslalom je blizu Kranjske Gore?Video sam da se održava 9-10.03.2013. i da će tu biti i nekih muzičkih koncerata,neka XL zabava :) Jel postoje redovne autobuske linije od Kranjske Gore do Planice u vreme skakaonice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E to ne znam verovatno da postoje ali nisum siguran jer ja putujem kolima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, planiram da idem u periodu od 2. do 6. maja u Sloveniju, smestaj je u Kranju. Zanima me da li u Kranju postoji neki dobar spa centar ili barem bazen?

Da li je neko boravio u hotelu Creina?

Da li je ok ici u Kranj ili je bolje biti smesten na Bledu?

Kolika je udaljenost izmedju Kranja i Bleda, da li ima buseva i koliko je karta?

Da napomenem, zelim da se odmorim, pesacim u prirodi, setam sa voljenom osobom, jedem krempite i uzivam.. :)

Izmenjeno (DraganV)
Obrisan link ka agenciji
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka je Bled,a još bolja varijanta je Bohinj ako ste ljubitelji prirode.Putovao sam prošle godine autobusom izmedju Ljubljane i Bleda preko Kranja,ako se dobro sećam karta je koštala oko 12 eura u jednom pravcu.Od Kranja do Bleda nije neka velika udaljenost,da ne lupam pošto ne znam koliko je tačno,ali se busom ide po gruboj proceni oko pola sata.Kranj je ipak grad a pravo uživanje u prirodi je na Bledskom i Bohinjskom jezeru,treba obići i klisuru Vintgar,slap Savice blizu Bohinja i popeti se gondolom od Bohinja do Vogela,odatle se pruža sjajan pogled na okolinu kada je lepo vreme.

Malo smo promašili temu,pošto je tema Kranjska Gora,ali sam pokušao da pomognem odgovorom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovali smo cerka i ja ove godine na Planicu za vreme odrzavanja ski skokova (letova), i mogu samo svima da preporucim! Jedno fenomenalno iskustvo i stvarno vredi otici i pogledati! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve preporuke za Kranjsku Goru i za hotel Ramada Hotel & Suites http://www.booking.com/hotel/si/grand-prisank.en-gb.html?aid=339530;label=1449_recmd-dest_name-2_v2-fgYAeQYASgYAQwYB;sid=e84de343d05f9486280667b8394299a0;dcid=4;checkin=2015-01-15;checkout=2015-01-16;ucfs=1;srfid=651ae867f737daebc7481798fe54ff441cf3e8f9X17;highlight_room=3953901

Sve je odlicno, i smestaj i hrana koja je izvrsna. Mesto je lepo, ali malo, tj. nema mnogo staza za setnju i ne treba ocekivati previse buran nocni zivot. Ali sve u svemu super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko skoro isao zimi? Preporuke za smestaj (cetvoro odraslih i tri deteta)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravili smo u februaru u hotelu Spik 4* i moram reci da sam odusevljena hotelom.

Predivan hotel, pogled sa terase fenomenalan, priroda bajna, osoblje jako ljubazno i na usluzi. Reka protice pored hotela i divno je za setnju. Wellness odlican, topla voda u bazenima. Hrana ukusna i dovoljan izbor. Sve pohvale i preporuka, docicemo ponovo. 

Kranjska Gora je prelepo planinsko selo, ima marketa, radnji sa ski opremom, klizaliste, kafici na samoj stazi. Najlepse mesto za sedenje je terasa hotela Ramada jer gleda na stazu. 

Staze su kratke i ima ih malo, nije bilo dovoljno prirodnog snega pa je bilo lose za skijanje. U blizini imate odlicna skijalista, sto u Sloveniji, sto u Italiji i Austriji. 

Za setnju je odlicno i jezero Jasna, Zelenici, Laghi di Fusine- jezero u Italiji, planinski dom Tamar.... Priroda i okruzenje je najlepse u kom sam bila, sam pogled na Alpe ostavlja bez daha. 

Kranjska Gora je odlicna kao baza. Bled je blizu i lepo je za prosetati na jedan dan. Cene kao na Kopaoniku.

Sve u svemu lepa promena za mene.20190214_104800.jpg.d29e8009156bad3c92af

20190215_112627.jpg

20190214_114343.jpg

20190213_113403.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka