matori61

Kampovanje u Grčkoj

107 poruka u ovoj temi

Dragi kamperi, 

Zelela sam da pitam da li je neko kampovao u Pitsoni kampu  i kakvi su vam utisci? 

Takodje, koji biste kamp na Tasosu preporucili? Da li je Golden Beach pre bucan u julu i avgustu. Videla sam neki novi kamp koji se zove Golden Village na Tasosu i izlgeda prelepo + cene su jaaaako povoljne jer im je ovo prva sezona pa imaju popust zbog otvaranja. Medjutim, nalaze se 600m od plaze. Pianje za iskusne kampere: da li je to mnogo? 

Hvala Vam unapred na pomoci i na iskustvima koje delite sa svima. 

Ziveli kamperi :-)

Pozdrav

Mirjana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo drugari. Evo mene posle duzeg vremena, trazio sam vasa iskustva sa kampovanja i sada posle malo duzeg vremena evo i mene sa svojim licnim iskustvima, koja cu da probam da podelim sa vama.Goca, 

 Kamp kucicu koju smo kupili u 2018.  (1400e,5m) nismo mogli da oteramo iste te 2018. zbog nemanja para. U maju 2019. krecemo preko Bugarske u Grcku u kamp Evridik, i u selo Grecija ( Litohoro port ). Sa namerom da kucicu odvezemo zauvek, da je vise ne vracamo u Srbiju. Put prolazi odlicno, nikad brze od 85km\h, i kucica stize za 14 sati voznje. U kamp Evridiki ulazimo ujutru izmedju sedam i osam sati, kamp je vec pun. Gazda Stefan ( Stefanos ) nam nalazi mesto, tako sto jednog kampera pomera i namesta nas. Kamper kojeg gazda pomera je zauzeo ogrman plac i gazda mu oduzima pola placa koji je ovaj kamper zauzeo. Dobijamo plac 6-9metara, sa kojim smo bili prezadovoljni. Kada mu je gazda pomerao kucicu, kamper komsija nije bio tu. Kada je dosao mnogo se ljutio, ali na mene. Uz sav moj trud da mu objasnim, da ja nemam nista sa tim, on se ljutio na mene. Kad ga je prosao bes i kad je lepo razmislio, covek se odljutio i postali smo dobre komsije. Za kamp Evridiki smo se odlucili zato sto smo znali skoro sve, o njemu smo nasli najvise infofmacija koje su nas zanimale. Imali smo veliki strah sto idemo u Evridiki zbog utisaka koji smo citali o nj. Bezveze smo se brinuli, kamp je odlican, ima mana, mnogo vise ima dobrih strana nego sto ima mana. Kamp je u debeloj hladovini, i nema grana koja samo cekaju da ti padnu na glavu. Ujutru kad ustanes, ne znas dali je oblacno ili sija sunce, kolika je hladovina u kampu. Veceji uvek cisti, ribali su se 3-4-5 puta dnevno. Pored kucice smo imali cesmu sa pijacom vodom. Dece u kampu ima mnogo, sto je raj za decu. Deca su mi progovorila Makedonski, umesto Grckog. Decu pustis i ne razmisljas o njima, znas da su na sigurnom i da im je dobro. U kampu su ogromna vecina Makedonci i ima malo Srba. Kamp za celu godinu nas je kostao 800e, sto mislimo da nam nije skupo. Kamp nas je kostao 650e, imali smo svoj strujomer, i za struju smo platili 20e za celu sezonu, i plac na kojem ce nam prezimeti kucica je 100e. Sve ukupno 800e. To mi je najveca mana, sto kucica na kraju sezone mora da se istera iz kampa, ali dobro, to je to. Plaza uz kamp, skoro odlicna. More cisto, lepo na oko, mnogo lepo mirise na more, slano je bas. Kamperi koji tu kampuju vise od 15god. kazu da pre nije bilo tako slano, pre 5-6 godina je odjednom postalo tako slano(???) , i to je sad tako. Sedeci u vecernjim casovima na plazi, tri puta smo videli jata delfina, sto je za nas sve bio izuzetan dozivljaj, to nas je bas cinilo srecnima. Plaza je mesavina peska i kamena, sto je za nas bilo odlicno. Mana plaze je sto nema prirodnog hlada i ogroman broj pikavaca po pesku ( ogroman ). U kampu, cela porodica, smo boravili od 3.avgusta do 1.septembra. Proveli smo se nezaboravno, sa tim da nista nije bilo spektakularno, sve je bilo lagano sa mnogobrojnim sitnim uzivanjima i stalnim lutanjima, tu i tamo.

 Kamp je smesten na skoro idealnu lokaciju, sve je relativno blizu, i pozicija kampa je idealna kao baza iz koje cete lutati naokolo. LItohoro, Olimp sa svim svojim stazama, Leptokarija i Lidl, Skotina i Platamones, Neipori, Czambo je blizu, da ne nabrajam vise. Ima tu jos mnogo da se nabraja. 15.08  smo bili u selu Skotina na seoskom vasaru koji pocinje oko 21h i posvecen je Presvetoj Bogorodici i drzavni je praznik u Grckoj. Dozivljaj je bio kao da smo na kratko usli u neki egzoticni film. Naglasavam, nista spektakularno, lagano i sa puno uzivanja. Isli smo na eskuzriju na Meteore, proveli se odlicno. Lutali i lutali, a kad se umorimo u kamp i tako u krug. Lutali smo i po kampovima u okolini ,ima jeftinijih kampova, ali lepsih-boljih nema, to vam tvrdim sa sigurnoscu. Nisam svracao u kampove u Platamonesu, ima ih mnogo i svaki je dobar, smorili smo se od svracanja u kampove, a i zena i ja smo se slozili da je za nas Evridiki odlican izbor. Stekli nove prijatelje, upoznali Grcku na jos lepsi nacin nego do sad. Jedva cekamo sledecu sezonu. Proveli smo nezaboravnih mesec dana na moru, na kampovanju. E to je za nas kampovanje, pristupacno, a dobro. Imamo gomilu planov za buduce boravke u Evridikiju, ali sad necu o tome, drugi put. Slika iz kampa nemam mnogo, ali cu sve sto budem umeo i moga pokazati. Veliki pozdrav.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovanje i pozdrav za clanove foruma !!!

 

Put Grcke krecem krajem jula, ove godine po prvi put sa kamp prikolicom. Dugo vec istrazujem, prikupljam informacije, ali ove godine je Sars CoV-2 sve izokrenuo naopacke.

 

Ciljna regija mi je u pocetku bila Pieria, potez Litohoro-Neos Panteleimonas + Kalamaki u Platamonu. Medjutim, posto sam naleteo na "tisinu" sa druge strane, poceo sam da istrazujem i kontinenetalni deo od Soluna ka Halkidikiju, pa i dalje, Stavros-Asprovalta i dalje u pravcu Turske.

Sitonija je privlacna, ali posto prvi put vucem prikolicu, pokusavam da se smestim negde gde je put "do tamo" lagan...

 

Pitanje za sve--- da li znate bilo sta po pitanju rada grckih kampova ove godine - pozeljno je ako ste vec smesteni u nekom ili negde blizu otvorenog kampa.

 

Od *2 miliona* upita koje sam poslao (viber, mesendzer, kontakt forma sa sajta, e-mail...), odgovorilo mi je njih par, sve se svodi na *idi mi - dodji mi*, javite se pred polazak u Grcku, ako bude bilo mesta, primicemo vas... 1f641.png:-(

 

Svaka pomoc je dobrodosla !!!

 
 
 
 
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim kamperima i ostalim članovima, posebno prikoličarima. Mi smo prošle godine prvi put vukli kamp prikolicu i bili na Lefkadi pa zatim od Parge do Preveze obilazili kampove. Svratli smo samo u jedan kamp u Olimpijskoj regiji , ne znam kako se zove, i kamp je kaskadni ,a do plaže se stiže stepenicama. 

Kampovi su svaki na svoj nacin zanimljivi kao i plaže u okolini. Ipak najviše smo uživali na Lefkadi koja ima puno prelepih plaža, vozajući se okolo ostrva i cunjajući glavnim gradom. 

Kampovali smo u Desimi beach ( koji je odličan kao baza u obilaska ostrva čamcem), a i obisli smo Vasiliki camping( koji je idealan za kitesurf).

Probali smo i na divlje u putu sa Lefkade ka Pargi i bilo je zanimljivo. Spustili smo se na jednu malo teško pristupačnu plazu (za kamp prikolicu) na kojoj je bio i kiosk sa hranom i pićem,  pa smo sacekai da se svi raziđu i namestili. Na istom mestu je bilo i par kampera , što Grka, Italijana i Nemaca. Rekli su nam da možemo slobodno da prenoćimo ali za vise dana je moguce da nas ovi iz kioska zezaju.  Uvala je Agios Giannakis beach. 

U Grčkoj ima dosta kampova koje ne možete lako videti na mapama ali u proputovanju ih svakako treba posetiti i nikada ne znate koji ce vam ostaviti lep utisak i koji cete dugo pamtiti.  

 

Izmenjeno (Zika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na podeljenom iskustvu! Svakako je kraj kojii preporucujete OK, samo... kazu u ovom kraju gde zivim "od stra* leka nema"  ;-)  Ove godine, prvi put cu letovati sa kamp prikolicom.... Pokusavam da nadjem neku lokaciju koja nije preteska za odlazak (pristup)....ipak je prvi put....ali kako god, do pred kraj jula,....pa valjda ce nesto izleteti ;-)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi planiramo put halkidikija ako se bude zadrzalo ovakvo stanje , a ako bude , nadam se , daleko povoljnije , mozda i dobacimo do Peloponeza. Videcemo 

Znam da ima bas veliki izbor kampova na Sitoniji koja je ima puno lepih plaza. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da...Peloponez je sam posebi dozivljaj za sebe...Mi smo *pikirali* kamp Triton II, sledece godine - mislim da ce pasti, samo zavisi od ovogodisnjeg *transportnog* iskustva... 

Ukoliko budete dole, nadam se da cu citati iskustva, posto je to i nasa zelja, svako dobro, lep provod !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogli bi otvoriti i jednu temu za prikoličare ,jer i tu ima po nešto što je specifično u vezi putovanja i različitih iskustava. Počev od vučnih vozila pa preko dimenzija prikolica i dodate opreme. 

Nisam naišao na sličnu na ovom forumu.

Izmenjeno (Zika)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ovoj temi:

 

 

 

imate i o kamperima, prikolicama, šatorima,.......:sator:i ostaloj pratećoj opremi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svakako na komentaru!

 

Mislim da sam iščitao sve sto se moglo naci u vezi kampovanja u Grckoj - dilema koju imam (nesigurnost) je vezana za specifičnosti ove "Corona godine" t.j. da li će i koji kampovi raditi u sezoni 2020. - makar u tom nekom, uslovno receno "pristupacnijem" delu GR, obzirom da prvi put vucem prikolicu (kampujem).

 

Od nebrojenih upita, samo sa dva-tri kampa sam imao ozbiljnu komunikaciju- uprkos tome sto sam slao vise upita - mesendzer, viber, e-mail, kontakt forma sa sajta....

 

Iskreno, nikada do sada nisam tako dugo trazio smestaj u GR...kao ove godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

"Od *2 miliona* upita koje sam poslao (viber, mesendzer, kontakt forma sa sajta, e-mail...), odgovorilo mi je njih par, sve se svodi na *idi mi - dodji mi*, javite se pred polazak u Grcku, ako bude bilo mesta, primicemo vas... 1f641.png "

He,he, "ako bude bilo mesta...."

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom uvek ima mesta u kampovima,  a i na sitoniji ima 15tak kampova pa sigurno moze neko mesto da se najde cak i u špicu sezone. Mi uvek ,zbog posla , idemo u špicu sezone i uvek smo nalazili mesta u svakom kampu koji smo posetili. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

He,he, "ako bude bilo mesta...."

bas tako: ""HE, HE, HE":neznam:

 

 

 

Uglavnom uvek ima mesta u kampovima,  a i na sitoniji ima 15tak kampova pa sigurno moze neko mesto da se najde cak i u špicu sezone. Mi uvek ,zbog posla , idemo u špicu sezone i uvek smo nalazili mesta u svakom kampu koji smo posetili. 

Hvala na komentaru, nadam se da ce biti tako i u ovoj ludoj sezoni...

Odluka je pala, sa ili bez prethodne rezervacije - idemo...makar se samo negde okupali par puta i lagano nazad..... "nema povlacenja - nema predaje":D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo , "to je duh" - što kaze Del boj. Sreća prati hrabre.  Nadam se da ćemo se i mi otisnuti put Grcke u avgustu i nadamo se vašim lepim ustiscima. 100% ćete naci mesta u kampovima, i verovatno imati lepo pogled na more. Kada krećete?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka