matori61

Kampovanje u Grčkoj

107 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

ja sam verovatno najnoviji I clan foruma. Unapred se iyvinjavam ako sam na pogrsnom mestu clanovima I moderatorima, Jos uvek pokusavam da se snadjem na forumu.

Uglavnom, voleo bih da mi neko pomogne u sledecem. Pokusavam vec duze vreme da pronadjem neki od kampova u Grckoj gde bih mogao da postavim stacionarnu prikolicu I da tu ostane tokom cele godine. Ako iko moze da mi pruzi bilo kakvu informaciju unapred sam zahvalan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Grčkoj ima sigurno preko 500 kampova, i skoro svaki ima svoj sajt ili ima neki kontakt na nekom drugom sajtu.Odaberite regiju gde biste kampovali i pošaljite mailove kampovima u toj regiji, i svi će vam odgovoriti.

Ja sam konkretno pre par godina video kako jedan naš čovek ostavlja svoju prikolicu u kampu Dessimi beach na Lefkadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kakva je procedura oko postavljanja prikolice ali mogu da vam preporucim zaista lep i, cini mi se, Srbiji najblizi kamp Agianis, kod Makrigialosa. Mi smo tu prespavali proslog leta u hotelu, u okviru kampa, a ima sve sadrzaje (prodavnicu, restoran, bar, bazen, lepu plazu...). Imaju i svoj sajt pa ih kontaktirajte.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.
Putujemo u julu, planirali smo 10 dana apartman i još nedelju dana da se švrćkamo, pa me zanima ako stanemo usput na nekoj lepoj plaži i odlučimo da prespavamo tu (ništa šator, vatra i sl, samo vreće za spavanje) da li Grci kažnjavaju? Pitam za svaki slučaj, jer se ne bismo vezivali za kamp mesta.

Unapred hvala :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putuj slobodno i ne brini. Neznam gde planiraš da letuješ ali na Halkidikiju postoji xy plaža na kojima postoje divlji kamperi i niko ih ne dira. Tako da, ponesi ne samo vreće već i šator i opremu.

Izmenjeno (nole73)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Inace, putujemo na Eviu, u Pefki i uz to malo Pilion, malo Olimp, malo Solun i obavezno Meteori. Imamo mala kola, Ford Ka, ali je dobar, jedino sto ne mozemo mnogo da ponesemo, pa ce sator verovatno sacekati drugi put :-)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje, u vezi cena u kampovima u Grckoj, posto smo i te legalne razgledali, s ne samo divlje plaze. Ako pise sator npr 7e, a automobil 3e - to se sabira? I jos sam videla "overnight stay adult" i isto za decu. Cene su 8 i 4.5 evra. 3e za auto po danu mi je ok, ali za 2 dece i 2 odraslih po toj logici kosta koliko i apartman. Kako se uopste placa kamp, odnosno kako se racunaju cene boravka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve se sabira,

ali uvek ostaje direktan razgovor sa gazdom kampa, koji to obično malo zaokruži, naravno gde to može, zato se uvek bira manji kamp gde viđaš gazdu svaki dan , a ne recimo Thalata ili slična industriska kamp mesta.

Što se tiče cena, kamp nije alternativa i konkurencija studijima ili apartmanima, to je drugi vid letovanja, tako da se to ne upoređuje na taj način.

Prošle godine na Pelionu, otac i sin u šatoru, došli sa starim Fordom K-a, a na Fordu nemačke table, recimo takvi ljudi ne verujem da bi došli i proveli letovanje u nekom studiu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas, u kom kampu na Pelionu ste letovali?Zanimaju me iskustva

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle obilaska Sikia i Hellas kampa, mi smo odabrali Helas kamp, upravo iz tog razloga što smo u Hellasu razgovarali sa gazdom, a u Sikija kampu sa tetkama sa recepcije koje gledaju u cenovnik i nema pogađanja, a i Hellas kamp je bolji od od Sikia kampa bar za moje shvaćanje kampovanja, jer Sikia kamp je je suviše fensi  i skroz je uzbrdo-nizbrdo, kao uostalom i ceo Pelion.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovoru.Jos nismo odlucili, ali verovatno ćemo izabrati Sikia kamp.Suprugu se vise svidja sto je kaskadni, pa ćemo mozda imati i lep pogled.Nasli smo vise slika ovog kampa, sanitarni cvorovi...deluje veoma uredno.S obzirom da idemo samo nas dvoje, iskreno ne verujem, da moze biti neka velika razlika u ceni.Vama jos jednom hvala, ako imatejos neki savet, sloobodno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo. Ja sam MIlan , i tata i muz sam u petoclanoj porodici sa troje dece. Kampovanje poznajem od ranog detinstva pa sve do danasnjih dana,deca i zena  vole kanpovanje,naravno i ja.  Letujemo godinama u,omiljenoj nam Grckoj. letovali smo u glavnom po apartmanima i menjali mesta po Grckoj. Nase letovanje,odlazak na more,morao je da bude dvadeset dana,od kad sam ozenjen to je tako. Dok su deca bila mala letovali smo u septembru i to je bilo lako izvodljivo i dostupno,deca posla u skolu i sad to nam predstavlja ozbiljan,novcani,problem.Svake godine je sve skuplje i skuplje,sve nam vise novca treba. NOsen takvim problemima poceo sam da mastam o kupovini kamp kucice i i da se ta ista kamp kucicA OSTAVI U Grckoj,u kampu ili kod ljudi koji to cuvaju tokom cele godine. Oni koji opravdavaju skupocu kampova nisu u pravu,bar ono sto su pisali po raznim forumima. Voleo bih da pocnemo da pisemo o kanpovanju koje je dostupno za nas Srbe. Viise volim kampove nego kampovanje na divlje,a nisam protivnik kampovanja na divlje. Kad kazem DOSTUPNO ZA NAS SRBE mislim da odemo u kamp provedemo 20-30dana za 1000e. Mozda zvuci nemoguce,ali hajde da vidimo kako stoje stvari? Prosle godine smo uplatili preko agencije 15nocenja,a krenuli smo pet dana ranije da bi probali kako izgleda kampovati u Grckoj,nije bilo lose mada bi sada sve bolje i oranizovanije. Kampovali smo na Sitoniji u napustenom kampu Achalada kod Sartija.(na divlje) Nedostajao mi je wc koji je u obliznoj luci postojao,ali...Sve u svemu zanimljivo iskustvo. Dakle narode da vidimo kako stoje stvari. Ima li neko nekakva iskustva nevezano za oblast u Grckoj,samo da je povoljno,pristupacno?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam do sada  plaćao za 4-članu porodicu kamp uglavnom  25 eur po danu , bez upotrebe struje, koja mi ne treba pošto kampujemo u šatoru i to u sred jula. Tu cenu sam dobijao uz male pregovore i na ostajanje oko 2 nedelje u kampu. Kampovali smo na Lefkadi , Pelionu i uglavnom na Peloponezu. Govorim o kampovima sa najvišim ocenama na googlu, neki imaju bazene, neki besplatne šporete, neki fudbalske terene, bitno je da ne liče na hotele gde je svaka travka na svom mestu, gde nemaš osećaj da si u prirodi nego u nekom skupom getu. To je što se tiče ekonomske strane kampovanja, ono sve drugo se nemože uporediti sa apartmanima i hotelima, pošto je to drugi pogled na svet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa je to cena,mislim povoljna. To je neka gornja granica do koje bi isli,bar u masti.Naglasavam da o kampovanju u Grckoj nemamo skoro nikakva iskustva.Odlazeci na letovanj obavezno smo obilazili kampove,ali nako.Gledali uslove u kampu i cene i cinilo nam se da su cene bas visoke. Citao sam razne forume.Trulex citao sam da ste bili na Lefkadi u kampu Desimi.MI smo isto bili u kampu Desimi,ali na kupanju.Isli smo iz Nidrija peske na desimi plazu i kamp,vise puta,tamo smo bili 25dana 2014e.Volimo da pesacimo.Kamp je bas lep Na Peloponezu nismo nikad bili i ne verujem da ce mo skoro,ali na Pelionu bi bas voleli da odemo Kruzili smo oko Peliona,ali ne odosmo. Citao sam prosle godine na forumima o Pelionu i mozda ove godine odemo,prodjemo,ko zna? Da se malo pojasnim,kad sam rekao 1000e mislio sam na celokupni trosak za letovanje+-.Da se plati kamp i ostali sveobuhvatajuci troskovi. Za sad gledam da kupimo kamp kucicu ili bar brako prikolicu i da je oteramo u Grcku.Ako i ne kupimo onda da spakujemo sator i pravac ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sam postavio slike,to smo mi u generalnoj probi za jedno ozbiljno kampovanje. Prosle godine u Achaladi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka