matori61

Kampovanje u Grčkoj

107 poruka u ovoj temi

Bravo Vesna slazem se u potpupost stobom, ceo dan po kupace gce gace samo more i ti, a za drustvo da ne pricam vise se druze ljudi i pomagaju medjusobno nego po hotelima gde niko ne vodi racun za komsije :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam nikad kampovao ni na moru ni bilo gde ali bih bas voleo, moj deda je nekad kampovao imao dve prikolice, jednu "brako" druga je bila klasicna kamp prikolica i odlazio u grcku i crnu goru tokom 70ih godina i nesto pocetkom 80ih, ja se kao klinac secam da smo te prikolice nekad odvlacili u vikendicu na selu i tamo boravili par dana, posto nisu svi mogli u malu vikendicu neki od nas su spavali u prikolici i ostao mi je taj neki dozivljaj u secanju ali to se opet ne moze nazvati klasicnim kampovanjem a i veci je dozivljaj kad je kampovanje na moru.

meni je zelja da imam jedan kamper van, ne previse veliki nesto tipa fiat ducato i sl. velicina pa sa njim lagano na more ali su takva vozila skupa za kupiti a i za odrzavati pa je vecini nas to nedostupno, prikolica nije losa ali nekako ne uzivam da autom teglim istu, van je ipak prakticniji i komforniji ali naravno i košta mnogo vise.

odusevila me ova prakticnost, u prilicno malom autu imas sve sto treba a nije ni skupo, mada nije dobro u slucaju kise i sl. i fali malo vise komfora za spavanje ali jbg ne moze i jare i pare :)

Izmenjeno (markoni155)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao,sta sve nece izmisliti,super stvar :D .Ove godine smo kampovali na Halkidikiju(Sitonija)i upoznali coveka iz Sikije koji cuva na svom placu kamp prikolice za simbolicnih 120 evra godisnje.Zavrsis letovanje,on ti je odveze na plac i sledece godine mu se samo javis i kazes kada dolazis i u koji kamp,i prikolica te ceka tu.On cak radi i neke sitne popravke(ako pukne guma,on promeni i sl.).Puno Grka kod njega ostavlja prikolice,i cak ih i ne registruju,jer nema potrebeJos samo da kupis prikolicu i uzivas.A gde pomenu Brako,evo naleteh na jedan oglas,pa pogledaj.

http://campingclubbelgrade.org/upload/viewtopic.php?pid=7452#p7452

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kamperi samo nastavite sa iskustvima i spiskovima opreme. Valjace nama koji tek krecemo u tu avanturu, tema je sjajna i bas korisna. Sto vise pisete manje su sanse da mi debitanti nesto omanemo tacnije zaboravimo. :neznam: Voleo bih da cujem i sto vise vasih iskustava iz raznih kampova sirom Grcke ko je gde kampovao, kako bi mogli da uporedimo kvalitet kampova. Svaka vam cast za dosadasnje pisanje vidim da ste se svi vracali prezadovoljni, sto me posebno raduje. :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako izgleda odmor u "sopstvenoj režiji".Naime ove godine smo letovali "kombinovano" u Grčkoj u Neo Poriju.Supruga i ja smo bili autokamperom,a kćerke,zetovi i unuke su imali iznajmljene apartmane,koje su doduše koristili samo za spavanje.Od ranoj jutra(oko pola sedam) pa sve do mraka vreme smo provodili neposredno uz more.Na kraju naselja ima jedna makadamska staza koja posle nekih 500-600 metara izlazi na samu obalu.Kamper smo parkirali na nekih tridesetak metara do same vode.Pored same autonomije kampera:kuhinja,topla voda,wc,tuš,klima,Frižider,zamrzivać...imali smo i sve potrebne rekvizite:veliki sto,ležaljke,stolice,dušeke na naduvavanje,suncobrane,bazenčiće za vodu za decu.Uz neizostavne roštilje i talantare.Doživljaj je bio jedinstven,osećali smo se kao u svom dvorištu,posebno što na oko 30-50 metara oko nas nije bio niko na plaži.Sa prvim mrakom smo se selili u "civilizaciju"odnosno na jedan miran parking u naselju.Za 15 dana boravka nismo imali ama baš nikakvih neprijatnosti niti lošeg iskustva.Doduše nismo ni dali nikakvog povoda....Sledeće godine,sigurno ponovo....A sad malo slika

Izmenjeno (kamperaš)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepo.

Tako ja zamišljam odmor.

Kamperskog iskustva nemam , mada se secam da smo davnih 80' tih godina prošlog veka, letujući u Grčkoj sa roditeljima, svakog drugog dana obilazili rodjake koji su kampovali blizu Leptokarije a gde smo mi bili stacionirani. Borovi, prostrana peščana plaža, market u samom kampu, diskoteka u susednom kampu.Zavidela sam tada tim mojim rodjacima, a zavidim i tebi kamperašu, jer očigledno si se proveo i odmorio više nego dobro.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zamolio bih ako moze tacna lokacija kampa poseidon, u kom mestu se nalazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пантелеимон. Куцај у Viamichelin.com "Paralia Panteleimonos" или "60065 Panteleímonas". Или, рецимо да су ти ово координате: 40° 0'40.75"С и 22°35'40.25"И.

Уживај.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko kampovao u Asprovalti ili Nea Vrasni? Kakvih kampova ima i gde se tacno nalaze- ako ih ima uopste...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao,sta sve nece izmisliti,super stvar :D .Ove godine smo kampovali na Halkidikiju(Sitonija)i upoznali coveka iz Sikije koji cuva na svom placu kamp prikolice za simbolicnih 120 evra godisnje.Zavrsis letovanje,on ti je odveze na plac i sledece godine mu se samo javis i kazes kada dolazis i u koji kamp,i prikolica te ceka tu.On cak radi i neke sitne popravke(ako pukne guma,on promeni i sl.).Puno Grka kod njega ostavlja prikolice,i cak ih i ne registruju,jer nema potrebeJos samo da kupis prikolicu i uzivas.A gde pomenu Brako,evo naleteh na jedan oglas,pa pogledaj.

http://campingclubbe...?pid=7452#p7452

Da taj čovek čuva prikolice i one visoke kombinovane frižidere/zamrzivače. Vlasnici prikolica ih ne registruju, a nemaju ni kuku. Ponekad su prikolice kupljene u samom kampu (od Nemaca polovne). Kad se spremaju da dođu u kamp nazovu čoveka i on im doveze prikolicu.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivala sam citajuci. 

Ja nikada nisam kampovala ali smo ja i muz dosli na ideju da se raspitamo kako to funkcionise i ako bog da sebi sledece godine kupimo jednu manju prikolicu.

Da li su dozvoljeni ljubimci u svim kampovima ili to zavisi od same politike kampa?

Citajuci forume stekla sam utisak da su to cela naselja. Da li u okviru kampa ima i brze hrane, neki kafe?

Uz samu prikolicu mozemo ostaviti i auto ili se onstavlja na drugom parkingu?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki kamp ima svoju politiku u vezi sa ljubimcima,pa pogledajte na netu,pre nego sto krenete,a to se odnosi i na restorane u kampu.Auto ide unutra,placa se posebno,osim u pojedinim kampovima koji zahtevaju da auto bude na posebnom parkingu-sto je izuzetak i retko se vidja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka