matori61

Kampovanje u Grčkoj

80 poruka u ovoj temi

Izgleda da nisi postavio slike.

Da, na Lefkadi smo bili u Desimi beach kampu i tamo smo plaćali 25 eur za nas 4 i šator, pored nas su bili neki naši iz Jagodine koji su ostavili kamp kućicu u kampu preko godine ako sam dobro razumeo,Najpovoljniji kampovi su, mada ja nisam bio ali sam čuo, u solunskoj regiji, Paralija, Olimpik beach, Leptokarija i taj potez, pogledaj malo na forumu kampera, tamo ima malo više o kampovanju, ovde je manje više fenseraj, državni poslovi ,njihove žene, dečica i tako to.........

Nemoj gledat Talatu, Armenitis i slične kampove, to je već all inclusive i nema veze sa pravim kampovanjem, zato su i preskupi.

.....i da, velika je razlika između spavanja u šatoru i kamp prikolici.

Sa 1000 eur se može otići na kampovanje u Grčku, sa porodicom, 2 nedelje i to u špicu sezone, uz malo ekonomisanja naravno, mada ja u Grčku nikad nisam išao u avgustu, jer već krajem jula počinje gužva.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro onda vi pomozite i objasnite Milancetu kako da provede 20-30 dana sa ženom i troje dece, recimo u Thalati ili Armenitisu za 1000 eur, i da us to bude opušten i da uživa u prirodi i slobodi, pogotovu u Armenitisu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam rekla da letujem u Armenistisu. Ali na Sitoniji se mogu naći kampovi koji su prelepi a povoljni. Mi ove godine sa prikolicom 20dana, nas petoro plaćamo nešto preko 500€ bez struje posto imamo solarku. 

@Milance Pustolov pogledaj temu Kampovanje na Sitoniji, imaš detaljan opis iz kampa Marmaras, možda ti se svidi 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari,mislim da sam procitao sve forume o kampovanju u grckoj. Tako smo se i odlucili za Achaladu. Neke dve devojke su kampovale u kampu Achalada,u maju 2017,i to lepo opisale. Napisale su da ima vode i WCe,i bilo je,ali ne za svakog.Neki grk je te napustene toalete renovirao i ocistio i stavio ih pod kljuc,kljuceve je davao samo svojim poznanicima. Gde god da smo isli u Grckoj mi smo prvo citali forume o tom mestu,i to nam je bio jedan vid uzivancije. (moram na posao,nastavicu dovece.)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prošle godine svratili do tog napustenog kampa, ali nama on ne odgovara zbog prilaznog puta koji je loš, posto vučemo prikolicu pa ne možemo  bas svuda proći. Meni se lično nije dopala plaža ni pogled a vala ni zvukovi koji su dolazili od onih brodova. Ako bi probali tu free camping varijantu onda bi pre otišli na jednu plažu koju smo pronašli. Oko 10km od Neos Marmarasa ali ne magistralom već uz more ide put. Ne znam kako se plaža zove ali na google mapama piše Poseidon Beach. Tu smo videli par njih sa prikolicama i kamperima91C5E6E5-C8DD-45B6-997A-EA88092C62FB.thuOvo je ta plaža, prelepa je stvarno. Ima tus i cesma na plaži i u drugom delu plaže koji je odvojen nekim stenama je Beach bar koji postoji kao opcija ko voli, a opet apsolutno se ne čuje i ne vidi sa ovog dela plaze. 

Ove godine, odlucili smo da ćemo probati 4 dana izvan kampa, dok budemo išli od Asprovalte do Neos Marmarasa. Nismo još detaljno odlucili gde ćemo parkirati da nocimo, ali nešto se i ne opterećujem. Gde vidimo da nam se svidja, tu ćemo stati pa sutradan polako dalje :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo na Sitoniji za 1.maj i videli nekoliko kamp prikolica na plaži Azapiko.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzivala sam citajuci ovu temu.

Ja i muz vec dugo razmisljamo o kampovanju i imamo veliku zelju ali jos uvjek nismo skupili hrabrost.

O kupovini kampera jos nema govora, ali o satoru i ostaloj opremi planiram da se detaljnije raspitam i mozda iduce ljetovanje odlucimo.

Koliko minimum dana ste kampovali? Isplati li se ici na 7 dana?

Recimo ako bi ponovo uspjeli u augustu odvojiti par dana za odmor...Sad imamo vec rezervisan juni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzivala sam citajuci ovu temu.

Ja i muz vec dugo razmisljamo o kampovanju i imamo veliku zelju ali jos uvjek nismo skupili hrabrost.

O kupovini kampera jos nema govora, ali o satoru i ostaloj opremi planiram da se detaljnije raspitam i mozda iduce ljetovanje odlucimo.

Koliko minimum dana ste kampovali? Isplati li se ici na 7 dana?

Recimo ako bi ponovo uspjeli u augustu odvojiti par dana za odmor...Sad imamo vec rezervisan juni.

hrabrost?  muz 60 , ja 52 , upravo smo stigli sa Sitonije i veliki smo ljubitelji kampovanja od mladosti... Ako ste iz Beograda i okoline ,pozivam vas u nasu karavelu da probate..Kamper je u prirodi Lipovica , Ako jos neko zeli gratis probu nek se javi na PP

IMG_20170625_145938.jpg

Izmenjeno (VWT3)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo. Ja sam MIlan , i tata i muz sam u petoclanoj porodici sa troje dece. Kampovanje poznajem od ranog detinstva pa sve do danasnjih dana,deca i zena  vole kanpovanje,naravno i ja.  Letujemo godinama u,omiljenoj nam Grckoj. letovali smo u glavnom po apartmanima i menjali mesta po Grckoj. Nase letovanje,odlazak na more,morao je da bude dvadeset dana,od kad sam ozenjen to je tako. Dok su deca bila mala letovali smo u septembru i to je bilo lako izvodljivo i dostupno,deca posla u skolu i sad to nam predstavlja ozbiljan,novcani,problem.Svake godine je sve skuplje i skuplje,sve nam vise novca treba. NOsen takvim problemima poceo sam da mastam o kupovini kamp kucice i i da se ta ista kamp kucicA OSTAVI U Grckoj,u kampu ili kod ljudi koji to cuvaju tokom cele godine. Oni koji opravdavaju skupocu kampova nisu u pravu,bar ono sto su pisali po raznim forumima. Voleo bih da pocnemo da pisemo o kanpovanju koje je dostupno za nas Srbe. Viise volim kampove nego kampovanje na divlje,a nisam protivnik kampovanja na divlje. Kad kazem DOSTUPNO ZA NAS SRBE mislim da odemo u kamp provedemo 20-30dana za 1000e. Mozda zvuci nemoguce,ali hajde da vidimo kako stoje stvari? Prosle godine smo uplatili preko agencije 15nocenja,a krenuli smo pet dana ranije da bi probali kako izgleda kampovati u Grckoj,nije bilo lose mada bi sada sve bolje i oranizovanije. Kampovali smo na Sitoniji u napustenom kampu Achalada kod Sartija.(na divlje) Nedostajao mi je wc koji je u obliznoj luci postojao,ali...Sve u svemu zanimljivo iskustvo. Dakle narode da vidimo kako stoje stvari. Ima li neko nekakva iskustva nevezano za oblast u Grckoj,samo da je povoljno,pristupacno?

Pozdrav Milance, nije cena ta koja je presudna da se kamperi odluce da kampuju. Ako ti je cena prioritet predlazem Ouzoni Beach Nea Moudania sator i mali reso. Kod njih je struja ukljucena u cenu. Dva su ksmpa jedan pored drugog AOuzoni beach, i Ouzoni beach.ouzoni smo bili prosle god

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav kamperima,

Zajedno sa suprugom kampujem godinama. Zanimljivo nikada na letovanju na moru, a zašto - nemam pojma.

Pecaros sam i zaljubljenik u prirodu. Kampujem, vec 15-ak godina u kontinuitetu po mesec dana na divljim jezerima, bez struje i drugih pratecih sadrzaja koje poseduju moderni kampovi. U skladu sa tim, opremljen sam sa izuzetnim satorom( velikim i kvalitetnim) i svom neophodnom opremom.

Zato mi nije bas jasno da tu svu skupocenu opremu ne koristim i za odlazak na more. Za sledecu godinu prvobitno smo razmisljali o campu Vasiliki (Lefkada), ali nam je smaranje da se svaki dan cimamo do neke plaze. Zbog blizine plaze (a slična voda) razmisljam o kampovanju u blizini Parge, gde se pominju dva kampa:Valtos i Lichnos. Shvatili smo da je Lichnos blizi moru, ali je dalje od Parge.

Nisam opterecen kvalitetom pratecih sadrzaja, jer kako napisah, kampujem i u divljini. Pre svega me interesuje kamperski prostor, sveukupni ambijent i blizina lepe  jonske plaze.

Ima li neko iskustva sa ta dva kampa, prijala bi preporuka i misljenje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Birajući kamp u blizine Parge, bila sam u istoj dilemi.Ako bih se odlucula za tu regiju, dala bi prednost Lihnos kampu. Lepsa je plaza

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li pomoc oko kamping prostora Melissi na Sitoniju, izbrao smo taj kamp i idemo za prvi put ove godine na kampovanje sa nasi sator i dvoje djece...hvala na vasi sugestija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo svežih informacija iz kampa Poseidon Beach u Paralia Panteleimonas. Mi inace već godinama letujemo u kampu Marmaras kod Neos Marmarasa na Sitoniji s tim sto par dana pre ulaska i kamp volimo da probamo free kamping. Ove godine smo jedan dan parkirali prikolicu pored plaze u Olimpic Beach-u, extra je sto su tusevi na 50m i sto je velika plaža ali nam nije odgovaralo sto je šetalište do Paralije uz plazu pa nam je gomila ljudi defilovala pored prikolice i užasno je bilo vruće i bučno na betonu. Posto u nas kamp ulazimo tek 18-og odlucili smo da tih par dana ipak udjemo u neki kamp u toj regiji. Stali smo da pogledamo par kampova i na kraju smo se odlucili za kamp Poseidon Beach. Na recepciji su nam rekli da sami izaberemo parcelu, tako da smo izabrali jednu bukvalno na 20m do plaze. Ceo kamp je u zelenilu i prirodan hlad je na svakoj parceli. Tople vode ima stalno i ne placa će dodatno( ne znam da li je ta naplata samo u sezoni), solidno je cisto i uredjeno. Dobili smo šifru za wi fi koji je sjajan. Cene su više nego pristojne, 5€ za odraslu osobu,  2,5€ deca preko 4 god, 7€ prikolica i čini mi se 4€ struja, s tim sto mi struju ne koristimo jer imamo solarnu ploču. Tako da će za nas 5-oro, dan izaći oko 25€ sto je po meni bas ok.

F0187B22-98F0-4E35-99AB-012506D96CEF.jpeg

6C36B4D0-9057-4CBF-8E2A-657AF445818E.jpeg

461B9880-6880-4BDF-B089-FA7ABBC5A142.jpeg

Izmenjeno (Tanja_NS)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26168
    Ukupno tema
    872549
    Ukupno poruka