matori61

Kampovanje u Grčkoj

107 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima!

Da li može neko da me posavetuje?

Prijatelj i ja planiramo na more u Grčku kolima,imamo šator i svako bi poneo po 500 eur-a.Naravno da bi iz N.Sada poneli i domaće rakije,čisto da malo uštedimo! Plan nemamo,idemo da ludujemo oko 5 dana a drugih 5 dana bi bili oko Haniotija jer su mi tu kumovi.Prijatelj je nekoliko godina uzastopno krstario grčkim ostrvima i pričao mi je o njima.Ja bi imao želju da se spustimo i do Atine a da trajektom bez kola provedemo na Mikonosu barem 2-3 dana a da zatim krenemo prema Volosu i da na isti način budemo na Skiatosu. Da li je to izvodljivo sa 1000 eur-a?

Unapred hvala!

Moj vam je savet, ostavite kola kuci, a krenite busom za atinu, tamo uhvatite trejekt za Kiklade, pa se polako prebacujte sa ostrvo na ostrvo.

Kola vam uzimaju najvise para, gorivo, brod...a s obzirom da idete na kratko na ostrva, ne isplaati se stavljati auto na brod. Eventualno tamo iznajmite auto, ako bas morate, ali s obzirom da nosite rakiju, auto am onda nije bas potreban. sasvim dobru zabavu cete imati i u tim gradovima gde su luke....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kola vam uzimaju najvise para, gorivo, brod...a s obzirom da idete na kratko na ostrva, ne isplaati se stavljati auto na brod.

Kola nece na trajekt, rekao je... ;)

@ Nikola S : o daaa ^_^

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...bez obzira, samo do atine i nazad ima preko 2 000 km, plus putarine tamo i nazad vise od 40 eura...pa parking u atini, pa u volosu...ne znam, mislim da je najekonomicnije buso, a oni kako hoce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Da li može neko da me posavetuje?

Prijatelj i ja planiramo na more u Grčku kolima,imamo šator i svako bi poneo po 500 eur-a.Naravno da bi iz N.Sada poneli i domaće rakije,čisto da malo uštedimo! Plan nemamo,idemo da ludujemo oko 5 dana a drugih 5 dana bi bili oko Haniotija jer su mi tu kumovi.Prijatelj je nekoliko godina uzastopno krstario grčkim ostrvima i pričao mi je o njima.Ja bi imao želju da se spustimo i do Atine a da trajektom bez kola provedemo na Mikonosu barem 2-3 dana a da zatim krenemo prema Volosu i da na isti način budemo na Skiatosu. Da li je to izvodljivo sa 1000 eur-a?

Unapred hvala!

Pomoci cu vam, i odgovoriti na onaj deo vaseg problema koji i poznajem:

Ako planirate da svracate na skiatos....onda to ucinite na povratku iz atine jer je najekonomicnije,obzirom da se luka Agios Konstantinos nalazi bukvalno pored auto puta.

Takodje, posto su krenuli i veliki brodovi iz Agiosa,( 10:00 i oko 17:00), mozete kupiti karte za putnike u luci i pitati u office, gde parkiraju automobile oni turisti koji idu na Skiatos,bez istih.

Obzirom, da je Agios obicno, malo vece selo,parkinga ima i besplatan je...

Za smestaj i manji broj dana cenkajte se sa zenama u luci Skiatos, koje nude sobe (do besvesti,ali kad ode brod...biggrin.jpg )

PS. posto je tema o grckoj..vest, da je porodica Obama,odabrala Krit-Hania,za svoj godisnji odmor (dolaze krajem meseca..)

Izmenjeno (mile-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PS. posto je tema o grckoj..vest, da je porodica Obama,odabrala Krit-Hania,za svoj godisnji odmor (dolaze krajem meseca..)

Pravilan izbor. I ja sam na Haniu bacio oko za svoj prvi odlazak na Krit (kada do njega dodje).

Za Inspektora: mislim da vas vadi sator kao izbor za smestaj. Ali ako mozete, ponesite neku kreditnu karticu za ne daj boze ili zaista postepeno merite potrosnju gotovine (to cete svakako i ciniti).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sa 1000 eur-a?

Može ali...

Novi Sad - Atina =1200 km puta 2 = 2400 km + još malo okolo = 3000 km

Mene je to prošle godine koštalo 200 eur-a (dizel 4.5 L / 100 km)

Putarine: NS - Makedonija = (240+730+190)x2=2320 din=23 eur-a

kroz Makedoniju 3x2=6 eur-a

Solun-Atina =oko 20x2= 40 eur-a

Kampovi: u celoj Grčkoj :smorilo:= (2 osobe + auto + šator) =15-25 eur-a(zavisi od doba godine (sezone) i mesta, usluga uglavnom ista)

Jedno noćenje ćeš morati imati između Soluna i Katerinija zbog odmora.

Skoro u svakom mestu na toj deonici imaš kamp.

Ja sam spavao prošle godine u Platamonasu :smorilo:=18 eur-a.

U Atini Athens camping :smorilo:=25 eur-a.

Ako hoćeš obilazak Atine treba ti bar jedan ceo dan (odnosno 2 noćenja u kampu).Ja bio.

Ferry Pirej - Mykonos 22 eur-a po osobi x 2 kom. x 2 (i nazad) = 88 eur-a

(Smatram da ćeš kola ostaviti negde u Pireju jer ti se ne isplati na 3 dana da ih vozaš ferryjem)

Na Mykonosu ima 2 kampa (Mykonos camping i Paradise beach)

Cene 4-8 eur-a po osobi i 4-6 eur-a šator.(max 66 eur-a za 3 dana).

U povratku preporučujem kamp u Kala Neri kod Volosa (iza Volosa) ako hoćeš na Skiathos.:smorilo:=18 eur-a.

Jutarnjim ferryem na Skiathos 16 eur-a po osobi (16x2x2=64 eur-a) a kola ostavi u Volosu u luci.

Koliko ja znam na Skiathosu nema kamp.

Eto ti sad pa računaj.

Ja tako letujem godinama (10 dana uplatim aranžman preko neke agencije, odmor i sunčanje a posle 5-10 dana kružim kolima po Grčkoj i kampujem).

Pozdrav BO !!!:smorilo:

Izmenjeno (BO)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista od ovoga kad drugar ne zna zbog posla i devojke kad moze, a od kampovanja sam odustao tako da sam resio za Lefkadu, medjutim ne mogu da nadjem smestaj preko agencija za 1 osobu. Da li znate da li je to moguce ako se ode tamo pa se trazi smestaj sad u sezoni.

A ako neko zeli da ide samnom ili da me primi u svoju grupicu ljudi bilo bi GREAT! Na FB se mozemo upoznati. Dragan Jereminov.

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista od ovoga kad drugar ne zna zbog posla i devojke kad moze, a od kampovanja sam odustao

Dragane ,ne odustaj tek tako lako,procitaj nas post,Kalamitci thallata camping,mozda nadjes nesto sto te zanima,Sitonja je ,takodje ,puna kampovazaljubiska.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim kamperima,

Moja supruga i ja smo vec dugo vremena kamperi prikolicari, znaci vucemo kamp prikolicu za nama J.

Do pre dve godine smo “kampovali” u Crnoj Gori u Buljaricama, kamp Nada, veliki i neuredjen, (nikad vise). Osim dobrog drustva kamp nije za dalju preporuku.Jedina dobra stvar sto smo upste produzavali ovu agoniju je to sto imamo potpunu autonomiju u nasoj kamp prikolici (tus kabina,topla voda itd).

E onda smo se odlucili da probamo kako izgleda kampovanje u zemlji koja je okrenuta pozitivno prema turistima, a posebno prema kamperima. I tako smo zavrsili u Grckoj. Moje odusevljenje se vec moglo videti na samoj granici gde mi je carinik samo rukom pokazao da mogu da prodjem granicni prelaz, bez ikakve kontrole. Ja onako u neverici parkiram se malo dalje, izadjem iz kola, mislim da sam uradio nesto pogresno, ali ne… oni nas kampere dozivljavaju u potpuno drugacijem, nekako u super pozitivnom smislu.

Imali smo vec isplaniranu odrednicu, kampovi posle Leptokarije (juzno od Soluna) u mestu Platamon, 700 km od Beograda. Iako smo znali da cemo zavrsiti u vec unapred odredjenom kampu dali smo sansu i drugim kampovima (ima ih oko 10-ak). Ne znam sta je presudilo, ali posle razgledanja zavrsili smo u kampu Poseidon beach. Cena za dvoje kamp, prikolicu, automobil i struju a sa popustom od 10% ( valjda sto smo ostali duze od 10 dana ) je bilo 20 eura.Celo mesto je podredjeno kamperima, ima potpuni sadrzaj sto se tice naseg ukusa. Glavna ulica je prepuna taverni, prodavnica sa kamp opremom (ako ste nesto zaboravili da ponesete ), pekara, manjih prehrambenih prodavnica (ako zelite hiper market Lidl je na 2-3km ). Svi kampovi su ispod glavne ulice a neposredno na plazi. I da napomenem da se pomenuti kamp nalazi u prelepoj hladovini koja zna pomalo i da nervira ( bukvalno ne znas da li je suncano napolju). Jedino sto se dodatno jos naplacuje jeste upotreba kupatila. Jedno tusiranje kosta 0,40 centi, a funkcionise tako sto dobijes jedan mali plasticni kjuc koji predhodno “napunis” parama (gurnes kljuc u aparat slican bankomatu i ubacis zeljeni iznos) i koristis ga u kupatilu koje je ultra cisto na oko 5 min. Na nase zaprepascenje u precistim toaletima stoji na raspolaganju wc papir i wc solja (nije slucaj u crnogorskim kampovima koje smo placali oko 18 eura dnevno a za to dobijali cucavac, naravno bez toalet papira a pritom o higijeni u kupatilima necu ni da pricam a i o toploj vodi nismo ni razmisljali ( ima je samo 2h dnevno i tada je opsta tuca oko kupanja)) i cini mi se posle svake upotrebe spremacica ulazi i cisti ga. Topla voda za pranje sudova i vesa je takodje na raspolaganju, a tu su i masine za pranje vesa, bezicni intrenet, super market, restoran, kafic kao i lezaljke na plazi koje se ne naplacuju!!!

Kucni red funkcionise odlicno, buke nema od 14-17h i posle 23h nema prolaska cak ni kolima kroz kamp, zarvara se kapija.

Ono sto se meni posebno svidelo jeste da nema ruralnih posetioca iz cele stare juge , a mislim na one bucne na plazi :

“ VIDI ME KUME , VIDI ME KAKO PLIVAM” itd.

Znaci kamp je prepun Grka a ima i stranaca iz Italije, Madjarske Austrije. Kamp posebnu car ima u prvi sumrak kada se popale svece (vlasnistvo kampera), kao i miris raspaljenih rostilja, a potrebno je odenuti i nesto toplije.U okolini nema bucnih kafica ni diskoteka (na sta ce verovatno mladji negodovati) tako da je odmor zagarantovan.

Plaza je cista i peskovita, a voda cista i topla. Kada je vreme lose moze se posetiti Olimp Dion , prelepi Litohoro, manastir Svete Petke, pa cak i Meteori, Solun Aqua Park ili sl.( u sopstvenoj reziji ili preko agencije u samom mestu).

Odlican giros je na 20 m od kampa kao i pekara, mesara, prodavnica i tihi i romanticni kafic.

Mogao bi ovako u nedogled…

Pozdrav jos jedanput svim kamperima i onima koji to nameravaju da postanu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro ste se setili da pobegnete iz Crne Gore. Tek obilaskom Grckih kampova shvatate sta ste propustili svih ovih godina.

U skoro svim kampovima je izuzetna higijena i do sada nisam cuo ni da se tus naplacuje.

Moj predlog vam je da ostavite prikolicu preko zime u nekom od kampova gde ce vam je cuvati za 100 eura do vaseg dolaska sledece godine. Takodje, niko vas ne obavezuje da boravite u istom kampu. Ponovo je zakacite i u potragu za novim kampom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Simbolicnu naplatu tusiranja su uveli verovatno zbog bahatih korisnika, ali zato tople vode ima 24h tako da i 0,40 centi ne prestavlju problem.

O tvom predlogu oko ostavljanja prikolice cu ozbiljno razmisliti, jedini problem je sto se prikolica svake godine registruje pa...

Ako je cena za cuvanje 100 eura, to zaista nije puno. Toliko goriva vise potrosim i platim razne putarine za nju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u ovom kampu bila kao klinka, i tada smo se tusirali pritiskom na crveno dugmeplezko.jpg .

Volela bih opet posetiti pomenuti kamp, hvala na lepom tekstu i osvezenim secanjima.

Ah da, koliko se secam kamp je i tada imao super market, bungalove i apartmane u okviru njega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas je prvi dan kako je temperatura izasla iz minusa i odmah sam poceo sa pripremama za ovogodisnje letovanje. Bazicne pripreme se svode na surfovanje.

Ideja je da idemo negde oko Platamona ili u voloski zaliv. Ima puno kampova, vise njih su kampovi A klase. Po slikama i preporukama izdvojili su se kampovi Arion kod Platamona i Sikia i Helas u voloskom zalivu.

Termin je sredina jula, idemo kolima, imamo veliki sator i dvoje dece. Nosimo biciklu ako do leta nadjem i kupim drzac bicikle za peta vrata na automobilu.

Potrebna je preporuka za kamp sa dobrom hladovinom, friziderom i niskom cenom. Pozeljno je i da kamp ima wireless mrezu - prosle godine sam morao da kupim cosmote internet karticu za 30E.

Krecemo sa pripremama 2011...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:sator: http://www.camping-sikia.gr

:sator: http://www.campinghellas.gr

Jako su slabi sa sajtovima i uglavnom nisu azurirani - nema cenovnik.

Trazim kamp u Voloskom zalivu koji je prema ponudi i ceni slican kampu Melisi na Sitoniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdav svim kamperima.zamolio bih za informacije vezane za propise u vezi auto kuke,papirologije za prikolicu i psa ako neko zna.hvala svima.pozz

post-31249-0-86041300-1339327612_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka