jerotije_legenda

Automobilom na Lefkadu

1287 poruka u ovoj temi

Ja sam racunao. Iz Nisa, Kroz MK i GR sa tunelom ima oko 19,5e 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kroz Makedoniju 200 denara (60+80+60), a kroz Grčku sa tunelom 14,8€ (1,8+1,2+2,4+2,1+1,2+3,1+3,0) - jedan smer

Izmenjeno (marnela)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... al dižu polako putarine to je čudo, poredeći sa Bugarskom i Turkskom višestruko skuplje !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa malo preteruju, ali se nasi prave pametni u smislu "kome znaci par eura vise". Msm euro tamo, euro vsmo, bude skuplje ;)

A totalno bacenih 1,80 na ulazu u Grcku. Bar da je put u dobrog kvaliteta. Bacenih 3.60e (u oba pravca). Cak matram da je i 3e u jednom pravcu mnogo za tako kratak tunel. Mi ga presli par puta jer smo izlazili sa Lefkade do Parge i Vrahosa. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tunel je kratak, ali je ispod vode. Naravno da ce da drzi cenu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je l neko isao skoro preko gr.prelaza Prohor Pcinjski? Je l i dalje bez guzve?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce, 8:30, Presevo zadrzavanje 15min obe strane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumasi,niko nista ne pise,benzin u makedoniji je 142 din,20 din skuplji nego prosle godine

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko išao novootvorenim autoputem od Janjine preko Arte i Amfilohije do Lefkade. Zna li se da li su završeni svi radovi na tom delu  i da li je bolje ići tim pravcem ili preko Filipiade i Preveze pa kroz tunel ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam isao 2017 godine, samo jedan deo mali nije bio otvoren. On je sad vec zavrsen...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmišljam nešto ko da sam pao s Marsa ne da se ne sećam tog dela puta nego nemam pojma ni gde je auto put bio a gde nije završen, a što reče žuća i ja sam bio poslednji put na Lefkadi 2017. Izgleda da je to kod mene sve posledica korišćenja navigacije i vožnje na "slepo". :(

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam zadnji put bio isto 2017 i secam se da su bili neki radovi izmedju Janine i Filipiade, ali ja sam se iskljucio tamo i otisao preko Preveze, isto kao i 2016-te.

Mislim da sam cak i omasio autoput kod Janjine jer iskljucenje za autoput je malo dalje od onog iskljucenja za stari put. Ja sam se malo ranije iskljucio na starom putu/magistralu (onu koji prolazi kod Ikea/Jumbo), ali sam se negde usput opet prikljucio i opet iskljucio kod Filipiade.

Sta se tice dileme, mislim da je negde oko 40km vise preko Amfilohije, tako da ne znam zasto bi neko isao tamo. Mozda jer autoput, ali ipak 40km je 40km..,

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko išao novootvorenim autoputem od Janjine preko Arte i Amfilohije do Lefkade. Zna li se da li su završeni svi radovi na tom delu  i da li je bolje ići tim pravcem ili preko Filipiade i Preveze pa kroz tunel ?

Jesu prošao tim putem 2x u Septembru 2017 za Astakos, ako ćeš brže i konfornije bez razmišljanja idi AP, posle isključenja sa Egnatia odosa A2 (izlaz Ionanina-Arta) odnosno stari put, ne isključuješ se tu, već nastavljaš odatle 2km prema Igumenici i u mestu Pedini izlaziš na izlaz Patra, i tu se uključuješ na AP A5 (Ionia odos), sjajno odrađen, usput imaš toalete koji su bar tada bili jako čisti (verovatno jer su novi:D) Tada su radile 2 naplatne rampe 6€ obe do Amfilohije, možda ih sada ima više:D Imam aplikaciju evo izvoli. 

Screenshot_20190313-143723.thumb.jpg.d69

Nema potrebe da ideš do Amfilohije imaš isključenja za Lefkadu mnogo pre. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok. Hvala svima na informacijama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko potrošnje i gubitka snage se najviše oseti pogotovo kod jačih motora  sa turbopunjačem.

Ja primetio da mi auto bolje vuče a i manje troši kada sipam gorivo na Lukoil ili Makpetrol pumpi u Makedoniji, u odnosu na bilo koju našu pumpu u Srbiji. Vozim auto sa turbopunjačem dizel 2.0 crdi Kia.

Ovo se ponavlja svake godine kada idem autom u Grčku.

Samo još da dodam da u Grčkoj sipam na BP (British Petroleum) pumpama. Kada sam sipao tu gorivo (BP) u Kavali auto je osetno bolje išao. Ok je i Shell.

Izmenjeno (karadjordje)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895828
    Ukupno poruka