Guest Guest

Irska

15 poruka u ovoj temi

Da li neko zna sta je potrebno od dokumenata za Irsku turisticku vizu ako se poseduje UK turisticka viza?

Mozda moze da se udje iz pravca Severne Irske bez vize, ali ne bih da rizikujem, a opet, bio bih tamo samo na 2 dana, pa ne znam kako bi islo dobijanje vize za tako malo dana za Irsku, a razlog je cisto poseta, jer sam vec prebukiran u UK.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam "uspela" u obrnutom smeru (iz Republike Irske u Northen Ireland). Ali nije baš regularno, ja sam se pravila "luda" i niko me nije ništa pitao.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Zanimaju me svi detalji vezani za putovanje u Irsku - od toga shta treba da pripremim od papira, preko kolichine novca koji mi je potreban, pa do toga shta tamo mogu da ochekujem.

Obzirom da nisam uspeo nigde u Srbiji da nadjem konkretnu ponudu i objashnjenje molio bih vas za pomoc.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mogu da ti nazvrljam samo neke paushalne informacije ovde, tipa - rekla, kazala.

Jeste, Irska je jako zanimljiva.

Navodno, Irci su uvek spremni na provod, zabavu, puno izlaze i piju, vrlo su pristupachni, gostoljubivi, druzeljubivi (ako nisi Poljak ili Litvanac), lol.

Jedan drug iz HR mi je rekao da su Irci i Shkoti najnormalniji na britanskim otochjima. OK, ne treba generalizovati, ali moguce da ima nechega u tome...

On je ishao u Irsku jeftino, RyanAir-om iz Zadra do Dublina. Jeftina avionska karta, viza mu ne treba, tako da ono - blago njemu. Inache, Irska nije u Shengenu.

Kada bih ja otishao u Irsku, svakako bih posetio Cork (2005. je bio evropska prestonica kulture, pretpostavljam da onda ima shta da ponudi), zatim Galway i naravno Dublin. Shteta da se propusti i Belfast (na istom je ostrvu), ali onda vec treba i UK viza.

Kad se vratish iz Irske, obavezno baci par slika na forum ili u MFT. BASH bih voleo da vidim Irsku, makar na slikama! :rolleyes:

Izmenjeno (Ventimille)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na odgovoru. :)

Shto se tiche Irskog gostoljublja, to je jedna od stvari zbog koje toliko volim tu zemlju (dodushe, samo iz priche, za sada).

Bio bih ti jako zahvalan ako bi (ti, ili neko drugi) mogao da saznash koliko koshta karta Rayanair-om na relaciji Zadar - Dublin. Ja sam na Rayanair-ovom sajtu nashao da je cena 10 e (??), ali sam takodje nashao i hrpu tekstova na netu, u kojima se korisnici usluga RAira masovno zale na oscilacije u cenama (tipa - rekli su 20 a na kraju ispade 50).

Shto se tiche vize, jako mi je zao shto se jednom istom vizom ne moze posetiti i Severna Irska, ali, na kraju krajeva to je i logichno (kapiram da je to neshto kao ovaj nash tuzni Balkan :) ).

Uglavnom, uspeo sam da iskopam kontakt kancelarije u Beogradu koja zavrshava poslove oko vize za Irsku (mozda josh nekome bude trebalo, poshto je Irska inache poznata po tome shto ima jako malo ambasada po svetu).

HONORARY CONSUL

Ann Pesic

Zadarska 2/II

11000 Belgrade

Serbia and Montenegro

Postal Address:

Kosancicev venac 2/II

11000 Belgrade

Telephone:

00381 11 2638691

Fax:

00381 11 3036096

E sad, josh jedno pitanje: shta mi treba od papira da bih stigao do Zadra? :rolleyes:

Za sada toliko. Javljam se sa novim informacijama i pitanjima :P . I iskreno se nadam da ce se u MFT-i uskoro naci i moja reportaza iz Irske. ;)

Josh jednom hvala na odgovoru.

Izmenjeno (Ghost Dog)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super shto si postavio telefon i adresu te kancelarije, mozda nekad nekome zatreba.

Ja stvarno ne znam koliko na kraju ispadne konachna cene karte kod Ryan-a, sigurno zavisi od milion faktora, koliko unapred rezervishesh, aerodromske takse (razlichito..od aerodroma do aerodroma), koliko ko nosi prtljaga, (valjda low cost skupo naplacuju sve preko 20kg?), otkud znam, sigurno ima josh 'sitnica' koje na kraju poskupe kartu. Ali, svejedno, isplati se leteti low cost-om, pod uslovom da su ti blizu.

Do Zadra ti od papira ne treba nishta, za Hrvatsku ne trebaju vize.

Imaj u vidu da sad nije turistichka sezona, letovi Zadar - Dublin mogu da budu proredjeni, ali ne mogu ti otkazati ako si rezervisao kartu.

I da...jel postoji direktan let iz Beograda za Dublin, ili presedash? Koja bi bila cena, koja avio kompanija? Jesi se raspitivao?

Srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja planiram put u Irsku sledece godine, u Dablin.

Zadar Dablin je oko 100 evra povratna karta i to su svi troskovi koje ces imati oko karte.Naravno treba racunati i troskove prevoza do Zadra koji nije toliko blizu.

Irska viza je 60 eu a glavni trosak je smestaj koji je preskup u Dablinu.Ne znam kako je za ostatak Irske .U Dablinu je cena hotela oko 100 eu na noc ali imas i povoljnije Bed and Breakfast varijante ,na koje su Irci jako ponosni , Guest houses i najpovoljnija varijanta hosteli koji se mogu naci u centru dablina za 20 evra za noc ako si spreman da delis sobu sa jos 10-tak ljudi.

Izmenjeno (BornToRun)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima da li je neko od vas ikada bio u Irskoj? volela bi da ako je neko bio da podeli utiske jer me jako zanima...znam da nije popularna zemlja kao spanija,francuska itd...ali ako je neko bio i vidi ovaj post volela bi da odgovori...hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Dablinu pre desetak godina, sluzbeno. Ne preterano velik grad, ali svakako skup. Simpatican grad, nece ti trebati puno vremena da ga obidjes. Odlicno crno Irsko pivo, ko naravno voli, ali svakako probati..... Atmosfera u kaficima, bar u to vreme spontana i vesela. Irci su me odusevili spontanoscu i otvorenoscu. Obrazovan svet....

Sada su u krizi, pa mozda i nisu tako raspolozeni......

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Dublin PDF vodic
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Irska je prelepa zemlja, ali specificna kao i celo britansko ostrvo, ko ima predrasuda, nece primetiti sve čari koje nudi....

Imao sam priliku da 2 puta boravim po 4-5 dana u Irskoj, 2007 i 2010, pola vremena u Dublinu a pola vremena u malom mestu Ballina, oko 300km "ulevo" od Dablina.... nisam bio lenj da prelećem avionom te destinacije nego sam oba puta uzimao voz i imao jedinstvenu priliku da predjem celo ostrvo "s desna na levo i obratno"... vožnja traje prijatnih 3-3.5 sata, u super čistom vozu...

prolaze se fantastični predeli, prvi put sam bio u maju a drugi put krajem septembra i oba puta mi je bio doživljaj da sve to gledam kroz prozor...

Dublin je specifičan grad, vrlo živ, spoj modernog i arhaičnog, sa pregršt mesta koje treba obići.... traži dosta vremena za sve, a klasičan itinerer turističkog boravka u Dublinu možete naći bilo gde (znamenitosti, kafane, muzeji, parkovi....)

Ono što je mene najviše oduševilo jesu ljudi koji su vrlo srdačni, opušteni i dobro raspoloženi u svako doba dana....

šta reći, na primer, kad udjete u pab u 18h, nedelja i zateknete prepun lokal, sa živom svirkom, a svi pevaju i igraju i totalno su opušteni, ne mršte se, casual obučeni svi... i svi se smeju............!!!!!

Mene je sve tamo fasciniralo, verovatno zato što gajim puno simpatija prema svemu što dolazi iz UK i Irske, ali mislim da će svako naći interesantne sadržaje za sebe....

Bitno je samo "infiltrirati" se u svakodnevnicu grada, pa na primer u toku radne nedelje obavezno u periodu od 13 do 14h, kad su njihove pauze na poslu ili fakultetima, otići u bilo koji park u centru i videti gomile ljudi kako sede na klupama ili travi i ručaju iz kesa koje su ili kupljene u okruženju ili ponete od kuće... pa videti japija u odelu kako ljušti burger iz Meka a odmah do njega 2 studentkinje koje jedu home-made sendviče dok sede na školskom blejzeru.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda je debilno pitanje, ali, da li nama sad treba viza za irsku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je meni poznato treba viza, a postoji u Beogradu konzulat. Viza za Irsku ne treba ukoliko imate britansku vizu, s tim što se prvo mora ući u Britaniju, pa iz nje u Irsku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda je debilno pitanje, ali, da li nama sad treba viza za irsku?

Na zalost, viza je potrebna, mislim da je cena 60EUR. Ne znam koliko je komplikovano dobiti je sada ali verujem da je rezervacija hotela i neki smisleni razlog odlaska tamo sasvim dovoljna.

Konzulat je ispod Kosancicevog venca u Beogradu i vrlo su ljubazni i predusretljivi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka