Everlast

NEA KALIKRATIA

617 poruka u ovoj temi

Zna li iko,do koje destinacije vozi "turisticki" vozic u Kalikratiji. Da li mozda ide do plaze Sahara i koja je cena.Hvala na odgovoru.

vozic vozi samo po Nea Kalikratiji.Od 19 h.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

hajde i ja da se ukljucim u temu. S obzirom na to da sam nekoliko puta letovao u Nea Kalikratiji, a uz nju sam obisao skoro celu Grcku (Tasos, Atina, Solun, Kefalonija, Krf, Krit, Rodos, Mikonos, Skiatos, Lefkada, Zakintos i na Halkidikiju - Kalitea, Polihrono, Hanioti, Pefhohori), pa mogu da povucem neku paralelu. 

Kao prvo sve zavisi sta trazite od letovanja - ako hocete mir, mirnu vodu, da nema buke onda idete u sela mala i to je ok. Po meni Nea Kalikratia je bucnije mesto. U njoj zive Grci, dakle svadjaju se po zgradama, viču, tuku decu, vode ih u skolu, itd... Dakle kao u manjem gradicu. 

Ono sto se meni svidja je to sto ovo mesto ima sve - banku, postu, mesaru, pekare, pijacu, bolnicu, ambulantu, skolu - dakle sve sto vam treba. Od marketa to su Lidl, Masutis i Diskont market svi su super snabdeveni, dok ima i malih prodavnica lokalnih. 

Sto se tice plaze, plaza u gradu je po meni super - ogromna, pescana, uredjena, lezaljke, suncobrani sve ima. Jos bolja opcija je da se ode do Sahara Beach bara koji je 4km od centra udaljen. Plaza i sam bar su extra, uvece su zurke pa ko zeli moze da uziva tamo. Nekada je isao vozic, ali ne ide vise. Sada ide bus i to samo od plaze do Nea Kalikratije i kosta oko 2e, dok do tamo morate taksijem koji izadje oko 5,6e sto ako ide vise osoba pa se podeli nije puno. Ili biciklom sto je super opcija - ja sam iznajmljivao stan od Grka koji je imao bicikli pa mi je dao. Sto se tice cena na sahari, lezaljke su besplatne ali mora pice koje je oko 4e najjeftinije i to je to. Ovo je link - https://sahara-resort.com/?lang=sr

Sto se tice drugih cena tamo ajde da kazemo isto kao svuda u Grckoj ili ti na Halkidikiju, sad da li je nesto 20,30 centi gore, dole, ali to je to. 

Ono sto je meni isto super je to sto na levu stranu dole posle plaze ima malo brdo koje je uredjeno sa klupama i osvetljenjem i ima pogled na more, uz borovu sumu pa je super za setanje uvece i sedenje. Ispod tog brda ima i mala divlja plaza u kojoj je voda najcistija. 

Iza tog brada je novi deo Nea Kalikratije (nasi tamo i ne idu jer ne znaju sta je iza), ali kada se predje kompleks tih zgrada krecu ponovo plaza, barovi, kafici i novi deo mesta. 

Meni se kada sve sumiram Nea Kalikratija svidja, jos ako dodjete kolima odlicno mesto za nekoga ko zeli aktivan odmor i da mu nije dosadno. Moze kolima da ide sa strane, mesto ima sve, uvece je fino, plaza (sahara) je vrh, itd... Sa druge strane to sto su zgrade sve (ovde nema vila i apartmana), sto zive grci, skola, sve to moze da zamara i da stvara osecaj guzve i ne bas nekog mira, ali opet kazem - zavisi ko sta zeli od odmora. 

Zaboravih da napisem da bus za Solun ide prema redu voznje, na svakih pola sata, sat i kartu sam platio 2,5e. Put do Soluna traje oko 40 min (zbog mirne voznje starog Grka... hahahha)

Ako vas jos nesto zanima pitajte... 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886986
    Ukupno poruka