Everlast

NEA KALIKRATIA

633 poruke u ovoj temi

Pozdrav :-)

Interesuje me da li neko ima iskustva sa smestajem Mariana u NK - 100m od plaze, 200m od centra? 

Zanima me i da li su plaza i more cisti krajem avgusta? 

Hvala. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 3/27/2017 at 3:38, StefiBeci je rekao/la:

Pozdrav :-)

Interesuje me da li neko ima iskustva sa smestajem Mariana u NK - 100m od plaze, 200m od centra? 

Zanima me i da li su plaza i more cisti krajem avgusta? 

Hvala. 

Zdravo, ja sam bila prosle godine u NK, ali ne u toj vili, krajem avgusta i pocetkom septembra. Gradska plaza nije mnogo velika i prenatrpana je lezaljkama i suncobranima. More je tada bilo puno algi. Pored gradske plaze se nalazi i divlja plaza. Do divlje plaze se silazi strmim puticem koji nije ogradjen, ali je visok. Kada sidjete ako idete levo trebate da predjete preko nekih stena, tamo je more malo cistije, ali nista posebno. Plaza je u tom delu prljava i u okolini se nalazi drvece.

Mi smo isli na plazi koja je udaljena 2-3km od NK. To je plaza Sahara, veoma je dugacka, ima oko 300-400 suncobrana. Koliko se secam tamo imaju dva kafica, kada smo mi bili radio je jedan, da bi sedeli tamo morate da kupite nesto. Unosenje hrane je zabranjeno. Uglavnom dolaze grci, plaza je cista, ali ima kamenja i na plazi i u vodi, skoljka nema. Sto se tice mora mnogo je cistije nego na grackoj plazi zato sto ga ciste. Parking te plaze je veliki, takodje u sklopu te plaze imaju i dve mreze za odbojku na pesku. Za decu ima i manji park takodje na pesku, tamo je tobogan, ljuljaske, i jos par stvari.

U okolini te plaze ima jos nekoliko manjih, odmah pored ove plaze ima i slobodnog prostora, gde mozete postaviti svoj suncobran.

Nadam se da sam bila od pomoci, pozdrav.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro boravio u hotelu Mallas? Kako je u Kalikratiji u septembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro boravio u hotelu Mallas? Kako je u Kalikratiji u septembru?

Zdravo, sto se tice hotela tu ne mogu pomoci, nisam boravila u njemu. Prosle godine je pocetkom septembra bilo dobro. More nije bilo hladno, ali kao sto sam napisala u predhodnom komentaru, bili smo na plazi blizu NK. Tamo je sunce bilo jako, ali je duvao vetar. Tako da nismo ni osetili jacinu sunca. Mesto je uvece bilo prepuno ljudi, uglavnom su svi restorani sa girosom bili puni. Setaliste na slikama i na internetu izgleda veliko, ali je ustvari malo, jedno vece je dovoljno da se obidje cela NK, pa ti je posle dosadno. Pored gradske plaze ima staza, naravno sa jedne strane je more, a sa druge ulica, tako da i nije bas za setnju, Ulice su prometne, i na vecem delu NK  su neravne ulice. Tamo imaju dva parkica, jedan je blizu plaze, Moj utisak je los, tako da sigurno necu ponovo ici tamo :rolleyes:. Sto se tice same plaze i mora, procitaj komentar odmah iznad svog (ako nisi). Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko trenutno u ovom mestu i kakvi su utisci? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja idem tamo za 20-tak dana

i ja vidim da ima bas malo utisaka u poslednjih par godina

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila za 1 Maj ovu godinu, nisam bas bila mnogo odusevljena. Ne svidelo mi se setaliste palme su bile isecene bilo je nekako pusto. Za setanje i nema bas mnogo, samo jedna ulica i toliko. Plaza je dugacka i siroka, ali pratim na fb ima 

Nea Kallikrateia .News and pictures. i  vidim da ima dosta guzve zivnulo je pa nadam se da je sad i malo bolje. I ja idem za 15 dana, pa nadam se da ce da bude lepse. Ako ste sa kolima plaze ima i sa obe strane kalikratije gde je cisto more i ne tolika guzva.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav. Planiramo da kupimo stan tu negde pa bi te zamolila za malo detaljniji opis mesta,plaza,sadrzaj...da li se vredi vracati tu svake godine,a odande na druge lokacije.svakako cemo otici jos jednom do grcke ove godine da pogledamo to sta nam nude.jeste isli do N.Moudanije?neko uporedjenje?Unapred se zahvaljujem

Pozdrav i  od mene. I mi planiramo da kupimo stan od NK pa do Pefkohorija, u toj razdaljini.  Ima li neko nekakvih iskustava  i dobrih  i losih. Dajte nam savet slobodno.

Unapred se zahvaljujem!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, ništa nisam našao o hotelu Mallas, a vidim da se par ljudi raspituje. Ja ću biti tamo smešten sa ženom i detetom od 2g pa ću napisati utiske. Ali da napomenem tamo ću biti samo 3noći tj. u prolazu jer ćemo letovati na drugom delu Grčke. 

Tamo smo od 01.07 do 03.07 

Bilo bi lepo da neko do tada nešto napiše o ovom hotelu 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, ništa nisam našao o hotelu Mallas, a vidim da se par ljudi raspituje. Ja ću biti tamo smešten sa ženom i detetom od 2g pa ću napisati utiske. Ali da napomenem tamo ću biti samo 3noći tj. u prolazu jer ćemo letovati na drugom delu Grčke. 

Tamo smo od 01.07 do 03.07 

Bilo bi lepo da neko do tada nešto napiše o ovom hotelu 

Nisam bila u hotelu, ali koliko vidim na internetu lokacija je u odnosu na setaliste super. To setaliste se vidi i na mapi. Na mapi je od prve ulice do mora gde je ona fontana pa do kraja onih restorana na mapi, tacnije do druge ulice koja je na mapi vodoravno. Setaliste je malo, ima svega nekoliko prodavnica, a ostalo su restorani koji su mali pa se nekad teze nalazi slobodno mesto. Ovo nije bas odgovor na pitanje, ali nadam se da su znacajne informacije. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svakako na odgovoru, samo ako možete da mi napišete kakva je plaža u tom delu kod hotela? 

Pitam zbog deteta. 

Hvala 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svakako na odgovoru, samo ako možete da mi napišete kakva je plaža u tom delu kod hotela? 

Pitam zbog deteta. 

Hvala 

Plzaza je svude pescana, sitan pesak, a isto i more je svude plitko taman za mala deca.....onako hodas, hodas, hodas i opet do polovine :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitam zbog deteta. 

Hvala 

Za detaljan opis o plazi ne mogu pomoci, drugog dana smo otisli na toj plazi (ako gledamo prema moru, onda vise levo) i nismo ostali ni 15 min. Voda je bila prljava, samo smo zgazili u plicaku i odlucili da obidjemo druge plaze. Lezaljke su bile na malom razmaku. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za odgovore, uskoro ću postaviti sveže informacije. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Sinoc uplacena Nea Kallikratia trecu godinu za redom, jednostavno, ako imate na jednom mestu sve sto Vam je potrebno, zasto ga menjati?

Kalikratija je mesto koje zivi preko cele godine i ima oko 20000 stanovnika. Imaju tri skole, veliku Crkvu Svete Petke u centru mesta, programe tokom celog leta na malom trgu, vozic koji ide od jula do kraja avgusta, veliki i mali Masoutis, Lidl, nekad je bio i Carefour, sad ne znam ima li ga, bezbroj pekara i poslasticarnica, gde je 1e ogromna kugla sladoleda u velikom kornetu, Donald giros gde je guzva u po bela dana a kamoli uvece, veliku, dugacku i siroku gradsku plazu sa sitnim peskom, gde ima dosta suncobrana i lezaljki od kafica ali mozete doneti i postaviti svoj ako ima mesta, more ima sljunkovit ulazak nekih 15 metara, da bi posle toga imali 50m plicaka prozirnom cistom vodom i belim peskom. Voda je narocito topla u tom pojasu. 

Oko gradske plaze, ka Sahari, ima u moru jezeva i plaza je pomalo sljunkovita, a ka drugoj strani su vecinom male uvale do kojih se tesko stize i spusta.

Ono sto upada u oci je velika kolicina morske trave popodne, ali kad odete malo dalje u onaj pomenuti plicak nje nema.

Generalno, jako ljubazni domacini, lepo more, lepa plaza, izbor marketa i ostalih prodavnica cine da uzivate u odmoru i ne potrosite mnogo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26975
    Ukupno tema
    904881
    Ukupno poruka