Everlast

NEA KALIKRATIA

616 poruka u ovoj temi

Nea Kalikratia - hotel "Alkyonis", kvalitet ili ne?

zanima me da li je neko bio u ovom mestu i u ovom hotelu, kakve su sobe(opis, kakvo im je kupatilo), posto je svedski sto za dorucak da li je to svedski sto kao u srbiji ili je neko djubre.idem sa zenom i dvoje male dece pa me zanima gde mogu i veceru da regulisem. unapred hvala

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali je neko bio u PARAKTIO APARTMANIMA i kakvi su mu utisci,sto se tice smestaja i plaze hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem u Kalikratiju svake godine sa muzem i dvoje dece po mesec dana kolima. Za nas je idealno, imamo celokupan konfor, smestaj nam je u centru, blizu je plaza.... Super nam je i nema nista sto bi nam posebno zasmetalo. Imamo prelep pogled na more iz apartmana i kupamo se na gradskoj plazi. Sve nam je dostupno zato sto imamo kola: jeftin Lidl, pijaca, Solun, akva park, okolne plaze...

I nikad ne bi isla pre dole na Kasandru, u Hanioti, Pefkohori i Polihrono. Tamo je sve skuplje, a more je isto, a isto tako su svi smestaji u Kalikratiji odlicni, dok sam za ostala mesta cula da ljudi imaju primedbe.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovali smo u Kalikratiji , vratili smo se pre deset dana, i bas smo bili smesteni u vili Dora.Mogu da pretpostavim da putujes preko Market toursa za koji imam sve pohvale, imali smo veliku pomoc sa njihove strane i smestaj nam je bio fenomenalan.Gazdarica hotela Dora je divna zena, u svkom momentu spremna da pomogne.Utisci su nam pomesani i bicu bas opsirna, mislim da to puno znaci kad putujes narocito sa porodicom tj. decom.E sad prvo par reci o vili Dora, na prizemlju je studio za dvoje, na prvom spratu apartman sa prelepom dnevnom i spavacom sobom obe izlaze na terasu koja je takodje ogromna i ima pogled na more.Mi smo bili u tom apartmanu i osecali smo se lepse nego kod kuce, sve je novo sve funkcionise, koliko smo informisani mi smo prvi bili smesteni u tom apartmanu, na drugom i trecem spratu su apartmani koji se ne izdaju a na cetvrtom je studio koji je komotan za troje mada ima pomocni lezaj ali nije bas komotno, nikako nije zgodan ovaj apartman za porodice sa malom decom jer nema lifta i vrlo je visoko a nikako ne bih dete pustala samo na terasu pa bi se osecala kao da smo u kavezu, mada ako idete bez male dece onda je to ok izbor , ali ipak je to studio, tj sve je jedna prostorija, tako da je apartman u kom smo mi bili smesteni najbolji.Mali nedostatak ovog smestaja je nedostatak escajga tanjira, posudja, ali i to je lako resiti preko predstavnika agencije.Posteljina se menja na 5 dana .Na plazi je i vrlo blizu centra.IMa mesta za parking auta jer je ulica u kojoj je smestena slepa pa se moze parkirati.Vila se nalazi iznad kafica, u kom su organizovane lude zurke ali srecom radno vreme im nije do jutra mislim da rade do 1 ili 2 pa tada sve utihne i moze da se spava:)E sad o Kalikratiji...nije veliko mesto ali moze da primi mnogo turista,ali nisu jos uvek ozbiljno spremni za turizam....Mi smo bili od 22 maja do 10 juna, tj dvadeset dana i dobro smo upoznali okolinu u samu Kalikratiju.Plazu nisu cistili 20 dana koliko smo mi bili tamo, dosli smo i bilo je cisto ali posle toga je svakim danom postajalo sve gore i gore, svako posle podne bili su talasi koji su nanosili alge i prljavstinu, koja je ostajala na plazi, lezaljka se ne placa ali moze da se koristi samo ako popijete pice i bilo sta da popijete cena je 4 eura, vodu dobijate gratis uz pice, to za vodu vazi i u tavernama kad rucate.Cena rucka ili vecere za dvoje je oko 20 eura sto nije mnogo.Lidl je na oko 2 km od vile Dora i tamo ima dosta jeftinih stvari, narocito sladoled mislim da je bio oko 2.5 eura 6 sladoleda kao nas Best:)Ima i u centru supermarketa a i iza same vile je jedan, ali rade do 10 i tad se sve zatvara samo jedan radi i kasnije ali ne znam da li je otvoren non stop to je market MOskva.Nedeljom LIdl nije radio.Pravi problem moze biti ako se slucajno razbolite i treba Vam lekar...ja sam imala tu nesrecu i jako sam lose prosla sa upalom oba uha, tada je u Grckoj bio praznik-Duhovi i nista nije radilo pa cak ni privatni lekar:)A dok smo docekali prvi radni dan moja upala je vec uznapredovala i bolovi su bili nesnosni, osecala sam se jako nesigurno a u drzavnoj ambulanti tog prvog radnog dana bilo je umetnost doci na red jer smo dosli u 8 i 15 i uzeli broj bili smo 16 na redu i do 10 je pregledano 7 pacijenata, urgentna i bolna stanja kao da za njih ne postoje, pa smo otisli kod privatnog lekara , pregled je 40 eura, lekovi 36 eura, ali efekta nije bilo, a ja sam bila ocajna, inekcije ili neku konkretniju terapiju ne moze da ordinira privatnik, a meni je bilo sve gore i na kraju smo resili da ipak krenemo kuci malo ranije, nase zdravstvo je sto godina ispred njihovog i za razliku od njihovih lekara nasi imaju sluh za to sto im kazete, mene je moj dr. GRk ubedjivao da sam bolje kao da i sama nema pojma kako mi je:)kuci sam se bola resila nakon dva dana, svaki drugi komentar je suvisan.Proslo je i ne ponovilo se nikome, i sreca da sam ja u pitanju a ne dete.Prvi veci zdravstveni centar je u Poligirosu tj. 50 km od Kalikratije.Ono sto je pozitivno da se gradi bolnica i da ce u godinama koje slede to pitanje biti reseno.Prvi put smo bili u GRckoj i ono sto nas je iznenadilo a nigde nismo procitali je to da more nema "onaj miris" i nema cetinarske vegetacije sto je visestruko umanjilo utisak da smo na moru.U predsezoni nista ne treba da ocekujete, nije bilo ni brodica, ni izleta ni pedalina....bas nista , mi smo sami otisli do akva parka,u globalu bio je to nas pasivni odmor, pomalo dosadno.Za decu ima dosta lepo uredjenih parkica, za soping nije bilo nista( dosta nekvalitetne robe za puno para:)Mestani su ok, ali niko ne govori srpski, sto je slucaj u drugim letovalistima, teze se sporazumevaju i na engleskom tako da je nama od velike pomoci bio grcki u dzepu:)Puno srece i prijatan odmor.

Nadam se da sam pomogla a ako imate pitanja na raspolaganju sam:)

post-9940-1245606769.gif

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam letovao u Dionisous Beach-u , mestu udaljenom 20-ak kilometara od Nea Kalikratije , tako da sam imao prilike da posetim ovo divno mesto i provedem jedan lep dan.ipak ono što mi je ostavilo najjači utisak jeste lepo uređen centar grada , odlična gradska plaža , lep prilaz vodi i čisto more. Ipak sa desne strane mola je voda bila užasno prljava tako da se na tom delu plaže skoro niko nije ni kupao,ne znam da li je uvek tako ili je to bilo samo tog dana. Sve u svemu , lepo mestašce

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem u Kalikratiju svake godine sa muzem i dvoje dece po mesec dana kolima. Za nas je idealno, imamo celokupan konfor, smestaj nam je u centru, blizu je plaza.... Super nam je i nema nista sto bi nam posebno zasmetalo. Imamo prelep pogled na more iz apartmana i kupamo se na gradskoj plazi. Sve nam je dostupno zato sto imamo kola: jeftin Lidl, pijaca, Solun, akva park, okolne plaze...

Kazu da je grad prelep da su ulice siroke i lepo uredjene da ima puno prodavnica itd a smestaj gde ste bili smesteni kada ste imali pogled na more

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li je neko letovao u Nea Kalikratiji u hotelu studiu Mikes preko Markettursa. Kakvi su vasi utisci o mestu i hotelu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav za Nenna,

Ovako ja sam sticajem okolnosti pre tri godine letovao u Nea kalikratiji, ali preko jedne agencije iz Leskovca bas u Nea Kalikratiji,...trenutno se ne secam imena hotela u kojem smo bili ali cim saznam javicu ti se...koliko se secam, a mislim da se dobro secam, oni su upravo i saradjivali sa pomenutom agencijom, a kako nije bas bilo drugih turista iz srbije, bar ih ja nisam video, moguce je da se radi upravo o istom hotelu...cim proverim...pisem...

Sto se mesta tice...sva ta mesta koja se nalaze od Soluna prema halkidikiju su u potpunosti sredjena i imaju apsolutno sve sto moze da ti treba tokom letovanja...znaci i pescana plaza...i to uredjena, tzv gradska plaza koja se nalazi u samom gradu i sve ulice se upravo slivaju na nju, na samoj plazi imas nekoliko kafica koji imaju i svoje lezaljke ali uz pice, oni ih ne naplacuju...postoje i dobri tusevi ukoliko ti je to vazno.

U gradu postoji kao i svuda jedna glavna ulica koja upavo pocinje na plazi i naravno uvece je prepuna setaca i malih radnjica, giros, tavernica....inace KNea Kalikratija je grad koji zivi tokom cele godine i to koliko se secam sa preko 10 000 stanovnika a tokom leta taj broj je daleko veci...Gde god da ste smesteni, nemozete biti daleko od plaze i od centra...postoji nekoliko lepo uredjenih parkova,lep trg, mnogo mesta za parkiranje... Kada se krene iz grada juzno, prema da kazem Halkidikiju...uz mora...nakom 2-3 km nailazite na jednu jako veliku i siroku pescanu plazu, upravo na njoj smo i provodili najvise vremena jer je nekako sunce ostajalo najduze da sija, upravo na njoj, tako je okrenuta...u pozadini plaze nalazi se na desetine kafica i restorana, dobro ususkanih u hladovinu drveca, a cak postoji i jedam mali wateland...

Toliko, ako ti treba jos nesto, tu sam da ti pomognem...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav za Nenna,

Ovako ja sam sticajem okolnosti pre tri godine letovao u Nea kalikratiji, ali preko jedne agencije iz Leskovca bas u Nea Kalikratiji,...trenutno se ne secam imena hotela u kojem smo bili ali cim saznam javicu ti se...koliko se secam, a mislim da se dobro secam, oni su upravo i saradjivali sa pomenutom agencijom, a kako nije bas bilo drugih turista iz srbije, bar ih ja nisam video, moguce je da se radi upravo o istom hotelu...cim proverim...pisem...

Sto se mesta tice...sva ta mesta koja se nalaze od Soluna prema halkidikiju su u potpunosti sredjena i imaju apsolutno sve sto moze da ti treba tokom letovanja...znaci i pescana plaza...i to uredjena, tzv gradska plaza koja se nalazi u samom gradu i sve ulice se upravo slivaju na nju, na samoj plazi imas nekoliko kafica koji imaju i svoje lezaljke ali uz pice, oni ih ne naplacuju...postoje i dobri tusevi ukoliko ti je to vazno.

U gradu postoji kao i svuda jedna glavna ulica koja upavo pocinje na plazi i naravno uvece je prepuna setaca i malih radnjica, giros, tavernica....inace KNea Kalikratija je grad koji zivi tokom cele godine i to koliko se secam sa preko 10 000 stanovnika a tokom leta taj broj je daleko veci...Gde god da ste smesteni, nemozete biti daleko od plaze i od centra...postoji nekoliko lepo uredjenih parkova,lep trg, mnogo mesta za parkiranje... Kada se krene iz grada juzno, prema da kazem Halkidikiju...uz mora...nakom 2-3 km nailazite na jednu jako veliku i siroku pescanu plazu, upravo na njoj smo i provodili najvise vremena jer je nekako sunce ostajalo najduze da sija, upravo na njoj, tako je okrenuta...u pozadini plaze nalazi se na desetine kafica i restorana, dobro ususkanih u hladovinu drveca, a cak postoji i jedam mali wateland...

Toliko, ako ti treba jos nesto, tu sam da ti pomognem...

Hvala Mirko na informacijama o mestu u kome cu najverovatnije ici ove godine na letovanje. Molim te da mi javis i dodatne informacije o hotelu-vili Mikes kada se budes setio, da li je uredna, cista, novijeg ili starijeg datuma... Inace radi se o studiju u dva nivoa. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu...

ako su u pitanju studija na dva nivoa...takvi nisu bili u ovom hotelu u kojem smo i mi bili smesteni...tako da se ipak ne radi o istom hotelu...

inace sva ta mesta na tom potezu su dobra, cista, uredna..jer blizina Soluna to i zahteva...Inace s obzirom da sam prokrstario po mnogim ostrvima u Grckoj... nekako mi se cini da ta mesta imaju nekako najuredjenije sve sto se tice turizma, prvenstveno mislim na cistocu gradova, ljubaznost stanovnika, sredjenim kaficima, i klubovima, ponudom za decu, na sve strane su nekakvi uredjeni parkovi sa raznim sadrzajima za decu...a blizina Soluna...ona obezbedjuje to da su tu ipak stacionirane njihove kuce, apartmani, mali stanovi u kojima dolaze za vikend ili tokom leta provode tu odmor...samim tim i ugostitelji su prinudjeni da svoju uslugu dignu na sto veci nivo , jer su upravo i ti Solunjani i najizbirljiviji gosti...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu...

ako su u pitanju studija na dva nivoa...takvi nisu bili u ovom hotelu u kojem smo i mi bili smesteni...tako da se ipak ne radi o istom hotelu...

inace sva ta mesta na tom potezu su dobra, cista, uredna..jer blizina Soluna to i zahteva...Inace s obzirom da sam prokrstario po mnogim ostrvima u Grckoj... nekako mi se cini da ta mesta imaju nekako najuredjenije sve sto se tice turizma, prvenstveno mislim na cistocu gradova, ljubaznost stanovnika, sredjenim kaficima, i klubovima, ponudom za decu, na sve strane su nekakvi uredjeni parkovi sa raznim sadrzajima za decu...a blizina Soluna...ona obezbedjuje to da su tu ipak stacionirane njihove kuce, apartmani, mali stanovi u kojima dolaze za vikend ili tokom leta provode tu odmor...samim tim i ugostitelji su prinudjeni da svoju uslugu dignu na sto veci nivo , jer su upravo i ti Solunjani i najizbirljiviji gosti...

Moji poznanici su bili u vili Dora preko Markettoursa i vratili se odusevljeni i smestajem i gradom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji poznanici su bili u vili Dora preko Markettoursa i vratili se odusevljeni i smestajem i gradom.

Moze mala pomoc oko lokacije smestaja u odnosu na plazu, grada i setnji uvece po gradu ili setalistu, ako ga ima(onako pored mora).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li su vasi poznanici bili u trokrevetnom apartmanu na prvom spratu. Intresuje me da li je apartman dovoljan za cetvoroclanu porodicu - deca od 12 i 7 godina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze mala pomoc oko lokacije smestaja u odnosu na plazu, grada i setnji uvece po gradu ili setalistu, ako ga ima(onako pored mora).

Vila Dora /ako za nju pitate/ je na 20m od plaze i na idealnoj lokaciji sto se plaze tice a i grada blizu je i grada i plaze znaci zaista je tako kao na slici a polozaj vile mozete videti na mapi Nea Kalikratije /idite na Markettours/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li su vasi poznanici bili u trokrevetnom apartmanu na prvom spratu. Intresuje me da li je apartman dovoljan za cetvoroclanu porodicu - deca od 12 i 7 godina.

Uzmite apartman na drugom spratu luksuzniji je za istu cenu inace u dnevnoj sobi je krevet /ali krevet koji je na slici/ na razvlacenje pa vi procenite znate kolika su vam deca.biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877611
    Ukupno poruka