Branko73

Smeštaj Beč

556 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima.Ako ima svezijih utisaka o hotelu Meinininger Franz.Ubedljivo je najjeftiniji za nas dvoje odraslih i dvoje dece.Sto se tice parkinga,ovde sam procitala da se placa oko 20 evra dnevno.Da li je u okolnim ulicama besplatno parkiranje vikendom?Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka za smeštaj u Beču  "Novotel  Hotel Wien Hauptbahnhof". Hotel je odmah pored železničke stanice, blizu vrta Belvedere. Hotel je nov, moderno opremljen, na recepciji i u baru rade (između ostalih) i naši ljudi. Povoljan parking je u blizini, sa druge strane železničke stanice u Alfred Adler str. 1, košta 5 evra dnevno. Mi ga nismo koristili, parkirali smo  ispred ulaza u hotel gde je parking besplatan od petka u 19h, do ponedeljka u 9 h. Od hotela smo svuda išli isključivo peške, najduža distanca je do Šenbruna i do Pratera (oba su udaljena oko 5-6 km od hotela).

Ovaj hotel je pravi petfrendli, možete sa psom ući i u hotelski restoran. Doplata za ljubimca po danu iznosi 18 evra. Cena za nas četvoro (deca do 15 god ne plaćaju), za 3 noćenja je 250 evra. Mislim da je to sasvim korektno, obzirom da spavate u hotelu sa 4 zvezdice, koji je opremljen saunom, malom teretanom, restoranom, dečijom igraonicom. Svuda ulazite s karticom (u lift, u sobu), imate sef u sobi, mini bar, sve je čisto, svakodnevno čišćenje se podrazumeva, kao  i zamena peškira. Osoblje je ljubazno, nenametljivo, osećali smo se sasvim opušteno tokom boravka. 

Evo i dve fotografije iz hotela:

 

 

hoel bec 2.jpg

hotel bec.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel HB 1. Odlična hotel. Doručak izvrstan. Gosti hotela Poljaci i Nemci, većina. Hotel ima garažu ali se placa 17 evra po danu... Tramvaj staje ispred samog hotela. U blizini na sto metara nekoliko prodavnica. Dvorac Senburn na 10 minuta hoda...

Izmenjeno (жућа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo krajem oktobra porodicni izlet u Bec. Gledala sam Novotel Wien Hauptbahnhof I Pyramid Trend, ali je problem sto ni jedan ni drugu nemaju opciju za porodice sa troje dece, a ne odgovaraju mi na mejlove u kojima sam pitala da li je ok da rezervisem sobu za 2 dece i dvoje odraslih, a trece dete od 4 god deli krevet sa nama.

Da li neko ima preporuku za hotel za nas 5 ??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proverite Novotel Suites Wien City Donau. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I kod njih napominju da se suite moze rezervisati za 2odr+2 dece max

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Planiramo krajem oktobra porodicni izlet u Bec. Gledala sam Novotel Wien Hauptbahnhof I Pyramid Trend, ali je problem sto ni jedan ni drugu nemaju opciju za porodice sa troje dece, a ne odgovaraju mi na mejlove u kojima sam pitala da li je ok da rezervisem sobu za 2 dece i dvoje odraslih, a trece dete od 4 god deli krevet sa nama.

Da li neko ima preporuku za hotel za nas 5 ??

Nesto pogresno gledas, Novoteli generalno mogu do 16godina deca. Broj dece zavisi od politike hotela, ali obicno i ako nema daju 50%popusta na drugu sobu. Izadje cca 600 eur za 2adl+3chd proizvoljne starosti do 16g za pocetak oktobra 3 noci, slobodnim otkazivanjem. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

 

Da li neko ima preporuku za fin smestaj u centru Beca (nebitno da li hotel, booking, airbnb...) ? Isli bi za nekih mesec dana...

Takodje, da li je neko isao Kombijem iz Beograda do Beca? Ima vise njih koji nude prevoz pa me zanimaju vasa iskustva? 70e povratna uglavnom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo i mene zanima :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuke hotela ima koliko hoćeš. Kreneš polako da čitaš forume i postove iznad tvog...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko iskustva sa ovim hotelom   https://www.12-travel.at/hotels/reiseangebote/%C3%96sterreich/Wien+%26+Umgebung/Wien/Hotel+Gabriel/?hid=31901&gclid=CjwKCAiAjMHwBRAVEiwAzdLWGNHxQnq3HkSUSqkxbAzNX6KKZ-I5T88aj-lM619jyRCOxVrb6Nh-6RoC6EQQAvD_BwE  ?

Interesuje me ako budem ponovo isao u Bec u svojoj reziji znaci na vise dana sto soping sto razgledanja Beca mozda bih koristio usluge ovog hotela. Jedino sto sam ja sam a nemaju jednokrevetne sobe. Ili ako neko ima preporuku da se nadje nesto sl. ili stan na dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko u skorije vreme isao u  Bec? Trazimo  povoljansmestaj-hotel za decembar, pa ako ima neko neku preporuku. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Eventhotel Pyramide 4*

https://maps.app.goo.gl/tF2Xsq2R9yhA3dit9

https://www.eventhotel-pyramide.com/en/

Posetili smo Beč za vreme katoličkog Božića i tom prilikom smo bili smešteni u hotelu Piramida, koji je više puta pominjan ovde na forumu.

Hotel se nalazi oko 10-ak km od centra Beča, sa kojim je povezan BB (Badner Bahn) linijom tramvaja, čija se stanica nalazi maltene ispred hotela. Do centra stižete za nekih 40-ak minuta. Preko puta hotela je jedan od najvećih tržnih centara u ovom delu Evrope, Westfield SCS. Primark i Müller su neizostavne lokacije za obilazak, naravno :hahaha: 

Napomena: hotel je van centralne zone Beča, tako da je potrebno kupiti dodatnu kartu za prevoz. Međutim, u temi "Gradski prevoz" član @misajank je postavio informaciju da je moguće instalirati Westfield Club aplikaciju, i tako dobiti besplatan prevoz za tu jednu stanicu (link do teme: http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/25621-gradski-prevoz-u-becu/?do=findComment&comment=963888). Kontrolu nismo videli (osim na jednom ulazu u metro u samom centru), što ne znači da ih nema, tako da vodite računa.

Sam hotel je ogroman, ima više od 400 soba. U okviru hotela postoji i welness i spa zona, sa saunom i bazenom koji rade do 22h (mi ih nismo koristili, ali ostali gosti vidim da su se šetkali u bade mantilima po hotelu :))

Otvoren je 1976. godine, i skoro je renoviran (po rečima vodiča pre renoviranja je bio u lošem stanju). Sobe su prostrane, poseban WC i kupatilo, sef, frižider, orman, TV, francuski balkon... Sve sobe, kao i ceo hotel, su u ogledalima, tako da sve izgleda još veće i prostranije nego što jeste.

Doručak nam je bio na bazi švedskog stola, ništa preterano ali i više nego dovoljno - slatka i slana peciva, kremići, džemići, jogurtići, kompoti, jaja na oko, kajgana, kuvana jaja, slaninica, suhomesnato, kačkavalji i sirevi, aparat za kafu, sokovi, voda, čajevi... Prvi dan nije bila gužva, ali sutradan su bogami ovi što su kasnili na doručak morali da čekaju na slobodan sto.

U lobiju hotela postoji kafić gde možete popodne ili predveče da popijete pićence nakon celodnevnog obilaska Beča. Čaj je 6€, mohito je 18€...

Sve u svemu, zadovoljni smo smeštajem, vidim da dosta naših dolazi u sopstvenom aranžmanu, iako je smeštaj tako dosta skuplji nego kada je grupna tura, ali s obzirom da je hotel relativno blizu centra, blizu SCS-a, ima parking, bazen, doručak... isplati se :)

Postaviću u narednom postu nešto slika i YT video, pa bacite pogled :hello: 

Izmenjeno (MarkoFaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

20231222_212007.jpg

20231222_212105.jpg

20231222_212854.jpg

20231222_212925.jpg

20231223_084607.jpg

20231223_084622.jpg

20231223_084650.jpg

20231223_222420.jpg

20231224_085639.jpg

20231224_085649.jpg

20231224_085703.jpg

20231224_085756.jpg

20231222_175003.jpg

20231222_175036.jpg

20231222_211019.jpg

20231222_211039.jpg

20231222_211120.jpg

20231222_211126.jpg

Izmenjeno (MarkoFaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka