ljubce

Filipini, Malezija (Borneo), Tajland, Singapur,Kambodza

213 poruka u ovoj temi

Pitajte :rolleyes:

Svaka od ovih zemalja je prica za sebe, ali su definitivno moj favorit Filipini :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me sve u vezi Bornea Malezijskog :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada smo sleteli na Borneo (grad Kota Kinabalu) nismo mogli da udjemo u zemlju iako smo imali Malezijsku vizu.

Problem je bio nas pasos koji je carinicima bio nepoznat i sumnjiv, pa smo morali 4 sata da cekamo sefa carine koji nam je uz izvinjenje dozvolio boravak do 30 dana :)

Obisli smo mnogo toga ali najveci utisak na nas je ostavio Sipadan, ostrvo duboko u Indijskom okeanu, staniste ajkula, ogromnih kornjaca i neverovatnog podvodnog sveta koji je nemoguce opisati.

Osecaj dok snorklate i plivate medju svim tim stvorenjima ostavlja bez daha i jednostavno zaboravljate na strah.

To je jedna od najbolih svetskih lokacija za diving.

Na ostrvu nema smestaja, a odlazak tamo je malo rizican (lonely planet ne preporucuje odlazak na Sipadan) zbog pirata kojih ima u okolnim vodama koji su inace 2001 godine oteli 21 turistu.

Sve u svemu nama se rizik isplatio :D

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam sleteo u K.L cudno su gledali i nas pasos iako je imao Malezijsku vizu ,pa su morali da zovu seficu koja je odobrila ulazak za West Maleziju i upravo region gde si ti bio-Sabah.Da li ste bili u nacionalni park orangutana,kako do tog parka i djungla koje spadaju medju najstarije na svetu?Jel javni prevoz od Kote K ka Sandakanu normalno funkcionise,itd?Pretpostavljam da ste leteli do K.K iz Manile ili?Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pratila sam neka dopisivanja po drugim forumu,pa videh da si bila i na nekoliko ostrva na Tajlandu.Koje bi ostrvo izdvojila za izlezavanje i odmor, :P ?

I jos oko Kambodze-kako ste vi otisli do Siam Repa?

Izmenjeno (ninana16)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam sleteo u K.L cudno su gledali i nas pasos iako je imao Malezijsku vizu ,pa su morali da zovu seficu koja je odobrila ulazak za West Maleziju i upravo region gde si ti bio-Sabah.Da li ste bili u nacionalni park orangutana,kako do tog parka i djungla koje spadaju medju najstarije na svetu?Jel javni prevoz od Kote K ka Sandakanu normalno funkcionise,itd?Pretpostavljam da ste leteli do K.K iz Manile ili?Pozdrav

Bili smo u Sepiloku, to je rehabilitacioni centar za orangutane smesten u dzungli koja je jedno od retkih mesta na svetu gde se mogu videti u prirodi. Setas dzunglom a orangutani na sve strane :rolleyes: predivan prizor.

Iz Kota Kinabalua smo krenuli autobusom koji je bio pun svakakvih faca osim turista, za Sandakan. Posle pet sati voznje

(2 nocu) vozac nas budi i objasnjava da ako zelimo za Sepilok dalje moramo pesaka. Izlazimo nasred puta samo mi i posle par sati hoda sa rancevima na ledjima nailazimo na smestaj (jungle resort) koji se nalazi na pocetku dzungle, gde se smestamo posto smo probudili "domacina" :P .

Do Kota Kinabalua smo leteli sa air Asiom iz Manile to jest iz Clarka.

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pratila sam neka dopisivanja po drugim forumu,pa videh da si bila i na nekoliko ostrva na Tajlandu.Koje bi ostrvo izdvojila za izlezavanje i odmor, :P ?

I jos oko Kambodze-kako ste vi otisli do Siam Repa?

Od ostrva ti je po mom misljenju za to sto ti zelis najbolji Koh Tao. Mi smo se tamo smestili u jednom resortu koji je totalno izolovan, a do tamo mozes da dodjes camcem ili pesaka kroz sumu sto ti ne bih preporucio jer je dosta daleko.

Bungalove koji su se nalazili par metara od vode smo placali oko 6 eura za nas dvoje. Na plazi koja je predivna smo bili uglavnom sami.

U Kambodze smo dosli iz Singapura, a leteli smo sa Jet Starom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce,na nekom drugom forumu videh isti nik i iste zemlje,ali da pises u zenkom rodu,pa zato ja tako i oslovih(ili je bas velika koincidencija),ali sad se zbunih,videh muski ovde.Sorry ako pogresih :)

Nego,da li ste placali izlazne taxe kad ste leteli iz Singapura i koliko?

I,vi ste smestaj trazili na boom svuda ili nesto i unapred bookirali?.....Ta cena za bungalove je ,sta reci,extra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm... e mene zanima svasta nesto ali bi voleo ako bi mogao prvo da napises rutu kojom si isao i koliko si se gde zadrzavao... Mi idemo u februaru na mesec dana... Krajnja destinacija su nam Philippines ali kako idemo preko Singapura tu silom prilika ostajemo po par dana u odlasku i povratku... E sad, kad smo vec u regionu ja bi tu ubacio jos nesto... mozda malo Malezije ako uspemo da iskamcimo vizu... ovo ostrvo koje je pominjano mi deluje zanimljivo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce,na nekom drugom forumu videh isti nik i iste zemlje,ali da pises u zenkom rodu,pa zato ja tako i oslovih(ili je bas velika koincidencija),ali sad se zbunih,videh muski ovde.Sorry ako pogresih :)

Nego,da li ste placali izlazne taxe kad ste leteli iz Singapura i koliko?

I,vi ste smestaj trazili na boom svuda ili nesto i unapred bookirali?.....Ta cena za bungalove je ,sta reci,extra.

Na tom forumu pise moja verenica tako da nisi pogresila :kez:

Izlazne taxe iz Singapura nismo placali.

Smestaj uglavnom nismo bukirali unapred osim u Singapuru koji je puno skuplji od ostalih destinacija, pa smo preko neta rezervisali dormice za 7 eura po osobi sa doruckom. I u Siam Repu smo rezervisali extra hotel sa 4 zvezdice za 7 eura :)

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I u Siam Repu smo rezervisali extra hotel sa 4 zvezdice za 7 eura :)

Secas li se koji je to hotel bio,da ga imamo u vidu? Jel` ste se iz Siam Repa vracali avionom za Singapur ili pravac Tajland,kako vec?

Na netu svuda pise da ima tih izlaznih taxi,recimo Singapur-15$,Cambodza 25$..... :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm... e mene zanima svasta nesto ali bi voleo ako bi mogao prvo da napises rutu kojom si isao i koliko si se gde zadrzavao... Mi idemo u februaru na mesec dana... Krajnja destinacija su nam Philippines ali kako idemo preko Singapura tu silom prilika ostajemo po par dana u odlasku i povratku... E sad, kad smo vec u regionu ja bi tu ubacio jos nesto... mozda malo Malezije ako uspemo da iskamcimo vizu... ovo ostrvo koje je pominjano mi deluje zanimljivo...

Prosle godine smo bili samo na Tajlandu (Bangkok, Chang Mai, Pai, Kanchanaburi, Krabi, Koh Phi Phi, Puket, Koh Samui, Koh Tao).

Ove godine smo Egipt Air -om leteli iz Budimpeste preko Kaira za Bankok gde smo se kratko zadrzali posto smo istog dana imali let za Filipine.Tamo smo se zadrzali dve nedelje posle cega smo otisli na Borneo(7 dana),Malezija(1o dana),Singapur (3 dana) i Kambodza 2 dana.

Mi smo vizu za Maleziju dobili za jedan dan.

Sto se tice Malezije nasa preporuka je prasuma Taman Negara ,ili PulauPerhentian ostrva koja su pravi raj :P

Sipadan ti je pun pogodak ali ako imas malo vise vremena.

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Secas li se koji je to hotel bio,da ga imamo u vidu? Jel` ste se iz Siam Repa vracali avionom za Singapur ili pravac Tajland,kako vec?

Na netu svuda pise da ima tih izlaznih taxi,recimo Singapur-15$,Cambodza 25$..... :ljutko:

To je bio hotel Angor Star ,rezervisali smo ga par sati pre ulaska u Kambdzu preko http://www.hostelbookers.com/hostels/spain/roses/13418/ .

Iz Siam Repa smo isli onim famoznim putem,busom za Bankok.

Za Singapur se provereno ne placaju a za Kambodzu smo i mi culi da se placaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sad su i oni poskupeli bez-zuba.jpg ,na brzinu videh ,nude sobu za 22.5e,lepo izgleda hotel.Uklapamo se svakako....Kada ste vi krenuli nazad odatle za Tajland?Taxi do granice ili?

A kako ste na Koh Pi Piu-posto smo mi preko neta gledali,cene su katastrofa?....Uglavnom trazimo hotele 3*,Singapur po preporuci Cejlona,hostel,Hive backpakers,a ostalo malo bolje.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo bili samo na Tajlandu (Bangkok, Chang Mai, Pai, Kanchanaburi, Krabi, Koh Phi Phi, Puket, Koh Samui, Koh Tao).

Ove godine smo Egipt Air -om leteli iz Budimpeste preko Kaira za Bankok...

.

Pa evo ovako mi idemo preko Singapura gde se planiramo minimalno zadrzati i imamo na raspolaganju 30 dana... Kao krajnja destinacija su nam Philippines i to za sada imamo zacrtan Borocay i oblast El Nido na Palanwanu ako imas jos neku sugestiju ili predlog... Posto smo odustali od varijante da svo vreme ostanemo na Flipinima izbor je pao na Maleziju kao destinaciju za dopunu.. e sad, najverovatnije da ce ta Malezija da bude zapravo pre Filipina jer kontam da mi je od Singapura lako da se dovucem do KL a posle iz KL je bolja veza sa Manilom... Ipak ne bih da se previse jurim po Maleziji tako da pored KL bi mi dobro doslo neko ostrvce na kome moze kvalitetno da se ubije 4-5 dana... mozda bas PulauPerhentian, sta mislis? eto to je neki okviran plan samo treba sad da kristalizujemo sta gde i koliko da bi lagano mogli da pocnemo sa rezervacijama. Gde ste vi bili na Filipinima, kako funkcionise transfer unutar filipina i kakve su generalno cene (smestaj, hrana, pice, transfer)?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka