Zoki

Prevoz autobusom iz Srbije u Tursku

139 poruka u ovoj temi

joj, ja sam ishla 2x i oba puta sam imala peh sa prevozom;

sretna okolnost je to shto smo imali spavanje u chanakalima...i to je super varijanta

gadno je to shto su nashe agencije nedovoljno organizirane,

prvi put smo dobili sharage - to je red poslednjih sedishta u autobusu i ta mesta nisu predvidjena za duga putovanja, verujte mi..a drugo, autobusi ne podrazumevaju uvek i tehnichku ispravnost, tako nam se autobus pokvario usred izmira na+150*c gurali smo autobus itd...smijuruja ziva

iskreno, to putovanje busom se isplati samo zbog trakije: predivni predjeli prekriveni suncokretom..i naravno dardaneli, prelaz trajektom i najskuplja kafa koju smo popili izmedju azije i evrope

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jabukov caj na trajektu je 1 liru:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma mi smo se cjenkali za kafu, chika Murat je naplacivao kako mu se ko svidio :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A tuvalet?(kenefa) :) Ja platio porez na mrak-, 1 ojric umesto 1 liru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nema wc u autobusu - katastrofalno-. Najviše me nervira kada postoji u autobusu ali ti agencija zabrani da ga koristiš :angry::angry::angry:

Inače uživam u pejzažima, i uz neku dobru mjuzu sve brzo proleti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

ja sam dva puta putovala busom do kuŠadasija i oba puta je bilo ok. Meni je to više kao neka avantura i rezgledanje gradova i predela nego mučenje. Ja dobro podnosim put autobusom pa mi valjda zato nije predstavljalo neki problem. Kada smo išli uvek je trebalo oko 24-26h a u povratku do 30h. A to je sve zato što se čeka na granicama čak po 3h da se prođe.

Čak bih se i sada spakovala i krenula

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko razmisljao da ide kolima za Tursku ili je vec isao.Ako ima takvih neka se oglasi, jer ja i zena smo vrlo zainteresovani da idemo do Sarimsaklija kolima.Iz Nisa do Sarimsaklija ima oko 900km u jednom pravcu i trebalo bi da se stigne za 10-tak sati.Svaki odgovor je dobro dosao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nema wc u autobusu - katastrofalno-. Najviše me nervira kada postoji u autobusu ali ti agencija zabrani da ga koristiš :angry::angry::angry:

Pa to i nije bas tako jednostavno kao sto mislis da jeste. Kod nekih starijih autobusa je sistem izolacije vec dotrajao pa zna da se oseca u autobusu neprijatan miris, a druga teskoca je sto se to negde mora izbaciti, u neki saht od kanalizacije, sto isto tako nije bas jednostavno, tako da to vrlo retko pustaju u rad..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, a i nasim ljudima ne vredi pricati kako treba da se "ponasaju"u takvom wc-u.Kada smo proslog leta isli za Tursku, bas smo razgovarali sa vozacem koji kaze da i kada je aktivan wc, na kraju puta je u istom totalno rasulo (sto podrazumeva i smrad u autobusu).A da ne pricamo o upraznjavanju velike nuzde koja je izricito zabranjena u takvim wc-ima u autobusu. Izvinjavam se ali tako je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se za toalet,moja sestra se skoro vratila iz Kušadasija,putovala preko 30 sati,zbog guzvi na granicama,inače Argusov bus je bio krš,krcat pun,a njoj je vodič Đura dodelio poslednje mesto na klupici,a da nije malo svadljive prirode,tako bi putovala do kraja,a ovako joj je ustupio svoje.Toalet je bio dostupan u busu,ali je tako bazdilo svaki put kad se otvore vrata,tako da ne znaš šta je gore!POZZ

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se 12 Jula vratili iz Kušadasija u organizaciji Argusa. Put je u oba pravca trajao oko 24 sata. Mnogo zavisi od vozača i vođe puta ali imam utisak da je Argus razradio plan putovanja do tančina. Recimo na ulasku u Tursku su samo dve trake ( u svakom pravcu po jedna ) i kolona je bila duga nekoliko kilometra. Vozač je suprotnom trakom vozio pravo na crtu, usput se sklanjajući vozilima iz suprotnog pravca. Sve u svemu čekanje na granicama se svelo samo na brzinu carinskih službi.

Mi smo extra zadovoljni, za razliku od skoro 500 eura vredi se malo pomučiti ali s obzirom da su i pauzice česte stignete i da se protegnete ali sam definitivno za to da se vrati putovanje sa spavanjem koje je ranije bilo aktuelno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Goco sto me bodris. Ali hajde mi molim te reci tvoje iskustvo sa trajanjem i podnosenjem puta. Ako si uopste putovala busom. Ja sam jako "neznog" zdravlja, da ne kazem bolesljiva, pa se zbog toga brinem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo po prvi put odlucili da idemo u Tursku nismo imali mogucnosti za avion tako da smo se odlucili za bus.Ja sam to zamisljala kao neku laganicu koja se meni pretvorila u vecnost.Osim toga sto put traje dugo mi stvarno nismo imali srece.Na bugarskoj granici su nas zadrzali skoro 2 sata,na Turskoj su nas terali da vadimo stvari iz busa po najvecem pljusku,i to samo zaklonjeni nekom nastresnicom.I sve to nije tako strasno da nam na kraju trajekt na Bosforu nije otisao ispred nosa,tako da smo i tu cekali sat vremena.Mi smo krenuli iz Beograda u 10 ujutru da bi stigli sledeci dan u 13h.Znaci 27 sati klackanja,a na to dodaj jos sat dok smo se prijavili na recepciji i smestili u sobu.Drugarica sa kojom sam isla je fantasticno podnela put,jer je bukvalno prespavala celu noc i pola dana,za razliku od mene koja nisam oka sklopila.Ako mozes da spavas u busu nece ti biti tesko to je sigurno.Ona je cak ladno otisla na kupanje cim smo stigli,dok sam ja bukvalno prespavala ostatak dana i deo noci.Probudila sam se tek oko 3 ujutru.Ja se posle tog iskustva vise nisam odlucila za bus,a ova moja lujka od drugarice i dan danas putuje busom za Tursku(za nju je avion bacanje para).Ako tesko podnosis inace putovanja ja ti to ne bi preporucila,jedino ako se odlucis za Sarimsakli u Turskoj koji je mnogo blizi od Kusadasija onda je ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvuci gadno. Tesko podnosim putovanje, pa se i do Bugarske razbolim (stomak, glava... sve me snadje). Ali sam kao i tvoja drugarica. Mislim da je avion bacanje para. Barem sto se tice takvih destinacija.

Goco hvala ti puno sto si mi prenela svoje iskustvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jalence ja sam 5 puta bila u Turskoj i to svih 5 puta autobusom. Meni je zaista izdržljivo, mada sam i ja bila prvi put malo skeptična, ali zaista ništa strašno. A to koliko će put trajati, opet zavisi od slučaja do slučaja. Idealno je 24 sata, ali to je samo teorijski, ali praktično to bude ipak više. Prošle godine smo u Marmaris stigli za neverovatnih 24 sata (a udaljeniji je od Kušadasija), a prve godine do Kušadasija 30 sati. I rekla sam nikad više, pošto sam se baš bila sva ukočila od tolikog sedenja, ali kada sam videla MORE sve je nestalo. I tako sledeće godine i one tamo...

Ako već imaš neke problemčiće, ti dobro razmisli, jer put jeste zaista dug i naporan za nežnije osobe, ali popij nešto za spavanje i nećeš imati problema. U busu će vam puštati filmove, muziku, tako da može brže da ti prodje vreme.

Nemoj biti previše uplašena, nije zaista to ništa strašno. Kada jednom probiješ led, posle će ti to biti pesma, bar je bilo u mom slučaju. A ne obići Kušadasi samo zbog toga, veruj mi čist promašaj. Turska je toliko dobra destinacija, da kad jednom odeš, nema šanse da ponovo ne dodješ, mami te za medalju.

Prihvati taj izazovčić i nećeš sigurno pogrešiti. Samo ti može biti žao što je aranžman kratak.

Prijatan put! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka