pute

Prevoz do/sa BG aerodroma N. Tesla

120 poruka u ovoj temi

Uznemirio sam se jer želim uređen sistem i u Srbiji.Zbog čega se ne može kupiti bus plus u aerodromskoj zgradi?Strani turisti su zbunjeni jer dođu prvi put ovde,znam kako je meni kada odem u neki nepoznati grad.Razmišljam kao strani turista,tu sam prvi put i imam dosta novca ali ne želim da me neki balkanski tip odere.Posle se vrate u svoju USA,Englesku itd. i razglase svima - nikad više u Srbiju,tamo su divljaci,ovakvi,onakvi.Zato grad Zagreb ima više turista nego cela Srbija zajedno,oni su uredili svoje prilike.Zašto da Beograd ne bude moćna turistička destinacija za city break turizam?Ti poznaješ taksiste i tačno znaš koji da pozoveš,pobunićeš se ako pokušaju nešto.Strani,zapadni ljudi su zbunjeni i navikli su da je sve pod konac,čak se i Arapi zbune kada ih spopadnu naši taksisti,bus plus kontrolori i ko sve ne,klasični lešinari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/2356288-moze-li-iko-da-pobedi-divlje-taksiste-u-gradu-foto

Evo jedne vesti od juče,koja potvrđuje da ono o čemu sam pisao nije imaginarno,naučna fantastika.Ovaj tekst demantuje taksiste na forumu,koji pišu da svi voze po tarifi,daju neke linkove ka tarifama i slično.Taksisti su sramota za Beograd i Srbiju,rak rana turizma.Bojim se da niko neće moći da ih pobedi,naš sistem nije uređen.Brukaćemo se i crveneti pred strancima i ljudima iz unutrašnjosti koji plaćaju bogatstvo da se prevezu od i do aerodroma.Aerodrom je zlatna koka za taksiste prevarante,imaju podršku moćnih ljudi za svoje nečasne radnje i imaće uvek tu podršku,može se to slobodno reći nažalost.

Budite oprezni,nadam se da sam nekom pomogao i spasio ga nepotrebnih neprijatnosti.Bolje je klackati se 72-kom do centra i kupiti kartu kod vozača,za ljude koji imaju ograničen budžet.Treba pisati što više o ovim pojavama,jer nije sve tako dobro i fino,divlja smo država.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja 5para ne dajem za te tarife,zovem regularno taxi..

Taxi nikad i ne treba uzimati koji stoji na bus stanici ili na Trgu ,ispred aerodroma i sl.Najbolje je pozvati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
pre sat vremena, Leicester je rekao/la:

Ovaj tekst demantuje taksiste na forumu,koji pišu da svi voze po tarifi,daju neke linkove ka tarifama i slično.

Buduci da sam ja okacio link sa tarifama, samo da demantujem ovu glupost da sam taksista. Odkako sam dobio bebu, cesce koristim njihove usluge i koristim pravilo - uvek poziv i nikad tzv. samostalci (oni koji imaju TX tablice, ali ne pripadaju ni jednom udruzenju).

Prosle nedelje sam doleteo na NT, niko me nije gnjavio da udjem u njegov taksi. Mozda su ljudi procenili da nemam para :D

Inace, stoji to da postoji problem sa taksijima u BG (ne znam kako je u unutrasnjosti), ali se on da lako resiti - otvoriti to trziste. Sadasnje stanje je posledice kartela stvorenog od strane drzave, al da ne davim sad mnogo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoguće je rešiti taj problem jer su taksisti dobri sa političarima i policijom,moguće je da novčano podmažu gde treba.Jaki su kao zemlja,tu nema sumnje.Mi Srbi smo naviknuti i vrlo teško nas nasamare,pobunimo se,ja mu nikad ne bih platio neku nerealnu cifru,potukao bih se pre.Drugačije ne možeš opstati ovde.Šteta je velika u turizmu,bolje je strance odrati uz osmeh,pružiti im adekvatnu gastronomsku i kulturnu ponudu da im bude lepo i da nas hvale u matičnim zemljama,da pričaju samo sve najbolje o Srbima.Nažalost,mnogi nas pamte po tim taksistima,plaćenim kaznama u busu,nemaju lepe uspomene.Turistička industrija je u ekspanziji i mnogo se tu novca okreće.Nas to ne zanima.Baš sam u Rimu pričao sa jednim Amerom,ubeđivao ga,ali mu ne pada na pamet da ovde dolazi iako je obišao veliki deo Evrope.Elegantno je zaobišao ceo Balkan ako nam je za utehu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zna li neko da mi kaže kada ide zadnji gradski bus sa Zelenog venca ka aerodromu i/ili kada ide i onaj mali kombi bus za aerodrom - naravno zadnji polazak. I da li i dalje kreću ispred Slavije hotela od kad se ona fontana otvorila

Hvala

p.s. Našao, ako nekoga zanima

zadnji bus sa Zelenog venca u 23.40

a sa Slavije A1 u 23h

300 dinara za A1 ili 90 za bus

Izmenjeno (Phillippe)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1/ Autobus sa/do Zelenog venca je broj 72 -- red vožnje je lako naći na netu. 

https://www.busevi.com/red-voznje/linija-72-zeleni-venac-aerodrom-nikola-tesla/

Bogami vidi koja je to zona za bus. 

ZONA 2 je aerodrom -- vidi: 

https://www.busplus.rs/page-ITS_zone.php

Cena za II zonu mislim da je veća. Treba proveriti. 

2/ A linija je A1.

https://www.busevi.com/red-voznje/linija-a1-trg-slavija-aerodrom-nikola-tesla/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Цена за Зону 2 је иста као и за Зону 1 илити 89 дин. 90 минута.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ista?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да. Само што изаберш Зону 2 и скине ти 89 динара. Код возача када се купује карта кошта 150 динара, барем је тако било.

Izmenjeno (ddbgd)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji je najbolji način da doputujem iz udaljenog dela grada na aerodrom? Let je u pola 7 ujutru, tako da je javni prevoz jako ograničn. Uradio bih online check in svakako, to bi mi uštedelo vreme ali opet je polazak mnogo rano, trebalo bi oko 5h da uđeem, najkasnije do pola 6 prođem pasošku kontrolu. U opciji je i sopstveno vozilo. Minibus sa Slavje bi mi odgovarao, ali ima u 4:20 i u 5:20 - za ovaj prvi nemam prevoz do njega a drugi je prekasno. 

Postoje li uopšte rešenja ispod 2000 dinara?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko ja znam, sem minibusa i taksija, postoji još i GSP linija 72 (prvi polasci sa Zelenog venca su u 4 i 4.35, a vožnja traje oko 50 min), kao i alternativa taksiju Kar Go (cenu možeš saznati pre poručivanja, a za tako rano verovatno moraš i da se dogovoriš unapred).

Na Slaviji ima taksista, pa ako ima još putnika, možda možeš i da se dogovoriš oko podele troškova, mada, meni su takvi taksisti oduvek bili sumnjivi i odbojni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

72 je isklučena jer treba stići do zelenjaka, ako ne mogu da stignem do minibusa u 4:20 onda ne mogu uhvatiti ni normalan 72 koji inače putuje sat vremena....izgleda da je spavanje na terminalu najbolje rešenje.....let je air serbiom pa se nadam da je moguće proći pasošku kontrolu dosta ranije, tj. došao bih oko ponoći. Car.go zna da bude skuplji i od taxija.

Izmenjeno (Airbus A380)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DAF Airport transport service, već godinama ga koristim, mene košta 900 do V. Stepe

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DAF jeste najpovoljniji ako si solo putnik, ako je dvoje kosta vise nego taksi.

A380, svoj auto ostavi na parkingu ispred ex Merkura na B.Kosi, pozovi taksi, nema sanse da bude preko 1.000 din

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887635
    Ukupno poruka