Tomislove

Rim,znamenitosti i Roma pass

531 poruka u ovoj temi

@kivikalac

Sa kartom za Vatikanske muzeje, princip je da se obilazak zavrsava u Sistinskoj kapeli i onda se iz nje direktno ulazi u unutrasnjost crkve St. Petra. Takav krug prave i agencije i oni koji obilaze samostalno. Mi smo za svaki slucaj potvrdili kod obezbedjenja u Sistinskoj kapeli da nam pokazu na mala vrata desno koja vode u crkvu da ne bi slucajno izasli napolje.

Tako da nema potrebe da stojite u redu za crkvu na trgu da bi ste usli spolja.

Sto se cekanja tice. Dan pre Prvog maja  smo cekali za Vatikan 1,5 sat u rano popodne, samostalno.

Na dan Prvog maja smo cekali za Koloseum 20 min. sa Roma pass-om, ujutro. Forum samo koliko nam je trebalo da se proguramo do reda za Pass.

Tog istog dana je ostatak grupe isao u Vatikan preko agencije i cekali su 6 sati ! Stavili su ih u onaj siri red do zida gde se stoji ako kupujete karte na blagajni a ne u spoljnu uzu stazu gde prolaze oni sa on line kartama , grupnim kartama i ostalim brzim varijantama. Kakva prevara! I jos se niko nije bunio. A platili su duplo bas da ne cekaju.

Svi ostali muzeji se uglavnom ne cekaju. Osmi mart ne bi trebalo da je datum kad treba ocekivati bas velike guzve.

Sto se tice dana kad je slobodan ulaz mi smo usli u Dioklecijanove terme i Nacionalni muzej bez cekanja. U istoj toj prvomajskoj turi. 

Zato je letos, isto dana kad je slobodan ulaz, red za Hadrijanov mauzolej bio preko sat vremena. Po avgustovskom suncu, nemoguca misija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već sam pisala o tome pa se izvinjavam zbog ponavljanja  -

Mi smo bili u Rimu početkom decembra, pre par godina, Odlično doba za posetu Rimu. Vremenske prilike su ok za razgledanje grada, a gužve nema. Karte za Vat.muzeje smo kupili on line (a izgleda da nismo morali), otišli smo ujutru, bili prvi i jedini na otvaranju,  , i prvih sat i po smo uživali skoro sami,  bez Japanaca, organizovanih grupa isl. Prilikom posete Forumu bili smo skoro sami...nestvarno. U Koloseumu je bilo ljudi, ali u vrlo podnošljivom broju, ušli smo bez ikakvog čekanja. Zapravo, jedino smo čekali (oko pola sata) pri ulasku u baziliku Sv.Petra (tu smo išli više puta, smeštaj nam je bio baš blizu) zbog sigurnosnih provera.

Inače, od kako sam se u Firenci ispalila za Ufici jer nisam imala unapred kupljene karte, a ni vremena da čekam par sati zarad kupovine istih na ulazu  , volim da kupim karte unapred za lokacije koje sam sigurna da želim da vidim, i da čekanje svedem na minimum. 

IMAG0055.jpg

IMAG0041.jpg

IMAG0039.jpg

Izmenjeno (rakel)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@kivikalac

Sa kartom za Vatikanske muzeje, princip je da se obilazak zavrsava u Sistinskoj kapeli i onda se iz nje direktno ulazi u unutrasnjost crkve St. Petra. Takav krug prave i agencije i oni koji obilaze samostalno. Mi smo za svaki slucaj potvrdili kod obezbedjenja u Sistinskoj kapeli da nam pokazu na mala vrata desno koja vode u crkvu da ne bi slucajno izasli napolje.

Ovo je baš koristan info..

ja sam izasla iz Vatikanskog muzeja, otišla skroz okolo i opet stajala u redu za Crkvu Svetog Petra sat i kusur... 

Nisam znala da moze tako da se udje..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pripremajuci se za put to sam procitala bas ovde na forumu i to nekoliko puta. Mislila sam da je to opstepoznata informacija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@kivikalac

Hvala puno na informaciji! To sam i ja negde procitala (ocigledno ovde na forumu :) ), ali cini mi se da je neko rekao da je to za organizovane grupe moguce, tj one koji idu sa vodicem. Mi smo uzeli karte da samostalno obilazimo Vatikanske muzeje, rano ujutru...

U svakom sl. hvala, to mnogo olaksava. Da ne moramo posle podne da stojimo jos u redu za ulaz u crkvu Sv. Petra!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo obilazili sami i najnormalnije smo isli tim putem.

Cini mi se, kroz maglu, da kad izadjete iz Sistinske kapele na ta mala vrata, treba pratiti strelice za crkvu. Ide se nekim malim hodnicima, stepenicama, sta li, ali cini mi se da su bili natpisi i strelice kuda za napolje a kuda u crkvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25230
    Ukupno tema
    835409
    Ukupno poruka