Tomislove

Rim,znamenitosti i Roma pass

552 poruke u ovoj temi

@kivikalac

Sa kartom za Vatikanske muzeje, princip je da se obilazak zavrsava u Sistinskoj kapeli i onda se iz nje direktno ulazi u unutrasnjost crkve St. Petra. Takav krug prave i agencije i oni koji obilaze samostalno. Mi smo za svaki slucaj potvrdili kod obezbedjenja u Sistinskoj kapeli da nam pokazu na mala vrata desno koja vode u crkvu da ne bi slucajno izasli napolje.

Tako da nema potrebe da stojite u redu za crkvu na trgu da bi ste usli spolja.

Sto se cekanja tice. Dan pre Prvog maja  smo cekali za Vatikan 1,5 sat u rano popodne, samostalno.

Na dan Prvog maja smo cekali za Koloseum 20 min. sa Roma pass-om, ujutro. Forum samo koliko nam je trebalo da se proguramo do reda za Pass.

Tog istog dana je ostatak grupe isao u Vatikan preko agencije i cekali su 6 sati ! Stavili su ih u onaj siri red do zida gde se stoji ako kupujete karte na blagajni a ne u spoljnu uzu stazu gde prolaze oni sa on line kartama , grupnim kartama i ostalim brzim varijantama. Kakva prevara! I jos se niko nije bunio. A platili su duplo bas da ne cekaju.

Svi ostali muzeji se uglavnom ne cekaju. Osmi mart ne bi trebalo da je datum kad treba ocekivati bas velike guzve.

Sto se tice dana kad je slobodan ulaz mi smo usli u Dioklecijanove terme i Nacionalni muzej bez cekanja. U istoj toj prvomajskoj turi. 

Zato je letos, isto dana kad je slobodan ulaz, red za Hadrijanov mauzolej bio preko sat vremena. Po avgustovskom suncu, nemoguca misija.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već sam pisala o tome pa se izvinjavam zbog ponavljanja  -

Mi smo bili u Rimu početkom decembra, pre par godina, Odlično doba za posetu Rimu. Vremenske prilike su ok za razgledanje grada, a gužve nema. Karte za Vat.muzeje smo kupili on line (a izgleda da nismo morali), otišli smo ujutru, bili prvi i jedini na otvaranju,  , i prvih sat i po smo uživali skoro sami,  bez Japanaca, organizovanih grupa isl. Prilikom posete Forumu bili smo skoro sami...nestvarno. U Koloseumu je bilo ljudi, ali u vrlo podnošljivom broju, ušli smo bez ikakvog čekanja. Zapravo, jedino smo čekali (oko pola sata) pri ulasku u baziliku Sv.Petra (tu smo išli više puta, smeštaj nam je bio baš blizu) zbog sigurnosnih provera.

Inače, od kako sam se u Firenci ispalila za Ufici jer nisam imala unapred kupljene karte, a ni vremena da čekam par sati zarad kupovine istih na ulazu  , volim da kupim karte unapred za lokacije koje sam sigurna da želim da vidim, i da čekanje svedem na minimum. 

 

 

IMAG0055.jpg

 

IMAG0041.jpg

IMAG0039.jpg

 

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@kivikalac

Sa kartom za Vatikanske muzeje, princip je da se obilazak zavrsava u Sistinskoj kapeli i onda se iz nje direktno ulazi u unutrasnjost crkve St. Petra. Takav krug prave i agencije i oni koji obilaze samostalno. Mi smo za svaki slucaj potvrdili kod obezbedjenja u Sistinskoj kapeli da nam pokazu na mala vrata desno koja vode u crkvu da ne bi slucajno izasli napolje.

Tako da nema potrebe da stojite u redu za crkvu na trgu da bi ste usli spolja.

 

 

Ovo je baš koristan info..

ja sam izasla iz Vatikanskog muzeja, otišla skroz okolo i opet stajala u redu za Crkvu Svetog Petra sat i kusur... 

Nisam znala da moze tako da se udje..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pripremajuci se za put to sam procitala bas ovde na forumu i to nekoliko puta. Mislila sam da je to opstepoznata informacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@kivikalac

Sa kartom za Vatikanske muzeje, princip je da se obilazak zavrsava u Sistinskoj kapeli i onda se iz nje direktno ulazi u unutrasnjost crkve St. Petra. Takav krug prave i agencije i oni koji obilaze samostalno. Mi smo za svaki slucaj potvrdili kod obezbedjenja u Sistinskoj kapeli da nam pokazu na mala vrata desno koja vode u crkvu da ne bi slucajno izasli napolje.

Tako da nema potrebe da stojite u redu za crkvu na trgu da bi ste usli spolja.

 

Hvala puno na informaciji! To sam i ja negde procitala (ocigledno ovde na forumu :) ), ali cini mi se da je neko rekao da je to za organizovane grupe moguce, tj one koji idu sa vodicem. Mi smo uzeli karte da samostalno obilazimo Vatikanske muzeje, rano ujutru...

U svakom sl. hvala, to mnogo olaksava. Da ne moramo posle podne da stojimo jos u redu za ulaz u crkvu Sv. Petra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo obilazili sami i najnormalnije smo isli tim putem.

Cini mi se, kroz maglu, da kad izadjete iz Sistinske kapele na ta mala vrata, treba pratiti strelice za crkvu. Ide se nekim malim hodnicima, stepenicama, sta li, ali cini mi se da su bili natpisi i strelice kuda za napolje a kuda u crkvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine “Nedelja kulture” u Rimu obeležava se od 5. – 10. marta. Ukoliko boravite u tom periodu, iskoristite da besplatno obiđete  rimske državne muzeje.

Ulaz u Vatikanski muzej kao i privatne muzeje će se plaćati. U Galeriji Borgeze, ulaz se unapred rezerviše, te za nju ne važi besplatan ulaz.

Proverite na sajtu muzeja da li je ulaz slobodan.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Mi smo bili u Rimu početkom decembra, pre par godina, Odlično doba za posetu Rimu. Vremenske prilike su ok za razgledanje grada, a gužve nema.

Ovo je odlicna informacija!

Isla sam uvek u aprilu ili maju, ukupno 3 puta, jer ne volim da mi je hladno, ali sledeci put definitivno idem kada nema guzve:cool:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze da se udje u dvoriste Vatikana a da se ne ulazi u muzej?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može da se udje na Trg Sv. Petra i besplatno u Baziliku,to definitivno ne treba propustiti u Rimu kada je već besplatno,ja sam stalno išao zbog prijatnog ambijenta.Idealno je ako se ode i na obraćanje Pape,ne znam kojim danima je sada,bilo je sredom i subotom ili nedeljom.U muzejima je bila strašna gužva pre tri godine a mogu da zamislim kako je tek sada.Mada,treba i videti i taj deo svetske kulturne baštine,definitivno vredi malo se i pomučiti u toj ogromnoj masi turista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u Vatikanu pre 4 godine i odusevio se, a najvise mi je smetala guzva od svega, da bi se stvarno uzivalo i sve videlo.

Sad u maju idem opet u Rim i nasao sam: Early Access Group Tour to St. Peter's Basilica, Vatican Museum & Sistine Chapel.

Kosta 74e, ali se ulazi sat i po pre svih i razmisljam da rezervisem, verujem da vredi. Da li je neko mozda bio vec?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti je to mnogo skupo.Ako imas kintu sto da ne.Ko udje u muzej i na kraju Sikstinske kapele ide desno i izlazi pravo za red za kupolu.Kad se vraca sa kupole ulazi se pravo u baziliku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam Rokfeler, ali kad uporedim druge ture po Vatikanu i tu, koja stvarno deluje super i ima odlicne ocene po netu, nije neka ogromna razlika. 20tak eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ovako je ulaz 17e.Velika je razlika ali je svakako bolje kad  je manja guzva.Ja sam u 8 dosao da cekam red i vec su tad ulazile grupe.Ni u 9 nije bila guzva unutra nesto.

 

I obavezno ko  voli sladoled da ide u Frigidarium

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U odnosu na obican ulaz jeste, al govorim o guided turama. Preko Argusa kad sam isao je bilo 40tak eura, a sad vidim da je 50tak na sajtu Vatikana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka