sneza021

Pečuj

145 poruka u ovoj temi

TC je "ARKAD" isti onaj, kao i u Segedinu. I tu vas ostavljaju agencije prilikom obilaska Pečuja. I odatle je povratak uveče kući. 

Koliko mene sećanje služi "TESCO" nije baš u centru, ali mislim da ima dobar bus do tamo, jer mi se čini (opet bilo je to sve pre godinu dana), da je u blizini i neko veliko i lepo groblje, koje mnogi posećuju. 

Hajde pokušaću da se raspitam. :cvetak:

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo onomad svracali u neki Tesco ali pre nego sto se udje u Pecuj, neki gradic usput.

U Pecuju ima veliki Tesco, malo izvan grada, treba videti sa nekom kartom gde i kako se ide do njega. Generalno izbegavati nedelju za odlazak u Madjarsku, ne radi mnogo toga.  Udjes na sajt Tesco - Pecs ili videti na Goglu mapu grada.

Map of tesco pecs

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste van centra u zapadnom delu grada na putu za Szigetvar, ali nije to tako daleko nekih 5 km od centra tj. dzamije.

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo onomad svracali u neki Tesco ali pre nego sto se udje u Pecuj, neki gradic usput.

ima TESCO u gradiću Baja - tu svraćaju agencije za toalet i da bi se razmenile pare ... 

 

 

"u gradiću Baja - Tesco

jutro ... 
Kada uđemo u Mađarsku čeka nas otprilike 5o-ak minuta vožnje do mađarskog gradića Baja, gde se nalazi "TESCO" tržni centar, gde ćemo napraviti prvu veću pauzu i gde ćemo imati mogućnost i da razmenimo novac, s obzirom da u Pečuju menjačnice posle 11 h ne rade. 
Nakon te pauze čeka nas sat vremena vožnje autoputem od Baje do Pečuja."
 
Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni koji se spremaju za obilazak Pečuja, mogu malo proučiti i ovaj tekst i dobiti još neke ideje, koje mi možda nismo spomenuli:

http://oradio.rs/sr/vesti/fun/zolnai-dobar-model-za-nas-youth-polis-1828.html

"Žolnai" dobar model za naš Youth Polis

 

"Nakon muzeja Žolnai porcelana i keramike posetili smo i elitnu firmu Hamerly koja ručno šije rukavice za najbogatije, ali i smrtnike, pod brendom "1861"."

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i da vam postavim skeniranu mapu Pečuja, da možete lepo da se pripremite, dok ne nađete turistički info centar tamo.

Skenirana mapa Pečuja - građevine, muzeji i galerije

http://kaonadlanu.blogspot.rs/2015/10/blog-post.html

 

1) Spojite levu i desnu stranu mape,

2) najpre imate legendu za narandžastu boju --- građevine,

3) a onda pratite i legendu za bordo boju - muzeji i galerije;

***

Scorpio,

napred ... u nove radne pobede ..:cvetak::cmok::uraaaa:

 

Imate moj kompletan vodič kako vode agencije:

Vodič kroz Pečuj

http://kaonadlanu.blogspot.rs/2015/02/vodic-kroz-pecuj.html

imate Teogonijine najsvežije slike i utiske, :cvetic: pa izvolte ... za sva dodatna pitanja i informacije - tu smo ... 

 

Na istom linku gde je i mapa, evo i brošure za Žolnai kvart:

1_-_Copy.thumb.jpg.3fe0dcef667be37cbcf52

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko mene sećanje služi "TESCO" nije baš u centru, ali mislim da ima dobar bus do tamo,

Evo dobila sam odgovor:

"Ispod Raiffeissen banke u Pečuju je autobuska stanica, čeka se na strani Raiffeissen banke i autobusom broj 4 ide do poslednje stanice i tu je TESCO."

 

a Raiff banka je desno ima iza TC "ARKAD":

 

5.jpg

Banku ćete prepoznati po ovom krovu - Žolnai naravno:

67.jpg

Na ovoj mapi:

mapica.jpg

Desno od broja 1 je TC "ARKAD" ... tom ulicom i krećete gore u obilazak Pečuja, tuda i prolaze autobusi. Između broja 1 i 2 je stanica tog busa onda br. 4. 

Na ovoj isto mapi sam brojevima obeležila kuda smo se mi kretali sa vodičem ... znači moj vodič je upravo vođenje po brojevima sa ove mape. 

Kod broja 11 je Turistički info centar. 

Taj bus br. 4 izgleda ovako:

Citadell_bus_P%C3%A9cs_no._4.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se što nisam ispunila obećanje i pisala o mom putovanju u Pečuj. Ali probaću sad da se setim svega.

Prvo, išli smo preko prelaza Batina. Put je veoma dobar, mada se sporo vozi jer se prolazi kroz puno naseljenih mesta. U Pečuju sam preko Booking.com rezervisala hotel Palatinus City Center, 2 noćenja sa doručkom 94 eur, garaža 26 eur. Hotel je predivan, nalazi se u Kiraly ul., svojevrstan spomenik kulture, ljubazno osoblje, čiste sobe(sa tanjirićem kolačića kao dobrodošlica), doručak raznovrstan... u hotelu sam dobila Irany Pecs Card, sa kojom sam imala razne popuste ili besplatne ulaske u muzeje i galerije. Obišla sam Csontvary Muzeum, Vasarely Museum (koji me je oduševio), Zsolnay Museum, mada samo dvorište i suvenirnicu, jer je bila eksurzija u poseti, pa mi se nije guralo sa nezaiteresovanim srednjoškolcima.

Sasvim slučajno u šetnji sam naišla do Bazilike dok je trajala neka verska svečanost. Uglavnom ne ulazim u verske objekte, ali je hor toliko divno pevao, da sam ipak ušla i nisam se pokajala. Neverovatno produhovljen ritual, tako da nisam mogla da odolim, a da, kao uljez pored vernika ne prisustvujem tom činu. Kasnije sam videla plakat koji najavljuje gostovanje hora dečaka Vestminsterske opatije i žao mi je što nisam ranije znala za to, možda bih uskladila putovanje.

Sam Pečuj je, kako su svi na forumu već opisali, jako sređen i lep gradić, opuštena atmosfera, puno fontana, svugde Žolnaj keramika. Ima jako puno mladih,studenata iz celog sveta, pa i to doprinosi utisku ležernosti.

Kiraly ul. je puna kafića u kojima se uveče teško nalazi slobodan sto, a pivo Szalon iz lokalne pivare je veoma dobro.

Sedenje na trgu ispred džamije uz sladoled je obavezan deo boravka u Pečuju.

Nama je bilo veoma lepo, jedino me razočaralo to što Zsolnay Culture Center nedeljom ne radi,tj,fabrika i prodavnica porcelana su bile zatvorene. Ipak to je mesto na koje odlaze lokalci svih generacija i opuštaju se u parku.

Put nazad je bio preko Mohača skelom, što je isto novo i lepo iskustvo.  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel ti je prelep i na izuzetnoj lokaciji ... kao kod nas recimo u sred Knez Mihailove ulice:

 

24.jpg

Jel ti to cena za 2 osobe 2 noćenja ...

26.jpg

 

Da nalazi se u ovoj ulici jeste htl Palatinus City Center 
*** Superior Király utca 5. 

Rekla bih da ti je ta kartica za obilaske novo:

http://www.iranypecs.hu/en/news/

Irany Pecs Card

ovo jel: 

Pécs Card

To si dobila na recepciji, jel ...

Pečuj još zovu i studentski grad --- upravo zbog broja studenata. jesi li ulazila u džamiju možda?

Može li malo detalja o tom povratku seklom ...

hvala i hvala na prelepom izveštaju :cvetak:

i meni je Žolnai dućan subotom u 15,oo h već zatvorio vrata i ništa takoreći od žolnai keramike nisam donela i videla ... moram zato ići opet. :cvetak: :plez: ... ne bih ja, ali moram ... 

Tu karticu izgleda dobija svaki gost koji rezerviše smeštaj u hotelu ...

Jel se uklapaš možda u ove popuste - jel to taj spisak:

http://kartya.iranypecs.hu/en/index/checkpoint/index.html

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovaraću redom na pitanja:

-to je cena za dve osobe i dva noćenja

-slažem se da je hotel u samom centru u pešačkoj zoni, kao kod nas u sred Zmaj Jovine:yesss:. Stvarno je prelep, mada iskreno, položaj i sama arhitektura zgrade, kao i hol na ulazu su daleko luksuzniji od sobe. Ništa njoj ne nedostaje, ali je skromnija od ostatka hotela, a mi smo dobili superior sobu.

-upravo tu karticu sam koristila. Sve informacije o njoj sam pronašla na tom siteu,kao i koji hoteli je daju svojim gostima i to zahvaljujući baš Vama, jer ste posle prvog odlaska u Pečuj pisali o tome:thankyou2:. Nisam tako puno popusta koristila, jer nije bilo puno vremena, ali sam zadovoljna. Čak i u suvernirnici koja je nekoliko lokala od hotela sam imala popust,15% čini mi se. Dobila sam je na recepciji, ali tek nakon što sam sama tražila.

-Nije me zaprepastio broj studenata, već njihovo ponašanje, maniri... kao kod nas nekada davno. Atmosfera u celom gradu je prilično "mirna",tj. niko ne trubi, ne galami, svi žive u jednoj korelaciji tolerancije i strpljenja.

-U džamiju nisam ulazila, iz jednog pomalo smešnog razloga, nisam našla prava vrata. To ostavljam za sledeći put, kao i Žolnaj radnju i TV toranj, koji mi deluje jako zanimljivo. Samo za put do njega treba vedro vreme, a mi nismo imali tog popodneva kada smo planirali posetu.

Apsolutno se slažem sa Vama da ,iako ne bih ja,ipak moram jednom ići ponovo:don-t_mention:,ostao mi je Pečuj dužan nekoliko stvari...:kmeee:

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimaju me gdje je u gradu najbolje mijenjati novac? Dakle, u Pečuhu, a ne na putu do Pečuha, budući da ću u Mađarsku ući preko Hrvatske. 

P.S. Zanima me da li neko zna i gdje se nalazi planetarijum u Pečuhu? Da li je u sklopu Zsolnay muzeja ili?

 

 

Izmenjeno (Scorpio)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Planetarijum je u sklopu Zs. muzeja.

http://www.zsolnaynegyed.hu/planetarium_megkozelites

Za menjanje novca možda "Correct Change" u ulicama Rákóczi út 49.(kod Arkada) ili u Ferencesek u. 41. Vidim da je kurs solidan. Na pr. danas 309,90. Provizija 0,3%. Možda neko zna i bolje, pa neka napiše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako dolazis za vikend, u Pecuju u samom centru grada ima menjacnica preko puta Raiffeisen banke, u onoj ulici sto ide od Arkad TC ka velikom glavnom trgu,a neposredno pre trga sa  Sinagogom. Mislim da se zove  Exclusiv  sa plavim natpisom i reklamom,   oni imaju duze radno vreme od ostalih. Ako ta ne radi preostaje u TC Arkad koja radi ceo dan. Primerila sam da se vecina radnji zatvara vec oko 13 h subotom. 

Sto se Planetarijuma tice on je van strogog starog gradskog jezgra kod Zolnaj kulturnog kvarta evo ovde imas info o Planerarijumu, adresu ...

http://www.iranypecs.hu/en/info/attractions/zsolnay-tradition/planetarium.html

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimaju me gdje je u gradu najbolje mijenjati novac? Dakle, u Pečuhu,

vodi računa i dokle te menjačnice u Pečuju rade ... mi smo menjali u TESCO-u u gradiću Baja, upravo zbog boljeg kursa i zbog radnog vremena menjačnica u samom Pečuju ... u TC "ARKAD" mora sigurno imati neka ...

Apsolutno se slažem sa Vama da ,iako ne bih ja, ipak moram jednom ići ponovo,ostao mi je Pečuj dužan nekoliko stvari...

 

moram i ja ... idemo na ti ... ok :cvetak: :srce: :cvetic:

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka