moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

A zna li neko kakva je situacija kad aplicira cela porodica?

Imamo plan da idemo u Ameriku u maju iduće godine. ja supruga i sin koji će tad da ima nešto više od godinu dana. Išli bismo u posetu kumovima na par nedelja.

Ja sam već dugo u radnom onosu (4 godine ista firma, a skoro 10 neprekidnog radnog staža), supruga ima paušalnu agenciju. Što se tile primanja ja imam minimalac + ozbiljno velika nedokaziva primanja (keš). stan i auto u vlasništvu. Ozbiljno su nam izoveravani pasoši (3-4 putovanja godišnje + što sam ja poslom često u inostranstvu). 

Drugar mi priča da je maltene nemoguće da dobijemo vizu kao cela porodica, pa ne znam jel je imao neko slična iskustva? Ne znam da li bih morao i za sina da platim taksu, ali mi stvarno nije u intersu da bacim 500 USD samo na aplikaciju ako mi više ljudi kaže da to nije realno ni u jednom slučaju.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba da uplatite taksu za sve osobe koje planiraju da idu,bez obzira na godine.Sigurno da imate sanse da dobijete turisticku vizu ako dokazete da ste vezani za Srbiju,odnosno da imate stalan posao i vi i supruga,treba priloziti potvrde firme,zatim dokaz o nepokretnostima i izvode racuna iz banke koliko novca imate na racunima,kes ih ne zanima,zatim pasosi,vazeci i nevazeci da bi videli gde ste putovali.Pre nego sto vas prozovu oni sve prelistaju,zato se duze ceka.

Ne treba da se upanicite i mnogo pricate,vec sazeto i samo bitne stvari.Ako pricate mnogo znaci da se pravdate.

Pokusajte......zasto ne.....SRECNO!

P.S.Ja sam dobila prvo na 1g. pa na 2g pa na 10g.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po mom misljenju kao porodica tesko .

Nemam ja utisak da je njima strasno vazno posedovanje nekretnina , para ili bilo cega slicnog . Znam ljude koji su imali mnogo vise  pa su odbijeni .

Ja bi pre probala odvojeno . I to prvo zena i dete koji idu u posetu rodjacima pa ako prodju nakon mesec dana on turisticki kod nekog prijatelja sa dokazom pecatiranog  odobrenog odmora sa posla .

Ovako delujete da zelite da ostanete taman da to i ne planirate .

Bitan je utisak koji ostavljate a oni su skolovani da to prepoznaju

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

pročitala sam temu ali nisam primjetila da ima neko iz Bosne ko je napisao svoje iskustvo.

Muž i ja planiramo kod mog rodjaka u Ameriku, na godisnji odmor 15-20 dana, imamo ovdje stalan posao, muž ima auto u svom vlasništvu i ne planiramo tamo ostati.

Sad me zanima koja je procedura za apliciranje za vizu, koliko se čeka na intervju i sl.

S obzirom da planiramo sledeće godine u avgustu ili septembru ići, da li je to dovoljno vremena da se dobije viza, da se rezerviše unaprijed neka povoljnija karta....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za Badzu (ili za bilo kog iskusnog).

Rado bi isao za USA turisticki par dana za pocetak. A posle bi isao cesce sto turisticki, sto poslovno.

Inace ja sam samostalni umetnik i radim ilustracije za americke redakcije vec 15-ak godina preko neta, sve funkcionise super. Medjutim sve to sto radim za americke galerije, radim na "crno" u Srbiji i ne placam porez...tj nisam prijavljen kao samostalni umetnik i sve ostale pravne zavrzlame na papiru sto se kaze...da li to treba da sredim pre nego apliciram za USA vizu?

E sad, nisam nikad bio u Americi, a voleo bi za pocetak na 10-ak dana da posetim NY i muzeje i galerije tamo.

Nemam rodbinu u Americi ali imam gomilu online saradnika, galerija i prijatelja koji zive i rade tamo. Takodje poznajem licno nasu zenu koja ima turisticku agenciju a zivi u Njujorku jos od 80-ih godina i vrlo cesto dolazi za Novi Sad. Mada, nju cu kasnije da smaram za sve ovo, pa reko da pitam i vas ovde za vise informacija...

Idem da oshacujem neke galerije za koje bih mozda radio ubuduce (gradim umetnicku karijeru u Americi online za sada :D )

E sad, ono sto me zanima, sta ja da navedem pod employment u  "DS-160" jer nema u opciji "self-employed" koliko mi se cini, a ne bih da navodim americke redakcije za koje radim zbog rizika da me odbiju za vizu.

Inace, zna li neko da li umetnici relativno lako dobijaju turisticke vize? Ja sam cuo da nije neki problem (kaze mi ta moja prijateljica koja ima turisticku agenciju u NY)

Ili da apliciram za onu vizu Performing Arts sta li je vec...

Hvala unapred.

Zeljko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putovali bi u NYC turisticki u sopstvenom aranzmanu. Posto jedno od pitanja u formularu A160 stoji gde cete biti smesteni u USA, napisla sam grad i drzavu, ali vraca me i na adresu. Posto za sada samo gledamo hotele, nismo nista rezervisali, sta da napisemo za adresu boravka u USA. Ja sam stavlia samo HOTEL i proslo je. Ali, da li ipak treba da se stavi neka stvarna adresa hotela. Problem je sto se mi naravno nismo jos odlucili u koji hotel bi isli, to i kupovinu avio karte smo ostavili za posle ukoliko dobijemo vize. Ne bi stavljala adresu da se vezemo da idemo u taj hotel a ne bih ni da napisemo neku adresu a da ne idemo u taj hotel.

Sta mislite sta staviti za adresu u kojoj cemo boraviti u USA?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav.Da li je neko tu ko bi bio rad da mi odgovori na jedno pitanje.Nov sam na forumu,prelistao sam do sada dosta stvari.Znacilo bi ako bi neko bio tu da odgovori na ovo sto zelim da pitam.

Izmenjeno (rounder)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa pitaj ;)

Napisi sta te interesuje pa ce vec neko odgovoriti

Izmenjeno (kondukterka)
:D
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svi smo radi, samo da čujemo o čemu se radi. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 10/13/2016 at 16:39, Gota je rekao/la:

Putovali bi u NYC turisticki u sopstvenom aranzmanu. Posto jedno od pitanja u formularu A160 stoji gde cete biti smesteni u USA, napisla sam grad i drzavu, ali vraca me i na adresu. Posto za sada samo gledamo hotele, nismo nista rezervisali, sta da napisemo za adresu boravka u USA. Ja sam stavlia samo HOTEL i proslo je. Ali, da li ipak treba da se stavi neka stvarna adresa hotela. Problem je sto se mi naravno nismo jos odlucili u koji hotel bi isli, to i kupovinu avio karte smo ostavili za posle ukoliko dobijemo vize. Ne bi stavljala adresu da se vezemo da idemo u taj hotel a ne bih ni da napisemo neku adresu a da ne idemo u taj hotel.

Sta mislite sta staviti za adresu u kojoj cemo boraviti u USA?

U medjuvremenu smo nasli hotel u koji bi isli i sa besplatnim otkazivanjem ga rezervisali i tu adresu upisali u formular A160. Takodje, za sve putnike koji bi isli u sopstvenom aranzmanu za USA i ne poznaju nikoga tamo, na pitanje Kontakt osoba ili organizacija u USA smo takodje stavili ime, telefon i mail hotela.

Suprug i ja smo dobili vize na 10 godina:) Intervju u ambasadi je bio vrlo kratak, pricali smo na engleskom i nisu nam trazili na uvid ni jedan dokument koji smo poneli. 

Srecno svima koji apliciraju:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajne vesti Gota! Bravo. Hvala na info.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zeleo bih da apliciram za turisticku vizu.Nisam ovde zaposlen,niti sam student.Imam 24 godine.Nemam cvrsti dokaz da cu se vratiti u Srbiju,ali sam cuo da je olaksica ako ste vec bili u Americi i ispostovali izlazak i vratili se na vreme.E pa ja sam radio na prekookeanskom kruzeru i bio sam u Majamiju,San Francisku,Los Andjelesu,bio sam u Kanadi,u Vankuveru,bio sam na Aljasci.Uglavnom,u Majamiju sam nekoliko puta bio,mogao sam da ostanem,ali nisam.Cuo sam da je to velika olaksica,s obzirom na moju situaciju i na cinjenice da nisam ovde zaposlen.Poneo bih izvod iz banke na kome bi bilo 2 ili 3 hiljade evra,kao dokaz da cu imati da pokrijem troskove puta.Ali nikakvu laznu potvrdu da sam zaposlen ne bih pravio,jer kontam da oni verovatno imaju pristup svugde i mogu lako da provere neke stvari.Vas sam hteo da pitam koje su mi sanse da dobijem turisticku vizu i zamolio bih Vas da mi date koji savet.U pasosu mi je i dalje C1D vazeca Americka viza do kraja decembra sledece godine.Prelistao sam forum i video da mnogo njih kaze da nema pravila oko dobijanja vize.Bio bih zahvalan kad bi mi dali par saveta i jednostavno rekli da li uopste imam sanse za dobijanje turisticke vize.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa meni se cini da imas dobar start  bez obzira na to sto nemas prave dokaze koji bi ukazivali da ces se vratiti jer znam ljude koji su imali brdo dokaza o nekretninama i privatnim poslovima pa nisu dobili.

Ako imas neki prosli ugovor o kompanijama za koje si radio bilo bi sasvim dobro i neke telefone, adrese gde bi oni eventualno mogli da se raspitaju za utisak , mada oni to mogu i ovako da urade ali izgleda onda da nema sta da krijes..

Naravno ides turisticki , stavi neke datume okvirno kad ides , bookiraj neki hotel on line za neki period od 10tak , srednje kategorije ... gde mozes kasnije da otkazes rezervaciju , znaci bez placanja , na sva pitanja te vrste stavljaj tu adresu hotela ... jer u sustini i ne znas kad ides

Pravila nema .. po meni je pravilo psiholoski utisak profila koji ostavis u par minuta razgovora . Ako nemas pecate da si ulazio u USA naravno reci tamo u onom neformalnom delu koji je zapravo najvazniji da vide da ne grebes da ides da ostanes

U ustini mozes samo da izgubis pare za vizu , sto nije malo .. ali ja bi probala na tvom mestu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam razmisljao da ne ponesem nista od prethodnih firmi od papira,jer i nemam neko iskustvo radno u Srbiji,uglavnom sam se snalazio ,radio na brodu,radio neke sezonske poslove ovde i u Cg.Mislio sam da jednostavno kazem kako jeste.Ali ce me onda oni pitati od cega zivim ovde,pa je mozda malo nezgodno da kazem ovo kao ovde.I isto tako ne znam sta je najbolje da kazem kod koga idem,jer ja u sustini bih isao kod drugara u Vegas,ali mi je on rekao da je najbolje da kazem da nemam nikoga u Americi.Ali ce onda njima biti malo cudno mozda kako to da sam idem i ne idem ni kod koga nego sam turisticki.Ako me razumes,kondukterka.Hvala ti na odgovoru.

Izmenjeno (rounder)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moze bilo ko da mi da jos po neki savet ili korisnu informaciju u vezi mog slucaja?Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895518
    Ukupno poruka