moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

E, ovako. Ja mislim da sam ovde jedinstveni slucaj :) 

Dakle, moja svekrva zivi u Americi vec 10ak godina. Deset godina pokusava da nagovori mene i muza da idemo tamo. Kada kazem pokusava, tacnije pokusavaju mene da nagovore da idemo u Ameriku (da se zapocne nov zivot) ali ja necu da idem. Ameriku ne volim, ne privlaci me, predaleko je, imam zivu majku i oca za koje sam dosta vezana itd. Jednostavno mi se ne ide u Ameriku. Ona sada dolazi u Novembru ovde i zapela je da odemo do ambasade da se aplicira za vizu. Konkretno mene zanima, sta je potrebno da me odbiju? :D znam da je cudno pitanje, ali jbg. Ili to prosto zavisi od njih u ambasadi kako im se cefne. Imam posao, racun u banci i udata sam. To je sve. Muz ima posao, kredit u banci i kola na njegovo ime. Malo sam vas smorila, ali ajde ako neko zna neka kaze bilo sta. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi neko sra*e da te uhapse. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Na tvom mestu ja bi isti datum kad podneses molbu i termin , poslala im ''inkognito'' molbu da te odbiju jer imas roditelje ovde i za sada nisi spremna da putujes . Tek zbog buducih aplikacija , da ostavis prostor :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, ovako. Ja mislim da sam ovde jedinstveni slucaj :) 

Dakle, moja svekrva zivi u Americi vec 10ak godina. Deset godina pokusava da nagovori mene i muza da idemo tamo. Kada kazem pokusava, tacnije pokusavaju mene da nagovore da idemo u Ameriku (da se zapocne nov zivot) ali ja necu da idem. Ameriku ne volim, ne privlaci me, predaleko je, imam zivu majku i oca za koje sam dosta vezana itd. Jednostavno mi se ne ide u Ameriku. Ona sada dolazi u Novembru ovde i zapela je da odemo do ambasade da se aplicira za vizu. Konkretno mene zanima, sta je potrebno da me odbiju? :D znam da je cudno pitanje, ali jbg. Ili to prosto zavisi od njih u ambasadi kako im se cefne. Imam posao, racun u banci i udata sam. To je sve. Muz ima posao, kredit u banci i kola na njegovo ime. Malo sam vas smorila, ali ajde ako neko zna neka kaze bilo sta. Pozdrav.

Dobro razmisli , veoma dobro. 

Imao sam slicnu situaciju sa kolegom , doduse u pitanju je bila Canada i zena nije bila zaposlena. Ista je prica bila sa roditeljima i ne krivim je ali na kraju brak puko.Decko je ostao ovde slomljen i sve mu se skupilo a imao je priliku da se obezbedi do kraja zivota.

Ja sam nemi posmatrac i pokusavam da shvatim situaciju iz treceg lica. Znam da nije sve jedno da se odreknes svega zarad necek novog i nepoznatog a pritom verovatno i boljeg. (ne mora uvek da bude tako)

Kako god da odlucis barem imas priliku koju mozes iskoristiti.Naravno na tebi je.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

On i ja ovde imamo posao, samo za razliku od njega ja svoj volim i u principu ne fali nam nista, ok malo je teze kao i svima, ali ne krpimo bas kraj sa krajem... Mladi smo ja (31) on (37) nemamo decu jos uvek (nazalost), on je u tripu da kad ode tamo da ce da se ubije od para, a njegova keva se tek skoro snasla posle 10god. Zena je doduse kasno otisla... otisao mu je brat i imao je srecu da nadje posao koji voli, a ovde je dzabolebaros bio sa svojih 42 godine. Na konto toga on sad misli da cim ode tamo da ce da zaradi neke zesce pare. Ne shvata da tamo nema slobodu koju ima ovde, nema svega onog sto on voli i sto ja volim. Nisam spremna da budem rob samo zbog novca jer nam jos nije toliko prigustilo. Mozda neko misli da nisam bas bazdarena, ali jednostavno je tako. Ne mozes na osnovu nekih prica da mislis da ces i ti uspeti i to je mac sa dve ostrice. Mozda hoces mozda neces.

Izvinjavam se sto vas udavih, malo sam i skrenula sa teme :) 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno se slazem! Mene si vec ubedila da ostanem :D 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

inAngel  potpuno realno razmisljas  sto je retkost . Da ce da se neko obogati tamo , nece ... bar ne u pocetku , sto moze potrajati godinama a i tad , osim ako nije bas neki top trazeni strucnjak , to znaci da se moze samo ''normalno'' uz veliki trud , ziveti .

Ali , kao i uvek postoji ono ... jedno kajanje ti ne gine . Ako ne probas ili probas . Pitanje je odakle njemu razmisljanja da tamo cvetaju ruze bas svima . Razliciti ste , dobice jos veci potisak kad mu majka dodje . Tu nesto za vas dvoje nece stimati .

Moras sama sa sobom odluciti . I dobijena viza ne znaci da moras otici . A mozda mu trebas dati i sansu ako uspete da dobijete neplaceno na poslovima gde sad radite  bar godinu dana .

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znate kako, ko god da cuje da mu je keva tamo, svi su u fazonu "Jeeee pa sta vi radite ovde?" "Sto vi ne idete?" itd. Kao da sad Amerika ceka samo nas i da idemo ne znam ni ja gde. Njegova keva misli da mi odemo za stalno, ali ajde i da resim da odem npr. kako mozemo tamo ostati ako smo mi vec u braku? A turisticka je viza?

Drugo, isla bih mozda turisticki da vidim, mada nema sta ni da se vidi jer je to Arizona/Phoenix. Ne znam... mozda nekad i odem, ali sada tesko. I nemam pojma sta ce biti za 2-3 meseca. Opet, ne moze ni tako lako da se ode dok se ovde ne srede stvari oko stana, svih tih racuna, kredit, banka, posao, kola... Nije to ja idem za 10 dana i cao. Kao, on nije hteo da ide zbog mene svih ovih godina, ali sada mu je vec tesko ovde... ovaj zivot mu je preko glave. Idi brate ako hoces na 6 meseci vidi kako je pa se vrati. 

P.S. Ipak ja volim moj Beograd i Srbiju. Nije tako lose ovde kao sto se misli :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije lose al ide svaki put na gore . Ja sam od onih koja je imala prilike ziveti na raznim tackama kugle pa nisam jer sam smatrala da je kod nas bez obzira na sve dosta dobro .

Sada mi je dete u Evropi i nemam prava da joj kazem da se vrati jer je ovde ne ceka nikakav posao . Da li sam pogresila sto nisam otisla na vreme i postedela je raznih poslova na crno bez dana radnog staza ? Sad ponovo uci jer nasu diplomu moze da okaci macku o rep .. i radi .

Inace je proletos dobila zvanican poziv za rad u usa i pored turisticke vize koju ima zahtevali su radnu vizu i prilicno se namucila ta kompanija da joj sve to obezbedi jer im je trebala da bi na kraju zadnja instanca rekla da se izvinjava ali za ovu godinu zatvaraju broj jer na tom mestu mogu raditi samo ameri iako ih nema sa tim kvalifikacijama .

Kad vas vide u ambasadi shvatice oni vrlo lako sta je namera tako da lako moguce i ne dobijete vizu . Vrlo su pronicljivi .

Mojim prijateljima se udavalo dete pa nisu dali da svi zajedno odavde porodicno odu na slavlje bez obzira na jako dobre poslove i imovinu ovde ... jer im je bilo sumnjivo da ce ostati .

Poseta je jedno ... a rad nesto sasvim drugo .

Tako da mislim da brines nepotrebno . Opusti se ... i u krajnoj liniji idi u posetu i sama na licu mesta zakljuci kako ti se dopada . Mozda se i predomislis

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Videcemo za dva meseca sta ce biti, seticu se pa cu bas ovde napisati :) Hvala u svakom slucaju na savetu :) 

Eto, moju svekrvu su odbijali stalno i pre deset godina je kao iskoristila priliku da ode sa bratom do ambasade jer je on dosao iz Amerike u posetu ovde, i eto dobila je odmah.. Moju majku je prijateljica zvala u posetu i poslala papire (to je bilo pre 6 godina) i iz prve je dobila vizu. Sad se salim sa prijateljima, kakav sam baksuz ja koja necu da idem preko, dobicu vizu isto iz prve :p 

Videcemo svakako, ali idem sigurno mozda za koju godinu ;) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

И шта би на крају? Оде, не оде?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

Dosta sam procitao ovu temu i puno mi je toga pomoglo,al evo za moj slucaj 

ja i cura bi u oktobru isli u ameriku konkretno new york imam vec kupljene povratne karte radi se o periodu od 18 dana imam i rezervirani hostelski smjestaj imam i placeni izlet                                new york-washington- niagara falls -new york oboje smo studenti primamo stipendije ja sam druga godina masinskog studija ona je apsolvent medicinskog ja radim preko student servisa posao u mcdonaldsa......... dosta smo putovali (madarska, slovacka poljska njemacka nizozemska italija slovenija austrija i ove nase balkanske zemlje) neko misljenje imamo li sanse za turisticku vizu.....znam da nisan to treba sve uzimat prije vize al sam nasa dosta povoljno .....

sta mislite imamo  li sansu za turisticku vizu

i mozda neki savjet oko razgovora uu konzulatu ili oko potrebne dokumentacije

Izmenjeno (Dalibor1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 5/24/2015 at 16:05, Ceca pereca je rekao/la:

Nikako da ispricam sta mi se desilo prilikom ulaska u SAD.
Kao sto sam vec pisala,vizu sam dobila k'o od sale,medjutim na ulasku u zemlju onaj tamo iz imigracionog me je dobrano nasekirao.Moji kumovi su me tesili da to tako mora,da im je to posao,medjutim...
 Stala ja pred salter,sva radosna,a sluzbenik sav zvanican,pita me kod koga sam posla,ko mi je kupio kartu,sta cu da radim u SF? Engleski ne znam bas dobro,pa sam ponesto objasnila,medjutim nisam znala da mu kazem sta cu da radim u San Francisku.On,sav ljutit,bar se meni tako cinilo,pita me koliko imam para,kako on da zna da cu ja  da izadjem iz zemlje?Ja ,vec na ivici suza,osuslia mi se usta,najzad rekoh da ne znam bas dobro engleski da bih mu objasnila sta cu da radim sa kumom u Americi,i da imam sina i muza u Srbiji,da nemam zelje da ostanem u SAD.I,da,tazio mi je povratnu kartu,a ja imam samo u telefonu,u g.mailu.Tamo nema interneta,pa i tu zakazah.
Ja vec bila odusala,ali kad pomenuh porodicu,on me pusti.I udari mi dozvolu boravka 6 meseci. :ohmy:
Da li to tako mora,ne znam,mene je istraumirao ljudski.

To je bas strasno. Mi nismo ni tamo imali neugodnosti. Cak nam je rekao sluzbenik da ne smemo se vratimo pre ferbuara, do kada smo dobili. Da moramo da docekamo Novu Godinu i Bozic kod njih :))

Mi smo bili dosta opusteni kao i kod nas u ambasadi (i ako je decko imao problem sa pocetnim slovom Đ  u prezimenu, koje stoji u pasosu. slovima Dj koji su umesto Đ u pasosu, i slovom D koji je na karti ?!). Rekli su nam da zbog toga mozemo imati neprijatnosti.

Pitao nas je za pare, ja nisam znala da li treba da kazem da li imam malo ili mnogo, tako da sam i tu nesto okrenula na salu. Lepo se ispricali, ismejali i krenuli dalje :) Isto kao za sve, zavisi na koga naletis i kakav utisak sam odajes.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje, isao bi u kanadu u posjetu od papira imam:garantno pismo, kopiju pasosa od dajdze, imam ispunjen formular IMM 5257 imam kopiju svog pasosa, imam 2 slike svoje, moji su otvorili restoran prije 1 god I ja sam ovaj mjesec poceo raditi u restoranu znaci imam potvrdu da sam I u radnom odnosu, da li bi mi jos sta pomoglo da imam vece sanse da odem u kanadu..hvala svima svaka info. bi mi dobro dosla..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 29.1.2016. at 17:54, Dalibor1 je rekao/la:

sta mislite imamo  li sansu za turisticku vizu?

Trebalo bi da imate, što ne biste. Ako ste dosta putovali (i vraćali se) to vam je plus. Mene je službenik ambasade pitao gde sam sve putovala i kada sam počela da nabrajam, rekao mi je da će mi viza biti odobrena. Ponesite i stare pasoše, obavezno.

Što se tiče ostalih dokumenata, ponesite sve što mislite da vam može pomoći da dokažete da ste vezani za svoju zemlju i da ćete se u nju vratiti. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895518
    Ukupno poruka