moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Ako je formular na engleskom, onda i odgovori na engleskom. Daju na deset godina, ali daju i na godinu dana, sve zavisi.

U trenutku kad dodjes u USA, carinik ce ti odrediti koliko smes daostanes. Obicno je 6 meseci, ali moze da bude i tri. Pitaju gdeides, koliko ostajes, das otiske, slikas se i to je to.

Hvala,kamilice.Sve smo odradili,sad cekam dva dana,da prodje uplata,jer sam gotovinski placala,pa da posaljem formular.Inace ,to gotovinski je bas gnjavaza.

Za sad se molim Bogu samo da dobijem vizu,nema veze na koliko. :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Извини што нисам одговорио, нисам био ту.

Какогод, покушај да не будеш нервозна и да одговараш на питања искрено, ненападно и без очајничког става. Написао сам већ да код ЦИА-е то не пали. :)

Барем док не добијеш дипломатски пасош. :hladjenje:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala,kamilice.Sve smo odradili,sad cekam dva dana,da prodje uplata,jer sam gotovinski placala,pa da posaljem formular.Inace ,to gotovinski je bas gnjavaza.

Za sad se molim Bogu samo da dobijem vizu,nema veze na koliko. :smajl:

Ako ti nesto znaci, americka viza mi je bila jedna od najlaksih za dobijanje. Oni su opusteni, popricaju malo sa tobom, odmah znas na cemu si. Nema razloga strahu.

Jedino ne pustaju kad vide da nekoga nista ne vezuje za Srbiju (posao, studije, itd)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ameriko,here I come!!! :happy:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

БРАВО! :ziveli:

И, јесу ли копали у ситна цревца?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje..pre par meseci sam aplicirala za turisticku vizu i nisam uspela da je dobijem,a posto ce moj decko uskoro dobiti H1B vizu mogla bih preko njega da dobijem H4 vizu..Da li neko zna koja je procedura oko dobijanja te vize i koliko se ceka na nju? Hvala 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da kazem nesto u vezi dobijanja vize.Uglavnom je proslo sve kao sto su opisali corazon_bg i Badza,s tim da sam se zadrzala malo duze.U 9.15 sam stala u red ispred prijavnice,a izasla sam u 10.50.A pre tog reda smo cekali bas na pocetku dvorista,nas dvadesetak.Mislim da je nas desetoro imalo zakazano u isto vreme(ono sto je pominjala corazon).Prvi i drugi salter sam prosla za cas,i svi ostali,al dok docekah treci,osedela sam! Pitao me je(covek na trecem salteru) kod koga idem,koliko planiram da ostanem,da li sam ranije isla u USA,posao,porodica...ko mi placa put,cime se bave moji domacini u SAD,i tako .

Ja radim u pekari koja je u mom gradu jedna od boljih firmi,ali kad sam rekala cime se bavim,to mi je izgledalo tako sitno.Ali,prodjoh :D !E,da,pitao me je i zasto nisam nikad do sad odlazila u Ameriku! On je razgovor zapoceo na engleskom,a ja ,posto nisam sigurna u svoj engleski,sam pricala na srpskom,pa je i on nastavio posle.Interesantno mi je bilo da nigde nisam videla sat,samo ona dva TV-a.Na jednom sve vreme ide objasnjenje sta se i kako radi.Tu pise da je onaj zadnji cova ,koji odobri ili ne odobri vizu,konzul.

Jos i ovo:ja ponela samo dva papirica,jedan da sam u stalnom radnom odnosu i jedan iz banke.Ni jedan nije tazio na uvid

,a neki su donosili citave registratore :ohmy: ! Toliko

od mene ,mozda bude neka foto tura iz S.F.

Badzo,tebe citam u kalifornikaciji!

Pozdrav!

Zaboravih da kazem:prijavu sam poslala u ponedeljak,imao je slobodan termin vec u sredu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

trebalo bi da idem krajem septembra u njujork da posetim firmu za koju radim odavde. Kad otprilike da pocnem sa vadjenjem vize? I kakve su uopste sanse da dobijem vizu ako radim za kompaniju iz nyc (kontam da je to otezavajuca okolnost jer ko garantuje da nece kompaniji dunuti da ostanem tamo da radim, mada ja licno ne bih jer ovde zivim kao bog, tamo bi mi bilo knap)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja iz ambasade...utisci su fenomenalni, sve je jako lepo organizovano. Decko i ja smo se prijavili kao supruznici (vanbracna zajednica), tako da su nas ispitivali zajedno. Pitali su nas ko nam je rod kod koga smo naveli da idemo, koliko je tamo, zatim zasto idemo, cime se bavimo i zasto sm odlucili sad bas da idemo. Ni jedan jedini papir nam nisu trazili, fascikla je bila kod nas sve vreme. I cini mi se da nikoga nisu odbili danas.

P.S. neki pre poznanici sto su aplicirali vec su nas savetovali da apliciramo pocetkom meseca (mozda i ima neke veze, ko ce ga znati)

Ako neko ima neka pitanja slobodno nek pita ovde..ja sam se toliko informisala pre apliciranja, a sve je proslo tako lagano..

Srecno svima!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikako da ispricam sta mi se desilo prilikom ulaska u SAD.
Kao sto sam vec pisala,vizu sam dobila k'o od sale,medjutim na ulasku u zemlju onaj tamo iz imigracionog me je dobrano nasekirao.Moji kumovi su me tesili da to tako mora,da im je to posao,medjutim...
 Stala ja pred salter,sva radosna,a sluzbenik sav zvanican,pita me kod koga sam posla,ko mi je kupio kartu,sta cu da radim u SF? Engleski ne znam bas dobro,pa sam ponesto objasnila,medjutim nisam znala da mu kazem sta cu da radim u San Francisku.On,sav ljutit,bar se meni tako cinilo,pita me koliko imam para,kako on da zna da cu ja  da izadjem iz zemlje?Ja ,vec na ivici suza,osuslia mi se usta,najzad rekoh da ne znam bas dobro engleski da bih mu objasnila sta cu da radim sa kumom u Americi,i da imam sina i muza u Srbiji,da nemam zelje da ostanem u SAD.I,da,tazio mi je povratnu kartu,a ja imam samo u telefonu,u g.mailu.Tamo nema interneta,pa i tu zakazah.
Ja vec bila odusala,ali kad pomenuh porodicu,on me pusti.I udari mi dozvolu boravka 6 meseci. :ohmy:
Da li to tako mora,ne znam,mene je istraumirao ljudski.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš neprijatno iskustvo. Oni uvek pitaju kod koga ste pošli i koliko para nosite. Ja sam im svaki put odgovorila da imam kreditnu karticu i to je to; ne traže ni da se pokaže. Avionsku kartu obavezno i odštampam, za svaki slučaj. Ne vraćaju oni tek tako, samo ste se džaba iznervirali. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Шта рећи? Мора тако. Заиста је непријатно када јако слабо знате језик, а питају вас врло конкретне ствари.

Но, то и некако, али треба узети за наук (свима!) да одштампате ваучер (авионске карте, штјазнам, принтскрин) који сте добили од агенције када сте куповали место у авиону. Сама чињеница да се ради о повратној карти и датумима (а то ту лепо пише!) помаже око могућих дилема са службеницима имиграције, царине и аеродромске безбедности.

Ја сам се мало спрдао са свиме тиме у мојој теми о САД, али признајем да је и нама зебња била солидна, а могу само да мислим како је онима који путују сами први пут и од енглеског знају само да се учтиво поздраве. Као моја госпоја, рецимо. :)

Какогод, ајте сада мало Ви, Цецо Перецо, да чујемо и видимо о лепотама Северне Калифорније и самом граду Сан Франциску. Ја сам Јужну описао, како-тако.

Свако добро!

П.С. Тамо нема интернета, са разлогом. :)
П.П.С. Лула, нама нису тражили увид у паре, а и да јесу, не би имали шта да виде, искрено... :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav...Muke sa USA vizom to je haos.Decko mi je tamo vec godinu dana, a ja nema sta nisam pokusla i nista.Sada sam krenula da sredjujem Krajansku(slovacku) vizu i zanima me kako gledaju u ambasadi na nju uzevsi u obzir da je Slovacka u EU (ako imate drzavljanstvo ne treba vam viza) Jos jednom ponavljam viza, dobicu Krajansku vizu ne drzavljanstvo. Ako neka ima iskustva ili zna nesto neka pise...Svim ostalim clanovima zelim puno srece i da ne odustaju jer to je ovde kljucno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pratim vec duze vreme temu i nisam primetil da je neko imao slucaj kao je..Dakle decko mi je u USA radi na turistickoj vizi,i ja sam u novembru probala da dobijem turisticku,ali sam odbijena..Medjutim on je aplicirao za H1B vizu i odobrena mu je,ali ona pocinje da vazi od oktobra i on pre toga mora da ode na intervju u ambasadu..E sada nas plan je da se u septembru vencamo i da onda odemo zajedno da intervju ja bi aplicirala za onu H4 vizu..E sada prvo pitanje je,da li ce praviti problem ovo sto sam odbijena za turisticku? Drugo pitanje da li je bitno da nam adresa stanovanja bude ista? Posto je njemu prebivaliste ovde u Beogradu,a meni u drugom gradu,ali ja ne bi menjala zbog adrese u pasosu..E sad da li oni oupste obracaju paznju na to? Hvala unapred svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš neprijatno iskustvo. Oni uvek pitaju kod koga ste pošli i koliko para nosite. Ja sam im svaki put odgovorila da imam kreditnu karticu i to je to; ne traže ni da se pokaže. Avionsku kartu obavezno i odštampam, za svaki slučaj. Ne vraćaju oni tek tako, samo ste se džaba iznervirali. :)

Ja sam bio dva puta i nikad me nisu pitali ni koliko para nosim ni kod koga i zasto idem. To valjda zavisi kako te ocene. Oba puta je bilo samo welcome to usa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895518
    Ukupno poruka