moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Pozdrav, jedno pitanjce.

Naime, meni svekrva zivi u USA vec 12 godina, znaci ima sve njihove papire itd. Stalno nas je zvala da idemo tamo, ali sam ja odlagala i iskreno meni se i ne ide... Ali eto odlucih da probam. Dakle, muz ima posao ovde, na istom poslu je vec 13 godina, auto na svoje ime, ja sam trenutno nezaposlena. Pa kolike su sanse da uopste neko od nas dobije vizu? A spominjala je neko spajanje porodice koje ja ni ne razumem najbolje... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao za NY preko agencije? Za novu godinu, ili bilo kako.

Nesto razmisljam da idem na docek nove godine u NY preko agencije.

Nikad nisam bio u NY, tj nikad nisam bio u Americi, pa reko mozda se viza lakse dobija ako ides sa agencijom?

Pare nisu problem. Nisam zvanicno zaposlen, mada radim :D Ja sam freelancer umetnik itd...da li je dovoljno da im pokazem koliko imam kesha na deviznom racunu?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja dobio vizu B1/B2 u novembru 2016  godine na 10 godina.Sreci nikad kraja,ali nemam nameru da zloupotrebim tu vizu i ostanem da radim ili da se zenim.Imam 28 godina porodican posao,vezu sa devojkom od 2 god,tako da idem samo u poseti rodbini,i turisticki.Inace su me jednom odbili za vizu,bilo je to 2013.

Izmenjeno (CR7)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas drugu temu ali iz mog iskustva, pare ti apsolutno nista ne znace niti rezervacija preko agencije. Nikakve papire mi nisu trazili niti sam nosio.

Bar po temama koje sam davno vrteo, vece su sanse da vizu dobiju oni koji su vise vezani za RS (imaju nekretninu, automobil, stalni posao itd itd), mada pravilo je da nema pravila.

Ostaje ti da pokusas pa kako bude.

Srecno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko mozda zna koja su pitanja kada ides za VISU ako ti je dete azilant sa proverom...
I odgovore koji bi trebali da damo?!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molio bih za pomoc ukoliko je neko imao situaciju slicnu mojoj. Pre nešto više od 3 nedelje bio sam u američkoj ambasadi na razgovoru za dobijanje turističke vize. Na kraju procedure konzul mi je odobrio dobijanje vize i dao mi žuti listić (tek kasnije sam razumeo da boja listića verovatno ima neko značenje). Pasoš je zadržao. Od tada do danas nikakvih informacija od strane ambasade nema. U međuvremenu sam isčitao sve forume i uglavnom ljudi kojima je odobrena viza dobiju roze obojen formular sa uputstvima o preuzimanju pasoša preko DHL-a. Imam kako se danas u žargonu kaže državni posao, radim na istom mestu više od deset godina, imam stan, kola.Zaista hoću da otputujem na 3 nedelje u ameriku turistički, ne pada mi na pamet da ostajem tamo ili radim na crno.  Nikada nisam radio ili imao veze sa politikom, policijom, vojskom ili službama bezbednosti, nikada isleđivan ili osuđivan, zašta bi pretpostavljam neke dodatne provere bile moguće. Na kraju još malo biće i mesec dana kako mi je odobrena viza a svoj pasoš nisam dobio nazad. Ništa mi nije jasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čekaj bre, kako to misliš zadržao ti je pasoš :shokiran: ... šta je on tebi tačno rekao? Da li čekaš neko rešenje ili ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

И шта би на крају? Оде, не оде?

Nismo jos otisli :D

Tek sad videh pitanje :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel neko skoro vadio vizu turističku? Ja nešto merkam neki cross country trip kroz Ameriku preko leta.

Valjda neću imati problem posle Irana da uđem ponovo u SAD. Bio 2007

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pomoc prijatelja:)

Blic pitanje,mozda je i bilo negde na ovih 26 strana,iskren da budem mrzelo me sve da citam,sa pretragom nisam imao srece.

Pitanje glasi:da li ovaj tip vize,po isteku starog pasosa, moze preneti u novi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko znam... nista od prenosenja ali je viza validna i u tom starom samo ne sme da bude probusena. dakle poneti oba pasosa.

ovo treba i zvanicno neki sluzbenik da potvrdi..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti ovo sto ti je rekao @Jack Sparrow negde pise na sajtu (bar je pisalo u novembru 2016 kada sam ja dobila vizu). Meni je pasos bas istekao pre neki dan i kada su mi ponistavali stari naglasila sam da mi ga ne buse zbog USA vise. 

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su pre neki dan u agenciji koja se bavi između ostalog i tim posredovanjem za USA vize objasnili bas to: kada se poništava stari pasoš treba naglasiti da je unutra važeća viza koja mora da ostane neprobušena. Onda se za put u USA nosi i stari i novi pasoš i to je obavezno. Kaže mi žena u agenciji da su ih ranije prelepljivali, a da sada to ne rade već su obavezna oba pasoša. Ja takođe imam vizu do 2027, a pasoš mi ističe ranije, pa sam se zbog toga i raspitivala. Nadam se da sam pomogla.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam drugari;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva da poseta Rusiji moze da pravi problem pri kasnijem dobijanju USA vize?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka