moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Pre 20 sata, SmekerxD je rekao/la:

Imam jedno pitanje, isao bi u kanadu u posjetu od papira imam:garantno pismo, kopiju pasosa od dajdze, imam ispunjen formular IMM 5257 imam kopiju svog pasosa, imam 2 slike svoje, moji su otvorili restoran prije 1 god I ja sam ovaj mjesec poceo raditi u restoranu znaci imam potvrdu da sam I u radnom odnosu, da li bi mi jos sta pomoglo da imam vece sanse da odem u kanadu..hvala svima svaka info. bi mi dobro dosla..

Pitas za Kanadu . U sustini ne bi trebalo da te odbiju , mada bi bolje bilo da imas bar malo duzi staz , napisu ti i overe da koristis godisnji odmor ''od-do'' , npr mesec dana ,znaci moras da se vratis na posao . ne pricas tamo o 2-3 meseca , nego ides u posetu ujaku . Ponasaj se kao turist , sto u sustini i jesi . I srecno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Прекопираћу овде текст са  другог форума који сам написао пре пар дана након разговора за визу. Не знам зашто воле људи да се праве паметни и да лупају глупости око неких детаља за визе.

 

"Пре свега, после данашњег искуства и своје историје, и слушања прича других људи, дефинитивно не постоји писано правило тј неки критеријум по коме се дају визе. Али буквално.

 

Дошао сам у заказан термин, мало су каснили са прозивком. Испред те прозову, прегледају ти ранац и улазиш у пријавницу. Тамо се ранац детаљно прегледа, каиш се скида, сва електроника итд. Препорука је да се не носе лап топови јер немају где да их оставе, само неколико касета. Када се прође пријавница из дворишта се иде у чекаоницу. На улазу ти поставе дебилно питање да ли аплицираш за визу? (не, дошао сам по крофне)… Извуку из свих папира само потврду ДС160 и пасош и нагласе да папире које имаш показујеш само ако ти то конзуларни радник затражи. Добијеш број и седнеш.  Данас је била огромна гужва, ја сам био унутра типа 2 и по сата. Чекаш прво за шалтер где предајеш потврду и пасош, питају те која је сврха путовања и да л си некад био у УС. Одеш седнеш и чекаш другу туру да се појави твој број. Одеш оставиш отиске прстију, прво лева рука без палца, па десна и на крају палац до палца. Ово пишем јер нисам могао да верујем да људи не могу да скапирају шта треба да ураде по два три минута, а она жена хоће да одлепи.

Након тога опет седнеш и чекаш разговор који се данас одвијао на шалтеру 4, 5, и 6. На почетку је само 4. шалтер радио и разговори су били на српском, с  тим да је та жена била толико арогантна и редом је одбијала људе са ненормално добрим доказима.  Пример човека који има 55 година, пара, станове, фирму овде и у Италији од 1989. Када је чула да има фирму у Италији почела је да прича на италијанском пар минута са њим ваљда да га провери. Након свега она каже ви немате довољно финансија да издржавате вашу петочлану породицу?!? И као остао би илегално иако човек сам иде. Редом је одбијала и млађе људе, са образложењем превише сте млади и остали бисте у УС. Чак је пар људи одбила као тек пар година раде у тим фирмама у којима су сада. Баш дуго сам се задржао тако да сам бар 70 људи испред мене имао са разговорима. Јако је непријатно што се све чује, не знам што нису бар мало побољшали то у новој амбасади. Шалтер 5 је много више одобравао визе, али је неколико одбио, док на шалтеру 6 од 16 људи укључујући мене сви редом су добијали визе без задржавања. Моја нека сулуда теорија која ми је пала на памет, да већ раније направе селекцију ко је мање а ко више ризичан. Рецимо бројеви не иду по реду што је исто било интересантно. Ја сам много раније попунио ДС160 пре него што сам отишао на разговор, типа 2 месеца, могли су да ме испитују колико хоћеш :Р

Е сад моја ситуација. Ако се неко од старијих сећа, одбијен сам био 2011.**  за визу и до сада сам пратио све могуће ствари и гледао када је најбоље да аплицирам. То што сам био одбијен мени је значило да имам баш велике шансе да опет издувам. Имам статус студента, али и радим преко омладинске и тренутно по уговору о ППП. Од папира сам понео, уговоре, потврду о студирању, листу положених испита, индекс, извод са рачуна али не о стању него да сам у последња два месеца примио плату и од кога са износом, и један папир од пре неки дан кад ми је сестра послала 1500 евра.

Дошао сам на ред коначно, и одмах ме је питала да ли причам енглески, јер она не зна српски. Нисам баш нешто сјајан у конверзацији,  поготово што нисам био спреман за неки дубљи разговор ал ајде.

Од папира ми НИШТА није тражила. Али буквално. Све што сам понео ништа.

 

Од питања: Где идем, зашто и код кога? Да ли сам некада био у УС? Да ли сам био у било којој земљи? (иако је испред испечатиран пасош преко пола :bang: ) Колико планирам да останем? Да ли имам фамилију у УС? Чиме се бавим? Који факс, година и смер? Који посао тренутно и позиција? (од попуњавања ДС160 па до разговора сам променио посао у међувремену па сам то напоменуо). Ваша виза је одобрена. Толико сам био шокиран да сам на то њено одговорио А? :biggrin:

За приходе сам ставио у апликацији 30-40 хиљада месечно, иако ми је сад на овом пројекту дупло више, али није питала.

Тако да: Ако сте одбијени, имате шансе после пар година, ако немате куће кола и станове имате шансе, ако немате велику плату имате шансе, ако сте само јадни студент имате шансе. Али исто тако ако све ово имате можете да немате шансу. Иначе имам девојку американку, и рекао сам када ме је питала да идем да посетим родитеље (иста особа као и 2011.) своје девојке која је амерички држављанин. Тако да и ова теорије да мисле да ћеш остати ако идеш код девојке/дечка у мом случају пада у воду. После свега овога данас понављам, апсолутно нема правила што се тиче виза.

Следеће недеље када покупим пасош ћу погледати на колико сам добио. Моја нека процена у најгорем случају 6 месеци, у најбољем 3 године, за 10 година нема теорије."

 

**Иначе 2011. сам аплицирао са статусом запосленог имао сам 20 година. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ispravi me ako gresim, ali ti ides u us da bi tamo ostao jel da?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Наравно да не, зашто бих остао? Девојка овде има добар посао, ја имам исто добре послове које радим, и још не планирам да завршим школовање тј планирам још додатно мастер. Ако будем желео у будуности да живим у УС, тамо ћу регуларно отићи да останем, не сигурно преко туристичке визе на црно..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozes li mi reci samo sta imas u pasosu gde si se sve cekirao. dakle bez bosne/hrvacke/madjarske/grcke...ne koje pecate imas u pasosu nego gde su ga sve elektronski cekirali posto pretpostavljam da je biometrijski..

hvala.

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osim svim granicnim prelazima sa okolnim zemljama i tim koje si pobrojao, Sofijski aerodrom, ulazak brodom u Spaniju Malaga, Budimpesta aerodrom, Pariz aerodrom, Valensija aerodrom, Rim aerodrom, Turska... 20 drzava sam posetio ali posto najvise koristim bus/voz kada udjem u Sengen se ne registruje nigde.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pretpostavljam da je vecina toga bila nakon te 2011 kada si odbijen.

smesno je kad ljudi traze vizu za US a nisu nasli za shodno da banu do rima/pariza/barselone itd. prva ''turisticka'' destinacija im je slucajno bas US. a onda kada ih odbiju se cude, kako sad toooooooooo? pa tako lepo.

po meni, NSA ukuca broj pasosa i gleda gde si se ti Mile sve cekirao u zadnje vreme tj da li si putnik ili smutnik. i to im je broj jedan kriterijum (ako nisi na nekoj od lista). nakon toga sve ostalo. smesno je ocekivati da neki tamo sluzbenik moze da te pusti ili odbije ako NSA kaze da mozes ili ne mozes uci u zemlju.

zato mi se cini da dosta ljudi ima ''taj osecaj'' da je razgovor samo formalnost i da se 90% statusa vec zna. ostalih 10% za koje NSA kaze tipa ''NE ali ne KATEGORICKO NE'' mozda taj sluzbenik moze reci ''sumnjiv si ali eto ti idi...'' pa da odobri vizu. cisto da ne odvrate sve sa labavim dokazima o izlasku iz US od apliciranja za vizu jer sam siguran da im to donosi i zaradu posto nema sanse da su troskovi administracije 160usd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Иначе сам добио на 10 год визу. Морам да ти кажем да најблаже речено то није тачно што причаш. То што си написао нема везе са везом, јер иначе људи остају много чешће на work&travel, него на туристичкој. Друга ствар, зашто би морао да идеш у све те побројане земље да би добио визу да одеш да видиш некога или на одмор. По твојој логици, то значи да уложиш 2000 евра на путовања излупаш пасош и онда добијеш визу и останеш. Онда испада да су дебили они јер верују у све то што си им рекао. Исто тако новац и некретнине ништа буквално не могу да значе, паре можеш да узеш од неког на зајам, а стан да ти препишу родитељи фиктивно. 

Како можеш да објасниш чињеницу да сам обијен 2011. године а исто тако сам путовао, имао и бољу ситуацију него данас? По нету се могу наћи људи са по пар излупаних пасоша са визама и опет су одбијени. Само и искључиво субјеективни осећај тј оцена неког од стране радника. Евентуално се раније на основу ДС160 разврстају људи по неким категоријама. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ahahahaha...jeste, neki tamo budjavi sluzbenik pusta u US koga hoce zato sto sto je lepo prozborio sa istim. a sistem koji kosta x hiljada miliona dolara sluzi za gledanje u pasulj.

aj ne budali molim te...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Шта да ти кажем, пошто нема сврхе са тобом на фин начин разговарати, заобиђи постове које качим...

Пошто си др мр за УСА визе, саветуј људе шта и како да раде пошто знаш њихов систем издавања виза.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljam i ja o posjeti USA, tačnije posjetio bih tetku. Moram priznati da se nisam mnogo informisao, moraću u skorije vrijeme. Ono što me zanima je da li bi ona trebalo da mi pošalje neko garantno pismo i da li mi ono povećava šanse za dobijanje vize? Generalno, kakav im je stav prema posjetama familiji, da li to smatraju rizičnijim u smislu povećane vjerovatnoće za ostankom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Scorpio dozvoli da se nasalim s tobom. Ti gde si sve putovao u poslednje vreme, bio bi im jako sumnjiv :D podrobno bi te ispitali.  Inace treba garantno pismo, pozeljno je, ali ti ni ono ne garantuje nista.Ako imas posao stabilan, porodicu i nekretninu na svoje ime, to im vec govori nesto, da nisi toliko zainteresovan da ostanes. Moguce je da spomenes i svoje blogove o putovanjima, iz njih se vidi da se ne krijes i da imas novinarske i putopisne ambicije.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba garantno pismo, ono se ne koristi vec dosta dugo. Cak na sajtu ambasade pise da bukvalno nista ne pomaze. Ja sam to pozivno pismo iliti garantno imao 2011. pa sam glatko odbijen. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pomaze apsolutno nista . Ni nekretnine ni ''sigurni'' poslovi ni pare na knjizici ni pozivna pisma , tetke , verenice , dede ..... kako vam ocene psiholoski profil i da li zelite da pobegnete odavde u vidu lastinog repa ... tako ce i odluciti o vasoj vizi.  Oni su skolovani i trenirani za tu vrstu posla .

Moje odraslo dete i ja smo dobili od prve turisticku vizu na 10 godina a ona nema nista na svoje ime . A kad je dobila zvanican poziv iz USA da radi u jednoj kompaniji nekoliko meseci sa datumima od-do jer je strucnjak za neku oblast i ona je njima trebala a ne oni njoj i pored gomile pritisaka te kompanije na krajnju instancu koja odobrava jer morala je imati radnu vizu za taj posao kod njih - nisu dozvolili . Bez obzira sto ona nije imala nameru da tamo ostane.

Trenirajte sebe pred razgovor da budete smireni i sigurni u sebe da cete se vratiti . Pokusajte tako da zracite . Da vam se ne vidi iz ociju ocajna zelja za vizom . Znam da je tesko ali nije neizvodljivo .

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odobrena mi je turistička viza za USA. :yesss: Koliko god sam mislio da mi je svejedno prije nego što sam došao u ambasadu, tamo me je uhvatila trema pred razgovor, pogotovo zato što su od troje prije mene dvoje odbili. Viza mi znači ne samo zbog putovanja, nego i zbog utiska koji sam ostavio, jer da su me odbili osjećao bih se baš kao građanin trećeg reda. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka