moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

zdravo, imam jedno pitanje vezano za popunjavanje ds160 obrazca.. Planiram turisticki da idem u Ameriku kod rodjaka na mesec dana i ne znam sta da stavim sa purpose of trip, posto nema ni jedne relevantne opcije.. link sa opcijama: http://www.immihelp.com/visas/ds-160-form/travel-information.html

Hvala unapred..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ides na B2.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@corazon_bg: Blago tebi... suprug i ja smo se vencali pre nedelju dana i dosli u ambasadu danas, rekli da idemo na medeni mesec, da smo podneli zahtev za kanadsku vizu, u procesu smo, nismo jos dobili, jer se kod njih ceka dva meseca... doneli smo sve zivo od papira i sve prevedeno kod sudskog tumaca (bacene pare) i nista nisu ni pogledali sem vencanog lista... odbili su nas samo tako. Iako smo imali oboje po nekoliko hiljada na racunu, iako smo imali prijatelje sa americkim pasosima kod kojih idemo na nekoliko dana...

Ja sam studnet (sa 38 god.) imam jos diplomski, imam potvrde da vec godinama radim honorarno u jednoj firmi i jednom sportskom centru i da me ocekuju na poslu. Imam svoj stan, koji mi je majka poklonila, majka ima svoj stan. Suprug radi u drzavnoj firmi vec 10+godina. Ima dete iz prvog braka, ima auto, ja nemam dece iz prvog braka. Ali sluzbeniku koji nas je merkao je ocito bilo cudno sto nisam uzela muzevljevo prezime (a nisam prosto iz prakticnih razloga menjanja dokumenata) i samo nam je rekao zao nam je ni jedno ni drugo ne ispunjavate uslove i cao!

Ocajni smo, ali sta cemo idemo dalje...pokusacemo kanadsku pa mozda kasnije opet americku, jer ne svrhe kao ponovo aplicirati dok se ne promeni celokupna situacija...

Mislim da stvarno nema veze sta donesete na razgovor koliko na koga naletite... to je moje licno misljenje, nakon danasnjeg debakla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala greska sto ste predali dok niste dobili Kanadsku.To bi odmah plus.Ovo za sudskog tumaca,prevodi,je stvarno bilo nepotrebno.Mozda jednostavno sam pristup nije bio zadovoljavajuci.Vise srece sledeci put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zasto ne koristite agencije koje su povezane sa ambasadom i rade ta popunjavanja on line ?

Pre nekoliko meseci meni je hitno trebala usa viza a nisam imala vremena ni da sednem za racunar. Cula za odredjenu agenciju ( namerno ne navodim jer mislim da dosta njih to radi ) platila 2000 po osobi .

Stvar je u tome da oni sve lepo objasne , odmah vide eventualne probleme i naprave pripremu za razgovor i sa decom cak .

Viza uopste nije jeftina tako da taj extra trosak nije nista u odnosu na mogucnost gubitka sveg novca . Mi smo svi dobili od prve na 10 godina.multi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sinisa -CZ: Aplicirali smo prvo za americku da bismo pokusali da dobijemo multi kanadsku. Tako su nas posavetovali u agenciji kojoj smo platili 2000din po formularu. Prevodili smo sva dokumenta vise zbog kanadjana, pa je tumac samo uradio jos jedan print koji smo iskoristili za usa.

@kondukterka: Isli smo preko agencije, bas zato ali eto nije ni to neka garancija izgleda... ili smo prosto naleteli na ne tako dobru agenciju...:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da i jedna agencija moze garantovati dobijanje vize . I ja sam shvatila da bukvalno zavisi od toga na koju nogu su ustali tog dana .

Ali ...sto je bilo do mene i celokupne pripreme i psihicke i fizicke ( neverovatno ali istinito :D ) sve je odradjeno . Zabranila sam u kuci danima da se uopste pominje sumnja dali cemo dobiti ... za mene, mi smo vec bili u avionu . Usli smo sa takvom sigurnoscu , zabranila sam svima da koriste engleski, iako svi znaju ... i svuda smo pricali srpski . . Kao oslobodioci Beograda ... istina je da mi dosta putujemo i obisli smo dobar deo planete ... ali je cinjenica da prema papirima, da su ih pogledali ni u ludilu ne bi dobili vize , bar jedna polovina. Ceo stos je u utisku ... a ne u nekretninama . U ni jednom momentu ne treba da posumnjaju da ce te tamo ostati ... a mi to nismo ni imali namere tako da je sve bilo lakse za nas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta je tu je,povratka nema.Za sledeci put pripremite se bolje,pokupite iskustva ovde npr.Po meni bez agencije.I planirajte to uraditi barem 6 meseci pre puta,cisto psiholoski.Cifra za vize nije naivna pa budite temeljni u nameri da predate i dobijete vizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali americka ambasada provjerava potvrde za posao? Znam da mogu da se jave u kompanije, ali pitanje mi e dali mogu da provere u Agencija za zaposljenje ili druge institucije dali stvarno to lice je u redovan rabotan odnos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako zele , mogu ... sa svima su povezani i sve im je dostupno .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo, a sedela sam ispred saltera za vize i naslusala se razgovora i razgovora, je da retko kad odbiju nekog bez razloga.

A naslusala sam se svakakvih prica. Npr: sta ste po zanimanju? Frizerka. Gde radite? Od kuce. S kim zivite? Mama, tata, brat, sestra, tu je i baka. Hvala, sledeci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koja agencija to popunjava,posaljite na pm broj ili link

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не треба вам никаква ђавоља агенција, све се то лако попуни онлајн, ако иоле знате енглески и имате све тражене податке код себе. Чак и ако немате, снимите ту сесију и наставите је када се смислите поново.

Попуњавање први пут заиста дуго траје, јер човек мора да одговори на гомилу питања, многа су бизарна али ако се попуњава више образаца, следећи иду далеко лакше. Ако идете код некога у САД, нека вам тај буде при руци (Скајп, Вибер...) да попуните податке везане за њега одмах.

Сликајте се код професионалног фотографа. Они знају како да то ураде да вас систем не одбије још на почетку, када качите дигиталну слику. Савет: проверите вашу слику одмах на почетку на самом сајту, пре попуњавања ДС-160 (ваљда се тако зове јер виза кошта 160 зелембаћа?).

Не сликајте се сами код куће! Један лик је то урадио, па иако му је слика прошла на апликацији, није у амбасади, па су му Амери рекли да има сат и по да се негде слика као човек и дође опет да наставе. Отрчао је као без душе. :)

Од докумената за интервју вам је потребан само пасош. Али, и сваки други доказ да сте везани за Србију и да ћете се вратити. То је већ индивидуално, али једини савет који имам је да никако не купујете авионске карте пре добијања визе, јер ће вам то бити само минус, и да вам никаква "гарантна писма" нису потребна, нити су гаранција ичега.

Иначе, користим прилику да кажем да је од попуњавања обрасца и уплате (онлајн, исто вече), као и пријема потврде... па до интервуја прошло мање од две недеље. Сам интервју је прошао без икаквих проблема, без баченог погледа на ИЈЕДАН наш приложен документ, сем, наравно - пасоша. Службеници су љубазни и не претерано радознали.

Саветујем да се за интервју обучете лепо (не нападно!) и наоружате осмехом. Уосталом, не зависи вам цео живот од те њихове #&"$%/$ визе. А они то лако прочитају на лицима неких сморених, презнојених и преплашених Србаља. Причајте им истину и не кукајте им о разлозима одласка и НИКАКО им не "наручујте" датуме и трајања боравка. То вам неће проћи. Уосталом, тек када ступите ногом у САД, видећете колико ћете заиста и бити тамо.

Ако некоме треба помоћ, нека пита слободно. Мени је користило искуство corazon_bg (са претходне странице), којој се искрено захваљујем.

Сад се треба само мало стрпети до поласка. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da napisem i ja moje iskustvo sa razgovora za vizu..Danas sam odbijena za turisticku vizu.. Razgovor je trajao par minuta,ali me ja konzul ispitivao svasta bukvalno od A do S..Bila sam ubedjena da cu dobiti vizu ali mi je na kraju razgovora rekao da trenutno ne zadovoljavam kriterijume za vizu.. Ovako od dokumenata mi je gledao samo psaos i index pitao,i sto se toga tice ja mislim da nema nikakvih problema jer sam upisala drugu godinu,a u psosu je mogao da vidi da sam skoro bila u Spaniji i Italiji..Ispitivao me gde mi roditelji rade i jos dosta nekih kratkih pitanja..E sada jedino sto mi se cini kao da mu je bilo sumnjivo je to sto sam u aplikaciji navela da idem kod prijatelja koji je Amerikanac,sto sam i njemu rekla..pa me je on kasnije pitao da li je on moj prijatelj ili decko,ja sam rekla prijatelj i da je dosta stariji od mene i da je ozenjen,sto je stvarno i tako..nista nisam slagala.. Pitao me kako smo se upoznali ja sam reklana vencanju zajednickog prijatelja,sto je opet istina..Pitao me je ko finansira put,ja sam rekla da cu ja kupiti kartu,a da cu biti smestena kod njih.. Ono sto mogu sama da zakljucim da je verovatno pomislio da mi on nije prijatelj vec decko,mislim ne znam sta bi drugo moglo da bude..Pre mene je bilo jos par ljudi neki od njih su vec i bili u Americi a i njih su odbili..Ja sam jako razocarana i u soku,stvarno ne znam sta da radim planirala sam da odem u New York za praznike i da se vratim naravno..Ja bih mozda opet aplicirala za nekoliko dana i mozda da ovog puta njegova zena bute ta da garantuje za mene i da ponesem njihove kopije i pasose..Nemam sta drugo da promenim stvarno..Sta vi milite o svemu ovome i da li neko zna nesto u vezi ovog brzog ponovnog apliciranja kakve su mi sanse? Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако смем да вам реплицирам, мада Вам то неће нимало помоћи...

То што сте били негде пре и вратили се у Србију, не занима их. Више их занима "празан" пасош, претходне посете САД или претходне посете неким егзотичнијим местима, где они шаљу своје "дронове" сваки дан.

Разлог за одбијање може да буде потпуно баналан, једноставно му се нисте допали тог тренутка. Не физички, већ психолошки. Јер, сјајни су у томе, верујте ми. Ваше разочарање и евентуално пропали планови их се не дотиче, ич.

Ситуација коју сте описали (да ли сте навели СВЕ податке о вашим домаћинима у апликацији, али БАШ СВЕ!?) јесте чудна, јер идете код некога ко вам није род, није (бивши) земљак, није вам партнер... све то они баждаре код себе, ђаволи. Новодонете папире готово сигурно неће гледати, већ оно што сте навели у апликацији.

Шансе да аплицирате пар недеља касније су једнаке добитку на лото-у... они Вас имају те Вас имају у бази података, а убрзано поновно инсистирање на визи ће Вас само сместити у категорију типа: "Permanent reject!", и шта ћете онда?

=====

5.000.000 илегалних имиграната које Обмана вуче преко границе тренутно им треба "као пилету сисе", па свако ко је иоле сумЉив (а био сам и ја!) је радо виђен за одстрел. Притом, хорор нас тек чека у Лос Аранђеловцу, I presume.

Жао ми је, али нисам Вам од превише помоћи. Мораћете сама да "преломите" 160 $.

Поздрав!

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka