moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Ako vec pise izvinjavam se, ali trenutno nemam vremena da citam sve... Kad se podnosi dokaz o primanjima koliko meseci obuhvata?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sad sam se setio jos necega.

Da li konkurisanje za Green Card moze da ugrozi sanse za dobijanje turisticke vize?

E to i mene interesuje, posto sam se i ja (idiot) prijavila na lutriju prosle godine. A saznacu odgovor 25. juna kad idem u ambasadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako vec pise izvinjavam se, ali trenutno nemam vremena da citam sve... Kad se podnosi dokaz o primanjima koliko meseci obuhvata?

Ja sam dala za poslednja 3 meseca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i moja potvrda o primanjima je bila za poslednja 3 meseca. To je neki standard....i uglavnom se sve potvrde o zaposlenju i visini primanja izdaju na tromesechni prosek. Jedino ako neka ambasada bas ne insistira na vecem (duzem ) periodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i moja potvrda o primanjima je bila za poslednja 3 meseca. To je neki standard....i uglavnom se sve potvrde o zaposlenju i visini primanja izdaju na tromesechni prosek. Jedino ako neka ambasada bas ne insistira na vecem (duzem ) periodu.

Znaci mogu bar tu foru da odradim, da podignem platu tri meseca pre polaska u ambasadu :)! Imam uzasno frustirirajucu situaciju, imam kola, stan i firmu a nista se ne vodi na mene (znaci kao da nemam :besan: ) ... Treba da idem da vidim familiju na do mesec dana, cak postoji mogucnost i kombinacije Kanade, sa deckom koji ima istu frustrirajucu situaciju kao ja... Vidim ja da ce to biti mission impossibile :besan:

Od poseta inostranstvu imam bivse bratske republike, okolne zemlje bezvizasce i one sto platis i dobijes vizu i jedan francuski sengen od pre dve godine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam uzasno frustirirajucu situaciju, imam kola, stan i firmu a nista se ne vodi na mene (znaci kao da nemam

Isto je bilo i sa mnom - kola se vodila na brata, stan na roditelje, doduse veoma stalan i dobar posao, ali to nije smetalo da dobijem vizu pre nekoliko godina. I bila tu kanadska odobrena (ulazak u usa iz kanade), mozda je i to pomoglo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci mogu bar tu foru da odradim, da podignem platu tri meseca pre polaska u ambasadu :)! Imam uzasno frustirirajucu situaciju, imam kola, stan i firmu a nista se ne vodi na mene (znaci kao da nemam :besan: ) ... Treba da idem da vidim familiju na do mesec dana, cak postoji mogucnost i kombinacije Kanade, sa deckom koji ima istu frustrirajucu situaciju kao ja... Vidim ja da ce to biti mission impossibile :besan:

Od poseta inostranstvu imam bivse bratske republike, okolne zemlje bezvizasce i one sto platis i dobijes vizu i jedan francuski sengen od pre dve godine...

ako nisi vlasnik firme, odnosno ako se firma ne vodi na tebe (kako kazes) onda mozes probati sa tom forom povecanja zarade (to mnogi rade, da ne kazem vecina) pa da izdas sebi potvrdu. Ali ako si vlasnik firme, onda ne znam kakva su pravila ambasade. Recimo kod banaka prilikom donosenja "finansijske" dokumentacije vlasnici DOO firmi donose potvrdu (pa ljudi onda prave kalkulacije mesecima unazad).....ali vlasnici szr, sztr..etc radnjica donose poreska resenja (o placenom porezu na firmu, i poresko reshenje na kome stoji kolika je vasa osnovica..odnosno tu se vidi onaj cuveni minimalac i to je cifra koju ne mozes da budzis=menjas). Ako si ti u toj drugoj grupici onda obavezno proveri sa ambasadom sta ti tachno treba od papira.

necu te plasiti naravno...ja sam imala potvrdu o zaposlenju i saobracajnu...nista vise od toga, ni stan, ni muza ni decu pa ni decka....kada pogledas skoro pa me nista ne vezuje za Srbiju (posao se lako zameni) pa sam ipak dobila vizu. Tako da glavu gore i nadaj se najboljem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako nisi vlasnik firme, odnosno ako se firma ne vodi na tebe (kako kazes) onda mozes probati sa tom forom povecanja zarade (to mnogi rade, da ne kazem vecina) pa da izdas sebi potvrdu. Ali ako si vlasnik firme, onda ne znam kakva su pravila ambasade. Recimo kod banaka prilikom donosenja "finansijske" dokumentacije vlasnici DOO firmi donose potvrdu (pa ljudi onda prave kalkulacije mesecima unazad).....ali vlasnici szr, sztr..etc radnjica donose poreska resenja (o placenom porezu na firmu, i poresko reshenje na kome stoji kolika je vasa osnovica..odnosno tu se vidi onaj cuveni minimalac i to je cifra koju ne mozes da budzis=menjas). Ako si ti u toj drugoj grupici onda obavezno proveri sa ambasadom sta ti tachno treba od papira.

necu te plasiti naravno...ja sam imala potvrdu o zaposlenju i saobracajnu...nista vise od toga, ni stan, ni muza ni decu pa ni decka....kada pogledas skoro pa me nista ne vezuje za Srbiju (posao se lako zameni) pa sam ipak dobila vizu. Tako da glavu gore i nadaj se najboljem.

Uzasno nervira to maltertiranje s administracijom, bar sto se tice firme necu morati da se raspravljam sa nekom neuroticarkom sama cu odraditi sve papire... a za ostalo je sve cista sreca.... Naravno familija ce garantovati za nas tamo.... Hocu da krenem potpuno spremna u ambasadu, da odradim sto je do mene kako valja.

I imam jos jedno pitanje, da li proveravaju potvrdu iz banke o stanju na racunu ili je samo prihvate takvu kakva se donese?

Hvala svima za odgovore i savete :)

Izmenjeno (blue)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I imam jos jedno pitanje, da li proveravaju potvrdu iz banke o stanju na racunu ili je samo prihvate takvu kakva se donese?

To ne znam - dasa za salterom sve dokumente lepo uzme, pogleda, propita te i kaze kada da dodjes po vizu (ili da ne dodjes uopste - ako te odbije); znaci, za vreme razgovora sa mnom nije nista proveravao u banci, bar mi tako nije izgledalo - ne znam sta su sve u mogucnosti da urade. Da li je posle mog izlaska iz ambasade neko nesto proveravao - to takodje ne znam, niti znam ima li tada svrhe, kad mi je ionako odobrena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ne znam - dasa za salterom sve dokumente lepo uzme, pogleda, propita te i kaze kada da dodjes po vizu (ili da ne dodjes uopste - ako te odbije); znaci, za vreme razgovora sa mnom nije nista proveravao u banci, bar mi tako nije izgledalo - ne znam sta su sve u mogucnosti da urade. Da li je posle mog izlaska iz ambasade neko nesto proveravao - to takodje ne znam, niti znam ima li tada svrhe, kad mi je ionako odobrena.

:) hvala! Znam kad sam dobila francuski sengen da nas je agencija posavetovala u vezi banke i sve je proslo OK:) Sad mi je malo lakse, ima sanse. Samo da oteram rodbinu kuci pa da mi urade potrebne papre i odoh ja :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam nosila nikakvu potvrdu od banke niti potvrde o posedovanju bilo cega...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ni ja nisam nosila potvrde i sve je bilo ok

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne dobih turisticku vizu,odbili me bez objasnjenja!

Inace sam IV godina fakulteta imam jos 3 ispita do kraja.Nisam zaposlena, nemam nista od imovine na sebe!

Kupila sam bila povratnu kartu na 3 nedelje.ALi su mi zato roditelji dobro situirani...

Planirala sam da idem sa mojim deckom koji ima USA turisticku vizu na 3 godine .Ponela sam gomilu papira od mojih roditelja -o njihovoj imovini,ali to nista nisu hteli da gledaju! Sta mi predlazete, ja zaista nisam imala nikakve namere da tamo ostanem,samo sam zelela da vidim AMeriku i to New York,Las Vegas i Miami na 3 nedelje. Ja i decko smo sve bili isplanirali do najsitnijeg detalja i kakav smor, odbise me...Nisu mi nista lupili u pasos, samo su mi dali neki papir, gde pise da nemam dovoljno cvreste veza sa Srbijom i gde pise da nemam pravo zalbe.Sta mi predlazete da li opet da pokusam ,ili za koje vreme opet da pokusam.Ne znam sta da radim, roditelji su mi obecali posto uskoro zavrsavam fax da ce mi isfinansirati ceo put i sve tamo, decku takodje , s tim sto je on dobio prosle godine vizu... Da li da posaljem neki mail Ambasadi ili sta da radim???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam dobila vizu na 3 meseca. Doduse, vadila sam je par dana pred napad na ambasadu i bilo je prilicno napeto. Dosta ljudi je odbijeno, ali vecina svojom krivicom. Nisu doneli odgovarajucu dokumentaciju. Recimo, dosla je devojka koja je imala pozivno pismo od brata i potvrdu sa fakulteta o studiranju. I to je sve. Ni indeks nije ponela. Mislim, dati tolike pare, a ne pripremiti se i informisati je potpuno neodgovorno.

Vecina ljudi koje ja znam je u poslednjih par godina dobijala multi na 3 god, pa sam se nadala da ce se to i meni desiti. Ali ...

Prijava za lutriju apsolutno nema nikakve veze sa prijavom za useljenicku vizu. Ako vas izvuku na lutriji to jos uvek nije garant da cete dobiti useljenicku vizu. Zapravo, tad tek pocinje procedura oko prijave.

Poenta price je dokazati da imas razloga da se vratis. Vesna, recimo porodicu koja ostaje, prijateljica kredit. Ja studiram, imam stalni posao vec 6 godina, deo nekretnine na moje ime, ali nisam udata. Odnela sam hrpu papira (jedva sam progurala kroz onaj saltercic) koji se odnose na moj status jer zaista nisam zelela da nagadjam sta je to sto se tom referentu cini da je najveci dokaz da cu se vratiti. Stoga, moj savet je da ne budete lenji vec da se zaista dobro pripremite...

Jos nesto, viza vazi i kada izvadite novi pasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine sam dobila na vizu . Trazila sam jedan ulazak, a dobila na tri godine . Moj muz je ove godine trazio na mesec dana a i on dobio na tri godine . Ja sam predala dokaz da sam zaposlena, prosek primanja u poslednja tri meseca,resenje o god. odmoru, krstenice roditelja (?), pozivno pismo iz Amerike ili dokaz o uplati hotela i sl.,ukoliko imas nekretninu na svoje ime-dokaz, ukoliko imas decu onda i njihovu krstenicu . Nisam nosila sve one papire tipa - M1 obrazac, radnu knjizicu i sve ono sto traze za Sengen . Moja iskustva sa Amerima su vrlo o.k. Srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka