moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Cao svima! Malo mi to cudno u vezi multi viza. Da li vam oni to daju samoinicijativno ili ste im vi trazili? Pitam posto vidim da je Vesna Ks namerila da ide u posetu na par nedelja, a dobila je multi na 3 godine.

Imam jednu USA vizu (za jedan ulazak) od pre nekoliko godina, mada vidim da neki ovde kazu da nema pravila i da to nije uslov da sledeca bude multi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima! Malo mi to cudno u vezi multi viza. Da li vam oni to daju samoinicijativno ili ste im vi trazili? Pitam posto vidim da je Vesna Ks namerila da ide u posetu na par nedelja, a dobila je multi na 3 godine.

Imam jednu USA vizu (za jedan ulazak) od pre nekoliko godina, mada vidim da neki ovde kazu da nema pravila i da to nije uslov da sledeca bude multi.

mislim da oni sami daju vizu sa vise ulazaka....ja im nisam trazio pa sam dobio multi:) .....

velike su sanse da ti drugi put daju multi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ni ja nisam trazila multi,samo da mogu na 3 nedelje da "skoknem",a oni dadose ovu...sad me vec "svrbi"da je iskoristim jos koji put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. Lepo se provedite. :) Vesna, sta da ti kazem, iskoristi je da recimo posetis neku od susednih zamalja u jednom cugu, Kubu ili tako nesto... Ako bude para i vremena... Eto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. Lepo se provedite. :) Vesna, sta da ti kazem, iskoristi je da recimo posetis neku od susednih zamalja u jednom cugu, Kubu ili tako nesto... Ako bude para i vremena... Eto...

Potrudicu se oko tog lepo provoda MAXIMALNO! n060.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

princeza se udaje:)

e, pa tata, da častiš:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto ti sad... Dva pitanja. Ovo mi stvarno nije palo na pamet, a trebalo je.

1. Moj pasos je onaj plavi (SR Jugoslavija) i vazi do 2011 godine. Sta ako dobijem USA vizu multi na 3 godine, a cuo sam vest da ovi plavi pasosi vaze jos samo ove godine, posle cega se moraju zameniti za ove nove (Srbija)? Da li sam pogresno cuo? Da li ce, ako je to tacno, moja hipoteticka USA multi trogodisnja viza vaziti samo ove godine, posle cega moram aplicirati za novu? Da se razumemo - to me mnogo ne tangira.

2. Da li odluka koju ce ti vizu dodeliti (single ili multi entry) zavisi i od toga kome ides u posetu? Npr, Vesna ide u posetu nekome ko je tamo permanentno, pa jos ako je rod ili slicno...(Vesna, izvini sto te uzimam kao primer - nadam se da ti ne smeta). Ja sam svoju proslu single entry vizu dobio tako sto sam izrazio zelju da "zujim" od grada do grada, bez pozivnog pisma od nekoga (naravno, ipak sam im dostavio adresu i broj jednog amera za kontakt). Znaci, da li tripuju kao "on tamo nema nikog, sta ce mu multi viza, ionako dolazi veoma retko"?

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

princeza se udaje:)

e, pa tata, da častiš:)

Eh, sad videh tvoj post, nesto sam u "rinfuzi" ovih dana...

Da, nazalost, izgkeda da ce mi je odvesti mrski amer....

7 puta sam pogledao "Upoznaj moje roditelje' i 'Upoznaj Fockerove" sa Robertom de Nirom i vec sam nabavio polovni detektor lazi, spremi sve moguce prepreke i testove, podmazao pistolj i - cekam ga da mi kaze sta ima. Ma nayebao je nacisto! Odvodi mi najvrednije sto uopste imam, kako li cu ja ovo pregrmeti, samo Bog zna :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto ti sad... Dva pitanja. Ovo mi stvarno nije palo na pamet, a trebalo je.

1. Moj pasos je onaj plavi (SR Jugoslavija) i vazi do 2011 godine. Sta ako dobijem USA vizu multi na 3 godine, a cuo sam vest da ovi plavi pasosi vaze jos samo ove godine, posle cega se moraju zameniti za ove nove (Srbija)? Da li sam pogresno cuo? Da li ce, ako je to tacno, moja hipoteticka USA multi trogodisnja viza vaziti samo ove godine, posle cega moram aplicirati za novu? Da se razumemo - to me mnogo ne tangira.

2. Da li odluka koju ce ti vizu dodeliti (single ili multi entry) zavisi i od toga kome ides u posetu? Npr, Vesna ide u posetu nekome ko je tamo permanentno, pa jos ako je rod ili slicno...(Vesna, izvini sto te uzimam kao primer - nadam se da ti ne smeta). Ja sam svoju proslu single entry vizu dobio tako sto sam izrazio zelju da "zujim" od grada do grada, bez pozivnog pisma od nekoga (naravno, ipak sam im dostavio adresu i broj jednog amera za kontakt). Znaci, da li tripuju kao "on tamo nema nikog, sta ce mu multi viza, ionako dolazi veoma retko"?

Ma ne smeta,ja volim da sluzim "za primer" :D Slucaj pod br.1 imam i ja-sta ce mi multi na 3 godine ako prestane da vazi sa mojim pasosem. sto se br.2 tice-nisu me ni pitali sta je meni osoba kod koje idem. Ko zna koji im je kriterijum..?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja samo da mahnem svima...bila sam, vratila se i sada sam sva sjebana sto sam ovde :(

inace dobila sam vizu na 3 (jadna) meseca, sa jednim ulazom...tamo su mi lupili na 6 meseci (sto meni bash nista nije znacilo) :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da ja onda ne idem?...Kazes,tesko je kad se vratis.. g050.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma kako da ne ides?! odes da vidish kako je...odmoris, uzivas, posmatras...ako ti se dopadne isplaniras sledeci dolazak ali na duzi period :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Moj pasos je onaj plavi (SR Jugoslavija) i vazi do 2011 godine. Sta ako dobijem USA vizu multi na 3 godine, a cuo sam vest da ovi plavi pasosi vaze jos samo ove godine, posle cega se moraju zameniti za ove nove (Srbija)? Da li sam pogresno cuo? Da li ce, ako je to tacno, moja hipoteticka USA multi trogodisnja viza vaziti samo ove godine, posle cega moram aplicirati za novu? Da se razumemo - to me mnogo ne tangira.

Imala sam slicnu situaciju pre 10-ak godina, sa crvenim (sfrj) i plavim (srj) pasosem. Posto je crveni istekao a imala sam multi vizu, u Ameriku sam usla sa oba pasosa bez ikakvih problema. U svakom slucaju dosta je vremena proslo, pa ne bi bilo lose da proverite u ambasadi za svaki slucaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OOOO... Divni ste! Konkretni odgovori na konkretna pitanja! E sad sam se setio jos necega.

Da li konkurisanje za Green Card moze da ugrozi sanse za dobijanje turisticke vize? Mislim, ako je konkurisanje za useljenicku (preko one lutrije) prethodilo konkurisanju za turisticku. Znate da postoji stavka u formularu za turisticku koja kaze otprilike "Da li je neko za vas trazio useljenicku vizu?..." - tako nesto. Posto je Green Card po prirodi useljenicka (permanent resident), da li im se nece dopasti to sto sam konkurisao pa me odbiju za turisticku? Znate da im je jako bitno da im se dokaze da neces sa turistickom da ostanes preko roka ili trajno, a pomenuta stavka, ako bih je potvrdio, moze da ih natera da pomisle kako imam imigrantske namere. Da li bi onda postojao neki nacin da im objesnim da ne zelim da ih "zeznem"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ultralamb, cia snajka cia :) salim se, naravno.

Te dve stvari, po prirodi, ne bi trebale da imaju veze jedna sa drugom, tim pre sto najveci broj ljudi koji konkurise za green card lottery su ljudi koji imaju legalan ili ilegalan boravak u usa. S druge strane, po mom skromnom misljenju, ta lutrija nije nista drugo nego besplatno sakupljanje podataka za neku svrhu koja njima moze posluziti.

ALI, sam cilj aplikacije za lutriju nije aplikacija za iseljenicku vizu, tako da to ne bi trebao da spominjes u formularu. Lutrija ti je kao loto da igras. Znam ljude koji su iz zezanja poslali papire i bili izvuceni, i neke kao ja koji se igraju 10 godina i nisu imali srece.

Ne znam da li su ameri skoro menjali formular, ali omiljeno pitanje mi je bilo: "da li tokom svog boravka planirate da izvrsite teroristicki napad (ako odgovorite sa da ne znaci da necete dobiti vizu)".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka