moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

da, i ja sam juce cula da ce poceti sa radom 1.4.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno ponesi i dokument od firme u kome je naveden iznos posledenje tri neto mesecne zarade. Pozeljno je da bude dobra cifra......

viza se dobija za jedan dan tako da ne treba da brines ako otvaraju sledece nedelje.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve to ne deluje komplikovano!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije potrebno više od sat vremena računovodstvu da pripremi dokument o prosečnim primanjima. to je bar lako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije potrebno više od sat vremena računovodstvu da pripremi dokument o prosečnim primanjima. to je bar lako.

Ma znam,mnogo krace od sata,vec sam uzimala kad su deca putovala..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dodatno pitanje za vas iskusne:

da li je pored potvrde o zaposlenju i visini primanja neophodno poneti i reshenje o koriscenju godisnjeg odmora u periodu kada cu boraviti u Americi????

kod nas u firmi je takvo reshenje prosto nemoguce izvaditi s obzirom da se reshenja dele na leto i pripisuju se 3 nedelje godishnjeg, od chega se samo DVE nedelje koriste u letnjem periodu a treca nedelja se koristi od novembra pa do juna naredne godine uz dodatnu 4 nedelju prolecnog (odnosno zimskog) odmora. dakle, teshko da cu to izboksovati, a to je prvo sto mi je teta sa druge strane slushalice rekla da mi treba kada sam zvala da zakazem za termin. U dilemi sam velikoj....mom kolegi to nije trebalo, ali sta ako mi traze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gemini, ne znam sta pametno da ti kazem. Za koju god vizu da sam aplicirala, dobijala sam potvrdu iz firme na kojoj pise od kad sam u radnom odnosu, koja mi je plata i da cu koristiti godisnji odmor od... u trajanju od... Znaci sve na istom listu papira.

Jedino da zamolis ljude iz firme da ti izdaju sve na istom papiru, na kome ce pisati da vazi samo za izdavanje vize.

Ili naravno da se pravis luda pa ako prodje prodje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja danas zvala-zakazase mi intervju za 7 maj. I kaze zena da ponesem papirologiju(osim obaveznih stavki) koju ja nadjem za shodno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

juhuuu...ja sam sve zavrshila...dobila sam vizu...ali su mi dali samo na 3 meseca sa jednim ulaskom...sto je meni sasvim dovoljno ali mi nije jasno zbog chega drugi dobijaju na 3 godine sa multi ulascima?! Ali necu se zaliti....vazno je da idem na odmor...

@Vesna

ja sam nosila bas malo papira...potvrdu o zaposlenju, radnu knjizicu...izvestaj o stanju na deviznom racunu...i garantno pismo i saobracajnu dozvolu (posto je autic na moje ime)..i to je sve. malo ali dovoljno...

u ambasadi sam se zadrzala cela 2 sata. Svi su mi govorili da sve traje oko 5 minuta kada udjes, ali se meni malo oduzilo...bila je jako velika guzva...valjda su svi mucenici cekali da prorade pa smo se svi nabili u prvih par dana aprila....ali je sve super organizovano tako da nije problem cekati i tih dva sata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobila sam vizu...ali su mi dali samo na 3 meseca sa jednim ulaskom...sto je meni sasvim dovoljno ali mi nije jasno zbog chega drugi dobijaju na 3 godine sa multi ulascima?! .

verovatno sto ti je prva. i ja sam prvu vizu dobio na 3 meseca sa jednim ulaskom. vec sledeca je bila na 3 godine/multi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verovatno sto ti je prva. i ja sam prvu vizu dobio na 3 meseca sa jednim ulaskom. vec sledeca je bila na 3 godine/multi

ja sam prvu vizu dobio na tri godine, multi, tako da nema pravila....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja, kao i jos 10-ak ljudi koje znam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odvratna procedura, odvratna nacija, gadna drzava. Kenja mi se od US. Nemam zelju da putujem tamo. Doduse, treba otici zbog pomenutih nagona. :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O ukusima ne treba raspravljati

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procedura je, bar za studente, jednostavnija nego kod šengenskih viza. Ali jeste skuplja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka