moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Znam da ovo verovatno nepripada ovde ali ja pripadam :rolleyes: i nadam se da ce neko da mi da odgovor na...

Zanima ma koliko dugo treba da si u radnom odnosu tj koliko ti je potrebno radnog staza da bi dobio turisticku vizu (preko garantnog pisma ne agencije) i da li pozicija na poslu utice na njihovu odluku

Nadam se da ce neko da mi pomogne,jer mi stvarno treba ova informacija

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da ovo verovatno nepripada ovde ali ja pripadam :rolleyes: i nadam se da ce neko da mi da odgovor na...

Zanima ma koliko dugo treba da si u radnom odnosu tj koliko ti je potrebno radnog staza da bi dobio turisticku vizu (preko garantnog pisma ne agencije) i da li pozicija na poslu utice na njihovu odluku

Nadam se da ce neko da mi pomogne,jer mi stvarno treba ova informacija

poz

Mislim da nije uopste bitno da li radis godinu ili 5 na jednom radnom mestu. Bitno je da tipu u ambasadi dokazes da ces se vratiti, tj. da imas cvrste veze se zemljom Srbijom. To mogu da budu razni razlozi, ali generalno najjaci razlog je zena i dete ako ostaju, dobro placen posao, nekretnina (mada je to slabiji razlog), konto u banci i sl.

Isto tako vrlo je bitan razgovor u ambasadi gde treba doci naoruzan sa svim dokazima i naravno jedan samouveren ton. Nema pravila i sve zavisi od raspolozenja sluzbenika, ali su generalno poslednjih godina malo popustili i lakse daju vize nego pre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj malo da ozivim temu :))

kako kaze Guest_Sigor_* iznad mene potrebno je u ambasadu uci naoruzan dokazima...mene iskreno zanima sta sve spada u dokaze...

na sajtu ambasade nije bas precizirano sta mi treba za turistichku vizu. Imam radnu knjizicu, potvrdu o stalnom radnom odnosu i proseku primanja. Imam potvrdu o saldu na deviznom racunu, kao i potvrdu da sam vlasnik kreditne kartice sa velikim limitom. Imam auto na svoje ime, pa i to mogu dokazati...ALI sta je jos neophodno pored toga. GARANCIJA mi stize za koji dan, pa cim stigne kupicu i AVIO kartu, ako me sa svim tim odbiju ja cu se samoubiti....i imacete chlana manje na forumu. S toga ako je neko u skorije vreme bio molila bih ga/je da napise par reci. Sta je potrebno za vizu, i koliko se ceka na razgovor od momenta poziva i zakazivanja razgovora??? Kolega mi je rekao da je cekao svega par dana od poziva, i da je u roku od 10 dana sve zavrsio. da li je i sada tako ili se ceka mesecima??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj malo da ozivim temu :) )

kako kaze Guest_Sigor_* iznad mene potrebno je u ambasadu uci naoruzan dokazima...mene iskreno zanima sta sve spada u dokaze...

na sajtu ambasade nije bas precizirano sta mi treba za turistichku vizu. Imam radnu knjizicu, potvrdu o stalnom radnom odnosu i proseku primanja. Imam potvrdu o saldu na deviznom racunu, kao i potvrdu da sam vlasnik kreditne kartice sa velikim limitom. Imam auto na svoje ime, pa i to mogu dokazati...ALI sta je jos neophodno pored toga. GARANCIJA mi stize za koji dan, pa cim stigne kupicu i AVIO kartu, ako me sa svim tim odbiju ja cu se samoubiti....i imacete chlana manje na forumu. S toga ako je neko u skorije vreme bio molila bih ga/je da napise par reci. Sta je potrebno za vizu, i koliko se ceka na razgovor od momenta poziva i zakazivanja razgovora??? Kolega mi je rekao da je cekao svega par dana od poziva, i da je u roku od 10 dana sve zavrsio. da li je i sada tako ili se ceka mesecima??

novo je to da garancija uopste nije potrebna. to cak i pise na oficijalnom sajtu.... Potrebno je dokazati da postoji razlog ili veza tvoga vracanja u srbiju. a zena i dete mogu biti samo motiv da se tamo ostane kako bi im se slao nova c za izdrzavanje....

ja nisam imao ni garantno pismo, ni posao, ni zenu, ni dete, ni nektretnine, niti auto.....cak sam i razvukao studiranje pa sam pored svega toga i dobio vizu na tri godine.

jedino sto sam imao je pun pasos sengenskih viza i dokaz da sam puno puta boravio u tim zemljama turizma radi,......e sada, da bih nadoknadio to sto nemam posao, prilozio sam dokument u kome rodjena sestra izjavljuje da ce snositi sve moje troskove.....a prilozio sam uverenje iz kompanije u kojoj radi o iznosu mesecne plate....

ne ceka se duze od deset dana na razgovor a ako se viza odobri, podize se sledeceg dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

suuuper, ja imam posao...tako da to nije problem, mada pasos mi bas nije ispunjen vizama, imam samo jednu i to grchku, ostalo su sve pechati iz Tunisa i Egipta.

uhh...ako budu pozitivne vesti pohvalicu se ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene ceka "bitka"za americku vizu.Treba u avgustu da idem kod kume na par nedelja.Imacu dokaze o stalnom zaposlenju,visini plate,porodici(muz i troje dece),imacu cak i povratnu kartu jer je moja kuma vec kupila i uskoro ce mi je poslati po majci koja se vraca kuci. E sad-vidim da pozivno pismo nije potrebno,ali se pitam da li da ipak neki papir imam od nje(i kako to treba da zvuci,sta da pise,da li se negde overava?)

Sta bi jos moglo da se pridoda od dokaza? Jos se samo raspitujem i cekam da proradi ambasada u Bg. ne ide mi se u Zagreb...Eh,te vize... :cool:

I jos ovo-ne videh da je obavezno neko zdravstveno osiguranje?A i ako nije-pametno bi bilo da se ima(za ne daj Boze) Sta kazete?

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ameri su carevi u odnosu na Evropljane, bar sto se viza tice naravno. Moj savet je da nabavite dovoljno papire koji dokazuju da se necete trajno isletiti za USA. Oni ne traze brdo glupih papira kao ovi u EU.

Sto je najbolje daju vize na 1 ili 3 godine, najcesce na 3 godine, pa kad se jednom namucite da je dobijete ne morate to da radite svaka 3 meseca.

VesnaKS, moja ti je preporuka da uzmes osiguranje za vreme boravka. Oni to ne traze, ali veruj mi tebi ce biti lakse da platis osiguranje nego da se hvatas za glavu, ne daj Boze, posto su tamo cene padanje u nesvest.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma uplaticu,cisto da oteram baxuze... :P

Kako da "dokazem" muza i decu-izvodima iz knjige vencanih i radjenih?Jos nesto?

Sto se posla tice-potvrdu iz firme,mozda f.k.radne knjizice..?dajte konkretno-sta da od papira skupljam?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što više potvrda o posedovanju nekretnina. 

Posedovanje raznih viza ume da bude i minus - u kombinaciji sa mallim zaradama kod nas.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam sve papire skupila, i sada cekam da se otvori ambasada, a ako to ne bude uskoro upucacu se. Treba da putujem 3. maja, a nema sanse da idem u ZG po vizu, posto ne mogu da dobijem slobodne dane za to. Katastrofa zaista.

:(

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lokalni "spasioci" (verovatno je to aktuelno svuda u zemlji) su morali da idu do Zagreba, ali su završili sve za jedan dan.

Možda da štimuješ nešto oko našeg Uskrsa (petak, ponedeljak), koji su kod nas neradni dani... Mada je to daleko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma uplaticu,cisto da oteram baxuze... :P

Kako da "dokazem" muza i decu-izvodima iz knjige vencanih i radjenih?Jos nesto?

Sto se posla tice-potvrdu iz firme,mozda f.k.radne knjizice..?dajte konkretno-sta da od papira skupljam?

VesnaKS, to ti je dovoljno da "dokazes" muza i decu.

Sto se posla tice, iz mog iskustva, su ti dovoljni potvrda iz firme i kopija RK (ponesi original za svaki slucaj, ali ga ne traze).

I kao sto je NikolaS rekao, sto vise dokaza o pokretnoj i nepokretnoj imovini

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mnogo manje papira nego za Grcku...ima li abera kad pocinje ovde ambasada da radi? Tek kad vidim vizu opusticu se i poceti da mastam 24h dnevno :P (sad mastam samo 10h dnevno :) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

VesnaKS, pa zato ti kazem da su Ameri, bar sto se tice viza, zakon u odnosu na EU. Mi sad vadimo spansku vizu i dodje mi da placem :uplakani: Od pocetnog uzbudjenja i euforije dosli smo do preispitivanja sta nam je to trebalo u zivotu :unsure:

Nacula sam da bi ambasada trebalo da pocne da radi u maju, ali to ti je samo rekla - kazala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kaze mi majka da je danas bilo na vestima da definitivno americka ambasada u Bgd.pocinje sledece nedelje da radi na poslovima oko viza! Dakle-ako Bog da, u aprilu ce i ta viza "zakititi"moj pasos :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka