Guest PAJA

Plitvicka jezera

80 poruka u ovoj temi

Treba iz beograda da odem do Plitvickih jezera. Zanima me koji je najlaksi put da dodjem i koliko ima kilometara?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Beograd-Zagreb-Karlovac-Slunj-Plitvice = 530 km

Beograd-Zagreb-Karlovac-Ogulin-Pltvice = 556 km

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba iz beograda da odem do Plitvickih jezera. Zanima me koji je najlaksi put da dodjem i koliko ima kilometara?

Hvala unapred!

Najbolje je preko Karlovca i Slunja, rijetko se ide preko Ogulina jer je duže.

Dakle, 30 min nakon Zagreba, sidješ sa autoputa u Karlovcu, nastaviš 2 km gradskim autoputom kroz grad i slijediš oznaku za Slunj i Plitvice (lokalna dvosmjerna cesta). Obavezno se zaustavi i u Slunju, u cetnru grada na "malim Plitvicama", koje se zovu Rastoke. (*)

Pozdrav i sretan put. :)

Izmenjeno (samco)
uredjen citat,obrisan link
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala unapred!

Ako ne zuris i zelis usedjeti putarine koristi put preko BiH.Ima oko(manje) 500 km.Put nije los,ne ides preko planina.Jedini losiji je 20 km kroz kanjon Une a tu ljepotu svakako nemoj propustiti(ako nisi vidio)

Ako te zanima relacija javi se i sretno.

Izmenjeno (samco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, 30 min nakon Zagreba, sidješ sa autoputa u Karlovcu, nastaviš 2 km gradskim autoputom kroz grad i slijediš oznaku za Slunj i Plitvice (lokalna dvosmjerna cesta). Obavezno se zaustavi i u Slunju, u cetnru grada na "malim Plitvicama", koje se zovu Rastoke. (*)

Pozdrav i sretan put. osmeh1.gif

Čitajući ovo, prbi put sam u životu čuo za Rastoke. Pogledam da internetu,

da vidim o čemu se radi i hoću da puknem od muke, što prošle godine. kad

sam bio na Plitvicama, nisam iskoristio priliku i to da vidim. Ko zna kad ću

opet tamo.

Mnogo toga ne znamo i ne poznajemo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelijepa su Plitvička jezera, mislim da je to najljepša priroda u Hrvatskoj.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plitvička jezera su prelijepa, preporučujem svima da ih odu vidjeti. mislim da ćete se oduševiti. Predivno je!!! Cijela je Hrvatska predivna. :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.

Trebala bi mi mala pomoc. Naime, isao bih za nekih 15-20, do mesec dana, da posetim Plitvicka jezera sa devojkom. Trebalo bi mi par informacija, posto bi isli kolima, da li neko zna koliko je orijentaciono putarina do tamo iz Beograda?

I kuda ici preko Bosne ukoliko zelim da izbegnem placanje putarine?

Kako je tamo krajem marta, da li otici tada ili sacekati jos malo?

Unapred zahvalan na odgovoru.

Pozdrav,

Veljko

Izmenjeno (zveljko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cestarina od begrada do granice dodje 340 dinara

os granice do zagreba 105 kuna ili oko1550 dinara

od zagreba do karlovca mislim 16 dinara dakle oko dva€ i nesto ili 22o dinara

dakle sve ukupno nsto vise do 2o €..no mislim da ce se to sve zastediti na gorivu i vremenu

od begrada ako se drzis nekih normalnih propisa treba ti cetiri sata negdje ako ne stanes dulje sa granicom ...

ja nikada nisam vozio od zagreba do beograda vise od tri sata ili obrnuto ...a do karlovca je jos dvadeset minuta

kada se dodje u karlovac silazi se sa auto puta ..i vozi ce po stavroj magistrali za more preko sljunja do plitvica

vrlo lkepa okolina a u sljunu treba da se obavezno pogleda RASTOKE ..SLAPOVI I MLJINOVI KAKVI SU NEKAD BILI ..

rastoke.jpg

a sto se vremena i termina tice ..ako je lepo vreme uvjek je lepo ..a to provjeri na sajtu DHMZ tri ili sedam dana unapred dosta tocno pogadjajau a moze se fokusirati na sama mjesta

ako se kani prespavati iam raznoih sajtova gdje se u neposrednoj okolici moze naci ugodan smjestaj za par desetaka €

ugodan provod zelim ..

:kapetan:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za one koji misle da je 15e skupo videti nešto takvo, reći ću sledeće, tj navesti primer. Da se popenjete na katerdalu Sv. Petra npr u Vatikanu u Rimu - cena je 7e, msm. Tačnije, nigde ništa nema ispod 5e. 15e za videti ono što ima tamo - slobodno mogu da kažem da je malo. Jako malo.

Nisam bio, ali idem uskoro, čitao sam, gledao, i slušao iskustva ljudi koje poznajem. A mogu samo da zamislim kako će sve to delovati kada lično prislonim oči na to.

Svakako ću javiti utiske, barem jednom foto turom. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav i sretan put.

Ja idem ujutru. :)

A do Zagreba samo cepam auto putem, to je to, jel?

Svakako ću nositi navigaciju, ali umeju i ta čuda da zaglupe kada ne treba. :)

I može li se duga staza preći za jedan dan ako se krene na vreme dakle, negde oko 9, 10 izjutra?

Izmenjeno (Wherever Whenever)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, od srpsko-hrvatske granice držiš se samo autoceste i pratiš oznaku za Zagreb. U Zagreb ne ulaziš, voziš obilaznicom prateći zelenu oznaku autoceste za Karlovac ili Split. U Karlovcu izlaziš sa autoceste i nakon naplatne rampe nastavljaš ravno nastavkom autoceste (lijevo se ide u centar grada). To je isto gradska autocesta koja djelomično prolazi kroz grad. Voziš samo ravno oko 2 km i pratiš oznaku lokalne ceste (nije više zelene boje) za Slunj i Plitvička jezera. Do Slunja trebaš oko 40 ak minuta. Isplati se zaustaviti pola sata i pogledati Rastoke. Pazi, drži se propisane brzine, jer na toj cesti je znano da policija radarom lovi i masno kažnjava prebrze vozače.

U jednom se danu, ako se rano krene, može napraviti i velika tura po Plitivica. Provijeri prije vremensku prognozu za taj dan.

Oko Plitivica, odmah na cesti, su mnogobrojni domaćini kod kojih se može pronaći smjestaj po privatnim kućama.

Pozdrav i sretan put.

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo da osvezim temu o Plitvickim jezerima koja su ove godine dodatno uredjena i prosiren je prateci sadrzaj kako za obilazak samih jezera tako i obilazak u okolini i sa novim planinskim stazama za sve one koji vole prirodu i setnju.

Jedna novina koju ja mogu podeliti sa svima Vama koji volite putovanja je to da je moja sestra ove godine uzela u najam jedan objekat kraj jezera tako da postoji mogucnost obilsaka po povoljnijoj ceni za ljude koji imaju nameru za obilazak. Postoji mogucnost samo nocenja, nocenja sa doruckom i polupansiona. Ako ima ko zainteresovan neka mi se javi na PP da bi ga spojio sa sestrom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874174
    Ukupno poruka