Guest Slavisa

ASPROVALTA

1153 poruke u ovoj temi

Meni je u tom potezu Vrasna, Nea Vrasna, Stavros i Asprovalta, ipak Asprovalta kao grad najlepši. Plaže su povezane i slične ali nije svuda isto. Nekako je more najmirnije u Stavrosu i to je možda najbolje za malu decu i neplivače, ali se meni više sviđa obala u Vrasni i Asprovalti. Taj oblast je po meni ipak bolja od Olimpske i u globalu zaslužuje višu ocenu.  

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitah na nekoliko foruma pa ajde da pitam i ovde . kakava je voda i kakve su plaze u ovom periodu? Da li neko ima snimke ili video materijala po ovom pitanju! Usput da li sam u pravu kad Asprovaltu i Nea Vrasnu stavljam iznad Olimpika, za koje kada bi se ocenjivalo od 1 do 5 , ne bih dao ni 1, recimo za Paraliju 3, da su i Nea Vrasna i Asprovalta tu negde..Bez obzira sto Paralija ima mnogo toga , ali je voda bolja od OB, a u NV i Asprovalti vodaje cak bolja od Paralije te bi po mom ukusu i ocenjivanju to bilo oko 3+..Cisto da se vidi o kojim ukusima je rec...Pozz

Visa ocena ide za Solunsku regiju(u poredjedju sa Olimpskom) 

Lično misljenje

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bice jedan zanimljiv dogadjaj za ljubitelje elektronskog zvuka 08. avgusta jer dolazi dj. Debora de Luca u Roxy club u Asprovalti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko bio u ovom periodu u Asprovalti? putujem u nedelju pa me interesuje da li cu moci bar jednom da se brcnem :neznam:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jednom možete sigurno...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vise puta nema sanse? :D:D:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BRAMAJOKA ne brini bice ti lepo vreme, bar tako pise. Na pocetku od 23 do 26 stepeni, a poslednja tri dana po 27?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divno :D taman za uzivanje :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BRAMAJOKA ne brini bice ti lepo vreme, bar tako pise. Na pocetku od 23 do 26 stepeni, a poslednja tri dana po 27?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hjad da i ovde zapocnem neku temu, koja bi prosirila vidike ovog podforuma..Zanima me bas kad ja Asprovalta pocela biti poznata nasim turistima.Kada su pvi i pioniri tog juga dosli..jer postoje slike, razglednice, mozzda i neki video materijali..Secanja naravno su isto tako bitna..Uporedjivanje nekadasnje Asprovalte ali i Vrasne i Stavrosa sa sadasnjim..bilo bi jako interesantno cuti..Doduse u SFRJ smo imali svoje more pa je tad jako malo ljudi islo u Grcku ali ih sigurno ima.Tad nismo imali neku potrebu da idemo ni u Bugarsku, Grcku, Tursku, Tunis, pa ni u Spaniju i itd...Pozz

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam prijatelja koji je kampovao u Asprovalti u prvoj polovini sedamdesetih.

Moj komsija je isao u Stavros krajem sedamdesetih.

Neki moji drugari su tokom osamdesetih, na tinejdzerskom uzrastu, isli sa roditeljima u ovu regiju, kao i u Paraliju, Platamon, Leptokariju... 

Ja sam bila prvi put u Asprovalti i Stavrosu  1996. Vrasna Paralia nije postojala a Nea Vrasna nije imala asfaltirane ulice. Asprovalta je bila mala i slatka, a Stavros ribarsko, turisticki zapusteno mesto sa mnogo pasa-lutalica. Nasa apartmanska kuca je bila poslednja do kanala i vojnih objekata prema Asprovalti. Da bi dosli do plaže, išli smo kroz strnjiku punu brabonjaka, gde su se napasale ovce. Kuca stoji i dalje, pod drugim imenom. Pitam se, ko je nasledio gazda - Pavlosa, penzionisanog vojnika iz okoline Aleksandropolija. Inače, krajolik je za mene bio potpuno razočarenje. Sreća pa sam pre toga već stigla do Atine i Peloponeza, i Grčka mi je već srce uzela drugim svojim adutima. 

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Greska, ' 94 sam bila prvi put u Asprovalti, a ne 96. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam sa sestrom ove godine u Asprovalti u periodu od 09.09. do 20.09. Mesto je mnogo lepo i mirno. Plaza je siroka i pescana. More nije tirkozno plavo, ali je bilo cisto. Talasi su bili veliki samo jedan dan. Bilo je lepo za kupanje i setnju. Prosle godine smo bile u Pargi i boja mora se ne razlikuje bas mnogo. Cene u samoj Asprovalti su bas pristupačne. Pijaca koja se odrzava ponedeljkom je divna i ima bogatu ponudu. Izdvojila bih restoran Vocalakia (ne znam kako se piše ispravno) koji ima vise nego povoljne cene i dobru hranu. Isle smo preko Trim travela koji zasluzuje sve pohvale. Bile smo smestene u cetvorokrevetnom studiju u vili Takis. Bilo je lepo,cisto i udobno. Moj kompletan utisak je da nikada nisam bila na lepšem, jeftinijem i kasnijem letovanju. Kupale smo se svaki dan,kao da je sezona u punom jeku. Asprovalta nije najlepse mesto u Grckoj, ali ono sto ima da pruzi je sasvim dovoljno za lep, opusten i miran odmor. Sigurno cu ponovo letovati u tom mestu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867363
    Ukupno poruka