verabeograd

Ribarska banja

43 poruke u ovoj temi

Posto imamo bolesnika koji ce biti tri nedelje u njihovoj specijalizovanoj bolnici, interesuje me da li iko bio u nekom privatnom, naravno valjanom smestaju u Ribarskoj banji, posto hocemo dva vikenda da provedemo tamo.

Gledala sam na sajtu, ali bas ne videh nesta valjano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da tamo tesko mozes naci neki privatan smestaj da valja,jer je ta vrsta smestaja jos uvek u povoju u R.Banji.Uglavnom se to svodi na soecice sa dva TVRDA lezaja kod nekih mestana i nekog wc-a vise prirucnog.Tako da vam situacija po tom pitanju i nije bas zavidna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Talija hvala. A neki predlog, za grad u blizini?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najblizi grad je Krusevac na nekih dvadesetak kilometara.U samom gradu ima nekoliko hotela.Hotel Rubin i par privatnih hotelcica.Moje je misljenje da i nije preterano pametno nociti u Krusevcu a preko dana biti u R.Banji jer je put poprilicno kilav i los za takvo cimanje. Generalno gledano ta banja je sto se turizma tice jos uvek u povoju. Nema ama bas nista,sve se zasniva iskljucivo na lecilistu i rehabilitaciji bolesnika.Mada su u poslednjih par godina krenuli sa ulaganjima u infrastrukturu ali za to treba da se popriceka jos malo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti Talija puno, ipak cemo se nekako morati snaci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledam ovu temu, jer imam neki prospekt sa sajma turizma, gde je predstavljena prilicno luksuzno, kao neki spa centar. Cak sam se bavila mislju o nekom vikendu! Mada iz ovih komentara, izgleda da je samo fotosop dobro odradio posao.

Nego, imam neki cenovnik, pa posto vam smestaj u svakom slucaju treba, a s obzirom na cenu, ne bi trebao da bude toliko grozan, vec barem pristojan.

Najskuplji je parter neke vile Srbija-3230din, zatim vile Pogled, Hercegovina, Hrvatska i Crna Gora-2130din.Obicne sobe-oko 1800. A imaju i app-vila Pogled lux-6100,ostale vile 5100.

A u specijalnoj bolnici nocenje sa doruckom bez terapije-1890.

Ko zna, mozda su je i sredili, mozda je pravi spa :bez-zuba:

U svakom slucaju, izvesti nas!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto cu u toku novembra ici tamo, dobicete izvestaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da oživim ovu temu.

Pre neki dan je otvoren novi SPA centar u Ribarskoj banji.

Kakva je sada situacija sa smeštajem u Banji?

Vredi li otići na vikend?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Smestaj ima u privatnim objektima, cena se krece od 500 do 700 dinara po osobi u sobama. A ima i apartmana. Ribarska banja je skriveni biser srbije ali kao banjsko leciliste. Sadrzaja nema puno ali je zato za odmor za dusu i telo. Imate bazene u kojima se mozete kupati i u zimskom periodu i to vani gde je dozivljaj neverovatan. Sneg oko vas, a vi u bazenu. U samoj blizini banje imate etno restoran u vodenici u mestu Srndalje. Hrana je fenomenalna kao i samo okruzenje, od lecilista do restorana vozi vozic, moze i lagana setnja ali ima i put kojim se moze stici autom s tim sto se vozi malo obilazno. U okolini Ribarske banje nalazi se nekoliko manastira kao sto su Manastir Pokrova Presvete Bogorodice u Djunisu (najvece hodocasce u Srbiji), Sveti Roman koji jedan od najstarijih manastira Srbije, kao i Ruska crkva u selu Donji Adrovac gde je poginuo Pukovnik Rajevski (ljubavnik Ane Karenjine). Njegovo telo je pokopano u Manastiru Svetog Romana. Tako da se ima sta obici a i videti, upoznati sa ovim delom Srbije a ujedno se i opustiti uz blagodeti koje pruza banjsko leciliste.

Samu Ribarsku banju nazivaju i Kraljevskom banjom, jer su u njoj redovni gosti bili sve krunisane glave Srbije, pa cak i danas nj.v. posecuje banju. Porede je sa Francuskim banjama jer je kvalitet vode ravan vodama koje su u Pirinejskim banjama Francuske.

Banja je dobila naziv po ribarima koji su u rekama lovili pastrmke koje su izuzetnog kvaliteta a koji su se nosili na dvor Kneza Lazara. A sa radom kao leciliste je pocela 1834 godine, kada je Knjaz Milos naredio da se vode posalju u Bec na medicinski fakultet gde se ispitalo njihovo lekovito dejstvo.

Ja konkretno znam za porodicu Andjelkovic koja se bavi seoskim turizmom u mestu. S tim sto moram naglasiti da je privatni smestaj udaljen od lecilista nekih 300-500 metara odakle pocinje kompleks lecilista.

U svakom slucaju preporuka je za posetiti pa makar i na jednodnevni izlet za sve one kojima je banja u blizini.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo isli na jedan dan do Ribarske banje,negde krajem jula ove godine,kupali se u onom malom bazencetu sto ga ima na mnogim slikama i posle toga odlucili da negde rucamo,krenuli smo pesaka i dosli do mini zoo vrta,odusevili se,imaju dve srne,2 emua,paunove,i jos nesto pernato,ali je prelepo bilo,nastavili smo pesaka kroz sumu,peli se uzbrdo(ja umalo dusu da ispustim)nekako se dogegali do vrha,a onda.....nadole....dugo,cini mi se,dok se nismo spustili do etno sela Srndalje i restorana Vodenica.Posle visesatnog kupanja i DOBROG pesacenja jedno pola sata zamislite kako nam je dobro dosla pogaca pod sacem sa kajmakom,a onda i pastrmka na zaru.Do banje smo se vratili onim vozicem sto vuce traktor,bilo je bas interesantno.Auto nas je cekao na parkingu i vratili se put Nisa.Sve u svemu jedan izuzetan izlet koji toplo preporucujem.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sta sve videti u Ribarskoj banji???? hvala na predlozima :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo banju slučajno otkrili i idemo tamo već 4 godine svakog proleća.

Postoji novi privatni hotelčić, vrlo pristojan, gde je prošle godine polupansion bio 1.100,00 dinara, ne znam da li se cena menjala Nalazi se na 300m od bazena. Mi smo bili smešteni u privatnom apartmanu (cena je bila 800,00 dinara po osobi), kategorisan sa 4 zvezdice, nov Forma Ideale nameštaj, čisto kupatilo, opremljena kuhinja, više nego korektan smeštaj. Nalazi se na 200m od bazena. S obzirom da imamo klince nama je više odgovarala varijanta sa kuhinjom. Ovo su cene koje su bile prošle godine pre 1-og maja.

Ni ja nisam uspela da pronađem ove ljude na netu (niko se ne reklamira), ali ću ostaviti brojeve čim se vratim. klap.gif

Nije Fotoshop, zaista su sredili deo kompleksa, tako da je Wellness odličan (otvoren je pre par meseci), ali nije za klince.

Što se termalnih bazena tiče preporučujem spoljne bazene (unutrašnji su bljak, jer su tamo starci koji dolaze u banju preko socijalnog) i, koliko god čudno zvučalo, kupanje je vrlo prijatno i na desetak stepeni. Uz gumene kape na glavama može da se kupa ceo dan (pićence se služi u bazenu). faca.gif

Pored kupanja ima sjajna staza po brdima oko banje (betonirana, osvetljena kandelabrima, vrlo šarmantna), etno selo, sportski tereni.

Hmmm, šta još?... Pitajte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim Vas telefon ili bilo kakav kontakt "privatnog hotelcica" ! Hvala unapred :)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posetite kraljevsku Ribarsku Banju u blizini Krusevca.

Bicete odusevljeni prirodnim lepotama i netaknutom prirodom,lekovitom vodom sa termalnih izvora,prelep novootvoreni welness centar kao i etno restoran Srndalje...i jos mnogo toga.

Mozete se smestiti u vili Marija.

Ukoliko imate zelju za pravim odmorom,relaksacijom i uzivanjem svojim dolaskom necete pogresiti u izboru banje kao i smestaja.

post-30462-0-42126000-1336920225_thumb.j

post-30462-0-10373500-1336921942_thumb.j

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se i bilo je sjajno (kao i uvek). :-D. Sada su ubacili i zoo-vrt, mali ali sladak, očistili su unutrašnje bazene, svuda je ubačena pvc stolarija, u svlačionicama su ubačeni lockeri (ormarići za stvari sa ključem).

Mi smo bili u "našem" apartmanu. Ljudi su stvarno više nego korektni, sve je čisto, uredno, novo. Naravno, bitno je da se tako i ostavi kada se krene kući. ;) Kontakt je Marija (tel: 063/7240-800).

I još nešto: ranijih godina smo išli u periodu kada je napolju 15-ak stepeni, pa sam imala utisak da će, što je vreme toplije, biti neprijatnije u bazenu, međutim tamo se ionako voda hladi (na izvorištu je 50-60 stepeni Celzijusovih), tako da su za prvomajske praznike, kada je bilo 20-ak stepeni dodatno ohladili vodu u bazenima, pa je bilo prijatno i u vodi i van nje.

Što se tiče wellness-a, odličan je bazen, zaista je urađeno extra. Jedina zamerka mi je da sunce zađe za brdo već oko 14:00 časova, dok je na "starim" spoljnim bazenima sunčano tokom celog dana.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887616
    Ukupno poruka