JUSTINA

VIJETNAM

72 poruke u ovoj temi

da, jesmo... vidim i ja sad da ima e-visa

( https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/faq )

koliko vidim, ovako na prvu, ne razlikuje se to puno od klasične, barem po pitanju procedure uzimanja... jedino što te spašava gužve na aerodromu. što možda sada i nema, jer će svi da idu na e-visu :D

kupljene karte za i iz vijetnama, a tu ćeš da ubaciš i šri lanku i maldive???

nisi naš'o nešto još dalje od vijetnama? :D

mi smo samo sleteli u da nang... i tu smo išli u hue i hoi an.. a onda se vratili u hanoj i išli do halong beja... posle toga smo išli za laos... tako da nismo išli južni vijetnam, to će za neki drugi put, u nekoj drugoj kombinaciji :)

ne znam koliko će ti se isplatiti ninh binh u februaru (mi smo isto bili u to vreme), hladno je i nema još onih boja po kojima je taj deo poznat... za halong bej sam napisala već, ne sećam se tačno, bilo je negde oko 90 dolara (2 dana, 1 noć)... po meni se ne isplati, ali, da nisam bila, verovatno bih žalila... tako da... uradi kako misliš da treba...

vijetnam je prelep, pogotovo što više ideš na jug, i šteta je da mu se ne pokloni vreme :)

Izmenjeno (goga ns)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravim komplikovan plan. Februar ceo sam u Vietnamu. Karte su na čuvanju 48 sati. Ako dodam pre ili posle onda još 20 dana za SL i Maldive. Ako ne onda ništa ne menjam i ostaje 28 jan do Da nanga i 29.02 iz Hanoja. Da nang sam izabro jer bi prvo malo da odmorim na plaži. Išao bi na jug preko sajgona do phu qouka pa na  hanoj . Februar im je sa novom godinom i festivalima pa bih da ubodem to tamo. Znam da je V. prljaviji i lošiji od Tajlanda ali došao je na red. A i obišo sam sve ostale zemlje u tom delu Azije .Uzeću neki bolji hotel na plaži oko Da nanga ili južnije gde me nanese put.Oko vremena šta bude. Jedino mi smetaju malo skuplje avio karte unutar V. jer sam naviko na Airasia sa par evrića. Kako ste vi od Da nanga do Hanoja? Voz je spor i isto ne baš jeftin? Da li ste na ha longu bili početkom ili krajem februara?

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne bih se baš složila da je vijetnam lošiji i prljaviji od tajlanda... na severu su ljudi malo hladniji i skloniji muvanjima nego na jugu... ali, to je azija :)

ako ti treba nešto od opreme, imaju super kopije north face i baš jeftine...

mi smo išli avionom, 74 evra bila karta... nije jeftino, ali smo bili kratki s vremenom pa nismo hteli da rizikujemo. koliko se sećam da sam čitala, voz ide celu noć i preporučuju da se ne uzme 1 klasa, jer ubija s klimom... ali, možda se sad nešto promenilo, ipak je prošlo tri godine

obzirom na vreme, bilo bi ti bolje da prvo ideš a sever, pa se onda spustiš na jug, da se ugreješ :)

a, da... u halong bej smo išli oko 20-og februara

Izmenjeno (goga ns)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To pre tri godine je bio maler. Tada je iz kine došo neki ladan front. Tad je u Pataji bilo 10 stepena. Kako je na svetu sve otišlo dođavola onda je i klima.... Kako me posluži sreća....

Sad vidim da ipak mašim TET  tj.  novu vijetnamsku godinu. Bitno da gađam druge festivale. Na netu piše svašta pa tako i za idealno vreme tj prihvatljivo vreme obilaska severa. Što bi reko moj sin -kupaćemo se obučeni. Nego koji su vam utici o Da nangu ili toj regiji gde ste bili? 

Što se tiče prevara to znam i to ti je isto svuda i u Aziji i Africi i Amerikama. Koliko im dozvoliš toliko ti otmu. Hvala na upozorenju..

Da li znaš da li može da se sam dovučeš do ha longa pa se sam ufrljiš na neki bolji brod dve noći -mislim jedna na brod a jedna na ono privatno ostrvo sa bungalovi i pacovi-ili mora paket aranžman preko agencije? Nešto se hrabrim pa možda rentiram skuter ili kupim motor pa ko Klarkson u top giru?  Tajland sam vozio četri godine a i Burmu i Maleziju pa ako je februar sušan možda može? Inače vozim i poveći  " tovar" u vidu moje žene a ona je " luda" za motorom i mojom vožnjom!

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

misliš na cat ba? sigurno da može i solo, mada teško da će to biti neki bolji brod... oni su svi vezani za ture... čitala sam po forumima o tome kad sam se pripremala, ali se nisam udubljivala, pošto me nije zanimala ta varijanta.. pogledaj na forum.hr,  tamo ima puno više informacija o tome, ljudi više pišu...

hue me je oduševio, a ni hoi an nije za baciti (imaš i tamo dobrih plaža)... u hueu smo bili 3 dana i baš ima šta da se vidi unaokolo, a i gradić je lep (tamo isto imaš north face da uzmeš)... u hoi anu smo bili  dana, baš posle nove godine,.. puno turista, ali je lepo...

po burmi motorom?? zar nije zabranjeno za strance? ili se ja to nešto pogešno sećam... koje delove burme si obišao? ja se nešto razmišljam da odem opet tamo ove zime, ali ovog puta "horizontalno"... doduše ne motorom :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala što si nesebično prenela informacije. Burmu sam obišao celu od Mandaleja do Jangona i mora na jugozapadu. Mislim da se selo zvalo Nungwisaung ili tako nešto. Mesec dana jahanja po Burmi. Treba se spremiti za Burmu . Dok smo bili tamo šizeli smo ali nakon puta samo o Burmi smo pričali. Brdo utisaka iako smo bili na tromesečnom putu Tajland-Burma-Malezija-Tajland. Burma je ok ako znaš šta te čeka. Reci mi kako bi sa hranom u Vijetnamu jer nisam baš ljubitelj Thai kuhinje a više mi odgovara Indijska. Nešto mmi se čini da je ok i da je to miks Kine-Francuske i Tajlanda?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nema na čemu :)

misliš na ngwesaung? obišla je i ja od mandalaja do janguna, ali sad bih po horizontali, no, treba sačekati kako će se situacija na zapadu razvijati...  i meni je burma nešto posebno, iako sam u baganu prošla kroz najgore trovanje koje sam mogla da zamislim... no, sad se taj deo pominje kao neka sjajna avantura :D ...

hrana u vijetnamu je dosta slična thai, ali ima svega... ne propusti pho supu/čorbu koja je baš vijetnamsko jelo... stvarno je super... e, da. kafa... i ako nisi ljubitelj kafe, probaj. kafa im je fenomenalna, naročito sa sladoledom od kokosa... ima jedan kafić preko puta st. joseph katedrale (ukoso desno na ćošku, kad stojiš ispred crkve), tamo je... ufff... sad kad bih mogla da se teleportujem tamo, samo bih zbog nje otišla... hvale i egg varijantu kafe, ali to nisam probala... pored hoan kiem jezera ima jedna uličica sa suvenirima, ima svašta, ali su mi najlepše bile lepeze od nekog mirišljavog drveta... i posle tri godine, i ovo leto mi je mirisalo na hanoi :)

u indijskoj varijanti hrane ćeš uživati u šri lanci... doduše, nisam bila u indiji, pa ne mogu da tvrdim, ali svi kažu da je slična... meni se hrana u šri lanci baš i nije dopala.. volim kari, ali ne baš u svakom tanjiru...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da selendra se tako zove-pomešao sam sa Zanzibarom. Neznam tvoje prioritete ali ako si bila u Burmi ne vidim razlog da ponavljaš avanturu. Ne može se sve videti . More i plaže su pustara i ništa vau pa čak ni pesak. Kao što znaš transport u Burmi je ?????? 

Hvala za klopu mada mi je trebao samo generalan utisak. Isprobaćemo sve pa i pržen sladoled. Da ne bude van teme ali predlažem ti baš egzotiku-BUTAN.

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nemam neki poseban prioritet, osim da idem tamo gde mi se ide :)

butan mi baš i nije na spisku, no svejedno... hvala.

u svakom slučaju, nadam se da će vam se vijetnam svideti i da ćemo čuti utiske :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako si spreman za izvidnicu, cenio bih da skocis do Vịnh Vân Phong zaliva. google pics izbacuje svasta nesto zanimljivo kad se ubaci pojam... :bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrednujem sve sugestije ali više vrede one od onih koji su bili. 30 dana sam u Vijetnamu i sad razrada gde i šta. Krećem iz Da-nanga a odlazim iz Hanoja. To su letovi iz/za Beograd. Sve sugestije ću razmotriti ako ih bude.

Jack ta ostrvca ću verovatno obići na putu ka Sajgonu ali ko zna koja će ruta biti isplanirana. Plan je da sve istražim ovde a onda na licu mesta gde me put nanese. Ne bukiram ni hotele ni prevoze tako da sve ostaje otvoreno.

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li slučajno neko bio na Phu Quoc i  Con Dao- Con Son-Vietnam? Da li vredi odmarati na oba ili šta je lepše? Ili da li znate nekog da je bio na bar jedno od tva ostrva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868351
    Ukupno poruka