JUSTINA

VIJETNAM

72 poruke u ovoj temi

Molila bih forumase da mi, ukoliko imaju korisne informacije iz licnog iskustva, posalju neke dobre savete u vezi sa boravkom u Vijetnamu, jer treba da krenem u isti za desetak dana! Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

c c c... za 10 dana ideš a još nemaš precizne informacije... hrabro smajl.jpg na žalost ovde na forumu nećeš naći skoro ništa o ovoj destinaciji... evo ti alternativni link iz komšiluka ali imas dovoljno upotrebljivih informacija http://www.forum.hr/...ad.php?t=161088

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije da nemam pojma

hvala na odgovoru i ponudjenom hrvatskom forumu, vec sam clan istog, ali bih volela jos detaljnije informacije u vezi sa shopingom tamo, sta vredi potraziti itd...

ostalo je sve pod kontrolom

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih forumase da mi, ukoliko imaju korisne informacije iz licnog iskustva, posalju neke dobre savete u vezi sa boravkom u Vijetnamu, jer treba da krenem u isti za desetak dana! Hvala!

Mislim da bi odlicna priprema bila putopis Maje Herman Sekulic "Prozor u zadu".

Ne toliko zbog prakticnih stvari vec atmosfere.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola znas li ti ili bilo ko drugi gde mogu da nadjem ovu knjigu? Vec duze vreme pokusavam da je pronadjem ali bezuspesno... unapred hvala svima koji imaju neku informaciju na ovu temu!

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za dve nedelje idem u Vijetnam. Ostajem oko 10 dana. Da li je neko bio i da li imate kakve savete? Hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji prijatelji su u decembru bili mesec dana u Vijetnamu . Međutim , znam da nisu bili nešto oduševljeni . Ne zbog toga što nisu imali šta da vide , već zbog cena . Rekli su da su Vijetnamci tražili mnogo više za sve nego što je koštalo manje na Tajl. A možda taj lošiji utisak ide i iz razloga što nam je na Tajl. bilo tako dobro da je Vijetnam bio samo bleda senka Taj. Uglavnom rekli su da su gest hausi na Taj. hoteli spram gest hausa u Vijetnamu i da se mora dobro potražiti ukoliko već nemaš neku proverenu informaciju od nekoga ko je ranije bio. Žao mi je ne mogu da dođem u ovo momentu do njih da ih pitam za imena gest hausa gde su odsedali. Samo znam da u prvom u kojem su odseli im je pacov prešao preko kreveta u toku noći i da su bili razočarani jer su mislili da su i Vijetnamski gest hausi isti kao Tal.

Ja planiram da ponovo posetim Taj. i ovaj put bi otišla na kratko do Viejtnama . Preporučujem ti da kreneš ili od Hanoja preko centralnog Vijetnama i DaNanga ( gde su plaže) prema Sajgonu i delti Mekonga , ili u obrnutom pravcu. Prema turističkom vodiču DK , onaj sa ilustracijama, u Hanoju vredi odsesti i videti staru četvrt , neki od hramova i meni je jako interesantno vodeno lutkarsko pozorište ( koje je velika turistička atrakcija)i na 160 km od grada u zalivu Tonkin se nalati Ha long bay koji moraš obavezno videti ( puno stena koje vire iz vode i ispod kojih se može proći). Zaliv liči PaNang zalivnacionalni park - na Puketu u kojem se nalazi Džems Bond stena. U centralnom Vijenamu kod grada DaNang se naleze lepe plaže , mada ima i lepih plaža i na jugu, ali ove preporučuju kao mesto gde dolaze strani turisti . I prema vodiču vredi proći po delti Mekonga ( na jugu Vijetnama), Starom delu Sajgona i francuskoj četvrti u Sajgonu . Obrati pažnju da u Vijetnamu postoji Parfem reka i Parfem pagoda . Plovidba i izlet po Parfemskoj reci sudeći po Travel Čanelu i utiscima putnika nije ništa posebno , u svakom slučaju ti sam odaberi . Ovo je iz moje prve faze priprema , pa neka ti služi kao orjentir.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ja i napisacu ti svoja iskustva sutra ili prekosutra. Napisao bih danas, ali sam malopre dosao sa puta, a i sutra takodje idem na put tako da ocekuj izvestaj prekosutra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino sto bi ti mozda sada odmah trebalo je informacija o tome kako da izvadis vizu za Vijetnam (ukoliko vec nisi). Najjednostavniji i najjeftiniji nacin je preko interneta. Ja sam je vadio preko sajta www.myvietnamvisa.com i preporucio bih ga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da izrazim neslaganje sa oljicinim prijateljima :) Vijetnam je za nijansu jeftinija destinacija od Tajlanda. Ono sto u Vijetnamu moze da bude problem je to sto morate da se cenjkate za gotovo sve. Morate i na Tajlandu za dosta stvari da se cenjkate, ali na Vijetnamu morate i za npr, cene soba sto na Tajlandu uglavnom nije slucaj. Uz to, pocetne cene na Vijetnamu su vece nego na Tajlandu i morate duze da se cenjkate i vise potrudite da bi spustili cenu. Tako da na prvi pogled Vijetnam mozda moze da izgleda skuplji, ali ipak nije.

Za ulazak u Vijetnam potrebna je viza. Vizu mozete da izvadite u nekoj od diplomatskih ispostava (kojih nema u Srbiji), ali to je skuplja varijanta. Vijetnamska viza nije bas jeftina i ova varijanta moze da vas kosta i 70-80 evra. Jeftije i jednostavnije je vadjenje vize putem interneta. Tj, preko interneta ne vadite vizu, vec "approval letter" na osnovu kojeg vam izdaju vizu pri ulasku u Vijetnam. VAZNO je napomenuti da na ovaj nacin vizu mozete dobiti samo na aerodromima, tj. ukoliko u Vijetnam dolazite avionom. Za ulazak kopnenim putem vizu morate izvaditi pre ulaska u Vijetnam. Approval letter mozete dobaviti na nekom od sajtova koji vrse tu uslugu. Ja sam ga izvadio na sajtu www.myvietnamvisa.com i prezadovoljan sam profesionalizmom i ljubaznoscu ljudi sa tog sajta. Prvo morate da posaljete zahtev putem forme na sajtu, a onda da sacekate odgovor na mail koji ce vam ljudi sa sajta uputiti. Zatim morate da razmenite nekoliko mail-ova i sto pre budete odgovarali na mail-ove koje vam budu slali to cete pre zavrsiti te formalnosti. Kada to zavrsite sacekacete par dana dok obrade vas zahtev i posalju vam approval letter. Cena vadjenja approval lettera na gotovo svim sajtovima koji nude ovu uslugu je 25 dolara. Sajt koji sam naveo izdvaja se po tome sto nudi popust za vadjenje 2 approval lettera (38 dolara za dva). Na ovo dodajte i dadzbinu od 25 dolara po osobi za udaranje vize koju morate da platite na aerodromu. Tako da vadjenje vize na ovaj nacin kosta 50 dolara po osobi (bez popusta).

U Vijetnamu leti nekoliko lowcost kompanija (AirAsia, Tiger Airways, JetStar). Cena znaju da budu vrlo povoljne. Npr, cena na avio karte na relaciji Bangkok-Hanoj (skoro 1000 km vazdusnim putem) u jednom pravcu je bila 20 evra (placale se samo aerodromske takse), a inace je kostala 60 evra. Do Vijetnama sam isao AirAsiom, a po Vijetnamu i od Vijetnama do Singapura sam se leteo JetStar-om i zadvoljan sam sa obe kompanije tako da bi ih preporucio.

Osim u vijetnamskim dongama u Vijetnamu gotovo svuda mozete placati i dolarima, ali ne i evrima.

HANOJ

Moj prvi susret sa Vijetnamom je bio na hanojskom aerodromu sto je bilo prilicno razocaravajuce, pogotovu sto sam tamo dosao sa bangkoskog aerodroma. Aerodrom u Hanoju je bio totalno pust kada smo stigli (oko 12 sati popodne) i izgledao je sablasno. Nije nesto velik, a ni lep. Mesto koje zelite sto pre da napustite :)

Od aerodroma u Hanoju do centra grada (i u suprotnom smeru) mozete da se prebacite na tri nacina: gradskim prevozom, taksijem (najskuplja varijanta) i busevima Vietnam Airlines-a. Voznja traje oko sat vremena. Gradski prevoz je najjeftinija varijanta i citao sam da nije losa, ali ja je nisam koristio. Koristio sam buseve Vietnam Airlines-a. Kada izadjete iz aerodroma ne mozete da ih promasite, jer cete videti nekoliko mini buseva odmah ispred. Cena karte u jednom pravcu je bila 2 dolara. Naravno i ovde ce pokusati da vam uzmu koji dolar vise (meni su prvo rekli da je 3 dolara), ali 2 dolara je prava cena. Busevi krecu kada se napune (u svakom staje oko 10 osoba). Krajnje odrediste buseva je predstavnistvo Vietnam Airlines-a koje se nalazi blizu centra grada, nedaleko od katedrale.

Kada smo isli iz Hanoja takodje smo pokusali da uzmemo bus ispred Vietnam Airlines-a. U hotelu smo se raspitali o satnici i ujutru se zaputili da uhvatimo bus. Medjutim, busa nije bilo. Ne znam zbog cega, ali u to vreme nije bilo busa, pa smo bili prinudjeni da uzmemo taksi. Srecna okolnost je bila sto je tu bilo jos turista koji su cekali bus, pa smo sa njima podelili troskove. Tako da racunajte i na to da mozete da se ispalite za bus do aerodroma.

Kada se nadjete u centru grada mozete se baciti na trazenje smestaja. Moje iskustvo sa ovog putovanja je da smestaj ne rezervisete unapred, vec da je mnogo bolje da smestaj trazite kada stignete na odrediste. Prvo, sto vidite licno ono sto uzimate, drugo sto imate mnogo veci izbor, trece sto mozete jeftinije da prodjete, itd... Takodje moje iskustvo je da onaj smestaj koji mi se prvi ucini dobar, a povoljan obicno bude najbolja varijanta koliko god da posle toga tragam za boljim i/ili jeftinijim smestajem.

UPOZORENJE: Prevare u Hanoju su poprimile gotovo epidemijske razmere. U gotovo svim zemljama u tom delu svetu postoji veliki broj prevaranata i prevarantskih agencija, medjutim Vijetnam se posebno istice. Cesta prevara ovde je u vezi smestaja. Ukoliko rezervisete smestaj u nekom poznatom hotelu/hostelu u Hanoju i ukoliko na aerodromu kazete taksisti da vas odvede do tog hotela, velika je verovatnoca da zavrsite u kopiji tog hotela. Da, dobro ste procitali "kopiji hotela". U Hanoju ima dosta hotela koji nose isti naziv kao neki poznati, ali su naravno sa daleko losijom uslugom. Isti slucaj je i sa turistickim agencijama, ali o njima nesto kasnije. Tako da obratite paznju na ovo.

Sam centar grada se nalazi oko jezera Hoan Kiem, ali ja tu ne bih uzeo smestaj. Mi smo smestaj uzeli blizu katedrale koja se nalazi na 6-7 minuta pesice od jezera, jer je tu smestaj bio dosta jeftiniji od samog centra grada. A uz to je ovo dobra lokacija za obilazak grada. Mi smo bili smesteni u "Holiday Hotelu" i bili smo prezadovoljni. Na prednjoj strani vizit karte ovog hotela mozete videti broj adresu, broj telefona, e-mail i web stranicu. Na drugoj ima vrlo korisna mini mapa. Na njoj mozete videti gde se nalazi hotel, kao i centar grada, katedrala, sediste Vietnam Airline-a (gde staju busevi koji idu od/do aerodroma). Evo i par slika iz sobe: kreveti, TV, kupatilo, opet kupatilo. Hotel je na dobroj lokaciju, sobe ciste, prostrane, sa klimom. Dvokrevetna soba je (uz cenjkanje) kostala 15 dolara (12 evra). U svakom slucaju moja preporuka, ne samo zbog sobe, vec i zbog rezervacije izleta, ali o tome nesto kasnije.

Dosta za nocas :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hanoj ima nesto preko 6 miliona stanovnika, ali uopste ne odaje izgled metropole. Hanojci nisu gostoprimljivi kao ljudi u okolnim zemljama. Nesto se hladniji i deluje mi da su takvi ne zbog toga sto im turisti smetaju, vec jednostavno su takvog mentaliteta, prirode. Takodje sam primetio da im engleski jezik jako tesko ide i da ga slabo znaju. Nisam bio siguran ko se vise muci: Vijetnamci dok pokusavaju da pricaju engleski ili turisti dok pokusavaju da ih razumeju.

Vecina prodavnica se zatvara izmedju 21 i 22, a oko 23 sata grad gotovo da ceo zamre. Preko dana je ludnica na ulicama. Morate da otvorite bukvalno 100 ociju da vas ne bi pokupio neki od motorista. Hanoj (a Boga mi i Saigon) je prepoznatljiv po rekama motora koje jezde po ulicama. U gradu mozete da se vozite taksijem (kolima), kao i taksistima na motorima koji su jeftiniji. Takodje postoji i vijetnamska verzija rikse na tri tocka: to je ustvari modifikovani bicikl koji ima dva mesta za dvoje turista. Medjutim, kako je vecina atrakcija blizu centra grada, najbolje prevozno srednostvo za obilazak Hanoja su noge.

Vecina atrakcija je skoncentrisana oko gradskog jezgra. Ja nisam imao dovoljno vremena da pripremim Vijetnam do detalja dok jos nisam otisao tamo, tako da sam bio prinudjen da kupim Lonley Planet vodici o Vijetnamu. Kupio sam u Kambodzi (fotokopiju) za par dolara. Lonley Planet vodici su sasvim OK i mogu u mnogome da pomognu. Moje misljenje je ipak da samostalno istrazivanje putem interneta jos pre puta ne moze nista da zameni. Ipak, Lonley Planet vodicu su savim korektno odradili posao. U Lonley Planetu ima napravljena ruta za obilazak vecine znamenosti za jedan dan. Ukoliko nekome treba mogu da je slikam i postavim na forumu.

Vecina atrakcija su smestene u Staroj Cetvrti, koja se sastoji od bezbroj uskih ulica koje presecaju jedna drugu. Ima dosta zanimljivih i zivopisnih ulica, koje su i same atrakcija. Cene ulaznica za pozoriste, operu, muzeje, hramove itd... u Hanoju su dosta jeftinije u odnosu na sve gradove koje sam obisao i jako su niske. Imam sacuvane sve ulaznice, a koliko se secam ni jedna nije bila skuplja od 2 evra, a uglavnom su neke smesne cifre. U svakom slucaju za ulaznice u Hanoju ne trebate da odvojite vise od 10 evra. Ja cu sada izdvojiti nekoliko atrakcija koje su se meni svidele i ukratko cu ih opisati, a za vise je lako izgooglati :)

Ho Chi Minh Mauzolej. Sta reci. Tamo imate prilike da vidite les coveka (Ho Chi Minh) koji je umro 1969 godine :D Ali ja sam ostao zapanjen koliko dobro su uspeli da ga ocuvaju. Izgleda kao da je umro juce, a ne pre 4 decenije. Navodno, njegovo telo salju po nekoliko meseci na remont u Rusiji. Ovde postoje striktna pravila u vezi oblacenja i ponasanja, tako da ne mozete razgoliceni da udjete u mauzolej. Takodje je zabrenjen razgovor, stavljanje ruke u dzepove, iza ledja, kao i podizanje glave u vis. Moram li da pomenem da je slikanje zabranjeno? U svakom slucaju zanimljivo mesto.

Rezidencija Ho Chi Minh-a od koje je napravljen muzej i atrakcija. Takodje zanimljivo mesto koje vredi posetiti. Ono sto mi je zapalo ovde je skromnost i jednostavnost cele rezidencije.

Jezero Hoan Kiem, koje se nalazi u samom centru grada. Noci izgleda predivno, kao i preko dana, mada se danju vidi koliko je voda prljava. Na jednom kao poluostvru se nalazi hram Ngoc Son koji je takodje zanimljiv.

Water Puppet Teatar, nemojte da propustite ovaj teatar :) Nalazi se blizu jezera Hoan Kiem. Predstava je na vodi, tj. lutke (ljudi, zmajevi itd...) se nalaze u vodi, a njima upravljaju ljudi koji se nalaze na nekoliko metara iza njih i koje naravno ne vidite. To ide uz pratnju orkestra i ovim je na jedan vrlo zanimljiv nacin prezentovana vijetnaska kultura, istorija, obicaji, umetnost... Dozovola za kameru i za foto aparat se placa ekstra.

Temple of Literature - naravno, neizbezni hramovi :D Ali ovaj mi se ubedljivo najvise svideo u celom Hanoja, a Boga mi i Vijetnamu :) Ima dosta prostrano dvoriste koje je takodje zanimljivo. Preporucjem da obidjete ovaj hram.

U Hanoju nema mnogo ulicnih prodavaca hrane, ali ni restorani nisu skupi. Ovde nemam nista posebno reci, osim u ponudi imaju uglavnom jela uobicajene za taj deo sveta. Mi smo naisli na jedan vrlo prijatan resoran gde je hrana bila odlicna, a nije bila skupa. Tu sam popio najbolji vocni sok ikada. Nazalost, zaboravio sam kako se zvao :(

Posle Kamodze, Hanoj je bilo jedino mesto gde sam nasao Lonley Planet vodice (kopije) za par dolara. Ali sam morao da se dosta cenjkam i to na nekoliko mesta. Za soping Hanoi nije nista posebno. Ono sto ovde moze da bude zanimljivo su proizvodi njihove lokalne radinosti kao sto su sesiri, torbice itd...

Ne znam sta bih vise rekao o Hanoju... Ukoliko neko ima nekih pitanja, neka se ne ustrucava. Sledeci put pisem o Halong Bay-u. Mmmmmm. Kad samo pomislim na to mesto....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Red je da te pohvalimo za izveštaj i mnogo ti hvala za ove informacije . Nadam se da će izveštaj ići sve do juga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo napred malisa :D ,hvala ti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu. I meni su mnogo pomogli putopisi ljudi sa ovog foruma, pa je red da se oduzim :)

HALONG BAY

Halong Bay se nalazi istocno od Hanoja, na oko dva-tri sata voznje. Kao sto sam naziv kaze to je zaliv u kome se nalazi oko 3 000 malih ostrva, tj. vecina od tih "ostrva" su zapravo formacije stena koje se izdizu iz vode. Ocekujem da ce ga proglasiti za jedno od svetskih cuda prirode.

Pre puta, izlet na ovom mestu mi je zadavao glavobolju. Ne zbog samog Halon Bay-a, vec zbog agencija koje ga organizuju. Potrudio sam se da na internetu prikupim sto vise informacija mogu, ali sto sam vise saznavao to sam vise brinuo. Saznao sam da su ekskurzije u Halong Bay-u cesto prevarantske. Stvar je u tome da postoji nekoliko nivoa kvaliteta izleta, ali cesto se desi da neko ko je platio za jedan nivo, dobije onaj nizi. Cesto se desavalo da agencije ne pruze uslugu kakvu su obecavale pre puta. Takodje se desava da agencije prodaju vise mesta nego sto brod moze da primi, pa zbog toga visak putnika prosledjuju drugim, manje kvalitetnim agencijama. Cene koje sam imao prilike da vidim na internetu, nisu bile nimalo niske tako da ni sam nisam bio siguran kako ce to sve da ispadne. A samotalan odlazak gotovo da nije dolazio u obzir, jer se nije preporucivao onima koji ne poznaju podrucje zbog ugodjaja. Posle svega i moje misljenje je da odlazak u privatnoj reziji i nije najsrecnije resenje. Jos pre puta sam znao da postoje vise varijanti puta: jednodnevni izlet, dvodnevni izlet i trodnevni izlet. Gledajuci programe odlucio sam se za dvodnevni izlet...

Desetak dana pre dolaska u Hanoj upoznalismo jedan par iz Francuske koji je vec bio u Halong Bay-u i oni su nam rekli da je u sustini dvodnevni izlet zapravo jednodnevni, a trodnevni zapravo dvokrevetni. Radi se o tome da, ukoliko recimo uzmete dvodnevni izlet, prvi dan ujutru krecete iz Hanoja do Halong Bay-a. Tamo budete ceo dan, nocite tamo i sutra posle dorucka se vracate u luku i onda nazad u Hanoj. Vi drugog dana fakticki imate taj dorucak i odmah zatim povratak istim putem kojim ste i dosli i vec oko 12 sati ste u luci i sve sto ste imali da vidite tu se i zavrsava. To je zbog toga da bi na vreme stigli da pokupe sledecu grupu turista koji idu u poseti Halong Bay-u. Ukoliko bi vas vratili u npr. 18 sati onda bi brod morao celo vece da sedi besposlen u luci. Tako je sa svim agencijama, a slicno je i sa trodnevnim izletom.

U Hanoju smo svratili u jednom restoranu specijalizovanom za supe. Ali ovo pisem ne zbog supe, vec zbog Nemca kojeg smo tamo upoznali :) On nam je posavetovao da ne uzimamo dvodnevni izlet, jer je to u sustini jednodnevni i da necemo puno toga videti i da je trodnevni mnogo bolji. Uzimajuci u obzir taj savet i ono sto smo culi od Francuza, odlucili smo se za trodnevni izlet i definitivno napravili pravi izbor!

Ovo je inace samo jedan od primera pomoci koju smo dobili na licu mesta od ostalih turista! Ja stvarno nemam reci kojima bih opisao vecinu ljudi koje smo na svom putovanju imali prilike da sretnemo! Gotovo svi su bili voljni da pomognu, posavetuju i to nam je celo putovanje u mnogome ucinelo kvalitetnijim i laksim.

Elem, stigli smo u Hanoj i krenuli da obilazimo agencije u potrazi za ekskurzijom. U Hanoju stvarno nije problem naci agenciju - ima ih na svakom koraku. Tamo svako ima agenciju. Prvo sam se za cene raspitao u hotelu gde smo odseli, a onda krenuo dalje. Kako sam se sve vise raspitivao to se briga oko cene raprsila :) Video sam da ni priblizno nije skupo kao one cene koje sam imao prilike da vidim na internetu. Ali tu se onda javio drugi problem. Na dosta mesta mi je izgledalo prejeftino... Recimo bilo je dosta ponuda od 50 dolara (po osobi) za trodnevni izlet koji je ukljucivao sav prevoz, vodica, hranu za sva tri dana (7 obroka), dva prenocista, vodica, ulaznice... Citav program. To je stvarno bilo vise nego povoljno, ali pitanje je bilo sta bih dobio za to. Bilo je ponuda od recimo 70, 80, 90 dolara. Sad je tu problem da li se cenjkati? Ako se cenjkam mogu da dobijem jeftinije, ali onda nemam nikakvu garanciju da ce to biti taj program koji mi je prvobitno ponudjen ili neki gori. A sto je najgore cak i da platite 80 dolara ne mozete biti sigurni da cete dobiti program koji ste platili. Ono sto mi je takodje upalo u oci je da je bilo dosta agencija sa istim imenom (najcesce su to imena nekih poznatnih agencija), pa je recimo svaka treca agencija nosila ime Sinh Cafe (neka njihova poznata agencija). Ocigledna prevara. Na kraju sam ukpairao da gotovo sve agencije imaju istu ponudu, sarene cene, bio sam u problemu sta da izabrem. Nisam hteo da me prevare. Onda sam na internetu nasao adrese agencija koje su drugi turisti preporucili, ali sam se razocarao, jer su cene u njima bile znacajno visocije u odnosu na druge agencije.

Na kraju sam se opredelio za ono sto su mi ponudili ljudi iz mog hotela iz sledeceg razloga: jedini oni su mi ponudili cak 4 nivoa: od 50, 70, 90 i 120 dolara po osobi za trodnevni izlet. Uz to su mi rekli otvoreno: koliko platis toliko ces i da dobijes. Tako da je odluka pala na njih. Prvo sam mislio da uzmem ovu varijantu od 70 dolara, mada su me oni savetovali da uzmem ovu od 90 dolara. Rekli su mi da jeste skuplje 20 dolara, ali da je usluga neuporedivo bolja. A to se otprilike slagalo sa onim sto sam uspeo da saznam na internetu: najbolji odnos cena/kvalitet ima srednji nivo. To je bio taj nivou, mada su oni taj program nazvali Delux programom. Tako da smo se na kraju ipak odlucili za ovaj program od 90 dolara. Naravno, usledilo je neizbezno cenjkanje i na kraju su nam dali cenu od 82 dolara po osobi. To je ukljucivalo: sav prevoz, jedno nocenje na brodu, drugo nocenje na Cat Ba ostrvu u hotelu, hranu - 7 obroka (rucak i vecera prvi dan, sva tri obroka drugi dan, dorucak i rucak treceg dana), sve ulaznice, voznju biciklom, kajakanje, citav program koji cu kasnije nesto detaljnije opisati. Za obroke su napisali da ce biti rostilja, morske hrane.

Ja na zalost ne mogu da se setim kako se zvala agencija sa kojom smo isli. Hotel je bio samo posrednik, nije on organizovao putovanje. Malopre sam preturao po dokumentaciji koju sam vratio sa putovanja, ali nisam uspeo da nadjem naziv agencije :( Ali imate adresu hotela u kome smo odseli, pa mozete tamo da potrazite ponude koje imaju.

Dosao je dan puta. Pokupili su nas ispred hotela i prebacili do luke. Na putu do luke rekli su meni i mojoj sestri da cemo nas dvoje morati da idemo sa drugom grupom, na drugom brodu. Tu mi se smracilo. Vec sam video kako nas bacaju u neku rupu od broda, kako nas prosledjuju nekom drugom tour operateru i kako je ovo nesto na sta su upozoravali preko interneta. Na moje pitanje zbog cega, kako i kome nas prosledjuju vodic mi je rekao da nemam sta da brinem i da je to ista kompanija, isti kvalitet, sve isto. Samo kao nemaju mesta da idem sa ovom grupom. Kontao sam da je to zbog toga sto smo samo dan pre polaska uplatili aranzman. Tako smo stigli do luke i prosledili su nas kod drugog vodica, neka devojka. Ja sam poceo tu da se bunim, kao hocu da vidim oba broda, da uporedim, da vidim da li je isto itd... Oni su govorili kako jeste, bla, bla, bla... Onda sam krenuo da pitam redom ostale ljude iz grupe koliko su platili aranzman i svi su mi rekli 90 dolara po osobi sto me je smirilo, jer mi je onda bilo jasno da nas nisu prebacili u neku grupa sa jeftinijim aranzmanom. Taman sam se smirio, kad mi vodic jos jednom dize pritisak sa pricom kako ne smemo da unosimo nasu vodu na brod, vec da ukoliko zelimo vodu da imamo tamo da kupimo. Kao takva su pravila na svim brodovima, zbog cistoce, ekologije i ne znam ti sve cega. Naravno, odmah mi je bilo jasno da hoce da nas ostave bez vode, da bi morali da kupujemo kod njih po mnogo vecim cenama. Rekla mi je da to nije do nje, vec da na brodu ne dozvoljavaju, jer im kao ambalaza zagadjuje brod. Na moje pitanje da li su flase sa njihovom vodom pravljene od vazduha, pa ne zagadjuju brod ona mi je rekla da mozemo da unesemo jednu flasu po osobi :D A mi smo toliko ionako poneli, dve flase od po litar i po :) Kada smo usli na brod, niko nas nije pitao za flase, pretresao ili bilo sta slicno. Mogli smo da unesemo koliko smo hteli.

NASTAVICE SE....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka