slavko

Jahorina

87 poruka u ovoj temi

Ovih dana bas pada,idealno za skijanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam sa deckom prosle godine,bilo je sjajno,ali ove godine idem sa tri drugarice,prosle godine bili smo u februaru a ove idemo u januaru,bili smo u apartmanima Dobro,proveli smo se extra Dobro je pravi delija bili smo u apartmanu A1,vrhunski je kako izadjete iz apartmana pravo ste na stazi,Apartmane Dobro mogu slobodno da preporucim vrhunski su.Mala reklama mozda dobijem i popustbiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi se upravo vratili sa jahorine, snega nigde nema, juce u 14h temperatura je bila 13C

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko kakva je to prica sa tom novom zicom koja ne radi?

Sta je sestosed ili osmosed?

Cujem dve verzije:

1. Po prvoj neki magarac je namesao neodgovarajuci beton ispod stubova i sad im zbog toga ne daju upotrebnu dozvolu???

2. Po drugoj je problem politicki. Jedna vlast na Jahorini, a druga na Palama, pa jedni drugima nabijaju kajlu time sto zici ne daju upotrebnu dozvolu???

I jos nesto. Sve ovo mi pricao drugar koji je dosao pre par dana sa Jahorine i kaze da se moze naci lezaj gde god hoces za 10 evra jer nema nigde nikog?????

Jel to istina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam za cene smestaja (mi imamo vikendicu gore pa tamo odsedamo :) )

ali znam da trenutno ima dosta sveta na Jahorini (sestrcina je trenutno tamo pa dobijamo redovan izvestaj :) )...mada verujem da jos uvek ima slobodnih kapaciteta...i verujem da je moguce naci smestaj za 10 po lezaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prica za sestosjed je nedefinisana, malo se prepucavaju politicari, ima raznih varijanti ali u svakom slucaju sestosjed neradi i jedano veliko pitanje je hoce li uopste propraditi do kraja sezone

a sto se smjestaja tice, moze se naci slobodnog mjesta iako je sad situacija sa snijegom perfektna jer do prije 2 sedmice nije bilo nimalo snijega a najavljuju jos padavina. Inace na Jahorini je uvijek bolje u februaru i pocetkom marta nego u januaru posebno kako se klima poremetila.

ja imam jedan apartman koji izdajem i od januara sam imala samo jednu sedmicu praznu kad nije ni bilo snijega i sad mi je sve zauzeto do 6 marta sto znaci da ipak ima gostiju ili ja imam srece :)

sto se cijena tice krecu se razlicito u razlicitim smjestajima, ne znam kako ide po krevetu ali za izdavanje apartmana od 4-6 osoba se krece od 40 do 70 eura, puno ljudi daje popust zbog krize pa dobijes dan gratis ili ne naplate taksu i slicno, uvijek se nesto smisli da je gost zadovoljan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekog zanima par informacija

oba sestosjeda na jahorini su od subote u funkciji i napokon su spustili cijene karata, snijega ima dovoljno ako ne naleti neki val zatopljenja :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio od 28 Februara do 7 Marta 2010 i bilo je ekstra,samo prvi dan nam je padala kisa ali ostatak vremena je bilo dovoljno snega.Zadnja dva dana je bilo cak i sunca inace je sve vreme oblacno,a na vrhu staze "Poljice" je malo ekstremnija temperatura,vetar,magla,sneg.....Cene su malo sta znam onako skuplje na primer ski pas sa popustom od 30% za 4 dana sam ja uzeo me kostao 50 eura,najam skija je bio ok ali u smestaju gde sam ja otseo,za 6 dana je kostalo 30 eura.Toplo bi vam preporucio apartmane "Olimp" ima ih vise moze cela grupa da otsedne od 2 do 7 osobe u apartmanu,svaki apartman je cist,uredan,centralno grejanje,Wi-Fi internet (jedina zamerka je sto se placa 15 eura za 7 dana a moze i dnevno a u kafeterijama i restoranima je besplatno)

Pristup za stazu je lak od apartmana a i za povratak tanjiracom pa mali spust pa izacicete ispred vratima apartmana.Svaki apartman ima kuhinju,Tv,Kupatilo,peskiri kao mali hotelcic,na prizemlju ima kamin sala gde moze da uzivate i druzite se ili da nesto popijete od ljubaznog domacina gospodina Slavko Sikiric koji na odlasku nas je pocastio picem i meze smajl.jpg)) Ukoliko neko zeli da boravi tamo ................(pozdravite ga od makedonca Antonija sa Ohrida jos jedan verujem od mnogih zadovoljnih gostiju tj JA :-) Ukoliko ne znate da skijate moj je instruktor bio Dragan,sredice vam Slavko ako zelite da ga unajmite.To zadovoljstvo me kostalo 5 eura na sat,i trebalo mi je samo 3 dana po 2 sata da savladam tehniku.Naravno ima tu i padanja ali tako se uci :-))

Od objekta ima 10 minuta pesice do donji deo kompleksa isto toliko i do gornjeg znaci on je u sredini.Ima 3-4 radnjice ako vam treba nesto da kupite ali ne drze svinjetinu ni konzerve iako su Srbi? (bez uvrede za ostatak nacionalnosti ;-) Za jelo imate restorancice Etno kuca i Peggy i gornjem delu kompleksa i jos nekoliko njih u donjem delu.Ovo se odnsi na ski stazu i kompleks Poljice,a na drugu stranu je mesto zvano Gorjelica ali samo sam jednom bio na tu stranu,tj na tu stazu gde je bila uzasna guzva na ski lift sestosed!!! Negativnost "TAXI" on vam uzme 5 eura ukoliko zelite da vas prebaci od staze do apartmana a ima samo 1 km,tako da to je bas papreno,ali teske su pancerice da se toliko hoda,zato iskoristite tanjiracu uz ski pass pa tako ustedite i spustite se do apartmana skijanjem! smajl.jpg)

Pozdrav svima

Antonio Ohrid

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovanje,

Pre dve godine sam bio na Jahorini i jako mi se dopalo. Ove godine bih ponovo isao i to u hotel jer sada imam malo dete pa mi je to nekako jednostavnija varijanta.

Na prvi pogled mi se svidja hotel Nebojsa, samo nisam tacno siguran gde se nalazi, da li je on u dnu Rajske doline, kod zicare Poljice?

Interesuju me utisci onih koji su bili ili znaju nesto o ovome hotelu.

Hvala lepo.

Izmenjeno (Ogica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi porodično redovno idemo na Jahorinu već godinama. Smeštaj kod Rajka .......u vikendici za nas idealan jer tako dobijete onu pravu planinsku atmosferu. Grejanje na drva, šporet, kamin i tako dalje. Zna se desiti da ponekad ujutro moraju dvoje da guraju ulazna vrata iznutra da bi ih otvorili jer ih je sneg zatrpao do pola. Iz mog iskustva najbolje skijanje od polovine februara do kraja marta mada ipak treba pažljivo pratiti vremensku prognozu jer skijanje zavisi samo od toga a ne od hotela u kojem ste. Što se cena tiče, Jahorina ubedljivo najjeftinija. Smeštaj u vikendicama od 40 do 100 evra dnevno ali imate i od 5 do 15 kreveta u njima. Prodavnica ima dovoljno, mi smo redovno kupovali kod Gargamela gde uz hleb obavezno ide i čašica domaće kruške i zezanje do besvesti. Ako nešto i nemaju trenutno na asortimanu, poručite i doneće vam to čim mogu. Ski pass u martu obično drastično pojeftini a od prošle godine dva nova šestoseda rešavaju sve probleme sa vertikalnim transportom. Staze nisu brojne kao na Kopaoniku i žica ima manje i više su zastarele ali meni je skijanje i pored toga mnogo bolje nego na Kopu. Prošle godine je potpuno ukinuto provlačenje bez karte a meni je neopisivo drago zbog toga. Staze se uređuju svakodnevno, ponekad bi moglo i bolje nego što odrade ali da ne tražimo dlaku u jajetu. Nažalost, već godinama nema noćnog skijanja, koje je jedinstven doživljaj. Ne razumem zašto je problem angažovati lift na Poljicama i u večernjim satima kad je već postavljena rasveta na stazi ali verovatno ljudi imaju razlog za to. SKI OPREMA se može iznajmiti u brojnim sevisima a cena je oko 10evra dnevno za komplet mada možda ima i jeftinije i skuplje. Dobar sajt sa web-kamerama i dosta informacija je www.jahorina.org , info se osvežavaju redovno i precizne su uglavnom.

Ako još nešto mogu pomoći, slobodno pitajte. Uživajte u skijanju. Aco.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

acolimes lepo si sve ovo naveo, ali se ja ne bi složio da je Jahorina najjeftinija, to bar nije bila prošle sezone, a ove će "kao" biti jeftiniji do 23% (vidjećemo).

To da je jahorina.org pouzdan sajt i tu se ne slažem s tobom, mada imaju kamere, ali ljudi koji šalju info nemaju blage veze o istoriji, a ni o budućim projektima, vezanim za Jahorinu. Kamere su ok "KADA FUNKCIONIŠU".

Što se tiče infa ipak bi se opredelio za info-jahorina.net i ljude koji info šalju direktno s planine, a ne iz neke vikoj**ine, ili za bhski.ba, što da ne, jeste da imaju manje infa ali su zato pouzdani.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Jahorinac, nisam imao nameru da bilo koga reklamiram ni da kažem da je neki sajt bolji ili lošiji, naročito ne da ovde pravim razliku po tome da li je neki sajt osnovan na jednom ili drugom mestu. Kao što se vidi iz mog teksta, samo sam naveo na kom sajtu se mogu naći korisne informacije, ako neko ima bolje informacije u bilo kom smislu, i meni su iste dobrodošle. Ovo je mesto na kojem ljudi razmenjuju iskustva, a meni lično su iskustva drugih često mnogo pomogla da mi odmor bude uspešniji i da se bolje pripremim za neku destinaciju pa smatram da je najmanje što ja mogu da uradim to da drugim ljudima što bliže dočaram neko mesto, onako kako sam ga ja doživeo.

Što se tiče jeftinoće, možda se nisam dovoljno široko izrazio pa su neki segmenti za plaćanje skuplji nego negde drugo u okruženju, ali ako se uzme u obzir ukupna cena za: prevoz (naročito ako se ide sopstvenim prevozom), ski pass,opremu, smeštaj, restorane, prodavnice, (valjda nisam nešto zaboravio) onda sam ja našao da je Jahorina s moje pozicije (Beograd), najjeftinija. Bilo bi lepo, kad navedeš da nešto nije najjeftinije, da nam kažeš šta, u stvari jestre najjeftinije, pa da i mi ostali znamo. Naravno, podrazumeva se da ne možemo porediti, recimo, ski centar Igrišta i ski centar Jahorina. Cene se moraju odnositi na sličnu uslugu.

Nadam se da će biti mnogo snega i ove godine i da ćemo zajedno uživati na Jahorini i ove godine. Pozdrav svima, naročito zaljubljenicima u skijanje.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su cene ski-passa ove godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo link, da ne prepisujem. Na žalost nema noćnog skijanja.

http://www.jahorina.org/skipass.php

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto nema novih inf. o Jahorini u poslednjih godinu dana, pa da malo ozivimo ovu temu. Da li ima neko predlog za pristojan smestaj (pp preporucljivo)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka