Sirkepa

TAJLAND-INFO

1373 poruke u ovoj temi

Koh Tao? To je izgooglana slika?

Bilo je da bude što manje presedanja. Ne postoji komplikovanije mesto u Thai da se do njega stigne od Koh Tao.

I tamo nema ništa, divljačija preorana hordama bekpekera, bez infrastrukture. Tamo se ide na dan ronjenja i dve noći opijanja.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Genki, citajuci tvoje postoje covek bi bas mogao da stekne pogresnu sliku o gomilu stvari. A pregledao sam samo poslednje dve strane :D

Dobar primer je Koh Tao, na kome sam bio prosle godine. Ovo su moje licne fotke: 

koh-tao1.jpg koh-tao2.jpg

koh-tao3.jpg

koh-tao4.jpg

koh-tao5.jpg

I Chiang Mai, gde sam vec godinu dana. Januar 5 stepeni? Mozda u okolini negde na planini u 4 ujutru, Evo sta Google kaze na prvu loptu: 

chiang-mai-temperatura.jpg

Kasnije cu podeliti foto album sa delicem onoga sto moze da se vidi/radi u Chiang Mai-u...Cisto da napravimo neki balans. 

Izmenjeno (Mikac)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je u redu, ti bio ili još jesi i ti snimio slike.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam zavrsio 7-dnevnu turu po Isaan + Kanchanaburi. Khorat - Udon Thani - Phitsanulok - Sukhotai - Kanchanaburi. Jos sam u Thai, do 5. januara 2019.

Temperatura je bila letnja, 32-37C.

2018temperature01.jpg

Najhladnije sto je bilo, 19C, u 5:45 ujutro (sunce izlazi u 6:30) je bilo na jezeru u Udon Thani.  U 9 ujutro i tu je bilo 32C.

2018lotussea01.jpg

Ja sam imao nekoliko godina oko Nove godine hladne udare - 2004, 2005, 2006, 2007, poslednji put sam bio u ovo doba 2007/2008 i prestao da idem. Samo juli i avgust. Ovaj put je je isto toplo samo je nebo cisto.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Prekosutra krecemo na Tajland na 20 dana(Chiang Mai, Bangkok, Koh Phangan, Phuket), i sad vidimo da nam je u Qataru limit 30kg, ali na medjugradskim letovima u Air Asia samo 20kg. Da li neko zna koliko se doplacuje po kg(ili kako vec) u Air Asia ako se prekoraci kilaza? Hvala.

Izmenjeno (Loshme10)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imao sam preko 30 letova airasiom

Sve teške stvari smestite u ručni prtljag jer ga ne mere.ja sam stavljao u ručni ranac i 30 kg.možete pokušati da pored ranca unesete i kesu nekog brenda u koju stane par kila.kad čekirate prtljah tolerišu kilo dva ali ako je više onda traže 30 evra po kilu. Ukoliko traže doplatu uzmete kofer i odvadite stvari pa ga ponovo predate.Prolazi i ako ranca zavežete teške cipele.Ima još puno caka ali budite maštoviti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imigracija insistira na adresi smeštaja. Tako je od letos i bilo je i sada. Mora da se popuni to polje u formularu. Još za vreme leta osoblje kaže da mora da se popuni. Oba puta sam video kako putnici preturaju po torbama da nađu papire sa adresom, pokazuju ekrane iPhone gde su rezervisali. Makar prva adresa mora da se popuni, makar bila u Khao Sarn Rd.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nebojsabrada hvala, puno si nam pomogao. Sad smo se izmerili, 18,8 i 19,6kg, ali za rucni prtljag nosimo onaj manji kofer i veliki ranac koji su nam skoro prazni, a u njih moze skupa da stane 30kg ako treba ;)

@Genki_des hvala i na ovoj informaciji, znas kad bih se setio i imena hotela, a kamoli adrese bez interneta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868521
    Ukupno poruka