Sirkepa

TAJLAND-INFO

1387 poruka u ovoj temi

Koh Tao? To je izgooglana slika?

Bilo je da bude što manje presedanja. Ne postoji komplikovanije mesto u Thai da se do njega stigne od Koh Tao.

I tamo nema ništa, divljačija preorana hordama bekpekera, bez infrastrukture. Tamo se ide na dan ronjenja i dve noći opijanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Genki, citajuci tvoje postoje covek bi bas mogao da stekne pogresnu sliku o gomilu stvari. A pregledao sam samo poslednje dve strane :D

Dobar primer je Koh Tao, na kome sam bio prosle godine. Ovo su moje licne fotke: 

 

koh-tao1.jpg koh-tao2.jpg

koh-tao3.jpg

koh-tao4.jpg

koh-tao5.jpg

I Chiang Mai, gde sam vec godinu dana. Januar 5 stepeni? Mozda u okolini negde na planini u 4 ujutru, Evo sta Google kaze na prvu loptu: 

chiang-mai-temperatura.jpg

Kasnije cu podeliti foto album sa delicem onoga sto moze da se vidi/radi u Chiang Mai-u...Cisto da napravimo neki balans. 

 

Izmenjeno (Mikac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je u redu, ti bio ili još jesi i ti snimio slike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam zavrsio 7-dnevnu turu po Isaan + Kanchanaburi. Khorat - Udon Thani - Phitsanulok - Sukhotai - Kanchanaburi. Jos sam u Thai, do 5. januara 2019.

Temperatura je bila letnja, 32-37C.

2018temperature01.jpg

Najhladnije sto je bilo, 19C, u 5:45 ujutro (sunce izlazi u 6:30) je bilo na jezeru u Udon Thani.  U 9 ujutro i tu je bilo 32C.

2018lotussea01.jpg

 

Ja sam imao nekoliko godina oko Nove godine hladne udare - 2004, 2005, 2006, 2007, poslednji put sam bio u ovo doba 2007/2008 i prestao da idem. Samo juli i avgust. Ovaj put je je isto toplo samo je nebo cisto.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekosutra krecemo na Tajland na 20 dana(Chiang Mai, Bangkok, Koh Phangan, Phuket), i sad vidimo da nam je u Qataru limit 30kg, ali na medjugradskim letovima u Air Asia samo 20kg. Da li neko zna koliko se doplacuje po kg(ili kako vec) u Air Asia ako se prekoraci kilaza? Hvala.

Izmenjeno (Loshme10)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao sam preko 30 letova airasiom

Sve teške stvari smestite u ručni prtljag jer ga ne mere.ja sam stavljao u ručni ranac i 30 kg.možete pokušati da pored ranca unesete i kesu nekog brenda u koju stane par kila.kad čekirate prtljah tolerišu kilo dva ali ako je više onda traže 30 evra po kilu. Ukoliko traže doplatu uzmete kofer i odvadite stvari pa ga ponovo predate.Prolazi i ako ranca zavežete teške cipele.Ima još puno caka ali budite maštoviti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imigracija insistira na adresi smeštaja. Tako je od letos i bilo je i sada. Mora da se popuni to polje u formularu. Još za vreme leta osoblje kaže da mora da se popuni. Oba puta sam video kako putnici preturaju po torbama da nađu papire sa adresom, pokazuju ekrane iPhone gde su rezervisali. Makar prva adresa mora da se popuni, makar bila u Khao Sarn Rd.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nebojsabrada hvala, puno si nam pomogao. Sad smo se izmerili, 18,8 i 19,6kg, ali za rucni prtljag nosimo onaj manji kofer i veliki ranac koji su nam skoro prazni, a u njih moze skupa da stane 30kg ako treba ;)

 

@Genki_des hvala i na ovoj informaciji, znas kad bih se setio i imena hotela, a kamoli adrese bez interneta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Je l' isao neko preko manga trip agencije na Tajland? U pitanju je Ko Samui + Ko Pangan aranzman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao, imam nekoliko pitanja za vas, ukoliko ima neko iskustva, bilo bi super da mi odgovori.

Naime, putujemo na Tajland na leto 2020. (već smo kupili karte), i verovali ili ne, mene već hvata putna groznica :)

Idem sa mužem i dvoje dece (10 i 4 godina), i puno bi nam značilo rentiranje auta (zbog dece pre svega).

Slećemo u Bangkok, pa sam mislila da li je pametno iznajmiti auto odmah na aerodromu? 

Koje su cene? 

Saznala sam da se vozi levom stranom, kakava su vaša iskustva? Koliko treba mozgu da se prebaci? Da li je bezbedno, kakvi su oni vozači? 

Koje su cene rentakara (nista luksuzno, da ima klimu to nam je vazno :) ) ?

Kako je regulisan parking na Tajlandu-Bangkoku? Na koji način se plaća?

Da li je potrebna neka posebna (medjunarodna) dozvola za Tajland? 

da li rentiranim autom mogu u Kambođžu? Da li ima neka granična procedura? 

Interesuje me i kakav je put od graničnog prelaza na Tajlandu do Angor Wata? 

Na ivici smo da odmah i unapred odustanemo od Kambodže (zbog dece), ali hoću najpre da ispitam sve okolnosti. 

Ideja nam je da kada završimo obilazak Bangkoka, Hrama Tigrova i Erawan odemo avionom do Krabija, pa malo na zapadnu, a malo na istočnu obalu. Kojom avio kompanijom savetuje da idemo do Krabija? Da je najpovoljnija naravno...

Izmedju Erwan i Khao Yai-a čemu dajete prednost i zašto?  Mislim da nećemo biti u prilici da obidjemo oba nacionalna parka, jer se nalaze na dva suprotna kraka, ali jedan svakako hoćemo, pa bismo da izaberemo pametno  ne znam da li je uopšte neko išao u Khao Yai:) 

Imaću još pitanja, ali za sad ovo :) 

 

Izmenjeno (Helena01)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Forumasi pomagajte

Putujem u Ao Nang na  samo 7 dana pocetkom februara. 

Sta obici, videti, kako najpovoljije do tih znamenitosti, plaza, ostrva...?

Da li je voda za pice, sta poneti, preporuke...?

Hvalaaaa

Izmenjeno (seagull)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

img_8250.jpg

izmedju 60 i 68 strane ima najvise o tome. 

ukratko poda island (bilo je nesto 300THB ako se dobro secam prebacivanje) ti je tu najbolji/najblizi za uzivanje posto je plaza ao nanga smece.

hong island obavezno poseti.

tup/chicken moze da ti bude ekskurzija za ceo jedan dan. kad je oseka mozes prepesaciti izmedju njih.

phra nang je ok ali meni samo za 1 odlazak.

bamboo island pod obavezno. sto duze da si tamo to bolje.

ja cu biti na phi phi jedno nedelju dana pre tebe pa mozda uradim update kad se vratim.

tablica sa plimom/osekom ti moze dobro koristiti u smislu da je bolje da si na plazi kad je plima..

https://www.tide-forecast.com/locations/Krabi/tides/latest

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@seagull pošto ideš prva na Tajland, zamolila bih te za par informacija kje će mi pomoći da odlučim da li ću ići na istočnu ili zapadnu obalu. Ko što rekoh, idemo muž ja i dvoje dece.

Volela bih da idemo u Ao nang (jeftinije i lakše se dolazi do Ao nanga nego do Koh Samujia), ali se bojim da li cu imati dovoljno novca da svakodnevno odlazim na izlete iz Ao nanga jer, ako sam dobro razumela, u  Ao nangu nema neke lepe plaže u blizini do koje može da se dođe pešaka....

da li možeš da mi napišeš kakvo je to mesto, i kakva je preporuka s obzirom da idem sa decom (10 i 3 godine).

Ono što me posebno zanima jesu cene izleta i koje su cene za decu ovog uzrasta?

da li je moguće pregovaranje, cenjkanje,... jer ide nas četvoro, pa bi skupi svakodnevni izleti bili veliki atak na buđžet.

Hvala unapre na tome.

PS inače svaki savet ili poen za Ao nang je dobrodošao :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dogovoreno

Slacu ti informacije na PP

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka