Guest Marija

AUSTRIJA - Zimovanje, Skijanje

52 poruke u ovoj temi

Da li bi neko mogao da mi preporuci neki glecer u Austriji na kojem bih mogla lepo da se skijam i u junu. Gledala sam na internetu razna mesta ali bih ipak vise volela da cujem nesto iz prve ruke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste malo rano, ali već razmišljam o skijanju....

 

Molila bih one koji su već bili u Austriji na skijanju za komentare,

predloge, sugestije, gde je najbolje otići sa desetogodišnjakom koji je solidno savladao skijanje .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle zime su neki nasi prijatelji odradili ceo posao preko neta. Nasli su smestaj, rezervisali i to je to.

Kako kazu potrosili su 2000 evrica, a isli su sopstvenim kolima i trosili su onako - obilato.

Iskreno receno i nama je Kop nekako dosadio pa razmisljamo o nekoj Austriji ili Italiji. Premda mi se cini da je Austrija, ako nista - nekako jeftinija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste malo rano, ali već razmišljam o skijanju....

Molila bih one koji su već bili u Austriji na skijanju za komentare,

predloge, sugestije, gde je najbolje otići sa desetogodišnjakom koji je solidno savladao skijanje .

Nije rano, mozda je i kasno. Gledala sam ovih dana i dosta toga je vec rezervisano u decembru i januaru, i u Austriji i Italiji. Juce dobijem ponudu za Paso Tonale u IT. Nista ne znam o tome, ako je neko bio naka javi.

Licno mislim, da je bolja varijanta otici na Jahorinu, Alpe ili neko drugo skijaliste, nego na Kop. Staze su mnogo bolje, ponuda , pas....cak i nije mnogo skuplje. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle zime su neki nasi prijatelji odradili ceo posao preko neta. Nasli su smestaj, rezervisali i to je to.

Kako kazu potrosili su 2000 evrica, a isli su sopstvenim kolima i trosili su onako - obilato.

Iskreno receno i nama je Kop nekako dosadio pa razmisljamo o nekoj Austriji ili Italiji. Premda mi se cini da je Austrija, ako nista - nekako jeftinija.

POZNAJEM SKIJALISTA U SOLDENU I OBERGURGLU TAMO JE SUPER RADO ODGOVARAM NA PITANJA HAUSAIDA@LPD.AT

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 12.4.2006. at 9:44, Guest Marija je rekao/la:

Da li bi neko mogao da mi preporuci neki glecer u Austriji na kojem bih mogla lepo da se skijam i u junu. Gledala sam na internetu razna mesta ali bih ipak vise volela da cujem nesto iz prve ruke.

prije septembra ne preporucujem skijanje na gleceru jer je snijkeg tezak oktobar je super jer ima puno suncanih dana dobro poznajem glecer u Soeldenu gdje se otvara ski kup pa ako imas pitanja ili trebas pomoc za smjestaj javi se hausaida@lpd.at

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije rano, mozda je i kasno. Gledala sam ovih dana i dosta toga je vec rezervisano u decembru i januaru, i u Austriji i Italiji. Juce dobijem ponudu za Paso Tonale u IT. Nista ne znam o tome, ako je neko bio naka javi.

Licno mislim, da je bolja varijanta otici na Jahorinu, Alpe ili neko drugo skijaliste, nego na Kop. Staze su mnogo bolje, ponuda , pas....cak i nije mnogo skuplje. :)

nije još kasno.

A naravno da nije rano.

I nemoj Jahorinu i Alpe u istu rečenicu, molim lepo.

Sve zavsi ko je kakav skijaš i šta očekuje od skijanja. passo tonale je bezveze, Italija je bezveze (osim Cervinie, ValGardene... eventualno svega onoga što se nalazi na Sella Rondi...), dobri centri u Austriji su oni koji ogromna većina srba ne može da plati, niti ih ovde drže u ponudi. (St.Anton, Solden, Kitzbuhel, eventualno Obertauern...) Ovo što se kod nas nudi od Austrije, to je sve bezveze.

E sad, dolazimo na Francusku koja se kod tebe ne pominje (?). Francuska je NAJ ski destinacija u Evropi, što zbog enormno većih ski centara, što zbog većih visina=kvalitetnog snega (tu joj jedino parira Švajcarska), što zbog razlika u nadmorskim visinama samih staza..... I što je najbolje - smeštaj je daleko najjeftiniji.

evo par linkova sa ponudama (nisu greške u pitanju, u cenu je SVE uključeno):

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Franc...fra2009_1st.pdf

http://www.skijanje.co.yu/Index/aktuelnost...ancuska2009.htm

Pogledati i http://skimanijaci.com/

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista od toga ni ne ide u istu recenicu, ako vec treba da pazimo :D

Hvala na informaciji za Paso Tonale, moji prijatelji idu tamo, to je bila samo jedna od opcija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(Passo) Tonale je jedno em ružno, em monotono skijalište. Postoji bus koji vodi do Marilleve, koja je opet spojena žičarama sa Madonnom di Campiglio, gde je lepše skijanje (raznovrsnije staze, lepše okruženje). Bolje Marilleva od Tonale-a. Campiglio je već dosta skup.

i da, kad kažem da je nešto bezveze, mislim u odnosu na ona skijališta koja su isto tako u ponudi, a za isti i manji budžet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Ponuda za PasSo Tonale je bila za mene bez troskova za smestaj i prevoz. Poslednjih godina skijam na blazim stazama zbog povreda koje imam. U svakom slucaju hvala na informacijama :D  Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Haus aida

Ispricaj nam nesto o ta dva mesta,mene licno mnogo toga interesuje,od smestaja,ski staza, cena i vecernjih provoda,takodje prednosti i mane- razlike ova dva mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

planiram ove godine na skijanje,u opciji su slovenija i austrija.

cula sam da je bad klajnkirhajm jako dobar. da li neko ima iskustva??hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, planiram za novu godinu da idem na mini godisnji odmor u ova dva skijaska centra,

pa ako je neko bio i ako je raspolozen da napise sta bi sve trebalo obici .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tesko je odgovoriti na p[itanje koje nije explicitno :-)

Ne znamo ni koliko dana ni gde si smestena.

Ja sam bio 2 dana u Insbrucku i najvazniji dogadjaj je setnja centralnim jezgrom starog grada. Setas i ne razmisljas i ne opterecujes se time gde si krenula, sve je super. Inace, skijanje na skijalistu iznad je ne preporucljivo jer je vikendom neopisiva guzva na pocetnoj stanici. Iz grada ide kao neki tramvaj-metro, sta li je -na vrh.

Kicbil je siroko skijaliste i ne znam sta bih ti napisao sta tamo treba obici! Skijas valjda, sta ima da obilazis :-). Ako ostajes kratko, onda kreces gondolom iz mesta. Ja sam opisao na http://www.b92.net/putovanja/destinacije/evropa.php?yyyy=2010&mm=01&dd=29&nav_category=800&nav_id=407406 sve o Kicbilu, pa ako se slaze moderator neka ostane link. Ako mu smeta, neka ga skine :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sas,hvala na odgovoru,rezervisali smo smestaj u Kicbilu,a posto idemo za novu godinu plan nam je da obidjemo

sve 4 skakaonice,Zell am See,Kaprun ,to nam je za sada u planu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka